Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 hour ago, Igor_ said:

Nedovic da je imao bilo koju drugu ponudu za iste ili vece pare ne bi nikada dosao kod nas, i tu je sva diskusija o top3 top5 skorera ili asistent lige zavrsena. 

 

Izvor?

 

Sto se tice gde bi on isao to cu ispod, a to sve ne menja njegove igracke kvalitete i nema veze sa diskusijom o tome kakav je Nedovic kao igrac i koji je skorer i asistent u ligi i da li je u top10 igraca na toj poziciji, to je de facto stanje.

 

Evo izjava direktora Panatinaikosa sa basketnews-a:

 

he said and further revealed that, at some point, the Greek club tried to match Zvezda's offer to Nedovic.

"It was discussed that we made a three-year offer worth more than 3 million, as Red Star seem to offer him. With 300.000 euros, he becomes a free agent. If this is his choice, Panathinaikos will not stay in the player's way. We will look forward and proceed with our planning under this new treaty," Kontos pointed out. 

 

Dakle imao je i veci ugovor od Panatinaikosa na stolu, i manji pritisak, cak i vecu ulogu i lepse vreme i more i sve.

 

Ovo je ono sto se desilo a to gde bi isao da je bio FA mozemo samo da nagadjamo, ali sam siguran da bi se stajalo u redu za Nedovica to leto da je bio slobodan igrac.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Markoss said:

Ono sto sve moze da nas raduje je to da je Dusko bas zeleo Sabaza. On mu je bukvalno bio no1 pick. Mogli smo i Darijusa Tompsona da dovedemo, ali je Dusko bas zapeo za Sabaza. 

 

Ovo je dosta zanimljiva informacija.

 

Tompson jeste bolji defanzivno sto nama trenutno vise fali na bekovskim pozicijama i bolji je asistent, bar po prikazanom do sada, a imao je i odlican napadacki ucinak uz vrlo dobre procente. Sabaz je talentovaniji napadacki i bolji suter.

 

Tompson je odigrao svih 34 utakmice 26 minuta prosecno, sto je dosta vazan faktor. Sabaz ima istorijat povreda.

 

Sabaz je 1.9 miliona prema iznetim informacijama iz kluba, Thompson je u Efesu potpisao na 2.3 miliona +600k obestecenja.

 

Tompson je po meni bio sigurnija opcija iako je Sabaz primamljivija al je realno kocka jer on pre ove sezone nije igrao kosarku pune dve sezone i imao dve bas velike povrede (a i pre toga je imao vece povrede), u Zenitu se povredio dok sezona nije ni pocela na 6 meseci a kasnije nije nastavio sezonu zbog ratnog stanja. Obrni okreni nije igrao kosarku 2 pune sezone.

 

U perspektivi Sabaz moze da donese i vise za znacajno manje novca s obzirom da uz visoko obestecenje za Tompsona je trebalo izdvojiti cak 1 milion vise, ali koliko je ovo bila dobra odluka i koliko ce ga posluziti zdravlje, pokazace nam sezona ispred nas. Meni srce kaze Sabaz ali Tompson bi bio mozda racionalnija odluka pre svega zbog zdravlja i toga da dokazano ako je zdrav moze da odigra sve utakmice u sezoni sa velikom minutazom (dok Sabaz maltene nije imao takvu sezonu u karijeri) a dok u napadu ne zaostaje puno znacajno je bolji defanzivno rekao bih. Ipak kostao je i dosta vise. Videcemo...

Edited by Brat od Korneta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno svako ima neki svoj argument, i diskusija je zdrava. Moje je mišljenje nepromenjeno već eto 9 meseci...

Bude li nam Nedović jedan od 3 najbitnija igrača na terenu tokom cele sezone , kao što je bio predhodne...

Rezultat u Evropi neće biti ništa bolji od prošle sezone... 17-17...  On je dečko majstorčina jedna sa toliko oscilacija i toliko čudnih odluka prečesto da bi nas on vodio u Top 8. Možda... Ako odigra sezonu karijere. A to teško da će se desiti.  Pa on dečko nikada do sada nije odigrao neku plejof seriju u Evroligi, sa nekim nabojem, nekim fajtom,nekim velikim momentima a 10 god je u Evropi. Ima tu i do povreda ali su povrede sastavni deo sporta. Ne želim da poredim doprinose sa saigračima iz prošle sezone. On je došao za sebe, za svoj ugovor, sa svojom ulogom. Sam je prihvatio. Dakle Nedović da, uvek,  Ali sa korigovanom ulogom u odnosu na prošlu sezonu. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, StiviKivi said:

Bukvalno svako ima neki svoj argument, i diskusija je zdrava. Moje je mišljenje nepromenjeno već eto 9 meseci...

