Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Na kraju će izgleda Kajl Gay da završi u Valensiji. Valensija je uradila sve ono kako smo i šta smo trebali mi da uradimo. Sve na vreme raskrstili sa svima koji nisu zadovoljili i doveli adekvatna pojačanja. Za sada su se baš lepo pojačali, Davis, Ojeleje, Gay...

Edited by Čočo
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Na kraju će izgleda Kajl Gay da završi u Valensiji. Valensija je uradila sve ono kako smo i šta smo trebali mi da uradimo. Sve na vreme raskrstili sa svima koji nisu zadovoljili i doveli adekvatna pojačanja. Za sada su se baš lepo pojačali, Davis, Ojeleje, Gay...

 

Guy

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Beonegro said:

Bih čiku, nije vajde kriti 🙄 

Ali bih pristao i na Smajli - Simonović - Koprivica, pod uslovom da se Dante predomisli i da spolja sve gori 😏

 

Off topic, ali moram da te razočaram, opcija da se Dante predomisli ne postoji. Ugovor sa Dalasom je postao važeći.

Kad woj nešto objavi to se ne menja :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

ja nesto mislim da ce petrusev cekati potencijalni nba ugovor dok to ima smisla, tamo negde septembar, kao sto je misko i pominjao onomad.

 

mislim da je simonovic upravo odgovor na tu neizvesnost, jer, cak i da ne nadje ugovor u nba, nigde ne pise da je obecan zvezdi, pogotovo sto misko uvek moze da napravi kombinu daleko manjim talentima od njega.

 

tako da, bolje simonovic u ruci nego petrusev na grani.

Petrusev ovakav kakav je danas nema sta da trazi u NBA. Jel je Fila potpisala vec dva centra za ovo kratko vreme?  Ko su prve opcije za poziciju 4 i 5? Da se razumemo, koliko je zasran proslogodisnji prelazni rok i koliko smo bili busni na poziciji visoki igraci nije uopste tesko sada napraviti bolju pricu nego prosle godine. Medjutim ta prica kako danas izgleda je nedovooljna za ozbiljnu jurnjavu za top 8. Mislim da je jedan od dvojice Dada - Mitar klasican visak. A mozda i obojica potpuno nepotrebni potpisi. Ali cim se spomenu odmah se aktiviraju cuvari vatre i govore o svetogrdju koje se zove domaca bekapovsa osnova. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, PiksiCZV said:

Ne znam na koju foru ljudima Simonovic nije dobro pojacanje na bek apu…

Pa je l kontate vi da se niko ne zali zbog Simonovica na bekapu vec zato sto su nama svi bek ap. 

 

Ne zalite se Luka Mitrovic kao bekap, nije los. Okej. 

 

Ne zalite se, Simonovic je bekap. 

 

Pa ce posle 

 

Ne zalite se, Bolombaj je okej bek ap. 

 

 

pa imamo li mi startnog centra ili samo bekapove???

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa kako stoje stvari trenutno i koliko se ovaj prelazni rok radi u tajnosti, kao zmija noge se krije ili ima dobar razlog zašto je tako ili će ovo biti najgori i najbezvezniji prelazni rok godinama unazad. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

ja nesto mislim da ce petrusev cekati potencijalni nba ugovor dok to ima smisla, tamo negde septembar, kao sto je misko i pominjao onomad.

 

mislim da je simonovic upravo odgovor na tu neizvesnost, jer, cak i da ne nadje ugovor u nba, nigde ne pise da je obecan zvezdi, pogotovo sto misko uvek moze da napravi kombinu daleko manjim talentima od njega.

 

tako da, bolje simonovic u ruci nego petrusev na grani.

 

Receno je da bi se njegov status znao vec u avgustu ako ga ne potpise niko prva opcija bi bila Zvezda, ukoliko bi mi bili zainteresovani.

