Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

Nemam pojma kako su se kretale cene u HRV ovih dana, od uvodjenja evra, ali se secam da su Italijani i Spanci cmizdrili zbog poskupljenja koje se desilo preko noci koja je pratila dan potpunog prelaska na EURO
Ista stvar i sa Slovenijom.

 

Informer je kao po obicaju upotrebio bombasticne izraze kada zele prikazati propast zapada (i drzavama pridruzenim zemljama sa Atlantika) zbog kojih njihovim citaocima zaigra srce, ali cisto sumnjam da poskupljenja nije bilo. Istorija kaze da je to ocekivano.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to više klik bajt naslov. Sama vest, osim onog detalja sa frizerkom, je nešto što sam čitao i na HRV medijima. Inače ovih dana imamo poplavu klik bajt naslova u vezi Đokovića da vam ne pričam da su čak i mene navukli da par puta kliknem.

Link to comment
Share on other sites

On 1/5/2023 at 2:47 AM, RatzenStadt said:

Nemam pojma kako su se kretale cene u HRV ovih dana, od uvodjenja evra, ali se secam da su Italijani i Spanci cmizdrili zbog poskupljenja koje se desilo preko noci koja je pratila dan potpunog prelaska na EURO
Ista stvar i sa Slovenijom.

 

Informer je kao po obicaju upotrebio bombasticne izraze kada zele prikazati propast zapada (i drzavama pridruzenim zemljama sa Atlantika) zbog kojih njihovim citaocima zaigra srce, ali cisto sumnjam da poskupljenja nije bilo. Istorija kaze da je to ocekivano.

 

Ono što ja čitam i čujem od poznanika je da su uvođenjem eura cijene u Sloveniji postale transparentne i da stanovnici Hrvatske masovno shvataju da je kod njih dosta toga skuplje nego u Sloveniji, to sad čak postaje neka vrsta meme, zaboravio sam kako se zove prvo mjesto posle granice u Sloveniji, ali komentari su masovno ajmo u trgovinu u Sloveniju, ajmo na kafu u Sloveniju, i tome slično.

Link to comment
Share on other sites

...vjerojatno inisam pravi koji bi govorio o cijenama ili poskupljenima nastalih uvođenjem eura.S obzirom da živim sam,imam neke ograničene kupovine,ja neka veća poskupljenja ne osječam.Što primječujem da je poskupjelo:

-wc papir i ostala papirnata kofekcija,pa skoro duplo

-deterđenti,za više od 50%

-jaja,više od 50%

Meso,za koji cent,i nadalje ima one jeftine svinjetine,ali ja ju ne kupujem.Znate,za par šnicli uopće ne razmišljam o cijeni,samo o kvaliteti.Na placu imam svojeg mesara i ovisno što želim dobivam kvalitetu.

Uostalom,rekao sam ,treba pričekati.

Uopće,uspoređivati cijene u Hrvatskoj i Sloveniji bez uzimanje u obzir zarade je glupost.Ja za nekakovu uštedu od nekoliko eura sigurno neću u Sloveniju.Sigurno ću otići ovih dana u Ormož na ručak,ali onako,"ko gospon čovek",tek toliko da osjetim kako je to proći granični prelaz proći sa 60 na sat.

Zapravo,ovaj prelaz na euro je ogolio činjenicu da su nam zarade male-70%prosjeka EU.Pa ne može se se očekivati od LIDL-a,ILI Kauflanda da imaju nekakove beneficirane cijene u Hrvatskoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...čitam vas i nailaze mi sječanja.Npr. na graničnom prijelazu sa Slovenijom u Dubravi Križovljanskoj policajci su na gablec odlazili,praktično, u Sloveniju.Dvadesetak km dalje na GP Ormož odlazili i Slovenci na hrvatsku stranu.U jednomn trenutku ovi hrvatski sa uhičeni i nakon tri dana razmjenjeni.Na Ormožu više nisu odlazili na hrvatsku stranu.Znam još takovih štikleca jer mi je jako dobar prijatelj,još iz gimnazijskih dana,bio šef granične policije na tom sektoru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To se isto, ili barem slično, dešava i na graničnom prelazu Gradina, izmedju Srbije i Bugarske. Često se mogu videti bugarski carinici i policajci, i to u uniformi, doduše bez oružja, u Dimitrovgradu, a ponekad i u Pirotu. Pirot je dvadesetak km od granice, a Dimitrovgrad samo par km. Dolaze na jeftin roštilj i kako kažu, fino je što može da se puši u kafanama. Naši slabije prelaze na bugarsku stranu. Dragoman, par km, i Slivnica desetak km su skoro pa prazni, malo je stanovnika ostalo. Slivnica je malo veća pa su tu nešto i dešava, a Dragoman je baš pust. Do Sofije je sedamdesetak km pa je to nekako daleko za ovakve  "avanturice"....

