Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

14 minutes ago, jaka blazic said:

mi smo merna jedinica za luzerstvo.

zar je iko sumnjao da cemo sjebati? 

da cemo imati stativu/precku i primiti nesrecan gol.

jos smo opet i pokradeni i sabanisali smo se.

sudija nas je otvoreno pokrao, znaci dva puta uzastopno imamo isti slucaj na sp. kakvi su se sve penali sudli ova ruka na licu je penalcina.

za totalni fijasko je samo falilo da neki nas nabode dzaku i popijemo i crveni.  

 

imamo kvalitet, prolaz smo izgubili protiv kameruna gde smo u nasem poznatom luzerskom stilu prosuli dobijenu tekmu.

piksi mora jos da uci, ne moze se samo svi u napad. 

evo jakin ga je pojeo veceras, ljudi su puno bolje delovali od nas na terenu i da im je trebao jos jedan dali bi ga.

 

i dalje smo najlepsi fudbal igrali pod antarom. 

 

tadic najvece razocaranje prvenstva, trebao je biti nas glavni igrac. 

zivkovic veceras je bio uzasan, ne znam kako ga nije menjao.

lukic je teski prosek od igraca. sms nije kreator. 

 

nismo ni zasluzili da prodjemo, drago mi je da ce hajp konacno da ode u 3 lepe. i kad znam ko nam vodi fudbal u neku ruku mi i drago. 

a tek ce tvorza kroz nedimovica da preuzme. 

 

saciri je albanski mesi, treba priznati da je covek majstor. jednostavno klasa od igraca, cak i u ovim godinama. 

 

 

 

 

Nemamo kvalitet svuda, odbrana nam je krš - a i ovo napred nije baš krem de la krem, možemo da kažemo da vrši posao. Ali igrati bez odbrane i to neke ofanzivne taktike...ne može, jbg.

Link to comment
Share on other sites

Prva stvar, odbrana nam je katastrofalna. Ne samo zbog nedostatka kvaliteta. Jer Pavlović i Bleki nisu loši igrači ali nisu oni cela odbrana. Veljković je izgubljen slučaj. Kod 3. gola je njemu igrač napravio cirkus u glavi.
Druga stvar je promaja u toj liniji gde se oni kreću i postavljaju kao da se prvi put vide u životu i kao da prvi put igraju fudbal.
Pogledajte kakve smo mi golove primali.
To su stručne greške i to je Piksijeva greška.
Napred, prosto kombinacija povređenih i nespremnih igrača sa lošom formom ključnih ljudi. Sms i Tadić potpuno van forme, ritma a na klupi bez ikoga ko može da promeni tok meča. Tu manje mislim da je kriv piksi, više je u pitanju nedostatak kvaliteta. Prosto NEMAMO kvalitet koji bi zamenio one kojima ne ide. I opet smo dali 5 komada ali dzabe kad smo primili 6 (ne računam prvu utakmicu).
Nama nedostaje i čovek u sredini koji će da kvari protivniku akcije, tranziciju. Mi to nemamo ni u naznakama. Zato nam je svaka reprezentacija dolazila na 15m od gola bez ikakvog napora.
Dakle, star i spor fudbal. To mi igramo i to se gaji u Srbiji. Nema brzine, nema brzih igrača, nema brzomislecih igrača.
Ko ima imalo uvida u mlađe kategorije po Srbiji, može da vidi kakav je rad sa decom u pitanju u našim klubovima, školama fudbala itd. Ljudi kojima ne bih dao da treniraju ovce na livadi, ne poznaju nikakve metode i principe treniranja, postaju treneri nekoj deci koja naravno u njih gledaju kao u autoritet. A već sa 7-8-9 godina roditelji misle da su im klinci novi Mesi i Ronaldo.
I kako nema trenera za mlađe tako ni za seniore. Pogledajte ko su naši treneri po superligi i koliko naših trenera uspešno radi negde vani. Ni jedan!
Od čega onda da napraviš kvalitetan nacionalni tim?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo prvensto za nas je kao kad odes na neku odlicnu privatnu zurku gde je pozvan samo odredjeni broj ljudi, bude totalno ludilo, super atmosfera. A ti i drustvo ste ono bas underdog likovi - nije bas da olako osvajate devojke. Ali imas osecaj da mozete da uradite nesto.

 

Prvo merkas jednu vrh devojcicu, ali te ona totalno o'ladi. OK, krenes sa drugom, bude zabavno i taman kad si pomislio tvoja je, ono nista. Treca, ne znas da li ti se daje ili te podjebava i na kraju shvatis da te stvarno samo zezala.

