Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

8 hours ago, Laki21 said:

Pozicija kombo:

Vildoza out, Lojd in.

Uvek je bolji igrač koji nije kod nas. Samo što se zaboravlja da je u nekim delovima te sezone Lojd bio "privatnik koji nema mesto u ozbiljnom EL timu" pa se išlo do toga da se piše kako nam pored Dobrića ne treba skupo plaćeni Lojd i da treba da gradimo tim oko Dobrića.

Sezonu pre toga je na meti bio Braun, i to ne mislim na prvi deo sezone kad su znalci Kuzmanović i Plavšić objašnjavali kako je Filip ravnopravan sa njim, već kada je u februaru imao krizu.

Poenta je da ne postoji igrač, a posebno ne nosilac igre koji će celu sezonu odigrati konstatno.

Vildoza je i nakon povrede imao par solidnih mečeva, npr. protiv Partizana je bio odličan u EL i dobar u kupu, ima uglavnom loših mesec dana, pa šta. To ne poništava činjenicu da je bio najzaslužniji za odličan deo sezone nakon dolaska Ivanovića do povrede protiv Barselone.

 

 

Edited by TB Told
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milos 3.14 said:

Što se tiče Kampaca i Luce oni imaju iskrenu želju da ostanu. Imaju i određene uslove kao što ih ima i Duško .

 

Što se tiče The trojke ne vidim razlog da se to bataljuje, nama suštinski treba igrač na poziciji Dobrica/Holanda i startni centar za 25 EL minuta.

Luca mozda i ima zelju a Facu bas tesko,mislim da se vraca tamo gde je stao

Link to comment
Share on other sites

Evo sada kad je KKP 99% obezbedio top 8 mislim da je i plastično, da ne može plastičnije biti, objašnjeno - recept za uspeh su kvalitetni igrači a "domaća osnova" može da igra samo sporednu ulogu. Naravno, ako budžet dozvoli da samo nabudžiš ekipu tamo gde škripi a sve nosioce zadržiš. 

 

Za početak bi bilo dobro ne pucati u sopstvenu nogu sa trenerima pripravnicima, igračima koji naplaćuju svoje usluge sedenja na najboljim mestima pored parketa, preglomaznim rosterima ili konfrontiranjem sa velikim EL bajama. 

  • Like 43
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milos 3.14 said:

Što se tiče Kampaca i Luce oni imaju iskrenu želju da ostanu. Imaju i određene uslove kao što ih ima i Duško .

 

Što se tiče The trojke ne vidim razlog da se to bataljuje, nama suštinski treba igrač na poziciji Dobrica/Holanda i startni centar za 25 EL minuta.

To je ta osnova. The trojka + Dobric + Bentil ili Petrusev + Mitrovic ili Martin.

To je 6 igraca, dodati jos 5 novih, ali ne pleja iz australijske ili debelog centra iz egzoticnih azijskih zemalja.

Lazic, Topic i Ilic da konkurisu za tog 12.igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

Jbte, ja tek sad shvatam kakvu smo mi bedu od ekipe imali prošle godine, pazi ovo:

 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/teams/crvena-zvezda-meridianbet-belgrade/roster/red/?season=2021-22

 

Bukvalno EC roster + Kalinić. 


Болдовано суштина. Свако осим Човића је знао да се мора све учинити да остане Калина! Редослед потеза смо видјели. Али добро пошто се ми не палимо на топ8 морамо да разумијемо тог вееликог стручњака што је 50година у кошарци…

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Chaos Is Me said:

Evo sada kad je KKP 99% obezbedio top 8 mislim da je i plastično, da ne može plastičnije biti, objašnjeno - recept za uspeh su kvalitetni igrači a "domaća osnova" može da igra samo sporednu ulogu. Naravno, ako budžet dozvoli da samo nabudžiš ekipu tamo gde škripi a sve nosioce zadržiš. 

 

Pre svega mora da bude selekcija racionalna. Da uzmemo za primer Teodosića, on i dalje može u napadu da igra na EL nivou, ali ako dovodiš Teodosića to znači da kada je on u petorci moraš da imaš dva dobra defanzivca spolja. Dakle petorka može da bude npr. Teodosić, Holins, Kalinić (mislim na taj tip igrača), ali ne može da bude Teodosić, Nedović, Lazarević. A ako u timu nemaš igrače koji mogu da pokriju nedostatke Teodosića, onda ne dovodiš Teodosića, bez obzira što je domaći igrač i što ima određeni kvalitet.

