Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Simonović je značajno slabiji igrač i manje talentovan od Petruševa, uz sve Filipove mane. Meni bi taj potpis značio samo dodatno nakrcavanje domaćim/regionalnim bezveznjacima koji će moguće veći deo sezone provesti na ivici rotacije. Ilića svi zaboravljaju a momak je tu sa još 3 godine ugovora. A tu su i dalje Raduljica i Kuz koji zajedno koštaju kao jedan sasvim solidan igrač. Ovde su se ljudi grozili na ideju Dubljevića koji je profesor doktor košarke i u ovim godinama za sve naše visoke na gomili. Jedan atleta svakako treba, ali će proizvodnja poena sa visokih pozicija opet biti mučenje i svesti se na Lukino pivotiranje. Po mom mišljenju nama treba ovakav tip visoke linije:

 

na 4: (nosilac i jedan od najboljih igrača) / Davidovac / Ilić

na 5: (proizvođač poena) / (mitska zver) / Mitrović / Kuzmić u Udonis Haslem ulozi ako ne mogu da ga utope nigde, možda kojim čudom i dalje može nešto da doprinese na parketu

 

Ovaj nosilac na 4 može da bude i Petrušev ali onda ovaj proizvođač poena mora biti ozbiljan baja. Ako je nosilac na 4 bolji igrač od Petruševa onda taj igrač na 5 može da bude i neka kocka. Na poziciju mitske zveri Bolomboya ili Poythressa, svejedno (deluje mi da je Bolomboy bolji sa zdravljem i pogodniji za igrača uloge iako je Poythress nešto talentovaniji izvan pipanja vrha table), tu bar ima igrača u opticaju.

 

Simonović se tu nigde ne uklapa jer nit je proizvođač poena, nit je mitska zver, nit je četvorka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Možda sam propustio ako je bilo, na koliko bi potpisao Simonović?

Ako je na više od jedne sezone to je logičan i dobar potpis. Bio bih srećan ako bismo svake godine doveli jednog mlađeg i perspektivnog igrača. Čak ako se ispostavi da ovaj bude bust, to je put kojim se treba ići - talenti, ne baš za NBA, ali potencijalno korektni EL igrači koje potpišeš recimo na tri godine. Ako baš eksplodira u prvoj sezoni, prodaš ga za neke pare. Ako se laganije razvija iskoristiš mu kvalitet kroz sezone. Ako propadne, nisu mu dao bogatstvo. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Tu nam se onda lomi sezona. A možda i više od toga.

 

Nadam se da če Duško istrajati u svojoj odluci. Ako uspe u tome, od mene ima bezrezervnu podršku going forward.

 

ukoliko smatras da je dilema teo prvi plej ili neko jako dobar a u prajmu, onda da.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne bi se omalovažavala ova pojačanja da smo mi na vreme produžili najboljeg igrača (kao što su svi ostali klubovi to uradili), da smo doveli još bar jednog kapitalca (startera), onda bi mogli diskutovati o dovođenju backup igrača.
Mogli bi diskutovati sasvim mirno o pravcu u kom smo se uputili. Ovako potpisujemo Mitra, Dedu, Simonovića koji bi samo kod nas mogli igrati EL. Preplacujemo te igrače umesto da sačekamo sa pomoćnim osobljem do septembra kada bi im bila i niža cena. A i mudrije bi bilo dovoditi pomoćno osoblje na osnovu dovedenih kapitalca nego obrnuto. Lakše bi bilo tako.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Wingwalker said:

Filip i Marko i jesu slični u svojim nedostacima. Obojica su najtanji u branjenju četvorki sa šutem ili pokrivanju šuta za tri u iznudjenom mismeču. Lidej bi više štete naneo Marku onim kurvinskim izvlačenjem na krilo. Unutra bi mu jednako efektno prodao onu istu jebenu foru ali nadamo se da se i Deda tu nešto pita. Mega tauersi imaju spore reakcije u timskim odbranama jer su im fundamenti brušeni bez tog segmenta drukanjem statsa do prve masnije ponude. Srećom to se da donekle doterati ali obojici, a posebno Petruševu, nedostaje mase u gornjem delu tela. To je već proces, zahteva poseban program i ozbiljan individualan rad.
Besmisleno je upariti ih sada u rosteru sa Lukom i eventualnim alibi produžavanjem Kuza koji će kao biti odgovor na Falove i Papajanise...dal su tolko izvetreli u pamet?

