Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Ja se slažem sa Duškom i konstatacijom da mora fokus da bude na odbrani jer ćemo se u napadu snaći. Nisu napadači u formi. Mogu zamisliti kako će to izgledati ako se zategne odbrana a Vildoza, Neda, Kampaco i unutra Martin i Petrusev prorade u napadu. Zna Duško šta ima u ekipi i koji napadački potencijal zato i ne brine za napad. On će doći na svoje. Mora samo odbrana, odbrana, odbrana. Individualna i timska.

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

Odakle ovoliko upisa o Fakundu oko kojeg se naredne sezone gradi tim ?
Mi nećemo moći ni Vildozu i Petruševa da zadržimo kao ni Lorenza, Loyda, Berona...

Suludo bi bilo pričati u ovom trenutku o rosteru za sledeću godinu. Ali ako mi osvojimo opet Aba i KLS i obezbedimo EL i sledeće godine a uzgred imamo i keš, ne vidim razlog zašto ne bi verovali da će Kampaco da ostane. Tad će sve zavisiti samo od njegove lične želje ostaje li ili ne. Naročito što ima ugovor i za narednu godinu.

P.S. Znam, znam, Čović, sujeta itd. Sve je za očekivati ali ako sa takvim igračom sjebe stvar onda lepo na Kalemegdan.

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wingwalker said:

Odakle ovoliko upisa o Fakundu oko kojeg se naredne sezone gradi tim ?
Mi nećemo moći ni Vildozu i Petruševa da zadržimo kao ni Lorenza, Loyda, Berona...

Pa nismo ih zadzali jer su otisli da igraju za 1M+ a i mi sada toliko placamo igrače, tako da finansijski razlog za odlazak nemaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Wingwalker said:

Odakle ovoliko upisa o Fakundu oko kojeg se naredne sezone gradi tim ?
Mi nećemo moći ni Vildozu i Petruševa da zadržimo kao ni Lorenza, Loyda, Berona...

možda i nama uleti neki Nordeus 😁

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

facu-vildoza-nedović je dobar kombo, jer u suštini imaš uvek dvojicu od trojice na parketu. wolters i facu ne mogu na sg.

 

I ja sam bio ubeđen u ovo, al' više nisam ni blizu tako siguran... Mnogo je to sitna bekovska linija, Nedović i Vildoza se prilično preklapaju kao skoring kombo bekovi, a sada kada Vildoza više vremena provodi na 2 još više do izražaja dolaze njegovi fizički nedostaci i bežanje od kontakta... Nama bi definitivno bio potrebniji neki krupniji two-way swingman, koji bi sa Nedovićem delio minutažu na 2, plus imao minute i na 3.

 

A s obzirom da je Kampaco ubedljivo najbolji igrač i da mu leži ova uloga sa velikom minutažom, za bekap pleja bi bilo dovoljno da ima pristojan sajz, igra dobru odbranu i bude odgovoran i racionalan, ne mora da donosi nikakav vatromet sa klupe. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

 

I ja sam bio ubeđen u ovo, al' više nisam ni blizu tako siguran... Mnogo je to sitna bekovska linija, Nedović i Vildoza se prilično preklapaju kao skoring kombo bekovi, a sada kada Vildoza više vremena provodi na 2 još više do izražaja dolaze njegovi fizički nedostaci i bežanje od kontakta... Nama bi definitivno bio potrebniji neki krupniji two-way swingman, koji bi sa Nedovićem delio minutažu na 2, plus imao minute i na 3.

 

A s obzirom da je Kampaco ubedljivo najbolji igrač i da mu leži ova uloga sa velikom minutažom, za bekap pleja bi bilo dovoljno da ima pristojan sajz, igra dobru odbranu i bude odgovoran i racionalan, ne mora da donosi nikakav vatromet sa klupe. 

 

 

verovatno sam prezentovao utisak da su njih trojica idealan kombo na PG/SG; 

nisu naravno, sve to stoji što pišeš, pogotovo što je vildoza bliži defanzivno nedoviću, nego mojoj percepciji njegove defanzive.

 

samo ne kapiram kakav bi to par bili facu & wolters, pod uslovom da nisu u cska i sl, gde wolters dobije 800k da igra 7 do 15mins, pa sam hteo da kažem kako mi je ovaj kombo logičniji od tog hipotetičkog facu-wolters, gde je nate luksuz a onda ti treba i neki ozbiljan baja od 30mins na SG.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Guru said:

 

I ja sam bio ubeđen u ovo, al' više nisam ni blizu tako siguran... Mnogo je to sitna bekovska linija, Nedović i Vildoza se prilično preklapaju kao skoring kombo bekovi, a sada kada Vildoza više vremena provodi na 2 još više do izražaja dolaze njegovi fizički nedostaci i bežanje od kontakta... Nama bi definitivno bio potrebniji neki krupniji two-way swingman, koji bi sa Nedovićem delio minutažu na 2, plus imao minute i na 3.

 

A s obzirom da je Kampaco ubedljivo najbolji igrač i da mu leži ova uloga sa velikom minutažom, za bekap pleja bi bilo dovoljno da ima pristojan sajz, igra dobru odbranu i bude odgovoran i racionalan, ne mora da donosi nikakav vatromet sa klupe. 

