Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Što se tiče kvaliteta - samo da kažem, Australija je prošla grupu. Srpski fudbaleri uvek snesu jaje kada stignu na prvenstva. Nikad nisu pokazali svoj pun potencijal, uvek su igrali ispod svojih mogućnosti. Ne znam da li je to zbog pritiska, struke, psihološke spreme, karaktera, kombinacije navedenog ili nečeg drugog. 

 

U svakom slučaju, imamo laku grupu za kvalikacije za Evro a još igramo u A grupi lige nacije. Mislim da će nam pomoći utakmice protiv jakih reprezentacija, nismo ih imali dovoljno u zadnjih par godina. 

Edited by Darko
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, berti said:

Sad, ako je tebi drago sto nas izbacuju dokazane dzukele kao sto su Dzaka i Saciri koji psuju majku nasim igracima, ako ti je drago da nas izbacuju oni kojima cestita pseto Kurti, onda ok.

 

Nije mi ono predrago, ali me i boli uvo dok god se dolenavedena recenica ponovila jedno 300 puta u velikom broju srpskih domova. Da ne pomisli Barkli da podmecem svom narodu, ali i bez empirijskog dokaza, mogao bih da tvrdim da je ovaj broj znacajan. 

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:


 

 


Ovo nema veze sa fudbalom i sportom i dok god se tako posmatra nema tu leba. Ni za koga.

 

Pa dobro, ako mislis da reakcija na ponasanje tih kretena treba da bude takva da ih mi zagrlimo i da ljubavlju odgovorimo, onda ok. Hrvati onomad slave uz ustasku pesmu Tompsona...Ma ne, mi smo najgori. Bas bih voleo da vas vidim na terenu i kako bi se ponasali da vam neko na nacionalnoj osnovi opsuje roditelje... Zagrlili biste ga svi, izljubili se sa njim...

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Nikad nisu pokazali svoj pun potencijal, uvek su igrali ispod svojih mogućnosti. Ne znam da li je to zbog pritiska, struke, psihološke spreme, karaktera, kombinacije navedenog ili nečeg drugog. 

 

U svakom slučaju, imamo laku grupu za kvalikacije za Evro a još igramo u A grupi lige nacije. Mislim da će nam pomoći utakmice protiv jakih reprezentacija, nismo ih imali dovoljno u zadnjih par godina. 

 

Mislim da je zbog kombinacije svega navedenog. Piksi bi trebalo da ostane i da vodi ovu ekipu kroz LN i kvalifikacije za EP, ali da smisli način da pređemo na neku manje riskantnu formaciju. Mi za 3-5-2 nemamo kvalitet pozadi, barem ne na ovom nivou (a sličan će biti i u LN pošto smo A grupa) - pa ako ga već nemamo, daj nešto manje riskantno tipa 4-4-2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

 

Nije mi ono predrago, ali me i boli uvo dok god se dolenavedena recenica ponovila jedno 300 puta u velikom broju srpskih domova. Da ne pomisli Barkli da podmecem svom narodu, ali i bez empirijskog dokaza, mogao bih da tvrdim da je ovaj broj znacajan. 

 


Piksi uspio ispast coban ko i Xhaka. 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, berti said:

Pa dobro, ako mislis da reakcija na ponasanje tih kretena treba da bude takva da ih mi zagrlimo i da ljubavlju odgovorimo, onda ok. Hrvati onomad slave uz ustasku pesmu Tompsona...Ma ne, mi smo najgori. Bas bih voleo da vas vidim na terenu i kako bi se ponasali da vam neko na nacionalnoj osnovi opsuje roditelje... Zagrlili biste ga svi, izljubili se sa njim...

Promašio si loptu a istovremeno odaješ impresiju uvređene mlade. Ne znam gde si video da Agro kaže da se takvi trebaju grliti i ljubiti. Prava ljubav prema naciji znači iskulirati takve budale i truditi se da se Švajcarska pobedi.

 

Poenta je: ne gledaj tuđe dvorište da bi se poredio u šabanluku.

 

4 minutes ago, implant said:

 

Mislim da je zbog kombinacije svega navedenog. Piksi bi trebalo da ostane i da vodi ovu ekipu kroz LN i kvalifikacije za EP, ali da smisli način da pređemo na neku manje riskantnu formaciju. Mi za 3-5-2 nemamo kvalitet pozadi, barem ne na ovom nivou (a sličan će biti i u LN pošto smo A grupa) - pa ako ga već nemamo, daj nešto manje riskantno tipa 4-4-2.

Videćemo, tu ćemo bar znati na čemu smo. Valjda je Piksi nešto naučio iz svega ovoga. 

