Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Just now, Miki28 said:

Cekamo uinija da sa svoj sud o tvom humoru😀

 

fenderov humor je vrhunski. to što voli hevimetal ništa ne smeta da izrazi svoje kvalitete, za razliku od reevsa, 10/10.

.....

miki pomislio da će proći neopaženo ako me ne taguje huehue. armija botova mi dojavila, stig'o sam sa pijace u minuti.

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites


Тешко ћеш помирити немање пара и 40% већу плату Недовића него икада.:s_d:
Али добро, нека си све у праву. Поставља се онда питање који ће нам qрац председник?
U čemu se razlikuje ova godina u odnosu na prethodnih 10? Pa imali smo šampionsku generaciju i final four u Bgd pa nije bilo 'razumevanja' zbog dugovanja od 2 miliona.
Predsednik se očigledno snalazi sa budzetima do 7-8 miliona(vidimo po broju trofeja). Za budžete veće od toga a samim tim i za iskorak u EL će nam trebati neka jača glava iz SNS. Ima psiho valjda još nekog kuma nisu valjda svi završili preko puta.
Za Nedovića ja i dalje ne verujem da je cifra ta koja je pominjana na forumima. Jednostavno nema logike. (Jedino ako je u stilu one narodne pola pije pola šarcu daje)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, uini said:

 

fenderov humor je vrhunski. to što voli hevimetal ništa ne smeta da izrazi svoje kvalitete, za razliku od reevsa, 10/10.

.....

miki pomislio da će proći neopaženo ako me ne taguje huehue. armija botova mi dojavila, stig'o sam sa pijace u minuti.

Sta ti Keanu Reeves skrivio? 

Link to comment
Share on other sites

pa i sam kalina je rekao da je otisao jer se tad nije znalo da li ce biti para i kakva ce biti situacija u klubu + da bi ostao da je znao da dolazi nedovic.

i naravno da bi ostao da je ostao radonja koji je otisao isto iz nerazjasnjenih razolga, tj. verovatno opet nije bilo sigurnosti u stabine finansije.

takodje i deda je otisao mimo svake logike da igra samo rusku ligu.

oba klub finansira isti izvor, jedan je imao sve na pocetku a drugi rasturen i nije dobio nikakve garancije. 

to su cinjenice.

 

jedan tim zadrzava sve sto zeli + dovodi kapitena pao-a, osvajaca el, 5. pika drafta...

drugi dovodi pleja iz australije, rotacijskog igraca armanija, rezervu olimpijakosa i igraca koji leti pika basket u portoriku + ostaje bez najboljeg igraca i jos jednog veoma bitnog domaceg + ostaje bez trenera sto je i najbitnije.

 

i tako ovi sto skandiraju nekome da je secer dobijaju sve a mi nista.

 

predsednik jednog kluba je idi gledaj basket ostoja, a drugog neko ko visi na sns televizijama a obojica otvoreno uvek hvale vucica.

znaci isti covek kontorlise i finansira oba kluba.

 

pa onda u toku sezone se odjednom nalaze pare i popunjava roster, ali tu sledi prvi put u istoriji el zabrana registracije igraca zbog nerajaznjenih razloga i sa nekim imbecilnim obrazlozenjima i dokazima. znaci prvi put u istoriji el, do sad nikada nikome nije bilo zabranjeno. 

koliko sam ja upucen predsednik el od ove godine je nasa kosarkaska legenda koja za covica kaze da je govno.

sa druge strane covic kaze da smo u odlicnim odnosima sa njim i uopste sa el i to posle slucaja kampaco.

jedan klub je pokraden vise puta, cak mu je i ukradena pobeda a drugi ima najvise bacanja po mecu u celoj el i ni u jednom mecu nije imao lose sudjenje a cak je i dobijao presmesne poklone za pobedu kao u istanbulu protiv fenera.

 

ali na stranu to, pravo pitanje je zasto nama nosioci i najbitniji igraci igraju po 20 min u el i zasto se bas jedan od njih povredi bas u kljucnim momentima sezone + zasto kampaco ne igra u atini + zasto centar koga smo doveli da bude prvi izbor igra po 10tak minuta.

alba i pao su izuzetno sumnjive tekme, jer je jasno da se to moglo i moralo dobiti a ono u jednoj svadjanje sa martinom u drugoj nekoga koga cekas tri meseca ni ne koristis... i posle obe sve je ok, a igrac koji se povredio u toku najvaznije tekme i jos propusto najbitniji mec u aba rostilja posle nedelju dana i kao nov je kroz 10 dana...

nismo mi od juce, treba verovati gospodinu covicu koji nikad nije manipulisao i koji nije samo neko ko slusa sta gazda kaze...

generalno cela sezona smrdi i toliko je nelogicnih poteza, sumnjivih poteza kao ono sa topicem, fantomskih povreda...

