Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

20 minutes ago, Nek grmi jako said:

 

To ti je ko onaj vic za Muju i Lepu Brenu, kad su ga pitali da li bi pre seksualno opštio sa Brenom ili sa dve ovce.

 

A on veli: Brena je Brena, al dvaput je dvaput.

U vicu o Breni i dvaput je dvaput, izraz seksualno opstio bi upotrebio samo Diznijev studio i Netflix.

  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

Nemanja nigde, ni u jednom (izuzev nekom niže plasiranom) timu ne bi dobio novac i ulogu koje je dobio prošle sezone od vas. 

 

Novca bi dobio i vise od bogatijih klubova a ulogu bi u najmanju ruku dobio istu. Top3 skorera u svakoj El ekipi i 20ak min po mecu. Nema tog trenera u El kom bi Nedovic igrao 10minuta i bio neka 5. opcija u napadu, odnosno ne postoji tako jak tim.

 

Na primer u sezoni 18/19 je igrao 21 minut prosecno za Armani i imao najvecu ulogu posle Majk Dzejmsa od bekova uz Micova. Nesto slicno kao sad Kampaco pa Vildoza i on. Tako bi imao u svakom bogatom evroligaskom timu izuzev Armanija trenutno, 2. ili 3. opcija u napadu posle dominantnih plejmejkera i svakako u top3 skorera svakog tima ukoliko bi ga doveo umesto startnih dvojki.

 

U Armaniju u kom su igrali Majk Dzejms, Naneli, Dzerels, Micov, Gudaitis, Bertans, Kuzminskas, Tarzuski dakle tim koji je jaci bio od ovog Zvezdinog Nedovic je postizao isto poena ko i sad u Zvezdi i imao istu ulogu.

 

5 hours ago, DameTime said:

Kad ga već porediš s Punterom, da li si svestan da Punter nije postao bolji samo zato što je okružen kvalitetnijim saigračima, nego je i on na individualnom nivou sazreo? 

 

U najvecoj meri zato sto je okruzen kvalitetnijim saigracima. Vrati mu Zagorca i Dangubica umesto Nanelija i Papapetrua/Ponitke, vrati mu Mura umesto Exuma ili sad novog pleja kog budu doveli da vidis kako ide opet cela koncentracija odbrane na njega i kako bi imao losije procente.

 

Panter je sazreo tek toliko da ne uzme bas svaki put sut sa 9 metara i sto je uvezbao polu distancu preko ruke do perfekcije i to su jedine razlike iz prethodne sezone. Isti je to igrac kao i u Zvezdi manje vise i kao suter i tu je imao par klac suteva i resavao utakmice i tu takodje nije isao na ulaz i tu je igrao lenju odbranu i imao isti govor tela.

 

Panter je postao bolji jer je imao vrhunske saigrace uz sebe na svakoj poziciji gde u svakom trenutku ima jos 3 igraca (a nekad i svih 4 kad je Smajlagic na parketu) koji pogadjaju sut za 3 poena, znaci ne sutiraju, nego pogadjaju, gde odbrana nije koncentrisana samo na njemu kao kad sto je bilo u Evrokupu i gde ima vise prostora za bolju igru.

 

On je u Zvezdi imao brojke i procente kao i sada maltene iste, u Armaniju nesto manje ppg jer je imao kvalitetnije saigrace, ali uz iste procente. Onda je dosao u Partizan gde je imao ocajne procente za 3 poena jer je imao znacajno slabije saigrace nego u Armaniju i gde se odbrana svodila na cuvaj Pantera.

 

Evo gledaj kako Nedovicu rastu procenti za 3 poena jer se nece udvajati toliko jer mu nece iskakati centar toliko iz pika vise odnosno ako se sve to desi pogadjace saigraci u boljim procentima to sto prosle sezone nismo.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Novca bi dobio i vise od bogatijih klubova a ulogu bi u najmanju ruku dobio istu. Top3 skorera u svakoj El ekipi i 20ak min po mecu. Nema tog trenera u El kom bi Nedovic igrao 10minuta i bio neka 5. opcija u napadu, odnosno ne postoji tako jak tim.