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AgroLaki said:

 

Nije mi ono predrago, ali me i boli uvo dok god se dolenavedena recenica ponovila jedno 300 puta u velikom broju srpskih domova. Da ne pomisli Barkli da podmecem svom narodu, ali i bez empirijskog dokaza, mogao bih da tvrdim da je ovaj broj znacajan. 

 

I sta dokazujes. Da su dva degenerika ovako reagovala zbog Piksija? Piksi je ovde zasrao, ali dugacije je kada seres glasno sebi u bradu nego gad igracu u lice psujes mater. 

Pun mi je kufer vlastitog polivanja pepelom. Ajde ovaj sto sav srecan zbog poraza Srbije ovde likuje , ali da sad vidim da ima jos nekog ko se maltene raduje zbog epiloga.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ајд маните се поређења Пиксија и Џаке који је још и Јашарију успио одати пошту.


Него ово са држављанствима је прави циркус и за 10 година СП и ЕП може да се и укине има ЛШ гдје се купују играчи као што се по националним репрезентацијама дијеле држављанства. Јбш и то.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Pa dobro, ako mislis da reakcija na ponasanje tih kretena treba da bude takva da ih mi zagrlimo i da ljubavlju odgovorimo, onda ok. Hrvati onomad slave uz ustasku pesmu Tompsona...Ma ne, mi smo najgori. Bas bih voleo da vas vidim na terenu i kako bi se ponasali da vam neko na nacionalnoj osnovi opsuje roditelje... Zagrlili biste ga svi, izljubili se sa njim...

A mi nikako da naučimo da su to totalno bezbredne i prazne stvari, koje nemaju veze sa životom. Koga normalnig i zdravog razuma zabole ona stvar šta radi bilo koji švajcarski igrač, a posebno Džaka. 

Mi, prvo treba da gledamo sebe, da se izgrađujemo, da rastemo, a ne da u svakoj prilici se ponašamo kao u kafani pred fajront. To je jedan klasični gubitnički mentalitet koji nas drži i koji nam ne da da preskočimo tu civilizacijsku granicu, gde će nam takve stvari biti nebitne i nevažne, pa i neprimetne. Ali neki ljudi ne bi postojali ili bi bili nebitni kada se takve stvari ne bi stavljale u prvi plan i kada se samo ne zaglupljivao i zaluđivao ovaj narod.

Naš problem je naša igra i to je to. Sve ostalo je sviranje onoj stvari. Bukvalno. 

Pročitao sam skoro nešto što je napisao Behrami i čovek je totalno u pravu. Samo to ne produbljuje nacionalnu mržnju, pa nije zanimljivo našim medijima i akcenat se stavlja na druge stvari.

Patrijarh Pavle je jednom rekao jednu jako mudru stvar - Zar je vaša vera toliki slaba, da reči mogu da je uzdrmaju (parafraza). Pa možda treba malo imati i pameti i mozga i razumeti.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Piksi uspio ispast coban ko i Xhaka. 

Luzer bio - luzer ost'o 🤩

2 minutes ago, berti said:

Pun mi je kufer vlastitog polivanja pepelom. Ajde ovaj sto sav srecan zbog poraza Srbije ovde likuje , ali da sad vidim da ima jos nekog ko se maltene raduje zbog epiloga.

Pa kako da neko ne bude radostan zbog epiloga kad vas vidi tako jadne i nagužene?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Radonja said:

Zamalo da Brazil postane public enemy no1.Zamislite kakvi bi naslovi bili da smo dobili kojim slucajem Svajcarce.

Ovo je meni palo na pamet. Da smo dobili 2-1 prošli bi ko Urugvaj 😁.

Trener Švajcarske je ipak održao lekciju Piksiju. Ono što je on uradio na 3-2, mi smo trebali da uradimo na 3-1 protiv Kameruna.

Ali dobro, na greškama se uči.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jel realno da vama Xhaka i Shaqiri u toj mjeri kolektivno žive rent free u glavi svih ovih godina? Takvima se na samo jedan način zatvaraju usta jednom za svagda, a to definitivno nije ovako kako se dobar dio vaših igrača (i izbornik) ponio. Razbiješ ih na terenu i onda ih poslije lagano iskuliraš ili pecneš kroz poneku izjavu i to je to. Ovo ponašanje sad me podsjeća na ono kreveljenje Uroša Trifunovića protiv Zvezde prošle godine. Em si izgubio em si ispao totalni šaban na kraju priče. 