Odlicna mini analiza.

Ja bi samo dodao da je Marku sigurno znacio boravak u NBA gde je malo radio po njihovim programima i da je sigurno fizicki znacajno ojacao u odnosu na lani.

Mislim da ce uz prave pripreme biti spreman da se fizicki nosi sa centrima u El.

Ipak, igra u kontaktu dosta ide i iz glave, tu vec treba dosta rada, kao i sa Filipom.

 

Nije najsrecnije resenje upariti ih obojicu i zato sam gotovo siguran da Kuz nece imati tu ulogu kao sto si naveo.

Dovesce se tu neka druga masa da krpi dase, evo jos uvek se suska vezano za Pojtresa.

 

Trio Simonovic-Pojtres-Luka bi vec bio nesto najraznovrsnije sto smo imali do sada, uz problem sto ni za jednog od njih ne mozes da garantujes da ce ti nositi igru 25-30 minuta kao sto je to slucaj u vecini EL timova. Opet bi postojala bojazan da se niko nece nametnuti kao prvi centar, vec vidim scenarijo gde se jedan od dvojice pojacanja ne snadje, drugi dozivi omanju povredu, a onda Luka po svom obicaju od treceg postane prvi centar.

 

Aj da se nadamo da ce Dusko to sloziti kako treba i da necemo biti te srece u narednoj sezoni.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, quentin said:

Možda sam propustio ako je bilo, na koliko bi potpisao Simonović?

Ako je na više od jedne sezone to je logičan i dobar potpis. Bio bih srećan ako bismo svake godine doveli jednog mlađeg i perspektivnog igrača. Čak ako se ispostavi da ovaj bude bust, to je put kojim se treba ići - talenti, ne baš za NBA, ali potencijalno korektni EL igrači koje potpišeš recimo na tri godine. Ako baš eksplodira u prvoj sezoni, prodaš ga za neke pare. Ako se laganije razvija iskoristiš mu kvalitet kroz sezone. Ako propadne, nisu mu dao bogatstvo. 

 

 

Pa, ako smo poučeni iskustvom onda 1+0+obećanje miškovo.

2 minutes ago, ivan9 said:

Ne bi se omalovažavala ova pojačanja da smo mi na vreme produžili najboljeg igrača

 

Koga?

Link to comment
Share on other sites

Mi cemo imati vise domacih igraca iduce sezone nego sto smo imali ove. Laza, Luka, Lazarevic,  Nedovic, Ilic, Simonovic, Deda, Kuzma, Raduljica i Top su sigurni. Dobric vrlo verovatno, Petrusev i Teo moguce.

Jos dva, eventualno tri stranca i udri brigu na veselje.

Juriš na apoteke.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bogoljub Gagic said:

Макаби је потписао Џејмса Веба тако да мислим да ће Петрушев остати.

 

Nisam znao da su ušli i u astronomiju.

 

Respekt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, suptil said:

Dakle Simonovic rezervni centar a Mitar od 600 000 evra treci centar? Taj rad koliko sam shvatio? Bas domacinsko poslovanje.

 

domacinsko poslovanje pretpostavlja i da su domacinovi novci. posto nisu, ni ne poslujemo domacinski, kao sto nikada i nismo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

domacinsko poslovanje pretpostavlja i da su domacinovi novci. posto nisu, ni ne poslujemo domacinski, kao sto nikada i nismo.

 

Domaćinsko poslovanje podrazumeva da stalno razmišljaš o trenutnim i budućim troškovima i da štediš kada možeš. S obzirom da mi nemamo opciju da zadržimo novac nepotrošen ove sezone, domaćinsko poslovanje se i bukvalno ne isplati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, propolis said:

Rispekt za Simonovića,ali šta je taj momak uradio u karijeri sem što je bio interesantan Čikagu gde nije igrao?

