Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

Ugovor koji je Barselona dala Punteru će biti jedan od lošijih ugovora u EL u naredne 2 sezone. Nema šanse da on tamo ima prostor i slobodu koje je imao u Partizanu, a bez toga je on Danilo Anđušić sa brzinom, volume scorer koji će da sahrani protivnika kad mu ide, odnosno svoju ekipu kad mu ne ide, i koji će da upadne u kanal kad ga klupiraju čim veže dvije loše utakmice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne pamtim da je Panter jednom sahranio Partizan ove sezone, za razliku od notorne stetocine Dzejmsare kojeg bi Salo najradije udavio u 40% utakmica. Da biram izmedju onog Sakotinog polovnog Pantera i Dzejmsa, uzeo bih Kevina, a kamoli ovosezonsku nabudzenu verziju koja rutinski pakuje preko dve ruke, sa poludistance i bacanja je automatik, deli pametne i pravovremene pasove i grize u odbrani.

 

Da je Partizan imao Dzejmsa, a ne Pantera protiv Reala i Zvezde, uzeo bi ukupno 1-2 pobede u dve serije.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fradler said:

Ja ne pamtim da je Panter jednom sahranio Partizan ove sezone

Kanalio nas je više od pola sezone svojim hero ballom, tek od februara-marta mu je kliknulo i onda je stvarno imao impresivan run, ali očekivati da će na tom nivou odigrati naredne dvije sezone, posebno u timu koji mu neće podrediti baš sve da bi sakrili negove mane i maksimizovali kvalitete, je totalno nerealno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Kanalio nas je više od pola sezone svojim hero ballom, tek od februara-marta mu je kliknulo i onda je stvarno imao impresivan run, ali očekivati da će na tom nivou odigrati naredne dvije sezone, posebno u timu koji mu neće podrediti baš sve da bi sakrili negove mane i maksimizovali kvalitete, je totalno nerealno.

 

Punteru je važno da ima loptu u rukama. Trener to mora da zna, Šakota mu je prvi našao žicu, a kod Žoca je eksplodirao. Ali ukoliko to ne bude dobijao u Barsi, brzo će to da se izjalovi. Dakle, nije samo do igrača i njegovih kvaliteta. Važan je i sistem igre koji dozvoljava da se taj kvalitet iskaže, a važno je i strpljenje i rad. Dve godine je trajalo stvaranje ovog Puntera. Zbog toga i jeste najveća tragedija vaša to što vam se rasipa tim. Možda vi i kvalitetniji tim napravite sad, ali taj tim će ponovo da treba da raste neko vreme.

 

Isto se i nama desilo nakon sezone 2016/17. Ona dominantna ekipa odjednom se raspala, ostao Lazić...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, fradler said:

Ja ne pamtim da je Panter jednom sahranio Partizan ove sezone, za razliku od notorne stetocine Dzejmsare kojeg bi Salo najradije udavio u 40% utakmica. Da biram izmedju onog Sakotinog polovnog Pantera i Dzejmsa, uzeo bih Kevina, a kamoli ovosezonsku nabudzenu verziju koja rutinski pakuje preko dve ruke, sa poludistance i bacanja je automatik, deli pametne i pravovremene pasove i grize u odbrani.

 

Da je Partizan imao Dzejmsa, a ne Pantera protiv Reala i Zvezde, uzeo bi ukupno 1-2 pobede u dve serije.

 

bold: pametni i pravovremeni pasovi svakako ne idu uz KP, popravio se tu i nije više crna rupa kakva je bio ali daleko je od nekog kreatora za druge. Što se odbrane tiče, svaka ekipa je bez izuzetka napadala baš Puntera primarno, osim ako bi se desilo da je na parketu istovremeno sa Anđušićem što je naravno bilo ekstremno retko. KP može još nešto 1 na 1 da odbrani, u timskoj odbrani je i dalje vrlo slab, dekoncentrisan i bez sposobnosti anticipacije. Tamnija verzija Nedovića na toj strani parketa.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

6 hours ago, Beonegro said:

Ugovor koji je Barselona dala Punteru će biti jedan od lošijih ugovora u EL u naredne 2 sezone. Nema šanse da on tamo ima prostor i slobodu koje je imao u Partizanu, a bez toga je on Danilo Anđušić sa brzinom, volume scorer koji će da sahrani protivnika kad mu ide, odnosno svoju ekipu kad mu ne ide, i koji će da upadne u kanal kad ga klupiraju čim veže dvije loše utakmice.