 

koliko smo mi ocajni bili u poslednja dva mececa najbolje pokazuje tabela jer bi mi sa samo jos jednom pobedom bili u odlicnoj situaciji za 8. 

samo jednom! 

ali mi smo izgubili i od albe i od bajerna i od virtusa i od pao-a i od zalgirisa i sve sto se moglo izgubiti a nikad lakse je bilo proci u 8.

sad nema treba cudo i verovatno ce nam faliti jedna pobeda, ali kad ti koristis kampaca 15 min u atini u odlucujucem mecu ti onda i neces u 8.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Priča da letos nismo imali para uopšte nema uporište u realnosti, već onaj inicijalni roster + Raduljica je bio preko 6 miliona, što i ne čudi imajući u vidu da je Nedović dobio preko milion i da smo pored njega imali još 14 seniorskih igrača. Nije naš problem nedostatak novca, nego loše raspolaganje istim, pre svega zbog toga što prilikom konstruisanja rostera nemamo jasnu viziju kakvu košarku želimo da igramo i kakav trener i igrači su nam neophodni za to, a jedino čega se držimo kao pijan plota je mantra o domaćoj osnovi koja donosi trofeje. Kada se tome doda da skauting i bukvalno nemamo, kao i to da smo se primili na budalaštinu da bez 15 igrača u rosteru ne vredi ni počinjati sezonu (zbog čega resurse rasipamo na igrače koji posle nemaju apsolutno nikakvu ulogu), onda se dobije ovo standardno sranje, a potom i pokušaji da se iz istog nekako izvadimo pomoću raznih doselekcija, ušteda i finansijskih pozitiva. Ako neko misli da je rešenje za ove sistemske probleme da nam država samo sipa još više para, taj se grdno vara, mi bi sa ovim ljudima u klubu i njihovim majndsetom samo jače zaganjali neke Teodosiće i Bjelice, a suštinski se ne bi promenilo ništa. Zato su nam potrebne korenite promene ako želimo da napredujemo kao klub, jer su Čović i ekipa udarili u plafon i dalje od ovoga jednostavno ne dobacuju.

 

 

  • Like 30
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

@Guru Dvoumim se izmedju thanks i heart emotikona, odlucih se za less gay one.

 

Dosta toga dobrog i zanimljivog si rekao u jako malo recenica pa cu da razlozim. Ovo moje nije replika vec prosirenje tvog upisa a ti nemas nikakvu obavezu da se sa istim slozis. Mislim da je potrebno napisati.

 

Apsolutno tacno, za Razliku od Partizana koji ovu selekciju radi jos od dolaska Obradovica, i koji je na vec postavljenu osnovu koja je za malo i prosle sezone dobila finale ABA, samo nadogradio tim i to opasnim mamojepcima, mi smo usli u nasu standardnu mantru gomilanja nekih pozicija i potpunog ignorisanja drugih. Roster koji je inicijalno sklopljen jeste los, i nije ni malo jeftin. Doveli smo Nedovica, Bentila, Martina, Adamsa, Hollanda, Raduljicu, Petruseva i Ilica.

 

Nedovic je vec dokazano nekonstantan i staklen igrac, ali cu se sloziti sa upisom od skoro da bi retko koji navijac Zvezde odbio Nedu u klubu. To je ok transfer, preskup ali ok (taj novac ne zasluzuje, 600-700k po sezoni je ok).

 

Martin je ocigledno 50% onog igraca Buducnosti. I najiritantnije je to sto se to sve znalo i opet smo ga doveli. Ako igra za 350-400k, onda ok, sve preko je bacanje novca za igraca njegovih trenutnih mogucnosti. A verujem da igra za dosta vise novca.

 

Bentil je jedna odlicna bekap cetvorka za bogate klubove. Mozda najmanje razocaranje od svih razocaranja, ali ja mislim da smo i tu mogli dosta bolje. Ispostavilo se da bismo sa Singltonom odradili jos gori posao. Bentil je legitimna evroligaska opcija za igraca uloge. Ekstremno je glup igrac, telefonira sta ce da uradi. Kada ide na horog to sve uradi sto pre, samo da bi se ratosiljao lopte. Nije upoznat sa terminom bilo kakve finte na low postu. Pozitivna stvar je hustle, zelja i sto je ocigledno prihvatio da radi ono sto mu se sada trazi a na pocetku sezone nije. 

