Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Za Teodosica sam napisao iznad, da se ne ponavljam, a dosta sam ispisao na tu temu već. Jedina smo reprezentacija koja je tako nešto učinila svojoj legendi - koja je i sa 10 kila viska zakon za Jaramaza i jedini igrač koji zmureci moze da spusti Jokicu. Bez oproštaja, bez ispracaja. Tada se upisao i potpisao kao djubre, a verujem da time nije učinio mnogo na polju kako ga drugi doživljavaju i šta mogu da očekuju od njega, ni vezano za atmosferu generalno. 

 

Što se tiče Nedovica, saznace se, ali očigledno je problem u odnosu između Karija i njega. Ne znam šta tu nije jasno.

Odnos prema Teu, za to si sasvim u pravu, nije nikakav argument u slučaju Nedovića. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

 

Za šta beše Kari izbacio Radmanovića, što jeo bananu dok ovaj pričao?

 

jel misliš da nije trebalo? trebalo je da mu oljušti bananu i malo je blajvne, da mu bude mekša, dok je konzumira na poluvremenu polufinalne tekme koju gubimo 10 razlike od novog zelanda. na svetskom prvenstvu.

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

kao što je i kokoškova vreme pregazilo, i đorđevića.

 

nije uopšte važno ko je u pravu, već (po ovoj danas dominantnoj teoriji) - ko odgovara kao selektor srpskim reprezentativcima? najpre da se odazovu a onda i da obave pripreme, istrpe kritike. najbolje je da glasa njih 15ak reprezentativaca. samo da vidimo kako ćemo da ih odaberemo, prema naprednim statsima valjda.

 

Opet ti nešto napamet. Tvoj osećaj vs činjenice.

 

Đorđević je 2014, 2015, 2016 i 2019 imao poprilično kompletne sastave, sve bitno je bilo tu.

 

2017 se Teo povredio, i tada smo otisli okrnjeni.

 

Dakle, na 4 od 5 prvenstava manje više ful sastav, najbolji koji je mogao i koji je selektor želeo, dok smo 2017 imali - iz vizure tog trenutka slabašan - ali vreme će reći ipak pristojan sastav za to takmičenje.

 

Kari je prethodne godine isto imao ful sastav na raspolaganju, manje više sve koji su bili zdravi (Bogdan nije bio tu zbog povrede).

 

Kokoskov je koliko se sećam imao isto solidan roster evropskih igrača (tipa Jovic Teo Vasa Kalina itd), oni iz NBA nisu igrali. Svakako, on nije ni video ekipu na velikom takmičenju.

 

Kariju na velikom takmičenju ne igra preko 10 igrača. Tako ekstremnih situacija nije bilo. Nije sve do njega, naravno, ni veći deo verovatno - ali verujem da svakako nije doprineo famoznom jačanju kulta i tome da ga igrači dožive kao autoritet, motovatora i generatora atmosfere.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, medobrundo said:

 

Opet ti nešto napamet. Tvoj osećaj vs činjenice.

 

ja nešto napamet ali ti znaš da je sujetno-izlapeli kari kriv za nedovićev odlazak.

 

Just now, John Terry said:

 

Ako je samo to, mislim da je preterano.

 

pa eto, u paralelnom univerzumu, kari aknolidžuje radmanovu konzumaciju banane, pohvali ga i svima u ekipu udeli po jednu, bananu. i sam jednu progustira.

možda smo 2002 ispali već u polufinalu od BEDNE ekipe novog zelanda (italija ovih godina je chicago bulls 1997 za taj novi zeland) i umesto da uzmemo to poslednje zlato, mi sada, 2023, imaamo harmoniju u kojoj nema otkaza, već (možemo da prodiskutujemo kojom metodom), odabrani igrači srećno i redovno dolaze i ostaju do kraja priprema i turnira. 

 

i to je najvaćnije, rezultat je ionako patrijarhat-njesra.

Link to comment
Share on other sites

Sve ovo me ne pogađa previše jer Mundobasket generalno ne doživljavam kao previše bitno takmičenje, čak i evropsko prvenstvo mi više znači, a Olimpijske igre su tek prava stvar.

