Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

19 hours ago, L' Imperatore said:

 

Molim? 🙂

 

Ja sam siguran da u sve utakmice, a naročito ovu protiv Brazila idemo onako kako jedino ova ekipa i zna da igra. A to je da se nadigrava, drži loptu u posedu, i tera protivnika da se brani.

 

Možda kasnije u grupi, ako nam bude išlo dobro, nešto zatvorimo taktički za prolaz. Ali u osnovu, nikako ne vidim Piksija da odstupa od fudbala koji ga je doveo na prvenstvo, i koji je ljudima toliko nade vratio u reprezentaciju. 

 

Pa cjeli jebeni vek se nešto kao taktički spremamo i čekamo na šanse u kontrama i nikad ništa nismo uradili. Daj bre te brazilce da se igramo

Pitaće se nešto i protivnik. A barem u prvom meču neće biti jedan od onih protiv kojih je lako držati loptu i terati ih da se brane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Barkley#34 said:

Pitaće se nešto i protivnik. A barem u prvom meču neće biti jedan od onih protiv kojih je lako držati loptu i terati ih da se brane.

 

Naravno da če se pitati. Ja samo zagovaram pristup, gde bi se i mi nešto pitali. A ne da statiramo u kuruzu i čekamo da nam neka kontra padne sa neba. A ustvrai nam upadne 6 komada u mrežu, kao što nam se to desilo na svakom prvenstvu gde smo se pojavili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dekifisher said:

Odmah da vam kažem da će protiv Brazila Andrija igrati desnog wing beka, i da Mitar počinje bez obzira igrali sa jednim ili dva špica.

 

Ne valja on? Mislim, kolko vas ja pratim igrao bi mi Radonjić. Jer je u formi trenutno. Lazović isto igra wingbacka ili krilo? Ali nećete valjda 352 igrat protiv Brazila?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bugl Khan said:

 

Ne valja on? Mislim, kolko vas ja pratim igrao bi mi Radonjić. Jer je u formi trenutno. Lazović isto igra wingbacka ili krilo? Ali nećete valjda 352 igrat protiv Brazila?

 Još od Krstajića nismo igrali sa četvoricom pozadi. Pre njega, Muslin je krenuo da igra sa 3 štopera, a nakon Krstajića, ta formacija je nastavljena kod Tumbakovića i sad Stojkovića. Već tri godine (od 2019.) igramo sa tri štopera i mislim da je prekasno da se sada menja taj, već, prilično dugotrajan sistem. Na stranu činjenica, da nakon Rukavine i Ivanovića, ne možemo da stvorimo krštenog desnog beka. Čak nam je i pozicija desnog krilnog beka problematična, jer nijednom od igrača koji je pokrivaju, to nije prirodna pozicija.

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2022 at 10:06 PM, Bugl Khan said:

Ma ne, nego sam ja mislio, pošto su im bekovi najslabiji dio momčadi (svi živi su to primjetili), da vam je tu eventualna prilika. s 352 ta prilika više ne postoji.

 

Zašto? Ovo nije provokativno pitanje, več me stvarno zanima detaljnije tvoje mišljenje zašto sa 352 nemože da se napadnu njihovi bekovi.

 

Pošto kao što su mnogi več napisali, tu formaciju igramo več duže vreme. A moj neki dojam je da nismo bili bezopasni po tim bočnim pozicijama. Uprkos mnogim defanzivnim zadatcima koje imaju ti igrači, mnogo se ubacuju napred i stvaraju pometnju. 

A Tadić i SMS su neki lutajuči kreatori, koji vole da odu na stranu i kroz pas igru naprave višak na krilu.

 

9 hours ago, Snjofko said:

Dje se oblaci ovaj Vlahovic? 

 

IMG-20221113-201346.jpg

 

Jbt, Italija uopšte nije na prvenstvu...

Link to comment
Share on other sites

Ako se posmatra geografska raspodela prvenstava u kojima igraju naši reprezentativci primećuje se da nam je tim sastavljen od igrača iz deset nacionalnih isključivo evropskih liga.

 

Kao što su svi mediji preneli, najviše igrača dolazi iz Serije A (11). Šestorica je iz Španije, dvojica iz Portugalije, a po jedan igrač nastupa za klubove iz Grčke, Austrije, Nemačke, Poljske, Holandije, Engleske, uz Erakovića koji jedini dolazi iz domaće lige.

 

19 igrača igra u tzv. ligama petice, uz ogradu da su uglavnom članovi srednje do lošije rangiranih timova iz tih šampionata.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...