A kod nas selekcija obično počinje od epizodista, od kojih dobar deo nije ni za tu sporednu ulogu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Evo sada kad je KKP 99% obezbedio top 8 mislim da je i plastično, da ne može plastičnije biti, objašnjeno - recept za uspeh su kvalitetni igrači a "domaća osnova" može da igra samo sporednu ulogu. Naravno, ako budžet dozvoli da samo nabudžiš ekipu tamo gde škripi a sve nosioce zadržiš. 

 

Za početak bi bilo dobro ne pucati u sopstvenu nogu sa trenerima pripravnicima, igračima koji naplaćuju svoje usluge sedenja na najboljim mestima pored parketa, preglomaznim rosterima ili konfrontiranjem sa velikim EL bajama. 

Pa ne bih ja rekao da je onaj ćošak najbolje mesto. 

Aj što gledas iskosa nego jos modas da sedis pored gazda Čove

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Jbte, ja tek sad shvatam kakvu smo mi bedu od ekipe imali prošle godine, pazi ovo:

 

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/teams/crvena-zvezda-meridianbet-belgrade/roster/red/?season=2021-22

 

Bukvalno EC roster + Kalinić. 

Prakticno:

 

Ostali: Markovic, Ivanovic, Lazic, Dobric, Lazarevic, Mitrovic, Kuzmic

 

IN: Faku, Vildoza, Nedovic, Holand, Bentil, Petrusev, Ilic, Martin

OUT: Topic, Volters, Holins, Davidovac, Kalinic, Simonovic, Vajt, Cirbes

 

Jeziva razlika u kvalitetu, doduse odlazak Kaline ima ogromnu tezinu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Laki21 said:

 

Lojd je bio konstantan u onome što donosi tutule - krvi, znoju i suzama.

Znas sta je tu Laki, glavna razlika izmedju Nedovica i Vildoze i npr Kalinica i Lojda ili cak Kalinica i Hollinsa 

 

Prva dvojica su vrhunsko mamojebi i znalci, igraju preeseksi kosarku, i stanju su da natrpaju svakog. 

 

A ovi drugi pomenuti, pa, zasigurno ne toliko atraktivno i verovatno manje znaju sa loptom. Ali, oni bi se zaleteli u reket pa makar ih tamo cekali igraci sa bokserima i bejzbol palicama. Njih mogu da zamislim kako igraju sa polomljenim nogama i rukama a u finalu kad krene adrenalin, verotno bi pre izabrali  (da ih pitas u tom trenutku adrenalina) da uzmu titulu makar im se karijera zavrsila odmah

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Lojd je bio konstantan u onome što donosi tutule - krvi, znoju i suzama.

 

Šta misliš ko je pisao ovo u maju 2021. godine?

 

Quote

Lojd je baš igrač za Zvedu, nigde više neće biti prva violina, teško i starter.

Quote

Ima li većeg čoukera od Lojda?

Quote

Dobrić je jedini klač igrač u ovom timu

Quote

Ako ispušimo titulu, to će biti zahvaljujući jednom od najvećih čokera u istoriji košarke (2/17)

 

 

Edit: A pisano je u toku finalne serije u kojoj je Lojd imao prosek 19,2 poena, 4,8 asistencija i 3,6 skokova, ali ga nije služio šut za tri poena. 

Edited by TB Told
  • Like 5
  • Ha-ha 29
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Profesor said:

Ne treba bas meriti svaki post, posebno nakon utakmica. Nekad je potrebno da prodje neko vreme da se slegnu utisci. Lojd nije bio na nivou u PO ABA te sezone. Ali cak i takav je bio dovoljan.

 

Quote

Lojd imao prosek 19,2 poena, 4,8 asistencija i 3,6 skokova,

 

Bez 30-10-10 se ne računa, uz naravno bar 50% šuta iz igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Profesor said:

Bez obzira na poraze protiv feneraša, iz mog ugla poraz sezone desio se u Kaunasu.  Sve što se kasnije desilo, posledica je tog poraza. 

Upravo to. Secam se kao danas sveti Jovan drugi dan, Vildoza izgubi loptu, zalete mi koska od šarana u dusnik, dok sam se povratio mi izgubismo.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Profesor said:

Bez obzira na poraze protiv feneraša, iz mog ugla poraz sezone desio se u Kaunasu.  Sve što se kasnije desilo, posledica je tog poraza. 