Ali na stranu moje preference, jasno je da je reprezentacija iz godine u godinu sve veći cirkus. Treba da se mijenjaju stvari koje znatno prevazilaze poziciju selektora, KSS je korijen problema. Uskoro više niko neće htjeti da igra, bez obzira ko je selektor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Nedovic - kad macke nema misevi kolo vode. Malo morgen bi Nemanja Nedovic pravio probleme i izlazio iz kampa da Karija nisu javno / polujavno iskasirali Kalinic, Micic, Jokic, koji je sklonio Tea... Cak nije ni Kari kriv - on je i morao da ispizdi na Nedovica posle sramnog pristupa na poslednje dve utakmice (kao i na Micica posle Italije, takodje sramna utakmica). Savez je sve zajebao... Morao je ili Kari da leti (ono sto je realno) ili da se obezbedi podrska igraca na ovaj ili onaj nacin (promena strucnog staba, Mutoliki lik, bolja komunikacija sa igracima, ne znam sta)...

 

Drugim recima, Nedovic je egoistican i uobrazen, ali problem je sto je cela jabuka trula.

 

Igracki - izgubili smo beka za promenu ritma koji ima potencijal da napuni protivnika, ali je olicenje kancerogenosti ako mu ne ide. Neophodnost da izvucemo 30min od Jovic-Avramovic dua svake veceri je jasna... Osipamo se, ali za Nedovicem nikad necu plakati. Ok, ostavio je Karija, Reprezentaciju, Srbiju - ali ostavio je pre svega svoje drugare, svog Bogdana...

  • Like 23
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ja nešto napamet ali ti znaš da je sujetno-izlapeli kari kriv za nedovićev odlazak.

 

pa da, ti napamet, hoćeš da uguraš u priču da su Saletu masovno otkazivali, a on na 80 posto turnira na kojima je vodio tim imao manje više najbolje što je mogao i želeo da skupi - uključujući i poslednje neslavno vođenje selekcije. 

 

Kari jeste sujetan i izlapeo, imali smo i te kako prilike da se uverimo do sada u to. Nisam rekao da je kriv za Nedovicev odlazak, već da je odnos između njih dvojice očigledno problematican. I tu znamo da je Kari započeo (i tada si pravdao 🙂 ) onim glupostima kako Nemanja još nije Nedovic, dok mu Filip Čović igra. Veća odgovornost je na Nedovicu, ali kao što rekoh, ne sumnjam da je senilno-sujetni našao način da Nedovicu oteža boravak u timu.

 

Čovek koji ono uradi Teu, na sve je spreman manje više, to je jasno.

 

Na sve to, nikada nisam čuo iz kuloara da neko Pesica smatra normalnom/kvalitetnom osobom, više ga ljudi kao gotive iz prizme toga što je malo seljak. Uglavnom loše stvari u vezi njega. To je moglo da prođe dok je bio u prajmu, ime i autoritet. Više ne.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

 

Ako je samo to, mislim da je preterano.

Radman je bio usijana glava tih godina.Posvadjao se i sa Karijem i sa Željkom u reprezentaciji.

Svakako,u Indijanapolisu smo imali paklen tim,pa smo mogli priuštiti taj luksuz.

 

Danas nikako to ne možemo priuštiti,pogotovo što smo i sa Nedovićem bili u okrnjenom sastavu.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, medobrundo said:

Kari jeste sujetan i izlapeo, imali smo i te kako prilike da se uverimo do sada u to. Nisam rekao da je kriv za Nedovicev odlazak, već da je odnos između njih dvojice očigledno problematican. I tu znamo da je Kari započeo (i tada si pravdao 🙂 ) onim glupostima kako Nemanja još nije Nedovic, dok mu Filip Čović igra. Veća odgovornost je na Nedovicu, ali kao što rekoh, ne sumnjam da je senilno-sujetni našao način da Nedovicu oteža boravak u timu.

 

postoji neka hijerarhija u projektu zvanom xy tim; nedović se drkao na duška ivanovića, koji je s'pravom bio nezadovoljan njegovim performansima.

zašto nedović nije otišao iz ekipe, kada mu već duško otežava boravak u timu? zato što bi morao da plati penale, tj da izgubi novac.

 

znači, ako kao profesionalac od 32 godine, ne umeš da istrpiš kritiku, jer si tu na DOBROVOLJNOJ BAZI, mojne da dolaziš u startu.

 

ili čekaj da krene to glasanje top 15 igrača, kao na all staru, lebron će da ih izabere, ko je u kojoj ekipi.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Miki28 said:

Matorom hvala za titule prije 20+ godina ali vrijeme ga je pregazilo, foritzze ne prolaze vise. 

Debakl nas ocekuje

Neuspeh bismo doživeli i sa Jokićem u timu..to sam napisao još pre metar dana,kao moje mišljenje.
Toliko sam izgubio poverenje u Karija kao selektora.

