Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Veliko je pitanje da li Dalas "tavori" jer do ove sezone su neck and neck bili sa realnim sansama za titulu, a onda su jedni trejdovali za Durenta a drugi za Kajrija Irvinga, a Ejton je manje vise baggage i nerelevantan lik danas.

 

Ali nebitno. Da li je trebalo ili ne, da li cudi ili ne, ne znam, samo znam da neuspeh Feniksa nije preterano vezan za njega, a trener koji ima takav career track i toliko dugo radi u slabijim sredinama tesko da moze da bude precenjen, jer je sve sto je uradio u karijeri i kao glavni i kao pomocni trener radio kao underdog. Da li se posle tog zlata promenila percepcija njega kao trenera, pa su se stavila previsoka ocekivanja je nesto drugo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Veliko je pitanje da li Dalas "tavori" jer do ove sezone su neck and neck bili sa realnim sansama za titulu, a onda su jedni trejdovali za Durenta a drugi za Kajrija Irvinga, a Ejton je manje vise baggage i nerelevantan lik danas.

 

Ali nebitno. Da li je trebalo ili ne, da li cudi ili ne, ne znam, samo znam da neuspeh Feniksa nije preterano vezan za njega, a trener koji ima takav career track i toliko dugo radi u slabijim sredinama tesko da moze da bude precenjen, jer je sve sto je uradio u karijeri i kao glavni i kao pomocni trener radio kao underdog. Da li se posle tog zlata promenila percepcija njega kao trenera, pa su se stavila previsoka ocekivanja je nesto drugo.

 

Mek, PHX je finale lige i finale konferencije igrao bez Durenta. Durent je došao tokom prošle sezone i lagano su ispali od Denvera. Dolaskom CP3 i Ayton se profilisao u jednog od boljih centara NBA. Kakva je trenutno situacija u PHX, što je on imao lošiju sezonu i natezali su se oko ugovora - to je neka druga priča. Ali daleko od toga da bi sad imali titulu u vitrini samo da su draftovali Luku, nije to baš tako jednostavno. 

 

S druge strane, Dalas nikako nije bio u istoj ravni s njima ni pre dolaska KD. Imaju 6-7 bekova, među njima Luku i gomilu krševa na ostalim pozicijama. Na sve to su doveli Irvinga. 

 

Sam si sebi odgovorio poslednjom rečenicom. Kokoškov je dobar do odličan trener za reprezentacije poput Gruzije, koje je mogao da razvije pomalo i ostavi boljim nego što su bile. Ali za najviše domete i win now, što je nama bilo potrebno kad je postavljen za selektora, nije. 

3 minutes ago, Kankkunen said:

Pešić analizira Akropolis kup: Bogdanović je lav, Milutinov drži našu odbranu

https://meridianbetsport.rs/kosarka/pesic-akropolis-kup-izjava-zurnal/

 

Quote

Znate, Bogdanović je lav u horoskopu. On je lav, a lava prate lavovi!

 

Ovo kao da sam ja izjavila xD

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Podseti me ova analiza na Pizonovu za utakmicu protiv Argentine na OI 2004.

 

"Pogledajte njihov tim. Tevez, Ajala, Hajnce igra u Mancester Junajtedu. Sto neko od vas ne igra u Mancester Junajtedu? Maskerano, Delgado, Gonzalez jedan, drugi, Dalesandro..??? Ovoga ne znam, on nam je sansa! Neziri, ti si brz decko, ti ces da juris Teveza. Ajmo momci!!!!"

 

Rezultat - 6:0 za Argentinu.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Evo ja protiv Saleta nisam rec cekao, ali Danilovic fakat ne valja. Ili mislis drugacije? Ako ne valja, necemo valjda da ga drzimo tu samo zato sto ne znamo ko js sledeci? Normalno da cemo ga menjati, pa nek dodje neko novi. Ako ni on ne valja, i njega cemo da menjamo. Svakog ko ne valja treba menjati. Isto vazi i za Pesica, kod mene ta prica nikad nije imala veze sa klubastvom. 

 

Kod tebe ne, ali ti jedan si samo kap u moru.

 

Da je na čelu KSS Čović ili Slavnić ne bi se muva čula.

 

Eno fudbal je u kanalu triput dubljem od košarke pa je l' čuješ po komentarima i Forumima zahteve za smenu Džajića ili Piksija?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve sve ali apologete Danilovica leta gospodnjeg na topingu reprezentacije...

 

Pazi koje su to zamene teza, pominjanje Čovića, Dzaje...ko je to spomenuo ovde.

 

Lik je direktno odgovoran za urusavanje saveza i neće ga oprati ni sve medalje i trofeji u igračkoj karijeri. Kakve veze ima što je ikona vašeg kluba. Branite neodbranjivo.

 

Ista logika i za Karija, džabe ćale sve prethodne titule, ne ide ti ovo više...sve i da mi je iz oka ispao zbog treniranja Zvezde.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Obi-Wan said:

 

 

Lik je direktno odgovoran za urusavanje saveza i neće ga oprati ni sve medalje i trofeji u igračkoj karijeri. Kakve veze ima što je ikona vašeg kluba. Branite neodbranjivo.