 

Na primer u sezoni 18/19 je igrao 21 minut prosecno za Armani i imao najvecu ulogu posle Majk Dzejmsa od bekova uz Micova. Nesto slicno kao sad Kampaco pa Vildoza i on. Tako bi imao u svakom bogatom evroligaskom timu izuzev Armanija trenutno, 2. ili 3. opcija u napadu posle dominantnih plejmejkera i svakako u top3 skorera svakog tima ukoliko bi ga doveo umesto startnih dvojki.

 

U Armaniju u kom su igrali Majk Dzejms, Naneli, Dzerels, Micov, Gudaitis, Bertans, Kuzminskas, Tarzuski dakle tim koji je jaci bio od ovog Zvezdinog Nedovic je postizao isto poena ko i sad u Zvezdi i imao istu ulogu.

 

 

U najvecoj meri zato sto je okruzen kvalitetnijim saigracima. Vrati mu Zagorca i Dangubica umesto Nanelija i Papapetrua/Ponitke, vrati mu Mura umesto Exuma ili sad novog pleja kog budu doveli da vidis kako ide opet cela koncentracija odbrane na njega i kako bi imao losije procente.

 

Panter je sazreo tek toliko da ne uzme bas svaki put sut sa 9 metara i sto je uvezbao polu distancu preko ruke do perfekcije i to su jedine razlike iz prethodne sezone. Isti je to igrac kao i u Zvezdi manje vise i kao suter i tu je imao par klac suteva i resavao utakmice i tu takodje nije isao na ulaz i tu je igrao lenju odbranu i imao isti govor tela.

 

Panter je postao bolji jer je imao vrhunske saigrace uz sebe na svakoj poziciji gde u svakom trenutku ima jos 3 igraca (a nekad i svih 4 kad je Smajlagic na parketu) koji pogadjaju sut za 3 poena, znaci ne sutiraju, nego pogadjaju, gde odbrana nije koncentrisana samo na njemu kao kad sto je bilo u Evrokupu i gde ima vise prostora za bolju igru.

 

On je u Zvezdi imao brojke i procente kao i sada maltene iste, u Armaniju nesto manje ppg jer je imao kvalitetnije saigrace, ali uz iste procente. Onda je dosao u Partizan gde je imao ocajne procente za 3 poena jer je imao znacajno slabije saigrace nego u Armaniju i gde se odbrana svodila na cuvaj Pantera.

 

Evo gledaj kako Nedovicu rastu procenti za 3 poena jer se nece udvajati toliko jer mu nece iskakati centar toliko iz pika vise odnosno ako se sve to desi pogadjace saigraci u boljim procentima to sto prosle sezone nismo.

 

Brate izvini al' ti pišeš kao da nisi gledao Zvezdu prošle sezone , kao da gledaš samo puku statistiku. Ne slažem se uopšte da je Nedović mogao da igra za mnoge ekipe u EL . Čak sam ubeđen isto i ja da bi mu možda eventualno jedan ili dva tima u EL dali približno isto novca kao mi. Nedović je na kraju ispao i najkonstantniji u našem timu ( po mnogima) a to samo govori o nama.  To je bio i u PAO koji je bio kršina od ekipe bukvalno. Meni bi trebalo 2 dana da izdvojim sva njegova sra*a prošle sezone i sva ispucavanja i nerezone tokom godine. Čak  je i duško to njegovim klupiranjem pokazao šta misli o odlukama na terenu.

Edit: znaš ti pre koliko godina je on igrao u Armaniju? 

Edited by StiviKivi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, StiviKivi said:

Brate izvini al' ti pišeš kao da nisi gledao Zvezdu prošle sezone , kao da gledaš samo puku statistiku. Ne slažem se uopšte da je Nedović mogao da igra za mnoge ekipe u EL . Čak sam ubeđen isto i ja da bi mu možda eventualno jedan ili dva tima u EL dali približno isto novca kao mi. Nedović je na kraju ispao i najkonstantniji u našem timu ( po mnogima) a to samo govori o nama.  To je bio i u PAO koji je bio kršina od ekipe bukvalno. Meni bi trebalo 2 dana da izdvojim sva njegova sra*a prošle sezone i sva ispucavanja i nerezone tokom godine. Čak  je i duško to njegovim klupiranjem pokazao šta misli o odlukama na terenu.

Ajde ,ako ti nije teško, pobroji ta sr**a NN.

Ne verujem da će ti trebati 2 dana?!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

 

Ima interesovanja za Dotsona, ali od te informacije do danas je proslo cirka 2 nedelje, a nista se nije desilo.