 

Panter je sahranjivao Partizan jedino prosle sezone jer uz Ledeja i Lesora imao si samo povremeno dobre utakmice Mura i Avramovica i ponekad nekog treceg, sto se tice napadackog ucinka. Tada je uglavnom ili bio heroj ili sahranitelj. Uzimao je gotovo sve vazne suteve u odlucujucim delovima utakmice.

 

Sada kad mu nije islo nije on jedini morao da resava vec je imao i Nanelija i Exuma uz nosioce i iz prosle sezone Ledeja i Lesora, na nekim utakmica je iskocio i Papapetru, a Madar i Smajlagic su znacajno napredovali pa su i oni imali dobar odredjeni doprinos na vise evroligaskih meceva. Cak je i Andjusic 6 puta bio dvocifren kao neki 10. igrac tima dok recimo to nije bio slucaj prosle sezone sa Dangubicem i Zagorcem.

 

Inace Panterova statistika iz Zvezde u Evroligi:

 

15.9pts

47% za 2

48% za 3

89%ft

1.5 as

0.8TO

13.7 PIR

 

i to za 22 minuta prosecno.

 

Iz Partizana:

 

16.1pts

49% za 2

44% za 3

91%ft

2.5 as

1.3 TO

15 PIR

 

ali za 27 minuta prosecno.

 

 

Dakle on je samo preneo svoju igru a tada je postao jedan od najboljih bekova u Evropi, nije to sad postao, bio je to i u f4 Armaniju. Doduse u Zvezdi je odigrao 12 utakmica u El ali u svih 12 je bio konstantan manje vise otuda i ove brojke iz Zvezde a sada je samo potvrdio to isto tokom cele sezone. Rekao bih i da je imao znacajno slabiji tim sveukupno tada nego sada. U Armaniju je imao za mrvicu slabije brojke jer je imao i jaci tim nego ovaj Partizanov pa nije imao bas toliko lopte u rukama jer su u tom timu bili: Silds, Dilejni, Caca Rodrigez, Ledej, Datome, Hajns...

 

Svakako Panter je stigao kao gotov proizvod i njegove brojke su manje vise te i pre Partizana, sada je samo iskusniji i smireniji i nakon jedne sezone sa Zeljkom i verovatno stotinu njegovih ponavaljanja da uzima malo racionalne suteve i da vise sutira poludistancu i ne uzima suteve sa 8-9 metara bas svaki put je urodilo plodom a to je pocelo jos kod Mesine kad je imao nesto manju ulogu nego u Zvezdi. 

 

Svakako top3 beka u Evropi vec 4 sezone, izuzev jedne kad je igrao Evrokup.

 

Boldvin koji je ove sezone igrao vise na dva definitvno se izdvaja i zatim Lojd, Panter, Howard, Musa, Larkin, Guduric... Pa onda mi idu drugi rang Beron, Buboa kad igra na 2, Nedovic...

 

Lojd je po meni bolji igrac od Pantera jer je on sam, doslovno sam, vodio Zvezdu do vise pobeda u Evroligi nego Panter u Evrokupu Partizan, a jacine tih liga su maltene neuporedive. Pritom je Lojd znacajno bolji defanzivac i ide cesce na ulaz. Panter je bolji suter to je jasno ali sveukupno tesko da je bolji igrac.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Beonegro said:

Fala na pojašnjenju, gledao sam sve utakmice Partizana u EL ove sezone, osim protiv Panathinaikosa u poslednjem kolu.

 

Ako si gledao sve utakmice Partizana kad vas je Panter sahranjivao ove sezone kad mu nije islo (sto se mozda na svega par utakmica i ne u najvaznijim) i mozes li mi objasniti to sto si napisao da upada u kanal dve utakmice kad se klupira kad ga ne ide? Panter u Evroligi bukvalno nije spojio 2-3 lose utakmice ove sezone a imao je meceva gde je imao manje uloge i igrao ispod 20min.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

A sta ce Olyju Mirotic ako ostaje Vezenkov? Mislim da njih dvojicu nije lako uklopiti u isti tim.