Bude li nam Nedović jedan od 3 najbitnija igrača na terenu tokom cele sezone , kao što je bio predhodne...

Rezultat u Evropi neće biti ništa bolji od prošle sezone... 17-17...  On je dečko majstorčina jedna sa toliko oscilacija i toliko čudnih odluka prečesto da bi nas on vodio u Top 8. Možda... Ako odigra sezonu karijere. A to teško da će se desiti.  Pa on dečko nikada do sada nije odigrao neku plejof seriju u Evroligi, sa nekim nabojem, nekim fajtom,nekim velikim momentima a 10 god je u Evropi. Ima tu i do povreda ali su povrede sastavni deo sporta. Ne želim da poredim doprinose sa saigračima iz prošle sezone. On je došao za sebe, za svoj ugovor, sa svojom ulogom. Sam je prihvatio. Dakle Nedović da, uvek,  Ali sa korigovanom ulogom u odnosu na prošlu sezonu. 

 

Ako dođu ta 2 igrača kao što se očekuje, jedan(bar) od njih bi trebalo da bude u 3 prve opcije, ako računamo da će "ključevi ekipe" biti kod Šabazza, to znači da će Neda biti vrv 4.opcija najmanje u napadu.

Ako tome dodamo da protivničke odbrane neće prioritetno baciti akcenat samo na njega, onda dobijamo drugačiji kontekst čitave ekipe i drugačiju košarku u odnosu na prošlu sezonu. Tu vidim prostor za Nemanjin  bolji učinak, sveden na pristojnu minutažu (oko 20-ak min) i ulogu u ekipi.

Posložiće to Duško kako valja, posebno nakon ove info da je insistirao na Šabazzu, ne sumnjam uopšte. On je birao sva pojačanja, proćiće kompletan pripremni period, ostavio je Nedu u ekipi (i pored utiska da nije bio njime oduševljen), znači da ima spremnu ulogu za njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

 

Hvala što si napisao odgovor. Međutim, čini mi se da mašiš predmet diskusije. Što se mene tiče ako ste smatrali da vredi 3 milke mogli ste toliko i da ga platite. Pitanje je da li je on opravdao te pare. Iz mog ugla, Nedović je pogrešna korpa da se u nju polože sva jaja kad je liderstvo u pitanju.

 

KKCZ, makar još uvek, nije u rangu najplatežnijih EL ekipa (nećemo ih imenovati). Suprotno uverenjima pojedinaca, budžet nije bezgraničan. Tako da pažljivo biraš assete na koje ćeš skrcati te pare.

 

Na kraju, ovo što sam izdvojila nema veze s diskusijom. Nedović nije za lidera ekipe, prvog i glavnog igrača, i to nema nikakve veze s pozicijom na kojoj igra i time koliko ima SG lidera u ligi. Taj glavni baja ili jesi ili nisi; ponovo, Nemanja je odličan igrač koji će najbolje funkcionisati ako neko drugi preuzme najveću odgovornost.

 

To što su došli Facu i Luca nema veze, Nedović je doveden da bude lider i ostao je do kraja jedan od nosilaca ekipe. Kao 4. opcija u napadu se slažem da bi imao mesta svuda. 

Malo mašiš sa percepcijom lidera. Nedović je doveden kao prva napadačka opcija u tom momentu, a ne kao lider. Lideri su Lazić, Mitrović kao što će to ove godine biti Teo bez obzira na minute i učinak na terenu.

Da li je Nedović dobar izbor za prvu napadačku opciju nekog EL kluba iz donjeg doma je tema za diskusiju, ima i za i protiv.

Poenta je da lider često nije isto što i najbolji igrač, a pogotovo ne najbolji napadač

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Markoss said:

Pa Vildoza dosao 14. oktobra, dakle Nedovic je celih 0 utakmica imao kljuceve u rukama, jer je usao povredjen u sezonu.

 

Ako se dobro sećam, Nedović se povredio na EP? Svakako to nije bilo u planu kad je doveden, kao što nažalost nikad nije u planu. Bitno je koja je uloga prvobitno njemu namenjena. 

