Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

5 hours ago, nekoime123 said:


Ne mislim da je u domaćim igracima toliki problem koliki je u tome sto ih ima previše.

 

Po meni pored toga sto trebamo kostur da pravimo sa "stranim" igračima,trebamo roster da skratimo na nekih 11-12 igrača uz par juniora koji bi dobijali minute u blowout mečevima i ABA ligi.

.

Mislim da nisi bio precizan u ove dve citirane recenice. Problem je previše nekvalitetnih domaćih, a ne domaćih 

Slično i sa kosturom tima. Ima jako dobrih do vrhunskih domaćih igrača u EL. Neki su naši, a neki ‘njini’. Kako je većina domacih pod ugovorima (možda neki i ne žele da dodju), ostaje samo da se traže stranci, kao sto je KKP uradio. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

 

Prijatelju, daj mi 10 meleona, za resto ću se sam snaći, postavi me za predsednika i u prvoj sezoni ću ući u u TOP 8 ili skočiti s mosta.

Kako? Tako što neću trpati u svoje džepove, što neću zaposliti rodbinu i kumove (jedino Devila) i što će na svokoj poziciji biti čovek koji najbolje radi posao za koji je plaćen.

 

Ne znam zašto,ali me to podseća na Bajern Minhen 🤔

 

U Srbiji ko ne krade taj ne može ni da dobije!!!

Tako da ti sa tim tvojim poštenim idejama ovde ne bi dobio ni cvonjka jer iskačes iz ovog "sistema" koji ovde vlada bar 40 godina!!! 

Ili sa sa njima ili protiv njih.

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Laki21 said:

 

Prijatelju, daj mi 10 meleona, za resto ću se sam snaći, postavi me za predsednika i u prvoj sezoni ću ući u u TOP 8 ili skočiti s mosta.

Kako? Tako što neću trpati u svoje džepove, što neću zaposliti rodbinu i kumove (jedino Devila) i što će na svokoj poziciji biti čovek koji najbolje radi posao za koji je plaćen.

Bravo za tebe, nikad ne razočaraš glupim komentarima. Istina nisi jedini koji jedva dočeka da može nešto pljuvati. 

Evo velemajstor Obradović je imao tih 10 M prošle godine pa ništa nije uradio i još ko pička pobegao pred Radonjom iz KLS. 

Ali ti bi to sve bolje 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dr.Nebojša i sezona :
Bacam kamenje na sistem.

Evo ga taj sistem sa istim budžetom u F8, a evo i nas sa kamenjarom za bacanje...Holand Pit bul sa desktopa, Radulja kaubojac, Pefi flor desetar, Džoni Bravo, petominutni Kuz, Lazić legenda...i Vlada kamičak.
Prošle sezone, dok preko plota nisu dovedeni Egzum, Naneli i Petar...Radonjizam je izvukao prednost domaćeg terena sa Kalinom liderom, prajm Woltersom, Holinsovim hapšenjem Pantera kada im se sve zasnivalo na njegovim iso završnicama i uz Dedino neutralisanje Lideja i opet smo ih jedva dobili.
Naš timski duh je sada kesa.
Tim je sklepan i krpljen. Dobru energiju nakon dolaska Duška izmrcvarile su gluposti uprave, dovodjenje Fakunda umesto krila i centra, agonija sa Free Facu i Čokijevo rifrešovanje objavama i otvaranjem novih frontova.
Za to vreme kod komšija seljana...megafoni, oće da se biju, a dvajs iljada im dolazi da gleda Cedevitu.
Partizan verovatno ima najjači skor u zadnjih deset EL kola i sa ovom igrom i naletom može da uzme ABA titulu već metlanjem u Pioniru i tada ako se Kingpin ne penzioniše ili ga ne oteramo i treba da potonemo sa njim.








  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Precjenjuju se Čovićeve sposobnosti. 

Ostoja veze nema sa košarkom, ali dobio je političku podršku, državne pare i Savića da se bavi strukom i vidimo kako to izgleda.

Osim toga, Čović nas već godinama blamira kojekakvim odvratnim saopštenjima, wtf potezima tipa dovođenje Raduljice, naivnim propustima koji se kasnije skupo plaćaju (dugovanja igračima/trenerima) i, uopšte, čini da pošten Zvezdaš svake sezone mora sve veću knedlu da guta da bi uopšte mogao da navija za svoj tim.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, propolis said:

Siguran sam da ukoliko on ode da će doći neki mali klen kog će pojesti pre negoli se popne na funkciju tako da nam ostaje da ćutimo i trpimo i nadamo se novom "Radonjiću".

