Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Savrseno mirno ocekujem predstojece prvenstvo na kome nemam apsolutno nikakva ocekivanja. S druge strane, draze mi je da gledam Avrama i Dobrica kako se zalecu kao zunzare, Smajlija koji krepa posle 5 minuta i tri faula, Simanica sa poluautisticnim pogledom kad ga zalepi neka mrga na polaganju, nego uvredjenu primadonu Nedovica koji nekog cascava prisustvom kao da je Medzik Dzonson. Kari jeste generalno debelo preterao sa bezobrazlukom i sujetom ( kao sto sam ubedjen da neki otkazi nisu slucajni ) , ali ne mogu da shvatim Nemanjin mentalni sklop. Odjavi onda reprezentaciju nekim izgovorom kao Kalinic ( koga ne mogu da zamislim sa takvim stavom na terenu ) ili Micic ako imas problem s matorim i ako ti se ne igra, ali nemoj ovako praviti kretene od svojih saigraca i navijaca. Bar je moglo bez ovakvog picvajza.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

Nedovic je igrao kao da je na silu dosao u reprezentaciju, tipa “preveliki sam ja da bih se cimao ovde za neku sitnu minutazu”.

 

Ne odgovara mu Pesic, nije mu odgovarao Djordjevic, sa Duskom se svaki cas kaci i prijavio ga je udruzenju igraca Evrolige… Deckonja, ne treba to tako.

 

Na stranu sto mislim da je mogao da bude game changer u nekim situacijama, ima on mnogo igrackih kvaliteta koji bi mogli da se iskoriste kada mu “klikne”, ali ne vredi. Nikad sampion od njega.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Carl Johnson said:

Nedovic je igrao kao da je na silu dosao u reprezentaciju, tipa “preveliki sam ja da bih se cimao ovde za neku sitnu minutazu”.

 

Ne odgovara mu Pesic, nije mu odgovarao Djordjevic, sa Duskom se svaki cas kaci i prijavio ga je udruzenju igraca Evrolige… Deckonja, ne treba to tako.

 

Na stranu sto mislim da je mogao da bude game changer u nekim situacijama, ima on mnogo igrackih kvaliteta koji bi mogli da se iskoriste kada mu “klikne”, ali ne vredi. Nikad sampion od njega.

https://sportklub.n1info.rs/kosarka-euroleague-22-23/vesti-euroleague-22-23/elpa-nismo-dobili-zvanicnu-prijavu-protiv-ivanovica/

 

За случај да се не шалиш..

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, medobrundo said:

 

Eh. Stariji i iskusniji se sećaju koliko je Mek napora ulagao da objasni da Bobi Marjanović ne može da igra EL i da nema šta da traži u istoj. Naravno, ništa nije pomoglo da promeni svoje mišljenje, ni dva argumentacija ovog sveta. To je bilo pred sezonu u kojoj je Bobi bio tipa igrač sa najvećim prosecnim indeksom u poslednjih godina u EL. Tek je on kasnije postao fan Bobija, verovatno nakon nekih problema sa Saletom, pozivima.. najveći fan je postao onda kada je Bobi zaista manje više propao, i igrački i glede ambicija i motivacije.

Eh, to nisam znao. Sećam se samo da je mislio da bi Bobi bio jedan od najboljih centara u NBA kada bi dobijao minute.

Link to comment
Share on other sites

Ove godine su odbili da igraju za repku Jokić i Kalinić, ostali su ili povređeni ili uz povredu imaju "sugestiju" kluba što je Micićev slučaj.

Što se tiče Jokića on je jednostavno lik koji u najmanju ruku ne oseća taj repka vajb , da ne kažem boli ga ona stvar i on će nas narednih xy godina čašćavati prisustvom.

Kalina je lik koji je težak kao crna zemlja, mnogi treneri su imali problema sa njim. Pošteno sa njegove strane što je odmah rekao neću, ali sa druge strane što kaže @DameTime ne igra za Karija već za Srbiju 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda zvuci kao hot tejk s obzirom na ocigledan pesimizam kod solidnog procenta ljudi ovde, ali ja verujem u to da mi idemo do neke medalje.

 

Bas tipujem da ce sve ovo sto je konstantno nedeljama unazad uzimalo paznju javnosti oko svih ovih otkaza, a uzima i dalje s obzirom na Nedovic slucaj, da probudi nikad veci inat kod momaka koji igraju i ne samo da ce da daju sve od sebe u sta nema sumnje, vec ce igrati dobro i nadam se doci do neke medalje.

 

Tipujem da ce neki Dobric ili Vanja Marinkovic da saspe jedno 20 poena u nekoj vaznoj utakmici.

 

I dalje imamo sve sto je potrebno za jedan tim:

-Dovoljno kreacije za druge narocito kad se prikljuci i Stefan Jovic

-Bogdanovica i Gudurica koji mogu da rese 1 na 1

-Na papiru imamo i dovoljno suta spolja

-Dovoljno dobar defanzivni balans cak sta vise sa Jovicem, Avramovicem, Marinkovicem, Guduricem, drugim Jovicem, Milutinovim gde su svi manje ili vise dobri defanzivci, rekao bih da smo na papiru u top3 defanzivna tima posmatrajuci i druge.