Link to comment
Share on other sites

@Redstar0356Биће и меса под кошем само што све то што добијамо ограничава амбиције на јурњаву за 10. местом отприлике. Тачно је и то да је криза центарског квалитета у  Европи. Мени више смета немање атлетицизма. Уз то смета и лоша кадровска политика као да струка нема додира са прелзним роком. Дугорочно потписивање играча који је прошао зенит је посебна прича. Ово је све већ виђено. Мекан ростер за Еврокуп за сада.  Гранични ЕЛ играчи као и ЕК квалитет.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

ja nesto mislim da ce petrusev cekati potencijalni nba ugovor dok to ima smisla, tamo negde septembar, kao sto je misko i pominjao onomad.

 

mislim da je simonovic upravo odgovor na tu neizvesnost, jer, cak i da ne nadje ugovor u nba, nigde ne pise da je obecan zvezdi, pogotovo sto misko uvek moze da napravi kombinu daleko manjim talentima od njega.

 

tako da, bolje simonovic u ruci nego petrusev na grani.

Teska prica da moze da napravi kombinu za startera bilo gde u EL u septembru, do tada su formirani rosteri i odredjeni nosioci.

Cak ni Zvezda nije luda da ga toliko ceka, a kamoli neki ozbiljniji klub.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, uvrnuto said:

Prevodite tvitove sa drugih jezika.

Bar na engleski. 

 

Sve je više stranih (italijanskih, grčkih, izraelskih) tviteraša čije postove delite na forumu, pa vas molimo da napišete i prevod u postu. 

 

  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, NikadProtivKaline said:

sta ti je tacno referenca za ovu tvrdnju?

ono sto sam ga gledao u meZi i hajlajci iz g-league...meni lici kao dosta veci hasler i aktivniji skakac od filipa

 

Referenca je da sam ga gledao SVAKU u Megi, karakter je nešto što se ne menja, to ili imaš ili nemaš, isto ko Petrušev.

Ne poseduje drčnost, želju da se pobije, dokaže, dečko nije fajter.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Simonovic na top EL nivou i sta on moze da pruzi je velika nepoznanica. Ne vjerujem da ce doci da bi bio treci centar. A ne moze biti ni drugi jer je Luka tu. 

 

Takodje mislim da je na poziciji 4 nema sta da trazi osim bas u rijetkim momentima. 

 

Bas zajeban potpis ukoliko dodje do njega za obje strane. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nemam_ti_kad said:

Simonovic na top EL nivou i sta on moze da pruzi je velika nepoznanica. Ne vjerujem da ce doci da bi bio treci centar. A ne moze biti ni drugi jer je Luka tu. 

 

Takodje mislim da je na poziciji 4 nema sta da trazi osim bas u rijetkim momentima. 

 

Bas zajeban potpis ukoliko dodje do njega za obje strane. 

Zapravo treba ovako da bude: 

- Prvi centar koji je u stanju da igra 25-30 minuta, sa doprinosom na obe strane terena

- Simonovic/Mitrovic cije ce se uloge drugog/treceg centra menjati u zavisnosti od protivnika

 

Ne treba zaboraviti ni da igramo Aba ligu, a videli smo prethodne sezone da je domaci teren zaista presudni faktor i da se mora biti prvi na kraju regularnog dela,. Tako da treba neko i te utakmice da odradjuje, sto ce Simonovic i Mitrovic moci bez problema.

 

Medjutim, najveci problem je naci tog prvog centra. Nekada smo imali Cirbesa i Kuzmica, ali posle toga se ne secam da smo imali toliko pouzdanu opciju na petici. Sve igraci koji bi bili super kao bekap, ali niko ko je glavna uloga na toj poziciji. Davies se crtao kao neko ko bi to potencijalno mogao da bude, ali eto.

