Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

26 minutes ago, Kankkunen said:

Au ...

 

 

 

Ko im kriv kad nisu isli kod gazda Cove na kurs "Kako ostvariti finansijsku pozitivu". 

 

Ili mozda ovo Covic pokusava da izvede jedan Mekelovsko-Makabijevski potez, da Mirota ovde radi za kikiriki a ostatak plate da mu plati Barca 😄  

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da Lesor tesko da moze da ponovi ovakvu sezonu. Jeste mnogo napredovao, ali i dalje sam misljenja da su mu sudije iz nekog razloga previse tolerisale korake, nelegalne blokove i faulove u napadu. Kad god su mu sudili kako treba on je odigrao slab mec. Iako jeste unapredio igru u tehnickom smislu (slobodna bacanja, zavrsnica oko obruca, dodavanje nakon otvaranja), i dalje je igrac koji igru u najvecoj meri zasniva na snazi i velikoj energiji, sto gubi na znacaju cim naleti na fizicki slicnog igraca, a ne daj Boze jaceg. U svakom slucaju, postao je legitiman EL igrac i mislim da moze biti odlican backup centar u jacim ekipama, ali nije mi za prvog centra ekipe koja napada vrh.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fradler said:

Posle Vildoze i Lesor u Panati, milion i po godisnje.

 

Sad se razbacuju, a Deju dali EK budzet.

 

Nije bio problem što Dejo nije imao budget ko Ataman. Več i ono što je imao, nije mogao da potroši kako je on mislio da treba.

 

Šta tačno Panathinaikos planira, gledajuči njihove poteze, pojma nemam. Kombinacija Janakopulus, Ataman, Lessort, Vildoza... Ovo ima smisla jedino ako je Netflix uleto sa nekom jakom lovom da snimi serial o zakulisnim radnjama jedne EL ekipe, pa onda kapiram. Što veči cirkus, to je bolji show.

  • Like 5
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, srlepajce said:

 

 

 

Kako je njima dobro - umisljaju da ako kopiraju sve iz NBA lige da ce i sami postati NBA liga.

 

Jedino jos da uvedu draft i da onda Asvel i Alba mogu da pokupe sve sto je talentovano, a ovi sa vrha da ne mogu da potpisuju nikoga. Drugim recima, ne shvataju da su klupska kosarka u USA i u Evropi dva totalno razlicita sveta i da je kljuc opstanka evropske kosarke u vecoj proizvodnji talenata i u davanju podrske klubovima i trenerima koji rade sa mladim igracima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Kako je njima dobro - umisljaju da ako kopiraju sve iz NBA lige da ce i sami postati NBA liga.

 

Jedino jos da uvedu draft i da onda Asvel i Alba mogu da pokupe sve sto je talentovano, a ovi sa vrha da ne mogu da potpisuju nikoga. Drugim recima, ne shvataju da su klupska kosarka u USA i u Evropi dva totalno razlicita sveta i da je kljuc opstanka evropske kosarke u vecoj proizvodnji talenata i u davanju podrske klubovima i trenerima koji rade sa mladim igracima.

 

Au covece imas li ti nekada pozitivno misljenje o necemu? 😄 Ili barem neki predlog, neko resenje? (osim da se zavrne slavina nasim blizancima)

 

Sta je problem u play-in-u? Omogucice da jos duze postoji borba za pozicije, nece se Alba i Asvel tako rano predavati od borbe... Meni je ovo OK. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Au covece imas li ti nekada pozitivno misljenje o necemu? 😄 Ili barem neki predlog, neko resenje? (osim da se zavrne slavina nasim blizancima)

 

Sta je problem u play-in-u? Omogucice da jos duze postoji borba za pozicije, nece se Alba i Asvel tako rano predavati od borbe... Meni je ovo OK. 