 

imamo mi na ovim prostorima snazan "a ko drugi" osecaj, koji se temelji na nicemu a izgleda da iznova, uprkos iskustvu, ne mozemo da vizualizujemo opciju drugaciju od one koja je trenutno na snazi.

 

vidim da milo sad fura predsednicku kampanju "a ko drugi", tako su i slobine umerenije pristalice pricale a verujem da danas tako misle vucicevi fanovi, kada bi smeli da se ofiraju u razgovoru i kada bih uopste imao priliku da pricam sa njima na temu.

 

uglavnom, tako i mi neki zvezdasi, dajemo argument o covicu i blatu, iako poenta uopste nije u tom blatu, koje covic inace pravi cesce od drugih a minimalno onoliko koliko i xy pandan prekoputa (koji god klub da je prekoputa).

 

covic donosi pare taman koliko i ostoja ili neko iz buducnosti (ne vremenske, vec podgoricke); covic se za razliku od ostoje igra gm-a, pa tako zvezda ne moze da kreira dobit od ulaganja drzave, koliku moze partizan u ovom trenutku.

 

covic misli da kontrolise igricu i vlada usput kosarkaskim znanjem a dovoljno puta je pokazano da nije dovoljno kosarkaski potkovan a i da pravi toliko dilova i kompromisa koji su losi po zvezdine rezultate, da je jasno kako bi angazovanje profesionalaca da se bave rosterom i kosarkaskom strategijom, doneli zvezdi samo bericjet.

 

zvezda u aktuelne dve sezone (prosle i ove) ima ubedljivo najjaceg protivnika u regionu, toliko jakog da zapravo nije ni favorit, cak ni egal. neka se chovke i dalje kurci za novine i tv da je alfa i omega ali neka diskretno prepusti basket-deo ljudima koji se razumeju, ako ima takvih koji bi se igrali toga.

ako nema, imamo problem, posto chovke sigurno nece mirno napustiti ono za sta smatra da je entitled, a to je zvezda.

Edited by uini
  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, quentin said:

Ostoja veze nema sa košarkom, ali dobio je političku podršku, državne pare i Savića da se bavi strukom i vidimo kako to izgleda.

 

Pa eto, samo treba da slusa, da nabavlja novac i da vodi taj tehnicki, nekosarkaski deo kluba. Predsednik ili vlasnik nekog kluba ne mora da zna bilo sta vise o sportu u koji ulaze od jednog prosecnog gledaoca. Predsednik treba da se razume u marketing, da je sposoban covek i da nije sujetan.

 

Covic je sposoban covek ali veoma sujetan. I mesa se u struku. Eto ti razlike. Ostoja jeste marioneta, ali je prihvatio svoju ulogu da barem ne smeta.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Pa eto, samo treba da slusa, da nabavlja novac i da vodi taj tehnicki, nekosarkaski deo kluba. Predsednik ili vlasnik nekog kluba ne mora da zna bilo sta vise o sportu u koji ulaze od jednog prosecnog gledaoca. Predsednik treba da se razume u marketing, da je sposoban covek i da nije sujetan.

 

Covic je sposoban covek ali veoma sujetan. I mesa se u struku. Eto ti razlike. Ostoja jeste marioneta, ali je prihvatio svoju ulogu da barem ne smeta.

Nemoj da klevećeš! Kao 50-godisnji radnik u struci i naš drug predsednik je struka!

A kako stručan čovek da se ne meša u struku!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo odlaganje dokazuje da definitivno mnoge stvari ne funkcionisu u kkcz koje za sada ostaju misterija za navijace.

Ako se posle ove sezone ne dese neke tektonske promene u klubu tesko svima nama koji iskreno volimo ovaj klub.