Pa Zvezda je dobila takva 3/4 meca pre Kaunasa. Razlog nikad nije u jednom mecu. 

 

Mi nikad nemamo kompletan tim na pocetku sezone. Niti zadrzavamo oslonac/trenera iz prethodne ili bas retko. Nek zadrzi sad oslonac i pojaca "rupe" pa ce biti drugacije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ajde što ste u martu krenuli da sastavljate tim ali samo ne znam odakle entuzijazam za igrače koji se pominju. Odakle ideja da ćemo mi uspeti da zadržimo bilo koga? Ajde da se to ikada dogodilo pa i nekako. Odakle ti nagoveštaji da mi imamo novca? Tako što smo na jedan tako EC tim doveli Vildozu 15 dana nakon početka sezone(zahvaljujući činjenici da je negde van EU morao da odigra sezonu zbog problema sa Baskonijom da bi bio slobodan sledeće sezone u biranju kluba? Ili što smo zbog sličnih razloga doveli Kampaca na pola sezone? Zbog toga imamo novac? Bar su za njih dvojicu javne plate i Vildozinih 9 meseci po 80k i Kampacovih 7 meseci po 100k daju taman ovogodišnju Panerovu platu. Zbog plate jednog EL igrača ste u euforiji da imamo novac?

Samo se treba setiti puštanja niz vodu u junu mesecu gde nikoga nismo mogli zadrzati od igrača(bukvalno nikoga osim White koga niko nije ni hteo) i dovođenja EC igrača i na sve to trenera početnika čak i za ABA. 5 pobeda za sezonu mi je delovalo kao SF. Bentil kao treća opcija u svom timu, Martina koji je dobio otkaz u Oly jer je svojevoljno otišao na operaciju kolena i kod nas došao direktno iz bolnice. Tuti fruti + Ilić iz Igokea i naravno Raduljica. Naravno tu je i stakleni Nedović na 3 godine za 40% veću platu nego ikada u karijeri. EL tim?

To što smo u jednom periodu igrali na krilima Vildoze (koji je igrao partije života uz nestvarni šut) je samo izuzetak u odnosu na mogućnosti igrača koje imamo. Pa smo i u onoj seriji, uz Džordanovske partije Vildoze, pobeđivali pukom srećom u završnicama utakmica.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ivan9 said:

Ajde što ste u martu krenuli da sastavljate tim ali samo ne znam odakle entuzijazam za igrače koji se pominju. Odakle ideja da ćemo mi uspeti da zadržimo bilo koga? Ajde da se to ikada dogodilo pa i nekako. Odakle ti nagoveštaji da mi imamo novca? Tako što smo na jedan tako EC tim doveli Vildozu 15 dana nakon početka sezone(zahvaljujući činjenici da je negde van EU morao da odigra sezonu zbog problema sa Baskonijom da bi bio slobodan sledeće sezone u biranju kluba? Ili što smo zbog sličnih razloga doveli Kampaca na pola sezone? Zbog toga imamo novac? Bar su za njih dvojicu javne plate i Vildozinih 9 meseci po 80k i Kampacovih 7 meseci po 100k daju taman ovogodišnju Panerovu platu. Zbog plate jednog EL igrača ste u euforiji da imamo novac?

Samo se treba setiti puštanja niz vodu u junu mesecu gde nikoga nismo mogli zadrzati od igrača(bukvalno nikoga osim White koga niko nije ni hteo) i dovođenja EC igrača i na sve to trenera početnika čak i za ABA. 5 pobeda za sezonu mi je delovalo kao SF. Bentil kao treća opcija u svom timu, Martina koji je dobio otkaz u Oly jer je svojevoljno otišao na operaciju kolena i kod nas došao direktno iz bolnice. Tuti fruti + Ilić iz Igokea i naravno Raduljica. Naravno tu je i stakleni Nedović na 3 godine za 40% veću platu nego ikada u karijeri. EL tim?

To što smo u jednom periodu igrali na krilima Vildoze (koji je igrao partije života uz nestvarni šut) je samo izuzetak u odnosu na mogućnosti igrača koje imamo. Pa smo i u onoj seriji, uz Džordanovske partije Vildoze, pobeđivali pukom srećom u završnicama utakmica.


Тешко ћеш помирити немање пара и 40% већу плату Недовића него икада.:s_d:

Али добро, нека си све у праву. Поставља се онда питање који ће нам qрац председник?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...