 

Izadjete sa zurke, krenu price, ovaj ortak se pohvatao sa onom, drugi dobio broj neke druge vrh devojke, treci sad mora da bira izmedju dve koje je osvojio, ma ludilo. Samo ti nista.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 11/28/2022 at 2:23 PM, mfmilan said:

Da se razumemo, rezultat je najmanji problem. Ponašanje je problem.

 

Milenković sjebava ofsajd zamku, i onda se šetka nazad. Da je izsprintao nakon svoje greške, odbranio bi onaj lob i sad bi pričali drugačije.

 

Generalno su prestali da igraju kad su poveli 3:1. Ne da su se umorili, nego su prestali da igraju. To je taj srpsko-fudbalski mentalitet. Da ne kažem luzerski.

 

E, to je ono što meni smeta.

 

Samo im pogledajte govor tela, zalaganje, žar. E, zbog toga i zaslužuju uvrede žestoke kritike. Jebote, igraš svetsko prvenstvo, cela zemlja/planeta te gleda, a ti se vučeš ko prebijena mačka. Odjebi.

 

Da se samokvoutujem i da dodam - 4 godine nakon onoga odigraš ovako. Sramota. Sra-mo-ta.

Link to comment
Share on other sites

Pixi poleteo mnogo posle Norveske, potpuno nespreman za veliku scenu.

 

Primera radi na prvenstvu je imao praksu da igracima saopsti tim 2h pred pocetak utakmice. Ovo je apsolutno tacna informacija. To govori da nema prakticno nikakve takticke pripreme za svaku utakmicu posebno. I to se vidi po tome kako smo stajali danas na terenu.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Nadam se da nece nigde PIksi da ide iako je bio uzasan, treba kontinuitet ovoj ekipi

Slažem se. Ne samo zbog kontinuiteta, boljeg jednostavno nemamo. Zamisli da ti tim opet vodi Janković ili neko sličan. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Realno ovo sto je Srbija odigrala protiv Kameruna i Svicarske je takticki amaterizam u rangu veteranskog termina. Bocni igraci nisu bukvalno postojali u odbrani, kroz sredinu pucalo nakon 2 pasa, a stoperi ko da su se sastali prvi put u zivotu. Individualni kvalitet je miljama iznad onoga sto je ekipa prezentovala. Da li je do trenera ili je nesto drugo puklo ne bih znao al mi je apsolutno nerealno da ekipa koja je onako igrala i u kvalifikacijama i u LN izgleda ovako neorganizovano na terenu. Baza je po mom misljenju i dalje jako kvalitetna, Tadic je jedini od nositelja koji se vjerovatno oprasta ubrzo al ostatak je il u najboljim godinama il tek treba uci u iste.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Don Radonja said:

Tako isto i nasi treba da batale i da ne nasedaju na provokacije Svajcaraca.Jbg.

 

Nek provociraju nek pokazu svoju velicinu time. Problem nastane kad se nasi upecaju i spuste na taj nivo i pruze im zadovoljstvo.

 

Provokatoru je najvece zadovoljstvo kada nekog upeca.

Tačno, ne treba nasesti na provokaciju i ući u raspravu i guranje. 

 

Treba takvima dve među rogove pa neka osećaju zadovoljstvo koliko hoće.

 

7 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne mogu. Ja sam covek vina i piva. Ne deluje mi alkohol kao resenje ovde.

Tabla bensedina na-na na-na-na :classic_biggrin:

 

2 minutes ago, Darko said:

Slažem se. Ne samo zbog kontinuiteta, boljeg jednostavno nemamo. Zamisli da ti tim opet vodi Janković ili neko sličan. 

Stolica čeka kao zapeta puška.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Realno ovo sto je Srbija odigrala protiv Kameruna i Svicarske je takticki amaterizam u rangu veteranskog termina. Bocni igraci nisu bukvalno postojali u odbrani, kroz sredinu pucalo nakon 2 pasa, a stoperi ko da su se sastali prvi put u zivotu. Individualni kvalitet je miljama iznad onoga sto je ekipa prezentovala. Da li je do trenera ili je nesto drugo puklo ne bih znao al mi je apsolutno nerealno da ekipa koja je onako igrala i u kvalifikacijama i u LN izgleda ovako neorganizovano na terenu. Baza je po mom misljenju i dalje jako kvalitetna, Tadic je jedini od nositelja koji se vjerovatno oprasta ubrzo al ostatak je il u najboljim godinama il tek treba uci u iste.