 

Vjerovatno se čeka rasplet oko Vezenkova, bila je informacija da ide u Kingse.

 

Što se tiče Pantera, vrhunski bek, ponajbolji u EL. I u Zvezdi je bio sjajan ali se vremenom stabilizovao.

 

Ipak, Barsa je ekipa koja zadnjih godina ne izvlači pun potencijal igrača već skroz suprotno ali to već nije problem Pantera. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skroz su mi simpatični ovi pokušaji najbogatijih da smanje budžete. To potraje maksimalno jednu sezonu, ako ne i pola. Kao PAO prošle pa sad dovode sve što ima i nema na tržištu. Očekujem Barsin budžet u sezoni nakon ove 40+ meleona.

Edited by Čvarkov
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Panterovi procenti su bolesni, posebno kad se uzme u obzir da mu je vecina suteva iz driblinga, a ja bih rekao i dobar deo preko ruke. Sad, druga je stvar sto njemu tesko ko zapravo moze da zasmeta na sutu zbog dugih ruku i visokog izbacaja. Cak je utisak da bolje sutira kad mu neko digne ruku nego kad je sam.

Panter je ranije zaista vazio za divljaka, ja sam tako gledao na njega i kad je bio u Zvezdi iako je igrao odlicno, ali cela ta Zvezdina ekipa je bila nakaradna. On je vezao 2 sezone u EL (sa pauzom od jedne sezone) u kojima je bio fenomenalan i veoma efikasan, i to kod dva mozda i najzahtevnija trenera takticki (uz Sarasa koji je verovatno otisao u drugu krajnost po tom pitanju). I sa Armanijem je bio na korak od finala, a sa Partizanom na korak od F4. Dakle bio je jedan od lidera dve ekipe koje su premasile ocekivanja i pritom je igrao brutalno efikasno. Nema tu vise price o divljaku, praznim poenima, nikakvom uticaju na igru i ostalo. U ove dve sezone je promenio narativ o sebi. Iako je on imao pre EL dve titule u BCL, od toga je jednom bio MVP F4, ali to je ipak neki drugi nivo.

edit - zapravo je vezao 3 sezone u EL sa nestvarnim procentima, ako racunamo i stint u Zvezdi

Edited by Del Piero
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, djura.net said:

A sta ce Olyju Mirotic ako ostaje Vezenkov? Mislim da njih dvojicu nije lako uklopiti u isti tim.

 

Dovesce ga ako Vezenkov ocekivano ode u Sacramento.

 

Sto se tice igraca koji su postali slobodni u izboru novog kluba na kraju ove sezone, mogli bismo i da ih poredjamo po vrednosti:

 

PG: Sloukas - Exum - Thompson - Campazzo (ova cetvorica su mi sigurno TOP 4, poredak ne mora biti bas takav kakav sam naveo), a dalje idu Pangos, Calathes i Teo. Ostali igraci su mi meh, daj sta das.

SG: Punter na ubedljivo 1. mestu, dalje idu Loyd, Vildoza, Grigonis, Hilliard i Higgins. Od ovih ostalih nema nikoga ko bi mogao da opravda milionski ugovor.

 

SF: Kalinic, Nunnally. Ok igraci su i Ponitka, Thomas, Giedraitis i Ojeleye.

 

PF: Ubedljivo na prvom mestu je Mirotic. Zatim slede LeDay, Williams i Booker. Kao dobra resenja figuriraju i Polonara, Sikma i Costello.

 

C - Vesely (ako ide), Lessort, Davies, Mickey, Milutinov.  Od ostalih igraca tu su Motiejunas, Zizic, Jekiri, Jaiteh, Nebo, Papagiannis.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Del Piero said:

Sad, druga je stvar sto njemu tesko ko zapravo moze da zasmeta na sutu zbog dugih ruku i visokog izbacaja.

 

Plus mu pogoduje jako to sto su sada suteri nikad zasticeniji u svom cilindru, plus sto realno vrlo cesto flopuje. 