 

Adams je neko ko se apsolutno nije snasao i tesko je oceniti sta bi bilo. Medjutim, doveden je da bude prvi plej sto je koncepcijska greska. Koncepcije zapravo nije ni bilo sto si dobro primetio, Guru.

 

Holland nije kosarkas vec neki basketas... mislim da tu nema sta mnogo reci.

 

Raduljica... idemo dalje.

 

Dolazimo do Filipa Petruseva. Jedinog pravog mladog srpskog talenta koga smo mogli dovesti a da ima visok plafon. I potpisali smo ga na sezonu... ok, mozda nije samo do nas. Mozda je Misko postavio uslove uzmi ili ostavi. U svakom slucaju, ako ima ikakve pameti, i ako ima neceg dobrog za sledecu sezonu, mi moramo graditi roster oko Kampaca, Nedovica i Petruseva. Talenat, narode moj, talenat a ne teretana.

 

Dalibor Ilic, po meni, je igrac koji moze biti veoma koristan ukoliko ne izlazi iz svojih opanaka. Vreme ce pokazati da li je to samo moj san ili istina, ali decko koji moze da postigne nekoliko puta index 40+ pa makar i u osrednjoj aba ligi, svakako nije slab igrac. On je potpisan na 4 sezone i tu postoji neka naznaka planiranja posto on sad svakako ne doprinosi ali doprinosice.

 

Mantra o domacoj osnovi cak nije nikakva mantra o domacima vec o pozeljnim domacim igracima. Pozeljnim Covicu. Mi smo odavno trebali napraviti smenu generacije domace osnove. Osim sto nemaju kvalitet, oni vise nemaju ni mladost, pa su udarili u svoj plafon.

 

Lazic, Dobric, Lazarevic, Kuzmic su igraci nivoa bekap evrokup. Mitrovic moze biti koncepcijski dobar starter u evrokupu. Ali mi ne igramo evrokup. Zivo me interesuje, a mislim da je i @Chaos Is Me to pomenuo, kako smo mi uopste dobaciili do 7 miliona budzeta sa onim proslogodisnjim rosterom. Da ne bese Kaline milionera, taj roster bi vredeo mozda 3 miliona? Znaci mi smo u nemogucnosti da nadjemo kvalitet, preplacivali nekvalitet? 

 

15 igraca u rosteru je budalastina ako su od tih 15-9 njih prakticno neupotrebljivi, upravo Partizan to dokazao ove sezone. Mucili se kad su imali povrede ali sve te povrede nisu bile dugotrajne i hronicne. Oni imaju zdrav, mlad roster, nepovredjivan. Mislim da im je samo Nunnally stariji od 30. Ali kljucna rec je da su to ZDRAVI igraci, neokrnjeni teskim povredama.

 

Ima bas mnogo da se napise na sve ove teme ali ukratko:

 

- Nemamo ideju kako tim treba da izgleda. Sad imamo trenera koji valjda ima ideju.

- Nemamo skauting.

- Nemamo dobar odnos ka telentima, gajimo rmpalije koji mase polaganja sa 30cm.

- Zadovoljavamo se nakakvom pricom o domacoj dominaciji (koja ce takodje ove godine najverovatnije doziveti neslavan kraj, a i sustinski je nebitna)

- Ne vidimo dalje od svog nosa. Izjava Ostoje da je Zvezda sjebala silne milione na rekreativno ucesce je de facto provokacija, ali da li je netacna? Ja mislim da je 100% tacna. Ne mozes samo sipati pare, moras imati strategiju kako te pare potrositi.

 

Da ne duzim, mnogo je ovde stvar koje treba promeniti.

 

Roster koji treba da bude sledece sezone:

 

1. Kampaco, (plej), Topic

2. (bek), Nedovic

2/3. (svingmen)

3. (startno krilo), Dobric

3/4. Lazarevic

4. (startna cetvorka), Bentil, Ilic

5. Petrusev, (centar), Mitrovic.

 

 

 

 

 

 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Guru said:

Priča da letos nismo imali para uopšte nema uporište u realnosti, već onaj inicijalni roster + Raduljica je bio preko 6 miliona, što i ne čudi imajući u vidu da je Nedović dobio preko milion i da smo pored njega imali još 14 seniorskih igrača. Nije naš problem nedostatak novca, nego loše raspolaganje istim, pre svega zbog toga što prilikom konstruisanja rostera nemamo jasnu viziju kakvu košarku želimo da igramo i kakav trener i igrači su nam neophodni za to, a jedino čega se držimo kao pijan plota je mantra o domaćoj osnovi koja donosi trofeje. Kada se tome doda da skauting i bukvalno nemamo, kao i to da smo se primili na budalaštinu da bez 15 igrača u rosteru ne vredi ni počinjati sezonu (zbog čega resurse rasipamo na igrače koji posle nemaju apsolutno nikakvu ulogu), onda se dobije ovo standardno sranje, a potom i pokušaji da se iz istog nekako izvadimo pomoću raznih doselekcija, ušteda i finansijskih pozitiva. Ako neko misli da je rešenje za ove sistemske probleme da nam država samo sipa još više para, taj se grdno vara, mi bi sa ovim ljudima u klubu i njihovim majndsetom samo jače zaganjali neke Teodosiće i Bjelice, a suštinski se ne bi promenilo ništa. Zato su nam potrebne korenite promene ako želimo da napredujemo kao klub, jer su Čović i ekipa udarili u plafon i dalje od ovoga jednostavno ne dobacuju.

 

 

Saglasan sam sa celim postom, ali ovo boldvano se onako baš istaklo ove sezone. Sistemski gledano, mislim da smo ga imali do prve sezone od kada se igra ovaj sistem takmičenja u EL. Nakon toga je došla Alimpijević sezona i mislim da smo od tada izgubili i sistem i nit koja nas je držala onakvim kakvi smo bili. Od tada je nekako nestalo strpljenje i nas navijača, a i istakla se tvrdoglavost uprave. 
Prema mom mišljenju, ova sezona je do sada pokazala nesposobnost da se uloženi novac rasporedi na pravi način. To da ga nismo imali garantovanog na početku sezone, ukoliko je tačno, je greška uprave što ga nije obezbedila, situacija oko Vlade Jovanović je greška uprave, Kampaco i sve oko njega je takođe greška uprave. Interesantno je da su na kraju ispaštali Kampaco koji nije igrao toliko utakmica u EL i Vlada Jovanović koji je smenjen (opravdano), a i mi navijači koji smo sve to pratili uz nadu da možemo da dođemo do rezultata u EL (možemo da kažemo ko šiša navijače, ali moje živce, iako volonterski utrošene, mi klub nikada neće vratiti i meni mentalno zdravlje vredi više od novca), a na kraju je ta uprava tu gde je bila i pre u plus osoba sa čela te uprave uzima za pravo da govori da naš cilj nikada nije ni bio top 8. Pa šta je cilj, samo i uvek Aba koja poslednjih sezona liči na to što liči? Kampaco i Vildoza su dovedeni da bismo mogli da dobijemo Partizan u potencijalnom finalu ili da obezbede neki iskorak? 
Kao što si rekao, mislim takođe da je uprava udarila u plafon i da je vreme da se malo i tu preuzme odgovornost za napravljene greške i preda nekom sposobnijem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru To nikad nećemo znati jer nikad nismo, niti ćemo imati više novca od tih 5-8 miliona budžeta. Za koliko je dovoljno tih 5-8 miliona u EL smo svedoci ovih poslednjih 10god.
Možeš li dati neko svoje viđenje situacije iz juna prošle godine zašto su otišli Radonjić i Kalinić?
Ajde Radonjić je otišao jer su mu otišli glavni igrači. A oni su otišli jer...su se posvađali sa Čovićem? Ili možda kao osvajači sva 3 trofeja nismo imali novca da ih zadržimo?
Ako smo u junu imali novca zašto nismo zadržali glavne igrače i trenera iz prethodne sezone i doveli još 3 EL igrača i to sve u junu mesecu?
Meni je jedino logično da novca nismo imali, da nismo imali ni obećanje o novcu a kad je neko video da je vrag odneo šalu (ili se pojavio neki problem na ispitivanju javnog mnjenja) onda smo dobili keš (kladionica) od 1,5 milion evra i doveli Vildozu i Kampaca.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

Pa Zvezda je dobila takva 3/4 meca pre Kaunasa. Razlog nikad nije u jednom mecu. 

 

Mi nikad nemamo kompletan tim na pocetku sezone. Niti zadrzavamo oslonac/trenera iz prethodne ili bas retko. Nek zadrzi sad oslonac i pojaca "rupe" pa ce biti drugacije.

 

Ne secam se da smo dobijali meceve u kojima smo imali +7 i loptu na 2-3 min do kraja. Taj mec je direktno doneo nervozu i pritisak u derbiju. Prelomni trenutak sezone, ako izuzmemo agoniju oko Kampaca i otimačinu Barse.