 

Ne znam za Vojtmana. Trziste je u sustini bedno, vise se gleda preko bare, pogotovo za PF. 

 

Sem one akrobacije sa Teodosicem, sve druge igrace je birao licno Dusko. Konkretno Sabaza pre Tompsona, Hangu pre Ponitke, Bolomboja pre Dzekirija, Tobija pre Pojtresa, itd. 

 

Da li je postojalo interesovanje za Hilliarda pre 10ak dana kada se pricalo o tome? On i Matt Thomas mi se izdvajaju kao najbolje dvojke od slobodnih igraca na evropskom tržištu.

Link to comment
Share on other sites

Kornet po običaju ode u drugu krajnost i u odbrani Zvezdinih igrača od kritičara skroji tradicionalni pozicioni power ranking u kome taj igrač volšebno završi u top 10, eventualno 15 u EL. Nedović ipak ima 32 godine i 9 EL sezona iza sebe, a nikada nije igrao plejof, niti je bio deo ekipe koja je imala pozitivan skor. To koji je on bek šuter* po poenima/indeksu korisnosti/nekoj drugoj bazičnoj statistici je suštinski irelevantno, poenta je da on do sada nije bio deo pobedničke ekipe ni kao role player, a kamoli kao starter, što posle svih ovih godina teško da je slučajnost. Znači i te kako postoje i legitimni argumenti kontra Nedovića, mada ja i dalje verujem da igrač takvog talenta može biti odličan u ulozi 6. čoveka, jer kada je u elementu ima sposobnost da ti donese pobedu i protiv najboljih EL ekipa... A domaći igrači takvog kvaliteta i skillseta praktično ne postoje, što mu dodaje vrednost u kontekstu KKCZ.

 

* praviti ranking bekova šutera u trenutku kada solidan broj ekipa igra sa dva pleja u petorci, evo ne znam stvarno... Laprovitola se recimo sigurno neće naći na toj listi jer je plej, a gro minuta provodi na terenu sa Satoranskim/Jokubaitisom, Slukas je igrao sa Vokapom, Vilbekin sa Kalatesom, Larkin sa Micićem itd. Sigurno niko neće birati Nedovića pre tih igrača zato što je on bek šuter, a oni nisu. 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Guru said:

Kornet po običaju ode u drugu krajnost i u odbrani Zvezdinih igrača od kritičara skroji tradicionalni pozicioni power ranking u kome taj igrač volšebno završi u top 10, eventualno 15 u EL. Nedović ipak ima 32 godine i 9 EL sezona iza sebe, a nikada nije igrao plejof, niti je bio deo ekipe koja je imala pozitivan skor. To koji je on bek šuter* po poenima/indeksu korisnosti/nekoj drugoj bazičnoj statistici je suštinski irelevantno, poenta je da on do sada nije bio deo pobedničke ekipe ni kao role player, a kamoli kao starter, što posle svih ovih godina teško da je slučajnost. Znači i te kako postoje i legitimni argumenti kontra Nedovića, mada ja i dalje verujem da igrač takvog talenta može biti odličan u ulozi 6. čoveka, jer kada je u elementu ima sposobnost da ti donese pobedu i protiv najboljih EL ekipa... A domaći igrači takvog kvaliteta i skillseta praktično ne postoje, što mu dodaje vrednost u kontekstu KKCZ.

 

* praviti ranking bekova šutera u trenutku kada solidan broj ekipa igra sa dva pleja u petorci, evo ne znam stvarno... Laprovitola se recimo sigurno neće naći na toj listi jer je plej, a gro minuta provodi na terenu sa Satoranskim/Jokubaitisom, Slukas je igrao sa Vokapom, Vilbekin sa Kalatesom, Larkin sa Micićem itd. Sigurno niko neće birati Nedovića pre tih igrača zato što je on bek šuter, a oni nisu. 

Do reči. 👏

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ja sam uvek govorio da je Lilard nikakav igrac. Nikada nije bio u pobednickoj ekipi, a i Barkli je bez potrebe bio MVP posto nikada nista nije osvojio.

 

Lilard je igrao plejof u 8 od 11 sezona i biran je u jedan od All-NBA timova 7 puta. Barkli je u 16 sezona 13 puta igrao plejof, a pored toga što je bio MVP je 11 puta biran u neki od All-NBA timova.