Link to comment
Share on other sites

A može li u ovom trenutku bez tih komparacija Ostoja - Čoki. Besmisleno je iz svakog mogućeg ugla pa i obezbedjivanja budžeta jer teško da isti zavisi od njihovih menadžerskih veština kada sav novac dolazi iz istog bankomata.
Da im nije Ostoja doveo top apgrejd Egzuma, Nanelija i Petra. Ako jeste, onda je Vlada iskopao Raduljicu i Holanda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Wingwalker said:

Da im nije Ostoja doveo top apgrejd Egzuma, Nanelija i Petra. Ako jeste, onda je Vlada iskopao Raduljicu i Holanda.

ali bukvalno niko to nije napisao

vec bas suprotno, da je to isti sns isprdak...ali bar dovoljno pametan(znam, preteska rec) da se skloni sa strane i pusti savica i zoca da se bave igrackim kadrom

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, John Terry said:

@Guru Dvoumim se izmedju thanks i heart emotikona, odlucih se za less gay one.

 

Dosta toga dobrog i zanimljivog si rekao u jako malo recenica pa cu da razlozim. Ovo moje nije replika vec prosirenje tvog upisa a ti nemas nikakvu obavezu da se sa istim slozis. Mislim da je potrebno napisati.

 

Apsolutno tacno, za Razliku od Partizana koji ovu selekciju radi jos od dolaska Obradovica, i koji je na vec postavljenu osnovu koja je za malo i prosle sezone dobila finale ABA, samo nadogradio tim i to opasnim mamojepcima, mi smo usli u nasu standardnu mantru gomilanja nekih pozicija i potpunog ignorisanja drugih. Roster koji je inicijalno sklopljen jeste los, i nije ni malo jeftin. Doveli smo Nedovica, Bentila, Martina, Adamsa, Hollanda, Raduljicu, Petruseva i Ilica.

 

Nedovic je vec dokazano nekonstantan i staklen igrac, ali cu se sloziti sa upisom od skoro da bi retko koji navijac Zvezde odbio Nedu u klubu. To je ok transfer, preskup ali ok (taj novac ne zasluzuje, 600-700k po sezoni je ok).

 

Martin je ocigledno 50% onog igraca Buducnosti. I najiritantnije je to sto se to sve znalo i opet smo ga doveli. Ako igra za 350-400k, onda ok, sve preko je bacanje novca za igraca njegovih trenutnih mogucnosti. A verujem da igra za dosta vise novca.

 

Bentil je jedna odlicna bekap cetvorka za bogate klubove. Mozda najmanje razocaranje od svih razocaranja, ali ja mislim da smo i tu mogli dosta bolje. Ispostavilo se da bismo sa Singltonom odradili jos gori posao. Bentil je legitimna evroligaska opcija za igraca uloge. Ekstremno je glup igrac, telefonira sta ce da uradi. Kada ide na horog to sve uradi sto pre, samo da bi se ratosiljao lopte. Nije upoznat sa terminom bilo kakve finte na low postu. Pozitivna stvar je hustle, zelja i sto je ocigledno prihvatio da radi ono sto mu se sada trazi a na pocetku sezone nije. 

 

Adams je neko ko se apsolutno nije snasao i tesko je oceniti sta bi bilo. Medjutim, doveden je da bude prvi plej sto je koncepcijska greska. Koncepcije zapravo nije ni bilo sto si dobro primetio, Guru.

 

Holland nije kosarkas vec neki basketas... mislim da tu nema sta mnogo reci.

 

Raduljica... idemo dalje.

 

Dolazimo do Filipa Petruseva. Jedinog pravog mladog srpskog talenta koga smo mogli dovesti a da ima visok plafon. I potpisali smo ga na sezonu... ok, mozda nije samo do nas. Mozda je Misko postavio uslove uzmi ili ostavi. U svakom slucaju, ako ima ikakve pameti, i ako ima neceg dobrog za sledecu sezonu, mi moramo graditi roster oko Kampaca, Nedovica i Petruseva. Talenat, narode moj, talenat a ne teretana.

 

Dalibor Ilic, po meni, je igrac koji moze biti veoma koristan ukoliko ne izlazi iz svojih opanaka. Vreme ce pokazati da li je to samo moj san ili istina, ali decko koji moze da postigne nekoliko puta index 40+ pa makar i u osrednjoj aba ligi, svakako nije slab igrac. On je potpisan na 4 sezone i tu postoji neka naznaka planiranja posto on sad svakako ne doprinosi ali doprinosice.