Link to comment
Share on other sites

Bilo gdje , bilo kad ovakvima treba prvo j...ti kevu a zatim i njih same u bulju.Koji varvarizam rusiti spomenike. Za ovo nema nikakve demokratije. Zato sam se (izmedju ostalog) iselio sa tih prostora. Ne mogu da zamislim da neko naidje pored mog spomenika i srusi ( ili unisti) samo zato sto mu se ne svidja moje ime. Gdje je tu pamet. Nidje. I onda neko trazi ( sa tih jebenih prostora) da se ( po potrebi naravno) neko ponasa po nekim zakonima koje sami ne jebu ni 5%. Ovog varvarstva ima na sve strane u bivsoj nam drazavi. Ne bih da isticem nekoga posebno ali za sada ova rabota dobro ide specijalno jednom narodu. Da ne bude zabune ide to i ovim drugima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sedmogodišnji Splićani došli u Sarajevo da urlaju "Ubij Srbina" na utakmici koju igraju dečaci iz Srbije.
 

 

Quote

Za vreme utakmice u sali hotela, grupa dečaka, učesnika turnira, skandirala je "Ubij Srbina". (...)

"To skandiranje se dogodilo na utakmici beogradske Škole fudbala 'Nika T6'. Skandirala su deca iz Splita, 2015. godište, a njihov trener je bio korektan i odmah ih je umirio".

https://www.kurir.rs/region/bosna-i-hercegovina/4088594/svi-detalji-napada-na-srbe-u-sarajevu-huligani-namamili-beogradjane-u-zamku-pokazali-smo-im-zube-odbranili-smo-zastavu

Edited by erwin
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Quote

 

Donedavno smo imali kostime apokalipse koji su označavali pet jahača. To su bili rat, kuga, smrt i glad. Peti je bio onaj koji objedinjuje sva četiri, a to je HDZ.

Zoran Prodanović Prlja, 12. februara 2023. godine

 

 

Ovo je razlika između Hrvatske i Srbije. Zamislite da Srbija pošalje na Evroviziju Gobline ili neki sličan deklarisano antivučićevski bend. Ne brinite ako ne možete da zamislite, ne mogu ni ja. Mogu samo da kažem da mi Srbi treba da ustanemo kad poželimo da pričamo o prilikama u Hrvatskoj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SxZncmx.jpg

 

Quote

Direktor Hiljadarke Mario Cindori, koji je organizirao koncert narodne glazbe u pulskom Domu sportova, a kojeg je gradonačelnik Filip Zoričić potom zabranio, iznio je danas niz optužbi na račun Zoričića. (...)

Na dan kad smo Pulu oblijepili plakatima, oko 21 sat navečer, zvao nas je uplašeni direktor pulske sportske dvorane, gospodin Mario Peruško i rekao da je upravo dobio poziv od bijesnog gradonačelnika Filipa Zoričića koji mu je doslovno naredio da bez obzira na ugovor, odmah otkaže taj koncert jer gradonačelnik ne želi, citiram, "srpska smeća" u svom gradu. Mene je poziv zatekao na putu, potpuno šokirao, rekao sam direktoru da ne mogu vjerovati što slušam i da molim da me odmah spoji s gradonačelnikom kako bismo riješili eventualne nesporazume. Nakon što sam dobio direktan broj telefona, kontaktirao sam osobno gradonačelnika na mobitel. Javio mi se potpuno pijan i kad je čuo s kime razgovora, sasuo je svu salvu uvreda na moj račun.

Pokušao sam mirno razgovarati s gospodinom Zoričićem, no on je urlao na mene na telefon, vikao i meni "da ne želi srpska smeća u svom gradu". Pokušao sam mu objasniti da je gospodin Duško Kuliš kultni hrvatski pjevač, Dalmatinac, Splićanin, no kad mi je u jednom trenutku počeo "jebati srpsku mater" prekinuo sam ja telefonski razgovor ne želeći uopće na taj način komunicirati jer takav prostački način razgovora doista je ispod svakog nivoa.