 

Nedović je u 9 EL sezona 0 puta igrao plejof, nikada nije bio MVP i nikada nije biran u All-Euroleague tim... Možda da pokušaš ponovo, pošto je ovo bilo baš loše. 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Guru said:

 

Lilard je igrao plejof u 8 od 11 sezona i biran je u jedan od All-NBA timova 7 puta. Barkli je u 16 sezona 13 puta igrao plejof, a pored toga što je bio MVP je 11 puta biran u neki od All-NBA timova.

 

Nedović je u 9 EL sezona 0 puta igrao plejof, nikada nije bio MVP i nikada nije biran u All-Euroleague tim... Možda da pokušaš ponovo, pošto je ovo bilo baš loše. 

 

Ne razumem? Sto lose? Po tvom ako nesto neko ne osvoji nije neki igrac. Nije sve ni u statistici, ali ima i do toga u kom trenutku si u kom klubu. Ipak je ovo timski sport. Da nije bio u CSKA u odredjenoj godini, sta bi ti rekao za Teodosica.

Jednostavno nije imao srece da bude u vrhunskom klubu u pravo vreme. Bio je u Armaniju i PAO kada su se raspadali.

Nedovic je vrhunski igrac. Proslu sezonu je odigrao dobro i to sto ga sada provlacite ovako nema smisla. Ne ti licno, ti si korektno napisao, osim ovog dela da nikada nije nista osvojio. Po tome ni Mike James nije bas neki igrac (mada se meni licno ne svidja), jer nije nikada osvojio nista.

 

 

Sa pozitivne strane:

 

 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Guru said:

To koji je on bek šuter* po poenima/indeksu korisnosti/nekoj drugoj bazičnoj statistici je suštinski irelevantno, poenta je da on do sada nije bio deo pobedničke ekipe ni kao role player, a kamoli kao starter, što posle svih ovih godina teško da je slučajnost. Znači i te kako postoje i legitimni argumenti kontra Nedovića,

 

Naravno da postoje i ne poricem ih ali kad sve stavis na vagu obrni okreni u top10 igraca na poziciji sg ako racunamo izrazene sg, eye testom, evo bez statistike. Toga si i ti svestan verovatno, to je ono sto pisem kao sustinu. Kada budemo svesni da je u top10 na svojoj poziciji u ligi i prihvatimo to kao stvarnost, manje bi ga kritikovali i shvatili bi da nema puno boljih a i onih kojih ima verovatno kostaju solidno vise u ovom trenutku.

 

Naravno da Nedovic nije u top5 jer nije deo vodecih ekipa, ali to ne znaci da on tamo ne bi mogao da igra. Na osnovu cega neko zna da ne bi mogao tamo da igra? Na osnovu toga sto ga nisu birali jel tako? Pa birao ga je i bogati Armani i Golden Stejt, jel to irelevantno?

 

Ko da je bitno dal je starter ili nije. U Zvezdi jasno nije bio starter u 90% utakmica pa je u svakoj petorci u kojoj je igrao bio prva ili prve dve opcije u napadu. Tako bi i u svakoj drugoj ekipi, bas svakoj, jer bi uz Nedovica imao jos jednog beka i logicno da ti je Nedovic prve dve opcije u napadu osim ako bas nemas Klajburna na 3 ili Mirotica na 4 ili Tavaresa na 5 recimo.

 

Ajmo iz top8 ekipa:

-Prosto Real vidi projekat u Musi jer je mladji i vide boljeg igraca u perspektivi, sto ne znaci da je Musa u ovom trenutku nesto kao puno bolji igrac od Nedovica, rekao bih da nije uopste. Od onih 9 sg igraca koje sam nabrojao Nedovic ima vise trofeja od barem cetvorice.

-Nedovic je igrao u bogatom Armaniju kao sto i Beron igra sada, sa slicnom ulogom da ne kazem sa isto minuta i isto ppg i istih procenata.

-Sta je Okobo nesto puno bolji igrac od Nedovica pa Nedovic ne bi mogao da igra neku njegovu ulogu iz Monaka kao 3. bek? 

-Olimpijakosu neretko bek starter bio Ajzea Kenan. Jel tebi Ajzea Kenan bolji igrac od Nedovica i jel Nedovic ne bi mogao u f4 Olimpijakosu da igra Kenanovu ulogu?? @StiviKivi ili tebi? Ajmo malo realnosti.