Link to comment
Share on other sites

Znas sta je tu Laki, glavna razlika izmedju Nedovica i Vildoze i npr Kalinica i Lojda ili cak Kalinica i Hollinsa 
 
Prva dvojica su vrhunsko mamojebi i znalci, igraju preeseksi kosarku, i stanju su da natrpaju svakog. 
 
A ovi drugi pomenuti, pa, zasigurno ne toliko atraktivno i verovatno manje znaju sa loptom. Ali, oni bi se zaleteli u reket pa makar ih tamo cekali igraci sa bokserima i bejzbol palicama. Njih mogu da zamislim kako igraju sa polomljenim nogama i rukama a u finalu kad krene adrenalin, verotno bi pre izabrali  (da ih pitas u tom trenutku adrenalina) da uzmu titulu makar im se karijera zavrsila odmah
Da podržim ovo iznad sa konstatacijom: Lojd je prvo vukao ceo roster tri meseca najmanje i bukvalno sam dobio jedno 4-5 EL tekmi...čak i kada su nas u završnom delu sezone pročitali da jedina opasnost iz ISO napada dolazi upravo od Lojda i kada su mu pali procenti šuta spolja, taj baja je nastavio da plodi ali na duplo teži način...prodorima uz ozbiljan hasl iako nema frejm a ni top ball handling pa su ga redovno treskali od parket...ustane, ne žali se sudijama...realizuje bacanja i onda nastavi da igra top level odbranu. Ne dirajte Lojdaru, mojne da smo toliki cigani...setite se kada smo pre njega imali two ways lidera bez alibi košarke.
Jedan minut i jedan poen nam nije ostao dužan.


  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan9 said:


Predsednik se očigledno snalazi sa budzetima do 7-8 miliona(vidimo po broju trofeja). Za budžete veće od toga a samim tim i za iskorak u EL će nam trebati neka jača glava iz SNS. Ima psiho valjda još nekog kuma nisu valjda svi završili preko puta.
 


Ајде не причај небулозе, чуј сналази се са 7-8 а не сналази се са више!? Председник и ККЦЗ и ККП је конекција са државом која је гро буџета оба клуба и остаће тако док год не постану приватни. Ако председник не може да набави паре или их добије са закашњењем треба да покупи прње.

На све то председник као председник  и није најбитнији за спортски клуб ако заврши своју мисију са финансијама а пусти струци да се највише пита око играча  и ту буде само логистика. Примјер су комшије гдје је на челу тупко СНС Остоја. Ок ишао је к Жоц да изљуби руке вожду могу да кењају колико хоће, али му се тупко не смије петљати у посао. Код нас је тако могло још 2011. када смо довели Карија али сујета је чудо.
Ми и у КК и ФК имамо 2 сујетне будале (с тим да је се у ФК врти пуно више пара)  које не дају ником да преузме палицу у потпуности, па ни за ствари за које су директно надлежности. А то баш кошта…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, John Terry said:

@Guru

 

Roster koji treba da bude sledece sezone:

 

1. Kampaco, (plej), Topic

2. (bek), Nedovic

2/3. (svingmen)

3. (startno krilo), Dobric

3/4. Lazarevic

4. (startna cetvorka), Bentil, Ilic

5. Petrusev, (centar), Mitrovic.

 

 

 

 

 

 

Mnogo je, kume, i za ovaj ciganski topik.

imas Kampaca, Nedovica kao veoma skupe igrace plus Bentila Petruseva kao srednje skupe, i hoces 6 dobrih pojacanja na to. 
 

tim treba da bude ovako kako si napisao bez ovog svingmena i startne cetvorke.

i racunaj da ti je Lazic tu sigurno.

To je 9 igraca + 4 dobra pojacanja + Topic i to je ok.

Eventualno Markovic ako hoce za manje pare da povremeno malo opika kosarke kad proceni trener da treba.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nekoime123 said:

Zasto je Vildoza isključen sa spiska,ima dvogodisnji ugovor?

+ Dobriću ugovor naredne godine istice i ja ga iskreno ne bih zadržavao,al svi znamo da Čovićeva bela mečka ostaje u klubu iako je beskorisna na kvadrat.

Takodje je i Mitru ovo poslednja godina ugovora po mom nekom misljenju igra jako dobro za neku 3 opciju na centru i definitivno ga treba zadržati.

Lazić mislim da sam procitao da ima 1+1  ugovor i da je na klubu dal ce naredne godine ostati (99% hoće).

Sve u svemu vise od pola rostera naredne godine ostaje bez ugovora tako da se može očekivati da barem 3-4 rukometaša napuste klub...e sad samo da ih ne zameni neki Radanov ili Uskoković i možda napravimo neki iskorak.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...