 

7 hours ago, Brat od Korneta said:

Placen je 1m po sezoni. Objasnio sam zasto je trebao biti placen i nesto vise. Sada obrni okreni godinu dana stariji i sa losijim procentima za 3, opet vredi minimum minimuma 1 milion. Ako Dobric i Madar imaju 750k po sezoni po novim ugovorima da ne uzimam sad sve za primer, Nedovic bi opet zabo 1 milion najlaganije siguran sam. Ne beru se igraci poput Nedovica na drvetu.

 

Nemanja nigde, ni u jednom (izuzev nekom niže plasiranom) timu ne bi dobio novac i ulogu koje je dobio prošle sezone od vas. 

 

7 hours ago, Brat od Korneta said:

Glavne baje su uglavnom plejmejkeri, ali Nedovic moze biti glavni skorer u gotovo svakoj evroligaskoj ekipi i moze resevati utakmice kao sto je resio mnoge.

 

Nijedan El tim ne daje kljuceve ekipe sg igracu, doslovno nijedan (a i previse striktno gledas to za kljuceve jednostavno kosarka je timska igra u Evropi nije ovo Nba da superstar igra 10 izolacija za redom u napadu).

 

Davanje ključeva ekipe ne znači 10 izolacija za redom, to nemaš ni u većini NBA timova. Basket je timska igra gde god da se igra, ali je fakat da svaki tim ima igrača koji se izdvaja svojim skillsetom. 

 

Kad ga već porediš s Punterom, da li si svestan da Punter nije postao bolji samo zato što je okružen kvalitetnijim saigračima, nego je i on na individualnom nivou sazreo? 

 

26 minutes ago, Milos 3.14 said:

Malo mašiš sa percepcijom lidera. Nedović je doveden kao prva napadačka opcija u tom momentu, a ne kao lider. Lideri su Lazić, Mitrović kao što će to ove godine biti Teo bez obzira na minute i učinak na terenu.

Da li je Nedović dobar izbor za prvu napadačku opciju nekog EL kluba iz donjeg doma je tema za diskusiju, ima i za i protiv.

Poenta je da lider često nije isto što i najbolji igrač, a pogotovo ne najbolji napadač

 

Postoji igrački lider i karakterni lider (onaj koji drži svlačionicu). Lazić može da drži svlačionicu ali on nije neko ko može da bude igrački lider jer nema skillset za to. To jeste i biće Nedovićeva uloga.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Bitno je koja je uloga prvobitno njemu namenjena. 

 

to je sve kod nas obavijeno velom tajne & misterije, pošto sam siguran da plan nije bio da na kombo punter-leday-exum-nunnally-lessort-papapetrou, ideš sa nedović-jaylen adams-bentil-martin-holland. zašto se sve dešavalo mesec-dva-tri kasnije, postoje bar tri teorije.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Drug Crni said:

Moglo je i gore ...npr da kaže kako će Jokić igrati na Svetskom..

Dobro, pretpostavljam da je taj forumaš pomešao slavlje oko pobede konja sa slavljem oko Jokićevog odaziva. Mada opet, crno mu se piše :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Према нашим информацијама, 𝑳𝑫𝑳𝑪 𝑨𝑺𝑽𝑬𝑳 је понудио француском Францку Нтиликину да затвори свој прелазни рок.

Прихватање ове понуде од стране 🇫🇷 би резултирало одласком Боста. Партизан је дао понуду и за нашег Француза.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, John Terry said:

 

A ti misliš da samo mi znamo ko je free agent?

Naravno da ne. Ali ima mnogo free agenta da bi bila slučajnost da se skoro uvek dovode naši bivši igrači i oni za koje smo gle čuda i mi zainteresovani. Naravno, to je transfer politika i tu nema pravila, da se razumemo. 

19 minutes ago, uini said:

 

NAJGORI SCENARIO.

Ništa Uini, sad je vreme da razmisljamo o igraču kojeg bi doveli a koga Frank ne može da sačuva. 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sector said:

a jedan od mogućih razloga je da uopšte nismo ni zainteresovani.

 

markos reče da nam se nije svidela cena, za koju smo mogli da priuštimo mitrovića, davidovca i kuzmića, možda lazića.

čovke baš našao kad da bude stipsa.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...