 

Ukoliko se želi korak napred zna se kakvog kapaciteta i iskustva igrači treba da se dovode.

Pri tom kada kažem iskustvo ne mislim na 35godisnjake,a ne buduće i sadašnje penzionere.

Brt nije to taj Marko Simonović 

Edited by Bobby Shurda
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, suptil said:

Dakle Simonovic rezervni centar a Mitar od 600 000 evra treci centar? Taj rad koliko sam shvatio? Bas domacinsko poslovanje.

 

Prema novinaru koji se hvali ovde da je pouzdan, Mitrovic za ovu sezonu ima 450k. Ukucaj pa vidi. Pise 1 650 000 za 3 sezone (2+1 odnosno 450k+550k+potencijalnih 650k u toj +1).

 

Sa 7.6 poena, 4.4 soka, 2 asistencije i indexom 10.2

njegova trizisna vrednost je oko 600k. Da je dobar defanzivac odnosno i two way igrac, vredeo bi preko milion. Svakako vise no povoljno Mitrovicevih 450k u narednoj sezoni a plate su jasno dosta skocile.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, berti said:

Mi cemo imati vise domacih igraca iduce sezone nego sto smo imali ove. Laza, Luka, Lazarevic,  Nedovic, Ilic, Simonovic, Deda, Kuzma, Raduljica i Top su sigurni. Dobric vrlo verovatno, Petrusev i Teo moguce.

Jos dva, eventualno tri stranca i udri brigu na veselje.

Juriš na apoteke.

Da li sam samo ja primetio @Kankkunen post gde je precrtao Raduljicu u 15 ? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Mnogo nama treba još. Tako da verujem da će biti uzbudljiv prelazni rok. Baš će mnogo promena biti. Ovako stoje stvari:

Pojačanje, pojačanje, Topić
Pojačanje, Nedović
Pojačanje, Lazić, Lazarević
Pojačanje, Petrušev?, DeDa, Ilić
Pojačanje(Poitres)pojačanje(Simonović), Mitrović. 

Treba nam 5 startera i još dve rezerve. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, srlepajce said:

Da li sam samo ja primetio @Kankkunen post gde je precrtao Raduljicu u 15 ? 🙂

Vracaju se tu dugovi. Ko zna čiji, ko zna kome i ko zna iz kog perioda...

Tako da je taj sigurniji i od Kampca koji bi hteo da ostane.

Link to comment
Share on other sites

Дакле, оу, шит, хир ви гоу аген, до недеље ништа ни од Симоновића.
 

Пошли смо на пијацу без цегера, много нам милион за Дејвиса, преговарачи смо, убило се.

 

Зато су ту Смрадуља и Кузмић на увек неугодним позицијама иза коша.

 

На крају ћемо да потпишемо бившег мужа Гоце Тржан, и нека ћемо. Сваком по заслузи.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Mnogo nama treba još. Tako da verujem da će biti uzbudljiv prelazni rok. Baš će mnogo promena biti. Ovako stoje stvari:

Pojačanje, pojačanje, Topić
Pojačanje, Nedović
Pojačanje, Lazić, Lazarević
Pojačanje, Petrušev?, DeDa, Ilić
Pojačanje(Poitres)pojačanje(Simonović), Mitrović. 

Treba nam 5 startera i još dve rezerve. 

Ako ostane Petrušev, mislim da nema teorije da dovedete još tri igrača pod košem.  

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, uini said:

 

ukoliko smatras da je dilema teo prvi plej ili neko jako dobar a u prajmu, onda da.

 

 

Ma uoopšte nema veze koji igrač je u pitanju.

 

Nego je problematičan način na koji klub funkcioniše. Klub u kome se predsednik države više pita od trenera kako če izgledati roster, je garantovano osuđen na propast. Pre ili kasnije.

 

Zato bi u ovakvim slučajevima podržao trenera, iako bi se protivio dovođenju Lillarda, a na kraju doveo Uskokovića.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...