 

Branio se i Salo zestoko i takodje neodbranjivo, sta je jedan Predrag Sasa.

 

Salu na stranu, raspadnuti savezi su manje vise pravilo kod nas, pa smo i pored toga imali rezultate.

 

Da je samo to problem, ja bih bio srecan.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

 

 

Pre nekoliko godina se pričalo i pisalo "Samo da Vujošević ode i procvetaće srpska košarka." Pa je li?

 

Pre par godina se pričalo i pisalo "Samo da Đorđević ode i procvetaće srpska košarka." Pa je li?

 

Danas se priča i piše "Samo da Danilović ode i procvetaće srpska košarka".

 

Kako vam ne dosadi? Kao da imate neku materijalnu ili partijsku korist od tog popovanja, kao da ne znate da posle Danilovića u ovakvoj državi može doći samo neki novi Džajić Nedimović?

 

Bukvalno ne znam nikoga ko je rekao "procvetace srspska kosarka" ni u jednom od ova tri "slucaja". 

Za Duleta je bilo da kad ode da ce da se smire tenzije. 

Da zaobidjem Djordjevica sada, ali Danilovic mora da ide. Nije dorastao funkciji koju vodi, ni kao covek, ni kao funkcioner. Svaka cast na igrackoj karijeri ali je previse puta do sada pokazao, jos i za vreme predsednikovanja u KKP da je prosto los - i covek i funkcioner. I onda mu das savez da vodi, pa gde ces gore od toga?! 


Valjda ne mora da se dokazuje zasto je los covek i funkcioner? 

 

A da li ce srpska kosarka procvetati kad on ode - nece. Jer nije ovo do jednog coveka vec do sistema. Do sistema koji je uspostavila vlast/drzava iliti jedan drugi covek. Nije samo Danilovic problem, problem je veci od njega. 

 

 

24 minutes ago, Stiletto said:

"Bolje vojska magaraca koju predvodi lav, nego vojska lavova koju predvodi magarac." :whistling:

Sad, Bogdan jeste lav u svakom smislu te reci, ali da li on kao kapiten vodi magarce, ili su mozda i oni neki lavovi ali ih ipak sa klupe vodi Kari, evo ne znam, ali magaraca nekih svakako ima... 

 

 

18 minutes ago, Stiletto said:

 

Kod tebe ne, ali ti jedan si samo kap u moru.

 

Da je na čelu KSS Čović ili Slavnić ne bi se muva čula.

 

Eno fudbal je u kanalu triput dubljem od košarke pa je l' čuješ po komentarima i Forumima zahteve za smenu Džajića ili Piksija?

SBBKBB ali ne bih voleo da ova dvojica imaju bilo kakvu funkciju u savezu (a ni u Zvezdi). 

 

Fudbal je druga prica, Dzajic je marioneta, a u fudbalu i nikada nismo bili nesto visoko da bi se sada kao osetio neki pad pa da se traze zrtve funkcionera. A Piksi i Kari jednostavno nisu na istom nivou izlapelosti. Iako Piksi ima predispozicije da ga dostigne. Ne bih poredio fudbal i kosarku zbog toga. 

 

 

Edited by Kooineeperk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, DameTime said:

 

Vodio je Gruziju 7 godina i za to vreme uspeo da ih provuče kroz kvalifikacije. U finalu sa nama nije nadmudrio Saleta nego je imao igrače koje je mogao da uvede kad mu je najbolji igrač (Dragić) bio na izmaku snaga. 

 

Uopšte se pokazalo da je bio žestoko precenjen zbog tog zlata sa Slovenijom, zazivali su ga svi redom a dok nas je vodio uspeli smo da se više puta propisno izblamiramo. 

Ma ne slažem se. 

Pogledaj malo i Gruziju i Sloveniju, kako su igrali ranije, a kako sa njim i posle njega.

Baš primetna razlika, golim okom vidljiva. 

Gruzija je čvrsta ekipa i nisu mačji kašalj. Nemaju mnogo talenta , ali Igor je izvlačio uvek gotovo maks potencijal.

To se računa. 

 

On kod nas nije imao čestitu priliku. Na okupljanje za predočimpijski turnir pojavilo se tri igrača. Ne znam šta se očekuje. Čovek nije madjioničar. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Jer Srbije vise biti nece kad Vucic zavrsi s nama?

 

Moguce.

 

Jer imamo prozor od još dvije godine i 2 takmičenja (OI 2024. i EP 2025.) da uradimo nešto veliko, pošto iza Bogdana Bogdanovića nema na vidiku nijednog spoljnog igrača svjetske klase, tako da nakon njegovog povlačenja očekujem da se pridružimo Hrvatskoj i Bosni po pretkvalifikacionim turnirima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Srpska košarka ima rak u metastazi i nikakve promene to neće izlečiti. Možda će još koju godinu dobiti injekciju morfijuma da lakše trpi bolove kroz igre Jokića u NBA i tome slično, ali kao što Beo napisa još koja godina i slede pretkvalifikacioni turniri.