-Barsa je najcesca igrala sa dva pleja a od sg igraca su imali Kurica i Higinsa. Nedovic je u ovom trenutku bolji igrac od obojice. Sta ne bi mogao da igra u Barsi njihove uloge nekog 3. beka u ekipi?

-U Zalgirisu koji je igrao top8 siguran sam da bi bio glavni strelac i bio prva opcija u napadu, eventualno druga ako racunamo Evansa koji se povredio na pola sezone. Bolji je igrac od Brazdeikisa, bolji je skorer od Ulanovasa.

-Virtus takodje spada u red bogatih ekipa i od Belinelija je sigurno bolji igrac. Cak i od Lundberga koji je imao tanku sezonu iako je ranije bio mozda i bolji igrac od njega s obzirom da je igrao i neku odbranu.

 

Eto u Partizanu je jasno Panter trenutno bolji i Boldvin koji je dosao kao pg ali je Makabi najcesce igrao sa dva pleja al sam ga ipak racunao kao sg. Larkin je bolji igrac. Guduric je bolji igrac. Za Haurda je jako upitno s obzirom da je imao veliki pad nakon odlicnih partija, isto je kanta u odbrani, ima i gori plejmejking, nije ni on blistao sa procentima posmatrajuci za 2 i 3 ukupno. Eto sve timove i igrace na toj poziciji sam nabrojao. U proslogodisnjem Panatinaikosu, Valensiji, Asvelu, Zalgirisu, Albi, Bajernu on bi bio top2 opcije u napadu nesumnjivo a to je trecina timova u ligi.

 

Ne pije vodu prica da Nedovic moze da igra samo za donji dom ekipa. Da je recimo igrao beka umesto Kenana u Olimpijakosu verovatno bi bili jos jaci tim. Dakle radi se o saigracima i jacini tima, a ne o njemu samom. Sada ce biti jos bolji kad bude imao bolje saigrace, kao sto je slucaj sa Panterom.

 

37 minutes ago, Guru said:

praviti ranking bekova šutera u trenutku kada solidan broj ekipa igra sa dva pleja u petorci, evo ne znam stvarno... Laprovitola se recimo sigurno neće naći na toj listi jer je plej, a gro minuta provodi na terenu sa Satoranskim/Jokubaitisom, Slukas je igrao sa Vokapom, Vilbekin sa Kalatesom, Larkin sa Micićem itd. Sigurno niko neće birati Nedovića pre tih igrača zato što je on bek šuter, a oni nisu. 

 

Za ovo se donekle slazem ali recimo Larkin ako igra celu sezonu gro minuta na 2, osim kad je Micic povredjen, on se isprofilisao u dvojku.

 

Boldvin se bukvalno profilise u dvojku s obzirom da Lorenco igra 30min na 1.

 

Laprovitola je po meni legit dvojka s obzirom kolko je igrao to u Barseloni ali recimo da je kombo igrac gde podjednako dobro pokriva obe, kao i Okobo otprilike sto je igrao i 1 i 2 u Monaku.

 

Slukas je ipak plej i ipak je najvise minuta igrao na pleju. Na 2 su koristili i Kenana i Larentzakisa a uglavnom su zavrsavali utakmice sa dva plejmejkera.

 

Da, nece birati Nedovica pre tih par igraca, ali bi mogao komotno umesto vise od pola primarnih sg da igra. Sve i kad bi bio u Barsi sad recimo 3. opcija iza Satoranskog i Laprovitole, opet bi bio u top3 skorera u ekipi u ovom trenutku jer nemaju Mirotica vise, u najgorem slucaju 4. a ne 6. kao sto zvuci kad se napise da je 6. igrac koji ulazi sa klupe.

 

Daj mi tu ekipu gde primarnog sg zamenjujes sa Nedovicem, i Nedovic nije u top3 skorera u toj ekipi? Tek u mozda 2-3 bi bio 4. skorer.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Guru said:

 

Lilard je igrao plejof u 8 od 11 sezona i biran je u jedan od All-NBA timova 7 puta. Barkli je u 16 sezona 13 puta igrao plejof, a pored toga što je bio MVP je 11 puta biran u neki od All-NBA timova.