 

On je masina sa poludistance i iz driblinga, mene to nije iznenadilo. Iznenadilo me je sto je nakon poduzeg vremena poceo da biva vrlo koristan za celu igru svog tima, pa se tako vrlo cesto zrtvovao u reketu i pravio faulove.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Dovesce ga ako Vezenkov ocekivano ode u Sacramento.

 

Sto se tice igraca koji su postali slobodni u izboru novog kluba na kraju ove sezone, mogli bismo i da ih poredjamo po vrednosti:

 

PG: Sloukas - Exum - Thompson - Campazzo (ova cetvorica su mi sigurno TOP 4, poredak ne mora biti bas takav kakav sam naveo), a dalje idu Pangos, Calathes i Teo. Ostali igraci su mi meh, daj sta das.

SG: Punter na ubedljivo 1. mestu, dalje idu Loyd, Vildoza, Grigonis, Hilliard i Higgins. Od ovih ostalih nema nikoga ko bi mogao da opravda milionski ugovor.

 

SF: Kalinic, Nunnally. Ok igraci su i Ponitka, Thomas, Giedraitis i Ojeleye.

 

PF: Ubedljivo na prvom mestu je Mirotic. Zatim slede LeDay, Williams i Booker. Kao dobra resenja figuriraju i Polonara, Sikma i Costello.

 

C - Vesely (ako ide), Lessort, Davies, Mickey, Milutinov.  Od ostalih igraca tu su Motiejunas, Zizic, Jekiri, Jaiteh, Nebo, Papagiannis.


 

od 18 ekipa u EL, na ovom tvom spisku u prvih par je igrac Partizan?

 

Plus dodati neverovatan napredak Smajlija i Madara…

 

do trenera? Neeee verujem… pregazilo ga je vreme plus vija sojke

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Del Piero said:

Panterovi procenti su bolesni, posebno kad se uzme u obzir da mu je vecina suteva iz driblinga, a ja bih rekao i dobar deo preko ruke. Sad, druga je stvar sto njemu tesko ko zapravo moze da zasmeta na sutu zbog dugih ruku i visokog izbacaja. Cak je utisak da bolje sutira kad mu neko digne ruku nego kad je sam.

Panter je ranije zaista vazio za divljaka, ja sam tako gledao na njega i kad je bio u Zvezdi iako je igrao odlicno, ali cela ta Zvezdina ekipa je bila nakaradna. On je vezao 2 sezone u EL (sa pauzom od jedne sezone) u kojima je bio fenomenalan i veoma efikasan, i to kod dva mozda i najzahtevnija trenera takticki (uz Sarasa koji je verovatno otisao u drugu krajnost po tom pitanju). I sa Armanijem je bio na korak od finala, a sa Partizanom na korak od F4. Dakle bio je jedan od lidera dve ekipe koje su premasile ocekivanja i pritom je igrao brutalno efikasno. Nema tu vise price o divljaku, praznim poenima, nikakvom uticaju na igru i ostalo. U ove dve sezone je promenio narativ o sebi. Iako je on imao pre EL dve titule u BCL, od toga je jednom bio MVP F4, ali to je ipak neki drugi nivo.

edit - zapravo je vezao 3 sezone u EL sa nestvarnim procentima, ako racunamo i stint u Zvezdi

 

Sve ovo je tačno a u Zvezdu je došao iz Olimpijakosa u toku sezone, u Oly je imao ispod 30% FG i baš je delovao kao najgori divljak.

 

Videćemo, ja i dalje nisam očaran njime u paketu jer je igrač na kome puca odbrana ali je de facto dosta napredovao u pristupu igri i nema više izražen tunnel vision. U Barsi će imho biti u odličnoj situaciji jer će se od njega tražiti ono što najbolje zna, samo da trpa. Veoma je komplementaran sa Satoranskim na pleju.

Edited by Chaos Is Me
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

da li je panter sada najskuplji evropski igrac?

Dobro, nije u Evropi, ali ono što se može čuti je da Kampaco više nije najskuplji igrač koji je ovde igrao. Ne po mesečnoj plati, nego ukupan ugovor u toku jedne sezone. 

Kad bi Faku ostao, bio bi i dalje najskuplji. 

 

Sad vidim i vest na Mozzartu, znači nisam nikakav insajder ispao xD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...