Cijeli taj razgovor slušale su 4 osobe na speakerphone koje su sa mnom bile u restoranu, a koje će isto posvjedočiti na sudu u tužbi koju upravo podiže naš odvjetnik Srđan Simić iz Pule.

https://www.glasistre.hr/pula/2023/02/23/hiljadarka-poslala-priopcenje-tvrde-da-ih-je-zoricic-nazvao-srpskim-smecem-i-je-im-srpsku-ma-847798

Link to comment
Share on other sites

...erwine,pula je vjerojatno daleko i od tebe kao i od mene.U odluke grdonačelnika Pule ne ulazim.Nemoj,zaboravti,narativ,Istra nije Hrvatsk,a zamisli,Istra nikada nije bolje živjela nego danas.Vidiš.kad je izabran za gradonačelnika Pule,bio je neovisnio kandidat.Ostalo je lokalno lo0lna politika o kojoj nemam pojma.Znaš erwine,više bih te cijenio(a cijenim teda si prenio,a mogao si,koje i kolike benewfita  Hrvatska koristi,ili štzo znači biti dio NATO.Neću baš o svemu,ali,nitko u NATO neće podržavati gluposti članica.

erwine,ko želiš razgovarati o Hrvatskoj,stojim ti na raspolaganju.aAko želiš govoriti o pizd.... ja u tome neću dati svoj doprinos

 

Link to comment
Share on other sites

.

...još malo ću razmisliti ima li smisla nešto pisati jer su nekin već donijeli presude.Možda i griješim ali tako je kako veli Agro Laki,imali smisla uopće razgiovarati-Da li je Al uopće pročitao ono o čemu8 ja pišiše4m.I da se r5azumijemo,moj mali, ne usudim se pisati dalje............-e da lkjubim ga......................

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mladenvzz said:

...naravtio sam i ostao razoćaran.Ima li ti od vas  da susjeleća sa pirotehničarima,jer b i se onda povelo pitanje,tko je postavio mine=?

Mladene,

da li si svestan toga da se vise od 30 godina u Srbiji stanovnistvo hrani propagandom kako je Hrvatska=NDH, da je klanje Srbalja nacionalni sport Hrvata, da  je propast hrvatskog turizma tema svakog leta, itd. Ko je postvio mine? Jel' tebi jasno da ovde vecina svrsava na Putina i Wagner? Da se postavi anonimno glasanje video bi gde lezi srce delija.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neka se Mladen ljuti koliko hoce, ali meni je beskrajno zanimljiv taj fenomen slusanja cajki u Hrvatskoj. Primecujem da folk pevaci iz Srbije ’ladno napune ogromne sale u Hrvatskoj, dok im u Srbiji slabije idu veliki koncerti i radije svoju popularnost odrzavaju na Pink televiziji dok pare zaradjuju na svadbama u inostranstvu. Nista mi tu ne bi bilo jasno da nemam privilegiju da imam tipicnog predstavnika mlade generacije Hrvata za dragog zeta.

 

Dakle, ta kolicina nezainteresovanosti za proslost i ta nonsalancija prema onome sto je generaciji njihovih roditelja od zivotne vaznosti, to je, rekla bih, nesto najbolje sto se Hrvatskoj moglo dogoditi. Ima taj moj zet glavu prepunu zabluda o tome kako su Srbi ovakvi i onakvi, ali to ga nimalo ne sprecava da jednu Srpkinju voli i s njom planira zivot. A ni da, kad je u Zagrebu, ode s drustvom na cajke i odlicno se provede. Na pitanje zasto bas cajke, on nema odgovor, niti oko toga lupa glavu.

 

A odgovor mozda lezi u ovom textu s Indexa, ili bar deo odgovora - zabranjeno voce, bunt protiv bandoglave roditeljske generacije koja nikako da se odlepi od devedesetih, i posebno ovo:

 

Quote

A zašto Hrvati toliko vole srpske narodnjake? Nemam pojma. Možda zato što su Srbi i Hrvati jedan te isti komad kravlje balege, koji je kotač zaprežnih kola povijesti slučajno prerezao na pola.


Ako i nije to nego nesto drugo, opet nema veze, i bas u tome je poenta - nikoga nije briga. Otisli ljudi dalje, EU ucinila svoje, i to je divno. Kamo srece da i mlade u Srbiji povuce taj talas, ali za sada ne vidim nagovestaje toga i zato mi ih je zao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...