 

Takodje je problem i sto nije neki izbor centara na trzistu za to sto nama treba. Verovatno nije realno, ali ja bih Porijeru iz Reala ponudio neku bezobraznu sumu i ulogu prvog centra. Da, lepse mu je u Realu i Spaniji, ali tamo ce biti drugi centar dok god je Tavaresa, a ovde bi mogao da bude medju glavnim igracima.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Какво је цењено форумашко мишљење о Лундбергу? Добар дефанзивац, упитна ефикасност напред, али имао је и добре периоде. Нисам га гледао много, па ми је мало недефинисан.

Читам на Виртусовом форуму да би га се Виртус одрекао услед смањења буџета, ако нађу клуб за њега. Мислим да би могао да буде солидан парњак Недовићу.

 

Иначе, има сваша занимљиво тамо да се прочита. Инсајдери кажу да се Добрић ваљда жени, па се зато отеже, ако ми је добар превод. Надају се и Теодосићу и даље, који ваљда тражи конкурентан тим. Сматрају да останак Белинелија повећава шансе за Теа...

Link to comment
Share on other sites

Simonović se najverovatnije dovodi da uskoči u patike Filipa Petruševa, s tim da će njega biti lakše zadržati na 2+ godine jer se on vraća iz NBA.

 

Centarska linija: Neko sa poenima (aka Mirotić)- Davidovac,
Simonović kao 4/5,
Neki kapitalac na centru (aka Pojtres), uz Mitrovića i Kuzmića ako već mora je meni ok priča.  
 

Link to comment
Share on other sites

Panican i stihijski prelazni rok.

Ovoliko gomilanje bekapova umesto dovodjenja startera i cekanje na ciscenje ekipe od nedoraslih i provereno isluzenih igraca to dokazuju.

Izgleda da je i gazdu i ostale u klubu(lol) iznenadio dodatni priliv novca, pa su sada u cudu kako da ga iskoriste.

Za sada deluje da ce umesto za bolje rezultate i ocekivani iskorak u Evropi, one biti iskoriscenje za vise novca domacoj poluosovini, za vise talova i za jaci FMP.

Arena mi za sada deluje kao misaona imenica.

 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Шеф стручног штаба said:

Какво је цењено форумашко мишљење о Лундбергу? Добар дефанзивац, упитна ефикасност напред, али имао је и добре периоде. Нисам га гледао много, па ми је мало недефинисан.

Читам на Виртусовом форуму да би га се Виртус одрекао услед смањења буџета, ако нађу клуб за њега. Мислим да би могао да буде солидан парњак Недовићу.

 

Иначе, има сваша занимљиво тамо да се прочита. Инсајдери кажу да се Добрић ваљда жени, па се зато отеже, ако ми је добар превод. Надају се и Теодосићу и даље, који ваљда тражи конкурентан тим. Сматрају да останак Белинелија повећава шансе за Теа...

A sad je jasno zasto nece kod nas 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Какво је цењено форумашко мишљење о Лундбергу? Добар дефанзивац, упитна ефикасност напред, али имао је и добре периоде. Нисам га гледао много, па ми је мало недефинисан.

Читам на Виртусовом форуму да би га се Виртус одрекао услед смањења буџета, ако нађу клуб за њега. Мислим да би могао да буде солидан парњак Недовићу.

 

Иначе, има сваша занимљиво тамо да се прочита. Инсајдери кажу да се Добрић ваљда жени, па се зато отеже, ако ми је добар превод. Надају се и Теодосићу и даље, који ваљда тражи конкурентан тим. Сматрају да останак Белинелија повећава шансе за Теа...

Dobar je bio u Arsenalu, neizostavni deo The Invincibles-a, mada je meni bolji Henry.

Zgodan momak, mislim da je snimao i neke reklame za donji ves.

  • Like 2
  • Ha-ha 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, СтелаРоса said:

A sad je jasno zasto nece kod nas 

Нека чудна прича око Теодосића, коју баш и не разумем. У једном тренутку тврде да је био спреман да остане за 650к што је занимљиво, али се чека и даље.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...