Edited by Sharp
.
  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, implant said:

 

Mislim da je zbog kombinacije svega navedenog. Piksi bi trebalo da ostane i da vodi ovu ekipu kroz LN i kvalifikacije za EP, ali da smisli način da pređemo na neku manje riskantnu formaciju. Mi za 3-5-2 nemamo kvalitet pozadi, barem ne na ovom nivou (a sličan će biti i u LN pošto smo A grupa) - pa ako ga već nemamo, daj nešto manje riskantno tipa 4-4-2.

Po stoti put, nemamo bekove za četiri pozadi. 

 

Piksi da se u međuvremenu malo douči od velikih trenerskih majstora i biće bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Batalite više priču o tome ko je veći šaban, fudbaleri su u pitanju, konkurencija je ogromna. Koga boli kurac za nekog Džaku, Šaćirija i Piksija (van fudbala) i šta će oni da urade, bilo bi iznenađenje da nije bilo psovki, hvatanja za međunožje i ostalog.

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Po stoti put, nemamo bekove za četiri pozadi. 

 

Piksi da se u međuvremenu malo douči od velikih trenerskih majstora i biće bolje.

 

A imamo do jaja štopere za tri, u šta smo mogli da se uverimo na ovom prvenstvu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, implant said:

Batalite više priču o tome ko je veći šaban, fudbaleri su u pitanju, konkurencija je ogromna. Koga boli kurac za nekog Džaku, Šaćirija i Piksija (van fudbala) i šta će oni da urade, bilo bi iznenađenje da nije bilo psovki, hvatanja za međunožje i ostalog.

 

A imamo do jaja štopere za tri, u šta smo mogli da se uverimo na ovom prvenstvu.

Rekao sam još tokom prenosa, koliko god da smo kukali na njih, prečesto su bili ostavljeni na čistini. Kako su bili dobri protiv Brazila u prvom pol?

 

Nisu oni bez mana ali nama je falila igra kojom bi ih maskirali. Veći problem mi je desni bok. Živković opet loš. Protiv Kameruna odličan a danas užas osim one stative.

Link to comment
Share on other sites

Uopste, ali uopste nije problem u zadnjoj liniji. Nasi stoperi nemaju neki poseban kvalitet, nisu krem, ali to nije razlog za defanzivni raspad.

 

Ekipa se u modernom fudbalu brani sa svih 11 igraca. Nije lako krilnim igracima, ali se zato prave izmene kako bi intenzitet bio dovoljno jak svih 90 minuta. Njima moraju da pomazu neprestano zadnji vezni.

 

Polozaj igraca ne moze biti isti kad se brani i kad se napada. Na 2:1 je Vlahovic trebao da zaigra krilo i da se povuce skroz nazad, da stanemo u blok i privedemo poluvreme kraju. Ja ne razumem da je ovo toliko velika nauka da Piksi ne ume da takticki spremi ekipu. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Nisam euforicno docekao mec, ali me je ponela psihologija rulje u Maxu i grlo sam izgubio i emotivno nabrijao toliko da sam drhtao na poluvremenu.
Posle treceg gola za SUI, momentalno sam se ispuhao kao luftbalon i odgledao ostatak meca u stanju otupelosti.

Neki utisci:
- prespora i neuigrana odbrana

- vezni red koji ostavlja ogroman prostor izmedju linija i ni najmanje ne olaksava posao odbrani

- bekovi/krila koji plivaju kao sarani

 

...nije da smo mogli bolje tako.

I da, nasi su se pokazali kao losi gubitnici u IIp.

 

59 minutes ago, AgroLaki said:

Fora je sto ovde nikad ni jedno fudbalsko dogadjanje nece biti ispraceno bez euforije, jer je ovo fudbalska zemlja i postoji bar milion i po ljudi koji bi dali sve kosarkaske, vaterpolo i odbojkaske medalje za jedno 1/4 finale na SP u fudbalu. E zbog tih srbendi mi je makar drago da 2 puta za redom ispadaju od ''S*ptara", ima dupe da ih boli jako narednih dana. 

 


Ova opservacija drustvenog fenomena u Srbiji je tacna, ali zasto si frazirao tako kako jesi, tj kao da si rekao da je to losa stvar?


Da, volim fudbal vise nego li sve druge sportove zajedno, pa puta hiljadu. To sto se (ja, i preostalih 1 499 999 ljudi u SRB) dodatno deranziram zbog  neuspeha nase repstacije u fudbalu te cini srecnim, zbog? I zasto me to cini "Srbendom" ? Uvek sam cenio tvoj forumski rad, pa te molim da obrazlozis, jer ne razumem logiku iza tvog misljenja.