Nego mi je žao vas,drugara sa foruma,košarkaških entuzijasta, navijača i ljudi kojima reprezentacija nešto znači. Samo vas i nikog drugog.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Neuspeh bismo doživeli i sa Jokićem u timu..to sam napisao još pre metar dana,kao moje mišljenje.
Toliko sam izgubio poverenje u Karija kao selektora.

Nego mi je žao vas,drugara sa foruma,košarkaških entuzijasta, navijača i ljudi kojima reprezentacija nešto znači. Samo vas i nikog drugog.

Hvala ali svakako da cemo biti uz momke koji otputuju na SP ali ja sam sa matorim zavrsio jos u kvalifikacijama kad smo izgubili od Belgije. Tad sam dobio i ban. 

 

Kao sto rekoh hvala mu za te titule prije 20+ godina ali ophodjenje prema Teu je bilo sramno a sada je jasno da ga je odjavilo masu reprezentativaca, prvi Kalinic.

 

Pesic SUJETA!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Silvanus said:

Да се надовежем на Мекову мисао...

Па где су ту људи из КСС, из саме репрезентације, да решавају овакве ситуације, да мире, ,,пеглају'' неспоразуме?

Када се ради са групом људи, склад у међусобним односима је веома битан.

 

Danilovic je sa rodjenim kumom zavrsio kako je zavrsio, na vadjenju nozeva, kakvu ulogu on moze da odigra u mirenju bilo koga?

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mene repka više stvarno ne radi.
Prošle godine sam bio u Pragu, gledao uživo potop protiv Spizua da bi nakon desetočavnog povratka iz Berlina odmah nakon poraza - svaka želja za podrškom nestala.
Poštujem loženje kolega forumaša, naravno da ću gledati utakmice, ali ne kao navijač - nego kao ljubitelj košarke

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Je li Stefan Jović igrao na ovim zatvorenim utakmicama? Pošto u Atini nije, tako da nisam baš siguran na osnovu čega se temelji optimizam da on može da igra na SP.

 

 

Uzgred, nakon odgledane utakmice italija - Grčka, moram da kažem da sam potcijenio Italiju, oni su mnogo čvršća ekipa nego što im to priznajem, i to čvrsti i fizički i psihološki. Ne znam kako ovako dobro igraju sa 3 legitimna EL igrača (Fontecchio, Melli i Polonara) i ostatkom fringe EL ili čak EC igračima, ali they are punching well above their weight, štono kažu u Martiniće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Markoss said:


Samo prenosim, ali svakako njih dvojica nikad nisu rascistili ono iz Zvezde, tako da mislim da bi i od Nedovica bilo posteno da je uradio isto ono sto je Kalina i rekao - Ne svidja mi se kako radi Pesic, necu da igram dok je on tu.

 

Ovako je bzvz.

Je li to Kalina rekao? Kad je rekao? 😕

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Beonegro said:

Je li Stefan Jović igrao na ovim zatvorenim utakmicama? Pošto u Atini nije, tako da nisam baš siguran na osnovu čega se temelji optimizam da on može da igra na SP.

 

 

Uzgred, nakon odgledane utakmice italija - Grčka, moram da kažem da sam potcijenio Italiju, oni su mnogo čvršća ekipa nego što im to priznajem, i to čvrsti i fizički i psihološki. Ne znam kako ovako dobro igraju sa 3 legitimna EL igrača (Fontecchio, Melli i Polonara) i ostatkom fringe EL ili čak EC igračima, ali they are punching well above their weight, štono kažu u Martiniće.

 

Grci su odron Beo, nemoj da se prevaris opet.

 

Fontekio jeste momcina i daje on cvrstinu svojim primerom, ali daleko je Italija od neke top cvrstine, a Grci su samo siledzije i losi.

Link to comment
Share on other sites


Nakon Nedovićevih nula poena iz osam uzetih šuteva u dve tekme, prodora bez, totalnog odsustva u odbrani ali i sa akcentom na taj telefonirajući Nole stav: "ljudi...nije mi ni do čega"... ovo je samo čekalo da se desi.

Lako je zamisliti scenu:
Kari ne bira reči, impulsivan je i sklon teatralnosti a i može mu se.
Nedara brat neda na sebe ali i ne zna kog se djavola javljao kada je opet "onaj" Pešić fenjerom tražio dobrovoljce.
Kariju i selekciji koju je skupio Poceko će se obradovati na SP kao najrodjenijima jer mu je i ovakav small ball sa dvojicom dvadesetogodišnjaka u rotaciji misterija za vremešnog kolegu kome je već poodavno mesto na vikendici uz praunuke.

Sale Nedaru nije pozvao u reprezentaciju, Duško ga ne ceni ali zato sada neće da se cima kod Karija.







Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...