Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

10 minutes ago, Nini3112 said:

Sad Mozzart objavio da je uslikan Mitrovic na stakama dok ostali treniraju

Najbolji strelac Fulama i rekorder u dresu Srbije došao je da pruži podršku saigračima, ali on naravno nije radio pošto je bio na štakama, o čemu je bilo više reči tokom današnjeg obraćanja selektora. Doduše, na treningu se pojavio bez te vrste pomagala, što se videlo i po fotografijama sa agencije MN Press.

 

 

Не тренира још јер је до скоро био на штакама, више није.

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Makar da jedan bude spreman do početka prvenstva. Vidim da je Vlahović večeras bio na treningu reprezentacije. Mitar nije trenirao ali je bez štaka, ako je verovati ovim slikama.

 

https://sportal.blic.rs/fudbal/reprezentacija-srbije/katar-2022/mitrovic-napustio-trening-srbije-napadac-izlazio-sa-terena-i-novinarima-doviknuo-vaznu-poruku/2022111418021847045

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Drug Crni said:

Uopste se ne bih zacudio (daleko od toga da tvrdim da je tako bilo) da su Mitro i Dule malo "povukli rucnu" u svojim klubovima pred Mundijal. Ne bih iskljucio ni da ih je "neko" savetovao u tom smeru..ne zameram im ni najmanje ako su to svesno uradili..

Kad je Mitar u pitanju, cenim da je sve radio u dogovoru sa klubom. Ima status skoro kao kralj u Fulamu, znaju koliko mu znači reprezentacija pa ne verujem ni da razmišljaju o tome da mu stave druge prioritete u ovom periodu. Pored toga, mislim da i njima imponuje što on igra na SP (ne znam da li još neki njihov igrač učestvuje). Igraće protiv Brazila npr. to će biti meč u fokusu svetske javnosti, pa će se sigurno pominjati za koji klub igra. A ko zna, ako se poklope kockice i cena će mu možda porasti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Drug Crni said:

Ja sad teh shvatih da je bezveznjakovic Mladenovic usao u avion za Katar. Steta zbog Risticeve male minutaze,jer okean deli njih dvojicu. Nisam srecan ni sto Jovic putuje,ali em nemamo boljeg treceg spica, em su sanse da ce treci napadac mozda biti i veci protagonista od ocekivanog. Inace mi se bukvalno ogadio..kao fudbaler mi deluje izuzetno los karakterno..

Mladenović igra odličnu sezonu za Legiju, na 14 utakmica u prvenstvu čak 5 golova i 4 asistencije. Ristić je bio veliki talenat, nažalost, čini mi se da nije ispunio svoj pun potencijal, ne kažem da nema vremena, ali mislim da je morao bolje da bira klub ove sezone, bio je i standardan u Monpeljeu, a sada greje klubu u Benfici.

Link to comment
Share on other sites

To znaci da bi Ristic imao tamo 10 golova i 8 asista. ^

Mnogo se ovde precenjuje kvalitet poljske lige koja je veoma skromna. Kao i Legija uostalom. Ima neko,kao, zvucno ime,a ustvari redovno dozivljavaju razocarenja u Evropi, u kvalifikacijama.

Ristic ima finu internacionalnu karijeru: Krasnodar (u vreme uzleta ovog kluba), Monpelje i sad Benfika (igra malo jer je Grimaldo pokidao sezonu;najucinkovitiji levi bek Lige sampiona za sada). To su klubovi i lige koje Mladenovic moze samo da sanja.

A i gledao sam obojicu dovoljno..Mladenovic je neki Rodic nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ristić nerado igra na poziciji beka pošto su ga menadžeri još kao klinca savetovali da ne prihvata tu poziciju pošto nije atraktivna za prodaju( čini mi se da je u vreme kad je Grof vodio Zvezdu to bilo aktuelno) ipak ima kvalitet i šteta što nije igrao više u toku sezone, lično vodio bih ga pre nego Račića sigurno i bez minutaže ali nisam ja selktor. Po levom boku može da odigra i Lazović tako da smo tamo pokriveni solidno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Svejedno. Po meni to neće ić protiv Brazila. Ako je ideja napast njihove brkove. 

To je ideja koju bistrimo na forumu, ko zna šta je Piksijev plan. 

 

U osnovi, mi igramo 3-4-2-1, a čak i kad igraju Mitar i Duci zajedno naizmenično se jedan povlači unazad, Duci više po boku. I ta formacija nam daje opciju da dodatno napadnemo po boku jer se Tadić izvlači na stranu, što je već pomenuto, a Sergej napred što znači da ni odbrana ne sme da se previše raširi. Npr. pogledaj kako su napali portugalski bok iz čega se izrodio i Mitrov gol. Dalje, i Pavlović kao bočni štoper ide često napred (sa svim rizicima koje taj potez nosi) pa protivnik mora da ga isprati, što ostavlja Kostiću više prostora po strani, itd.

 

Naravno, ni Brazilci nisu veverice pa je pitanje koliko ćemo na terenu biti u mogućnosti da realizujemo od plana, ali u teoriji imamo i opcije za bočnu igru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Drug Crni said:

Uopste se ne bih zacudio (daleko od toga da tvrdim da je tako bilo) da su Mitro i Dule malo "povukli rucnu" u svojim klubovima pred Mundijal. Ne bih iskljucio ni da ih je "neko" savetovao u tom smeru..ne zameram im ni najmanje ako su to svesno uradili..

Po onome sto sam citao iz dana u dan i kako sam shvatio Vlahovic je verovatno mogao da igra bar poslednje dve utakmice. Ali ne zameram mu ni ja, SP je SP, valja se sacuvati. U drugom poluvremenu Juve - Lazio Kostic poce da skakuce u sred nekog sprinta, a Lokateli klizecim dobro raspalio Sergeja po listu. Pretrnuo sam u oba slucaja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...