 

Nedović je u 9 EL sezona 0 puta igrao plejof, nikada nije bio MVP i nikada nije biran u All-Euroleague tim... Možda da pokušaš ponovo, pošto je ovo bilo baš loše. 

 

Ne samo sto je igrao, nekim njegovim sutevima su odlucivane sudbine protivnika u plej ofu.

 

@DameTime

images?q=tbn:ANd9GcRmHHmQ4p_ank2zMu3Yisc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

 

Novca bi dobio i vise od bogatijih klubova a ulogu bi u najmanju ruku dobio istu. Top3 skorera u svakoj El ekipi i 20ak min po mecu. Nema tog trenera u El kom bi Nedovic igrao 10minuta i bio neka 5. opcija u napadu, odnosno ne postoji tako jak tim.

 

Na primer u sezoni 18/19 je igrao 21 minut prosecno za Armani i imao najvecu ulogu posle Majk Dzejmsa od bekova uz Micova. Nesto slicno kao sad Kampaco pa Vildoza i on. Tako bi imao u svakom bogatom evroligaskom timu izuzev Armanija trenutno, 2. ili 3. opcija u napadu posle dominantnih plejmejkera i svakako u top3 skorera svakog tima ukoliko bi ga doveo umesto startnih dvojki.

 

U Armaniju u kom su igrali Majk Dzejms, Naneli, Dzerels, Micov, Gudaitis, Bertans, Kuzminskas, Tarzuski dakle tim koji je jaci bio od ovog Zvezdinog Nedovic je postizao isto poena ko i sad u Zvezdi i imao istu ulogu.

 

Ne znam da li si svestan da je od te sezone u Armaniju prošlo 5 godina. Kako ti meni pitchuješ Nedovića on vredi 2 M, a ne 1. Ako je on top 10 igrač na svojoj poziciji u svakom trenutku, kako to da nijednom u karijeri nije igrao u timu sa najvišim ambicijama? Ostvario neki veći timski uspeh (a da nije osvajanje prvenstva ili kupa te države)? Imam utisak da sve igrače KKCZ propuštaš kroz neki ružičasti filter.

 

1 hour ago, Brat od Korneta said:

U najvecoj meri zato sto je okruzen kvalitetnijim saigracima. Vrati mu Zagorca i Dangubica umesto Nanelija i Papapetrua/Ponitke, vrati mu Mura umesto Exuma ili sad novog pleja kog budu doveli da vidis kako ide opet cela koncentracija odbrane na njega i kako bi imao losije procente.

 

Panter je sazreo tek toliko da ne uzme bas svaki put sut sa 9 metara i sto je uvezbao polu distancu preko ruke do perfekcije i to su jedine razlike iz prethodne sezone. Isti je to igrac kao i u Zvezdi manje vise i kao suter i tu je imao par klac suteva i resavao utakmice i tu takodje nije isao na ulaz i tu je igrao lenju odbranu i imao isti govor tela.

 

Panter je postao bolji jer je imao vrhunske saigrace uz sebe na svakoj poziciji gde u svakom trenutku ima jos 3 igraca (a nekad i svih 4 kad je Smajlagic na parketu) koji pogadjaju sut za 3 poena, znaci ne sutiraju, nego pogadjaju, gde odbrana nije koncentrisana samo na njemu kao kad sto je bilo u Evrokupu i gde ima vise prostora za bolju igru.

 

Punter je na prvom mestu sredio decision making, odustao od toga da igra hero ball u svakom trenutku a umeo je i da se pocima u odbrani (svakako više od Nedovića lol). Ono gde jeste pomoglo to što su saigrači kvalitetniji šuteri je preciznost u šutu njega samog; upravo zato jer više nije morao da izigrava heroja. Sve to nikako ne znači da je on postao bolji samo zbog toga što su došli Exum, Madar itd. Tvojom logikom Nedović je trebalo da briljira pored Campazza i Vildoze.

 

@Don Dusko

spacer.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Ne znam da li si svestan da je od te sezone u Armaniju prošlo 5 godina. Kako ti meni pitchuješ Nedovića on vredi 2 M, a ne 1. Ako je on top 10 igrač na svojoj poziciji u svakom trenutku, kako to da nijednom u karijeri nije igrao u timu sa najvišim ambicijama? Ostvario neki veći timski uspeh (a da nije osvajanje prvenstva ili kupa te države)? Imam utisak da sve igrače KKCZ propuštaš kroz neki ružičasti filter.