Link to comment
Share on other sites

Ovako. Prva stvar, nisam iznenadjen, mada moram priznati da sam se ponadao na 2-1, brzo me je to proslo, ocekivano 😄

 

Ono sto je bitno - meni se licno svidja ideja sa kojom mi igramo. Ideja je da necemo batadjorizam, necemo da sedimo golmanu u krilu, necemo da ginemo bez ispaljenog metka. Mi smo dali najvise golova u grupi i dali smo najvise golova od svih ekipa koje su ispale sa prvenstva. To nesto znaci.

 

E sad, takodje smo primili i najvise od svih posle Kostarike. Ono sto je jos gore - vecina golova koje smo primili su potpuno amaterski.

 

Treci gol Svajcarske na malom fudbalu je sut u dupe i mars napolje na sred termina i da znas da te necemo vise nikad zvati. Znaci da potpisemo sada da do kraja na prvenstvu nece biti gola koji krece sa sredine lob loptom pravolinijski na napadaca. Cak i ne moramo da ukljucujemo da napadac posle te tragikomicno spore lopte igra petom na 8 metara od gola i daje loptu kolegi za gol.

 

A takodje mozemo i pricati kada ce Svajcarska dati tri gola sledeci put. Kontam ako padnu u grupu sa 6 za EURO, eventualno ce ih dati Gibraltaru, ako padnu sa 5, tesko. Znaci od ove ekipe primiti tri gola je zaista uspeh.

 

Ono sto je glavna stvar i glavni fejl na ovom prvenstvu je imenom i prezimenom Andrija Zivkovic. Decko je dobio startnih 11 na osnovu toga sto je satro angazovaniji u odbrani od Radonjica i opasniji u napadu od Mladenovica. Danas je u prvom poluvremenu izmedju njega u stopera bilo 25+ metara prostora. Ja ne mogu da zamislim da se Piksi tu svesno kockao, ako jeste, lik treba da ide da prica o fudbalu sa likovima ispred zadruge, ja odbijam da poverujem da smo mi to svesno zrtvovali, a ako je nesvesno, onda ne znam sta smo mislili, da ce posle dva ista puta treci put biti bolje? I u tom slucaju smo retardi.

 

Znaci nama je bukvalno 90% opasnih napada isli preko te strane. Pavlovic decko je poginuo da pokrpi sve. Lukic je takodje krpio nekoliko puta. Zivkovic kao cunj na svakom golu. Nedopustivo.

 

Milenkovic je mozda najvece razocarenje. Kriv je direktno za 4 gola koja smo primili, a takodje ni van toga nije imponovao prisustvom, i tako je, kao igrac sa najvecim autoritetom i kvalitetom, uticao na potop nase odbrane. Veljkovic je isto bio tragican, ali od njega je bilo i najmanje ocekivanja.

 

Da se vratim na pocetak - meni se svidja ova formacija i ideja. Ali ako cemo da je igramo, mi moramo da trcimo ako ne vise, a onda pametnije. Mi imamo krater izmedju linija. I to dupli. Prvi nastaje kada puca prva linija gde su Mitar, Sergej i Tadic, danas i Vlahovic, a onda su centralni vezni na brisanom prostoru od oko 80 metara kvadratnih, bez preterivanja. Dva igraca to pokrivaju. To se raspadne jednim, pravolinijskim pasom, koji poluamateri salju bez problema. To je nedopustivo. Posle toga mi uvek imamo da se branimo 4 na 4 ili 5 na 5 u najboljem slucaju, gde je bar jedan igrac u tih prividnih 5 na 5 lose postavljen, zjapeca rupa, i onda to postaje 3 na 2. Takvih smo situacija imali 8 i slovima OSAM. Brojao sam. Primili smo, zapravo, premalo golova za takve postavke.

 

Ja ne mogu da pojmim kako je to moguce i kako se stvaraju takve rupe koje su i potpunim analfabetama vidljive.

 

Sto se tice napada, mi smo dali dva gola na ogroman individualni kvalitet napadaca. Ono su polusanse, da se ne lazemo. Ne znam koliko najboljih, sam creme de la creme napadaca danas bi dala onaj prvi gol glavom, a i drugi, kao sa PESa, kad bezis od stoper i sutiras na kontrastranu, neverovatna su oba gola. To dodatno maskira ovaj rezultat.

 

Ocigledno je da nam napadacki orjentisani igraci nisu bili spremni, zamene nemamo tako je kako je, ali i pored toga smo morali da povezemo linije da ne zjape ti krateri koje bi svaka krstena ekipa iskoristila.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...