 

Mantra o domacoj osnovi cak nije nikakva mantra o domacima vec o pozeljnim domacim igracima. Pozeljnim Covicu. Mi smo odavno trebali napraviti smenu generacije domace osnove. Osim sto nemaju kvalitet, oni vise nemaju ni mladost, pa su udarili u svoj plafon.

 

Lazic, Dobric, Lazarevic, Kuzmic su igraci nivoa bekap evrokup. Mitrovic moze biti koncepcijski dobar starter u evrokupu. Ali mi ne igramo evrokup. Zivo me interesuje, a mislim da je i @Chaos Is Me to pomenuo, kako smo mi uopste dobaciili do 7 miliona budzeta sa onim proslogodisnjim rosterom. Da ne bese Kaline milionera, taj roster bi vredeo mozda 3 miliona? Znaci mi smo u nemogucnosti da nadjemo kvalitet, preplacivali nekvalitet? 

 

15 igraca u rosteru je budalastina ako su od tih 15-9 njih prakticno neupotrebljivi, upravo Partizan to dokazao ove sezone. Mucili se kad su imali povrede ali sve te povrede nisu bile dugotrajne i hronicne. Oni imaju zdrav, mlad roster, nepovredjivan. Mislim da im je samo Nunnally stariji od 30. Ali kljucna rec je da su to ZDRAVI igraci, neokrnjeni teskim povredama.

 

Ima bas mnogo da se napise na sve ove teme ali ukratko:

 

- Nemamo ideju kako tim treba da izgleda. Sad imamo trenera koji valjda ima ideju.

- Nemamo skauting.

- Nemamo dobar odnos ka telentima, gajimo rmpalije koji mase polaganja sa 30cm.

- Zadovoljavamo se nakakvom pricom o domacoj dominaciji (koja ce takodje ove godine najverovatnije doziveti neslavan kraj, a i sustinski je nebitna)

- Ne vidimo dalje od svog nosa. Izjava Ostoje da je Zvezda sjebala silne milione na rekreativno ucesce je de facto provokacija, ali da li je netacna? Ja mislim da je 100% tacna. Ne mozes samo sipati pare, moras imati strategiju kako te pare potrositi.

 

Da ne duzim, mnogo je ovde stvar koje treba promeniti.

 

Roster koji treba da bude sledece sezone:

 

1. Kampaco, (plej), Topic

2. (bek), Nedovic

2/3. (svingmen)

3. (startno krilo), Dobric

3/4. Lazarevic

4. (startna cetvorka), Bentil, Ilic

5. Petrusev, (centar), Mitrovic.

 

 

 

 

 

 

 

To je to.

 

21 hours ago, Wingwalker said:

Nemojte Fakunda u računicu za narednu sezonu...ni za ovu polutku nam nije jasno kako je došao.
Ili bar priložite smislen razlog zašto bi ostao nakon ove avanture?
 

 

Zbog para.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 said:

 

To je to.

 

 

Zbog para.

 

Mislim da covek sa vrlo izrazenim sportskim motivom u svakoj utakmici, bez obzira na protivnika i takmicenje, nece tek tako ostati u klubu sa kojim ne moze da osvoji sve, odnosno Evroligu.

To sto je Real hteo da ga baci u duznicko ropstvo, sto su ga lobiranjem onemogucili da igra mesec i po dana i sto nije u najboljim odnosima sa njihovim GM-om prestaje da bude vazno onog momenta kada mu od njih na adresu stigne ista ili veca ponuda. Narocito sto i Realu kao hleb treba takav igrac jer trio Ljulj-Caco-Gos ne zadovoljava potrebe f4 ekipe.

 

Kampaco je najbolji plej Evrope i zasluzuje da igra u najboljem klubu.

Treba da nam bude drago sto smo uspeli da ga dovedemo i sa njim boze zdravlja osvojimo tri trofeja.

 

Energiju treba usmeriti na ubedjivanje Vildoze jer uprkos svim svojim manama mi tesko mozemo bolje od njega.

Narocito uzimajuci u obzir da bi po svim parametrima Luka trebao da pruzi jos bolje partije sledece sezone.

Cini mi se da smo mi, odnosno Dusko prava sredina za njega da konacno sazri i postane pravi lider ekipe.

 

Fokus ce sigurno biti i na Petrusevu ali tu su nam, cini mi se, sanse u rangu Kampacovih.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...