 

 

Punter je na prvom mestu sredio decision making, odustao od toga da igra hero ball u svakom trenutku a umeo je i da se pocima u odbrani (svakako više od Nedovića lol). Ono gde jeste pomoglo to što su saigrači kvalitetniji šuteri je preciznost u šutu njega samog; upravo zato jer više nije morao da izigrava heroja. Sve to nikako ne znači da je on postao bolji samo zbog toga što su došli Exum, Madar itd. Tvojom logikom Nedović je trebalo da briljira pored Campazza i Vildoze.

 

@Don Dusko

spacer.png

 

U kojim šampionskim ekipama je igrao Panter (izuzimajući ovu ABA), ako ga upoređuješ sa Nedovićem?

A i to cimanje KP u odbrani, kroz karijeru, ti je veoma upitno?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Смарају више приче о Недовићу. Да сад има на столу Душко 1,2 милиона евра и понуду на позицији два Недовић или Френки изабрао би Френкија, и не само њега него за те паре неколицину играча пре Недовића. То је тако. Која је реална цена Недовића из мог угла испод милион евра. Да се азумемо нису то мале паре, не треба се стидети истих, али да се претерује везано за Недовића претерује се од стране појединих форумаша.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DrMV said:

U kojim šampionskim ekipama je igrao Panter (izuzimajući ovu ABA), ako ga upoređuješ sa Nedovićem?

A i to cimanje KP u odbrani, kroz karijeru, ti je veoma upitno?

 

:lol_2:

 

Čovek je odigrao vrhunsku sezonu, konstantan cele godine, smanjio svoje bubice, vadio saigrače na individualni kvalitet kad god je trebalo, pogodio onaj šut usred Madrida, odigrao fenomenalno finale ABA... Nedović i ne bi trebalo da se poredi sa njim, ali jbg neko je spomenuo još juče tu usporedbu i evo nas ovde.

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih da dodam isto... I ako sam prvi koji ne gleda sve kroz brojke, ali je NN bukvalno takav igrač da njega treba gledati kroz brojke. Odbranu ne igra. Još malo pa rupa, može se reći. U napadu , bez lopte... Šta znam. Kako kad. 

Prošle sezone je imao drugi najgori index prosečan u poslednjih 7 godina u Evroligi. 39 % za dva, 28% za 3. Prosečan index mu je 9. Ja stvarno volim što je on u Zvezdi, da neko po mojim pisanjima ne shvati drugačije ali prevelika je , neosnovana, vera u njega kao nekog ko može da nam donese to što mi hoćemo sledeće sezone a to je borba za top 8 do zadnjeg kola. Šabaz,Tobi, ta Četvorka što će doći, pa i još jedan igrač preko njih bi trebao na terenu više od NN da da timu da bi mi tamo bili. Neću više o Nedoviću. Toliko.

Edited by StiviKivi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Ne znam da li si svestan da je od te sezone u Armaniju prošlo 5 godina.

 

2 minutes ago, DameTime said:

Ako je on top 10 igrač na svojoj poziciji u svakom trenutku, kako to da nijednom u karijeri nije igrao u timu sa najvišim ambicijama?

 

Armani je imao visoke ambicije te sezone sudeci po rosteru koji su sklopili.

 

3 minutes ago, DameTime said:

Kako ti meni pitchuješ Nedovića on vredi 2 M, a ne 1.

 

Ne, vec vredi 1 milion, najmanje.

 

Upravo ti pitchujes kao da vredi 500k sve vreme i da smo ga mi ne znam koliko preplatili.

 

Izguglaj malo koji igraci kostaju po 600-700k u Evroligi. Shvatices da Nedovic vredi 1 milion.

 

4 minutes ago, DameTime said:

Ostvario neki veći timski uspeh (a da nije osvajanje prvenstva ili kupa te države)?

 

Osvojio je Evrokup sa Unikahom i srebro sa reprezentacijom. Ima trofeje iz svake zemlje u kojoj je igrao.

 

Od onih bekova koje sam nabrojao gotovo svi nemaju evropski trofej, posto na tome potenciras.

 

On nije igrao El sve vreme. Dve sezone je igrao Evrokup (gde je jedne osvojio) i jednu sezonu je proveo u Americi. 