 

Doći će neko drugi umesto PredragSaše i Karija, ali se situacija neće promeniti. I ovi klinci što sad uzeše prvenstvo će već za par godina krenuti da preskaču reprezentativne akcije da se odmore za sledeću sezonu, pripreme za novi ugovor ili će smatrati da za njihovu karijeru nije dobro ono šta selektor traži od njih. Duh je pušten iz boce i vratiti ga neće niko nikad.

 

Reprezentativna košarka ima taj maler da je na "ničijoj" zemlji. Fudbalerima s jedne strane dobre igre za reprezentaciju donose mnogo više nula na klupskim ugovorima i mnogo veću slavu, zato Ronaldo, Mesi, Modrić igraju za reprezentaciju skoro 20 godina ne preskačući nijedno takmičenje, dok s druge strane u ostalim ekipnim sportovima tipa odbojke ili rukometa se vrti previše malo para da bi igranje ili neigranje za reprezentaciju puno značilo.

 

U košarci je i što se tiče para i što se tiče popularnosti NBA sve i svja, a a za nju igranje u reprezentaciji ne znači ništa.

 

Ništa strašno, jedna Hrvatska je posle Ćosića, Dražena, Kukoča spala na Bojana Bogdanovića u NBA i pretkvalifikacije, navići ćemo se i mi.

 

Sutra da Partizan ili Zvezda osvoje Evroligu osvojiće je za njih neki Panter ili Nejpir, neće košarkaš iz Srbije.

 

Ja sam matora budala, uskoro ću otići sa ovoga sveta i neće me to dugo mučiti, vi mlađi se polako pripremajte.

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Mora li to klubaštvo na ovoj temi? @Stiletto Znaš da te gotivim, ali mislim da si promašio ovim uvlačenjem Čovića i Moke, prozivanje Danilovića najmanje ima veze sa tim što je on Partizanovac. On jeste samo posledica ali realno je na poziciji na kojoj ne treba da bude, za koju nema potreban skillset niti menadžersko iskustvo. 

 

1 hour ago, Kenozoik said:

Ma ne slažem se. 

Pogledaj malo i Gruziju i Sloveniju, kako su igrali ranije, a kako sa njim i posle njega.

Baš primetna razlika, golim okom vidljiva. 

Gruzija je čvrsta ekipa i nisu mačji kašalj. Nemaju mnogo talenta , ali Igor je izvlačio uvek gotovo maks potencijal.

To se računa. 

 

On kod nas nije imao čestitu priliku. Na okupljanje za predočimpijski turnir pojavilo se tri igrača. Ne znam šta se očekuje. Čovek nije madjioničar. 

 

Nije mađioničar ali naša reprezentacija nije ličila ni na šta. Pogledaj kakvi se zahtevi stavljaju pred Karija (kom je evo otkazalo 10 igrača), koji su bili pred Saletom Đorđevićem, tako da ne kapiram zašto bih izigravala apologetu Kokoškovu. 

 

Napisah već, dobar je trener ali precenjen zbog tog rezultata sa Slovenijom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Pešić analizira Akropolis kup: Bogdanović je lav, Milutinov drži našu odbranu

https://meridianbetsport.rs/kosarka/pesic-akropolis-kup-izjava-zurnal/

 

Quote

Ako se kvalifikujemo na Olimpiіske igre, Topić će sigurno biti među igrečima na koje ozbiljno računamo. To već sada znam”, zaključio je Pešić.

Ovaj stvarno planira  trajnije kampovanje na selektorskoj fotelji. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Nije mađioničar ali naša reprezentacija nije ličila ni na šta. Pogledaj kakvi se zahtevi stavljaju pred Karija (kom je evo otkazalo 10 igrača), koji su bili pred Saletom Đorđevićem, tako da ne kapiram zašto bih izigravala apologetu Kokoškovu. 

 

Napisah već, dobar je trener ali precenjen zbog tog rezultata sa Slovenijom.

Dame, konteksti su različiti. Sigurno si učila o tome u svojoj struci. Ne znam kako ne uočavaš razlike? 

 

Iza Karija je kontinuitet, već je radio sa masom igrača u ove 2- 3 godine koliko je selektor. Proveo je vreme i sa našim najboljim igračima i učestvovao na velikom takmičenju. Imao je VREME da postavi svoju filozofiju,vreme koje Igor nije imao. Igor je imao nepunih godinu dana mrcvarenja po prozorima i turnir pred OI dok sezone Jos nisu zavrsile + NBA igraci koje nije imao + masa povreda. 

 

Drastično različite okolnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kenozoik said:

Ovaj stvarno planira  trajnije kampovanje na selektorskoj fotelji. 

Karijev motiv su OI, kad bi osvojio olimpijsku titulu on bi matematički postao najtrofejniji srpski i ex-jugoslovenski trener. Zato i nije podnio ostavku nakon EP, niti će podnijeti ostavku ako rezultat na SP bude loš, jednostavno, njegov cilj da dogodine proba da osvoji OI. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...