-Karakter, borbenost, srcanost kod gotovo svih igraca sto je narocito vazno za reprezentaciju

 

Jedino nam je potrebno vreme da se uigramo, a imamo dovoljno vremena i utakmica da podignemo nivo uigranosti sto ce se nesumnjivo desiti, ali u kom procentu i za sta ce to biti dovoljno ostaje nam da vidimo.

 

Od mene podrska i iskreno verujem da mozemo do neke medalje.

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mi ukoliko dobijemo Italijane u drugoj fazi takmicenja i budemo prvi u toj grupi u kojoj ce biti jos dve bas slabe reprezentacije i ukoliko Amerika bude prva u svojoj grupi sto se ocekuje, mi cemo cetvrtfinale ici na Grcku/Litvaniju/Crnu Goru. Ukoliko Grcima ne bude igrao Janis glat ih dobijamo a moguce je da idemo i na Litvaniju/Crnu Goru koji su jos slabiji od Grcke. Odma zatim dodje i polufinale. U polufinalu nas docekuju Nemacka/Slovenija/Australija sve to moze da se dobije na Nolov gas "jaci ste ku*ac bre" a samim ulaskom u finale vec smo obezbedili medalju tako da ja verujem u ovaj ishod.

 

Ukoliko se ovo dogodi normalno kvoutovacu se, ukoliko se ne dogodi pravicu se kao da nista nisam napisao.

  • Like 5
  • Love 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kankkunen said:

Nešto će ipak morati da kažu, valjda.

 

Evo je izašao jedan fantastičan novinarski uradak koji odgovara na sva pitanja:

Quote

 

Iskusni bek neće putovati na Filipine, a kako prenosi Meridijan Sport – povreda nije razlog njegovog odsustva. Čeka se saopštenje Košarkaškog saveza Srbije, a u međuvremenu Nova.rs donosi svoje saznanje:

‘Razlozi su privatne prirode. Prvo se mislilo da je u pitanju povreda, ali s obzirom da je igrao na pripremnom turniru u Grčkoj to nije slučaj.’ – stoji u tekstu.

 

 

P.S. Sreća pa ja nisam neki vlas' u Srbiji, autor teksta, urednik i vlasnik portala bi se na Trgu Republike igrali igre two girls, one cup

5 minutes ago, uini said:

 

ja kao da sam video jovica u dresu na klupi

..mozda sam istripv'o od radanova doduse

Moja greška, pitanje je trebalo da glasi zašto Jović nije igrao na turniru u Atini

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Zašto Jović nije bio u sastavu u Atini

 

Nemam pojma.

 

11 minutes ago, Beonegro said:

i na osnovu čega misliš da je u stanju da se priključi ekipi?

 

Na osnovu toga da bi valjda culi do sad da je neka teza povreda u pitanju. Do pre 2 meseca je igrao zdrav ko dren.

 

Do pocetka ima jos 15 dana, do novog meca sa Italijanima koji ce nam biti prva prava provera ima preko 20 dana. Kapiram da ce se pridruziti treninzima ovih dana i da nije igrao zbog neke predostroznosti nekog misica ili tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

ali ja verujem u to da mi idemo do neke medalje

Mi i kada smo ovako osakaćeni u stanju smo da sklopimo tim koji liči na nešto i ima okej šanse protiv bilo koga ko nisu Ameri.

 

Juče sam se smorio zbog Nedovića, danas se sve već vratilo u normalu. Što se mene tiče, loženje sve dok ne ispadnemo. :classic_smile:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

Na osnovu toga da bi valjda culi do sad da je neka teza povreda u pitanju.

 

Baziraš optimizam na odsustvu informacija? 

8 minutes ago, Kenozoik said:

Ima Jos 3-4 pripremne utakmice da se odigraju. Biće prilike. Ako je spreman, igraće.

I obratno, ako nije spreman, neće igrati.

 

Sacmo pokrili sve opcije, odgovorili na sva pitanja 😉

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Smrtokapa said:

Mi i kada smo ovako osakaćeni u stanju smo da sklopimo tim koji liči na nešto i ima okej šanse protiv bilo koga ko nisu Ameri.

 

Juče sam se smorio zbog Nedovića, danas se sve već vratilo u normalu. Što se mene tiče, loženje sve dok ne ispadnemo. :classic_smile:

 

Preach, brother

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Урош19 said:

Zar nije Jović kasnio na pripreme zbog nekih zdravstvenih problema u porodici?

Možda zato nije igrao sad, valjda da je povređen ne bi ni dolazio.

 

pa da, posto nije bio od starta priprema, verovatno malo kasni sa programom treninga, pa nije igrao ove dve tekme

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...