 

Kako da osvojio Evroligu sa Unikahom? Ili sa Panatinaikosom gde je od kvalitetnijih saigraca imao Papapetrua i Papajanisa i to je sve? Pritom nisu imali ni trenera.

 

U Armaniju je igrao u timu sa visokim ambicijama. Nisu im se poklopile stvari, hemija ocigledno, plus povrede.

 

Pao ima da plati 1 milion za Nedovica i ne vidim sta je sporno sto je igrao tamo, verovatno mu prija vise da bude glavni igrac neke ekipe nego da bude 5. igrac nekog Armanija. Da je Nedovic prihvatio vecu ponudu Panatinaikosa od Zvezde, sto sam okacio da je izjavio direktor Panatinaikosa, on bi sad bio u timu sa plej of ambicijama. I ovako je trenutno u timu sa plej of ambicijama. Nije u Albi.

 

Zatim je dosao u Zvezdu i nije mu puno falilo za plej of, sa ekipom koja igracki nije imala kvalitet za plej of dok nije dosao Kampaco. Videcemo u ovoj sad sezoni kad bude imao kvalitetnije saigrace.

 

9 minutes ago, DameTime said:

Tvojom logikom Nedović je trebalo da briljira pored Campazza i Vildoze.

 

Nedovic je igrao ili sa jednim od njih dvojice u petorci a neretko i sa Dzonijem, Pefijem, cak i Dobricem na sg kad je igrao pleja kad se Vildoza povredio. Nije isto kada imas Nanelija na 3, Ledeja na 4 i Smajlagica (ili Lesora koji je ozbiljna pretnja iz ofanzivnog skoka za razliku od nasih centara) na 5 gde svi vrhunski sutiraju za 3 spot up i gde imas Dobrica koji je bio dosta los ove sezone, Lazarevica koji ne sme da sutne, Bentila koji jedan deo sezone takodje nije smeo da sutira, Petrusev koji sutira iskljucivo kada nema nikog 2 metra oko njega i nijednu peticu sa sutem.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

:lol_2:

 

Čovek je odigrao vrhunsku sezonu, konstantan cele godine, smanjio svoje bubice, vadio saigrače na individualni kvalitet kad god je trebalo, pogodio onaj šut usred Madrida, odigrao fenomenalno finale ABA... Nedović i ne bi trebalo da se poredi sa njim, ali jbg neko je spomenuo još juče tu usporedbu i evo nas ovde.

Nisi mi odgovorila na pitanje, ali ok.

Nisam pitao da li je "smanjio bubice"?!

Samo da se razumemo, nisam mislio/rekao da je Neda bolji igrač od KP.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mirage93 said:

Barselona u pregovorima sa Dzabari Parkerom.

Dzabari je krilni centar. Kalinic je krilni centar.

SVI DA ODU, JEDAN DA SE VRATI!!!

 

Kalinic je primarno trojka. Na 3 imaju samo njega i Abrinesa.

 

Na 4 bi sa Parkerom zatvorili tu poziciju uz Da Silvu i Dzoela.

 

Da im je dosla neka trojka pa i da se ponadamo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DrMV said:

Nisi mi odgovorila na pitanje, ali ok.

Nisam pitao da li je "smanjio bubice"?!

Samo da se razumemo, nisam mislio/rekao da je Neda bolji igrač od KP.

 

Kevin Punter je sa 30 godina uspeo da dođe do uloge lidera ekipe koja ima šampionske ambicije u domaćem takmičenju i visoke ambicije u EL. Oni su bukvalno bili na korak do F4, a kako stvari stoje napadaće to i ove sezone. 

 

Nedović sa 32 godine niti je lider niti ima remotely šanse da dobije takvu ulogu u timu koji ima takve ambicije ili više. Za to je nebitno u kojim šampionskim ekipama je igrao KP pre KKP huehue; on je jednostavno bolji igrač od Nedovića, efikasniji i očigledno sposoban da bude vođa (što ni ja nisam mislila do prošle sezone). 

 

@Brat od Korneta Kako stvari stoje, Nedović bi bio podložan kritici samo da igra u petorci Curry, Kawhi, Giannis, Jokić. Vi ste ga procenili na 1 M, ja kažem da nije opravdao tu cifru, pa sad čekajte da ROI možda bude bolji. 

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...