Pa koji je to individualni kvalitet?
Ok, jaci smo dosta od Kameruna.
Sta imamo od tima.

Tadic - jedina klasa, koja je u prirodnom padu zbog godina
SMS - precenjen igrac koji zahteva da se cela igra podredi njemu
Mitrovic - limitiran igrac
Pavlovic - ima veliki potencijal, dobar je ali se i on trazi posle Monaka
Milenkovic - oronuo igrac
Zivkovic - Paok?


Jednostavno nemamo kvalitet neki.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne mogu. Ja sam covek vina i piva. Ne deluje mi alkohol kao resenje ovde.

 

U opijumu je spas.

 

Elem, naturalizovati neke talentovane odbrambene igrače (naročito bekove), ponuditi im stanove u BGH20, objasniti im krajnje liberalan stav prema seksu u našem reprezentativnom kampu, uigravati ih sa Pavlovićem i Erakovićem, zadržati Piksija ako hoće da ostane.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Don Radonja said:

Tako isto i nasi treba da batale i da ne nasedaju na provokacije Svajcaraca.Jbg.

 

Nek provociraju nek pokazu svoju velicinu time. Problem nastane kad se nasi upecaju i spuste na taj nivo i pruze im zadovoljstvo.

 

Provokatoru je najvece zadovoljstvo kada nekog upeca.

 

Pa pogledaj naslove na nova. rs, za druge medije, ne smem ni da pogledam ni pomislim. Kao da su se sekirama mlatili. 

Sramotno potpaljivanje naroda. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I onda kada budem osuđivan što više volim i pratim Zvezdu nego reprezentaciju (nije bitno da li je košarka ili fudbal u pitanju). Prosto emocije i logika nalažu da pratim ono što mi je više radosti donelo. Ove godine reprezentacija u košarci razočarenje (i tako je praktično od Kine 2019, nije veliki uzorak ali ima veću vrednost ako se uzme u obzir sastav reprezentacije), a reprezentacija u fudbalu razočarava već više od decenije, znači recimo od Antića. Ako uzmem u obzir da sam tada bio tinejdžer, onda je prosto nemoguće imati konekciju sa reprezentacijom kao neko ko je gledao osvajanje Svetskog prvenstva 2002 (u fudbalu nam je najveći uspeh odlazak na svetsko (na evropskom kao samostalna država nismo bili) i pobeda protiv Nemačke, tako da ne znam kako da to ubacim u jednačinu uopšte).

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Piksi po ovome sto prica na konferenciji nema nameru da ode. I mislim da treba da ostane. Realno, stvarno je uzeo repku kad je bila bas down, ne znam da li bi je neko drugi uzeo. Podigao nas je. Nije savrsen (jer da jeste vodio bi neki od vodecih timova iz lige petice), ali ne vidim bas nekog boljeg, nekog ko bi imao dovoljno autoriteta da vodi nase zvezdice. Mislim da nam treba kontinuitet. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ovo je ekser, glogov kolac i srebrni metak zajedno u les koji se zove fudbalska reprezentacija Srbije. Da narednih 20 godina prolazimo do 1/4 na Euru i Svetskom ima da se prica: Ali nije bilo Sacirija i Dzake da nas zajebu. 

 

Ako fudbaleri ikad ista urade (prolazak grupe negde, pa na dalje), to nece biti grupa koju prati ogroman hajp i masa skucanih para, nego neka grupa underdogova ispracenih bez euforije i ocekivanja. 

Jel se secate onoga: Jos jedno leto jos jedno zlato? A onda jel se secate kako je Djordjevic ispracen na SP sa Bogdanovicem od 22 godine, Raskom i Simonovicem.

 

Fora je sto ovde nikad ni jedno fudbalsko dogadjanje nece biti ispraceno bez euforije, jer je ovo fudbalska zemlja i postoji bar milion i po ljudi koji bi dali sve kosarkaske, vaterpolo i odbojkaske medalje za jedno 1/4 finale na SP u fudbalu. E zbog tih srbendi mi je makar drago da 2 puta za redom ispadaju od ''S*ptara", ima dupe da ih boli jako narednih dana. 

Takodje mi je drago zbog kockarnica koje su ulozile milione u debilne reklame, RTS studija i Ace Stojanovica. I Vucica naravno. Da je srece da mu je makar pritisak skocio veceras. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...