 

1. Predlog je jasan, odustajanje od ovog suludog modela, EL po grupama kao sto je nekada bilo, da prestanu da umisljaju da su NBA i prihvate da EL mora da bude takmicenje najboljih klubova u Evropi (po plasmanu u domacim prvenstvima), a ne takmicenje onih koji plivaju u novcu. Tako je bukvalno u svakom klupskom sportu osim u kosarci. Mislim, kako to da su se odjednom setili toga tek kada je u NBA uvedeno?

 

2. Nisam se zalagao za zavrtanje slavine odredjenim klubovima ako se misli na gasenje, nego na prestanak davanja ovolike kolicine novca. Maksimum kojim bi trebalo da raspolaze neki evroligaski predstavnik je budzet KKCZ iz 2016/17 godine.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni Punter nije najbolji napadač u EL, već je to Mike James koji je dosta kompletniji igrač od Puntera. Punter ima neke segmente stvarno na visokom nivou (na midrangeu je ubica, gotovo automatik) ali veoma retko ide na obruč i generalno ima JR Smith sindrom - bolje gađa preko ruke nego kad je otvoren. Željku svaka čast kako je uspeo da mu ugradi x na džojstik i generalno učini svesnijim za saigrače. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni Punter nije najbolji napadač u EL, već je to Mike James koji je dosta kompletniji igrač od Puntera. Punter ima neke segmente stvarno na visokom nivou (na midrangeu je ubica, gotovo automatik) ali veoma retko ide na obruč i generalno ima JR Smith sindrom - bolje gađa preko ruke nego kad je otvoren. Željku svaka čast kako je uspeo da mu ugradi x na džojstik i generalno učini svesnijim za saigrače. 

 

Mike James:

 

Screenshot-1.jpg

 

 

Kevin Punter:

 

Screenshot-2.jpg

 

 

Evo ne znam, šta je kriterijum uopšte?

Link to comment
Share on other sites

Колега је горе написао да је најбољи бек у ел, што свакако није то је Болдвин. За друго место већ може да се дискутује Лојд ми је доста комплетнији играч од Пантера, док је Пантер елитни скорер. То је ако гледамо искључиво позицију 2. Моје мишљење наравно не значи да је тако.

Link to comment
Share on other sites

Ko je kompletniji napadac se moze diskutovati, ali je Panter imao najbolju sezonu od svih tih elitnih bekova. 15+ poena u proseku uz nerealne procente. Odlican je bio i Boldvin sa slicnim brojem postignut poena u proseku, ali procenti za 3p dosta manji (oko 30%) iako je u totalu opalio slican broj trojki kao Panter. Mike James jeste pretalentovan i moze da bude ubica ako mu klikne u glavi, ali ne mogu upotrebiti izraz "najbolji" za nekoga ko ume da bude toliko toksican i stetan po ekipu, i to cesto. Panter mi nikada nije bio ni blizu Dzejmsa po tom pitanju, znao je mozda nekada da forsira ako je citav tim zapeo, ali nije mu nikada bio problem da ostane po strani ako saigracima ide bolje nego njemu.

 

Inace, Vilijams-Gos i zvanicno u Olimpijakosu.

 

Edited by СтелаРоса
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, fillam said:

 

Mike James:

 

Screenshot-1.jpg

 

 

Kevin Punter:

 

Screenshot-2.jpg

 

 

Evo ne znam, šta je kriterijum uopšte?

 

Nema spora da je Punter imao bolju upravo završenu sezonu. James (na stranu njegova luda glava) mi je ipak kompletniji igrač jer je nemerljivo bolji asistent, ima ulaz, fizički je čvršći. Ne pričam to samo na osnovu jedne sezone. 

 

Od Puntera su mi bolji napadači još i prime Larkin i Micić, a tu su negde i Loyd i prime Wilbekin.

 

Svakako elitno društvo za KP, nisam očekivao da bude ovako dobar i pre svega konstantan jer je on ranije igrao toplo hladno kao i svaki volume strelac.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...