 

 

B1: Lazić

B2: Topić

 

Daj nešto teže

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Guru said:

 

I ja sam bio ubeđen u ovo, al' više nisam ni blizu tako siguran... Mnogo je to sitna bekovska linija, Nedović i Vildoza se prilično preklapaju kao skoring kombo bekovi, a sada kada Vildoza više vremena provodi na 2 još više do izražaja dolaze njegovi fizički nedostaci i bežanje od kontakta... Nama bi definitivno bio potrebniji neki krupniji two-way swingman, koji bi sa Nedovićem delio minutažu na 2, plus imao minute i na 3.

 

A s obzirom da je Kampaco ubedljivo najbolji igrač i da mu leži ova uloga sa velikom minutažom, za bekap pleja bi bilo dovoljno da ima pristojan sajz, igra dobru odbranu i bude odgovoran i racionalan, ne mora da donosi nikakav vatromet sa klupe. 

 

Nebojša: Say no more - Jović dolazi na leto

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

zar ti se ne čini da su ove dve stavke u nekakvoj korelaciji?

pri čemu smo i mi promašili bogaoca, za 3, za 2, sa slobodnjaka. nije kao da smo odigrali neku našu uobičajenu šutersku tekmu a oni promašili sve, pa kao, raspala se baskonija k'o stara jugoslavija. 

 

Јесу у корелацији добрим дијелом, другачије нисам ни тврдио па не знам зашто стално реплицираш.

https://www.euroleaguebasketball.net/euroleague/stats/teams/

 

Али треба бити реалан па примјетити да је Басконија за своје стандарде подбацила. На узорку од ни мање ни више 30 кола погледати статс везане за број поена и индекс корисности па упоредити са синоћњим мечом. Најефикаснија екипа ЕЛ, највише тројки по мечу, 3. екипа ЕЛ по индексу корисности, 3. екипа ЕЛ по асистенцијама а 4. по украденим лоптама и дефанзивном скоковима. Нас међу 5 нема ни у једној категорији.

Са тим се не умањује наша побједа која је добро дошла и чиста је као суза. Нити неко може рећи да нисмо квалитетни. Али као што рекох нисмо још близу плафона са свим својим квалитетом али и свим манама (којима је темељ ударио Човић). Да смо се раније приближили плафону не бисмо имали гомилу глупих пораза од екипа које нису европски врх. Али да се сада не понављам око одговорности и обавеза за даље, гледамо напријед и то је то...

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Nigde veze. To sto je trenutno u kanalu ne znaci da su moguca ova poredjenja po talentu. 

Niko ne prica o talentu, Volters je jednostavno korisniji igrac dok je Vildoza novija verzija Feldina, mlitava stetocina.

Edited by Benito
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Nebojša: Say no more - Jović dolazi na leto

 

Mislis uz dogovorenog Teodosica pa da kad argentinci odu pravimo KK Bekovi s gerijatrije i ortopedije?

 

Teodosic, Jovic

Markovic, Nedovic, Ivanovic 

 

Topic naravno na kaljenju u FMPu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Benito said:

Niko ne prica o talentu, Volters je jednostavno korisniji igrac dok je Vildoza novija verzija Feldina, mlitava stetocina.

 

Да ли ће успјети не знам (до њега и Душка је), али Вилдоза ако се врати на ниво када је сам држао екипу, неумјесно је поређење. Волтерс је у том случају доста скромнији играч.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Benito said:

Niko ne prica o talentu, Volters je jednostavno korisniji igrac dok je Vildoza novija verzija Feldina, mlitava stetocina.

Kako se zaboravlja raspad Vanilice iz prvog boravka ili proslogodisnji na kraju lige ili ove godine iz PAO. Ima ona pesma Gabi Novak:,, Pamtim samo sretne dane".

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Nebojša: Say no more - Jović dolazi na leto

 

 

Moram da priznam da mi je sa Kampacom kao starterom i ovo sasvim prihvatljivo rešenje. Taman Jović u ovoj fazi karijere i nije za neku veliku minutažu, a i dalje može fino da zategne u odbrani, pametan je, iskusan i siguran sa loptom. :default_coffee: 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Guru said:

 

Moram da priznam da mi je sa Kampacom kao starterom i ovo sasvim prihvatljivo rešenje. Taman Jović u ovoj fazi karijere i nije za neku veliku minutažu, a i dalje može fino da zategne u odbrani, pametan je, iskusan i siguran sa loptom. :default_coffee: 

 

Dodao bih i Topica kao treceg i osigurac(U slucaju kada Jovic ne igra). 

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

Vildoza je bio nosioc ekipe, lider, kada je bio u MVP formi. Osim što treba da podigne formu mora i u glavi da napravi preklop da nije više lider. Verujem da mu i promenjena uloga u ekipi dosta otežava pronalaženje na terenu. Njemu čak forma nije problem. Problem je u glavi, što se odrazilo i na formu. Ako uspe da nadje svoju ulogu na terenu i da da svoj maksimum da ispuni ono što se od njega očekuje, mi ćemo imati odličnog EL napadača.

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...