Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

38 minutes ago, Beonegro said:

Nije realno da Topić bude u reprezentaciji nakon što je propustio pola sezone zbog povrede, iako sam se ja nadao tome.

Luka Mitrović bi morao da bude prva opcija za petog visokog igrača i to što on može da bude osigurač na obje pozicije po meni vrijedi škartiranja Gudurića (Gudurić je donekle redundantan u ekipi u kojoj već imamo Bogdana), Dobrića ili Marinkovića, sve ovo ukoliko Kalinić uopšte bude u kombinaciji za OI.

Što se tiče Lučića, očigledno da mnogi ovdje padaju u zamku privida koji stvara njegovih nerealno dobrih i neponovljivih 23 od 50 za 3 poena u EL. Luča nikad nije bio pravi šuter i nije realno pretpostavljati da može da održi taj procenat, njegov mogući doprinos treba gledati u kontekstu toga što je odigrao na prethodna tri prvenstva, a to je hustle uz stravično mučenje sa šutom, s tim da, po onome što sam gledao u EL ove sezone, on više jednostavno nije sposoban za taj intenzitet i tu agresivnost.

Po meni su Poku i Tristan, nadam se i RilO, trenutno od reprezentacije daleko skoro koliko i ja, a Davidovac i Lučić za dlaku bliži, i to samo ukoliko bude problema sa odazivanjem i povredama.

U idealnom scenariju u kojem imamo na raspolaganju 12 igrača koje Pešić želi u sastavu, ostaje ogroman problem uklapanja Micića kao ball dominant pleja sa Jokićem, i, donekle, manjak inicijative ostalih igrača (jer ovako retroaktivno imam utisak da je jedan od većih problema na EP 2022. bio to što su ostali igrači nerijetko samo statirali u napadu i čekali šta će da urade Jokić i Micić), mada bi sa Bogdanom (i Aleksom i Nikolom Jovićem) u sastavu ovo trebalo da bude riješeno samo od sebe.

 

Uzgred budi rečeno, moj lični pipe dream je:

1) ekipa bez Micića, sa potpuno oporavljenim Topićem, sa triom Stefan Jović, Aleksa i Topić na pleju, Topić kao mlad igrač prije svega maksimalno naoštren na odbranu, odlične fizikalije za sve situacije sa preuzimenjima, plus i dalje dovoljno mlad da mu ne udara na ego kad presjedi utakmicu zato što direktni konkurenti igraju dobro;

2) petorka u kojoj Jokić ide na 4 i igra u paru sa Milutinovim u svakoj situaciji u kojoj protivnik igra sa dva teža igrača (npr. Njemci sa Voigtmanom na 4, Litvanija ako Sabonis igra 4, Francuzi sa Gobertom i Wembanyamom...), između ostalog i zato što to što Milutinov donosi u odbrani (bar sudeći po prošlogodišnjem SP) zaslužuje znatno više od desetak minuta po utakmici u ulozi klasičnog rezervnog centra.

10 meseci gledanja Luke Mitrovića na poziciji "može 5 i 4, da se nađe i pokrpi". 

 

spacer.png

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Beonegro said:

2) petorka u kojoj Jokić ide na 4 i igra u paru sa Milutinovim u svakoj situaciji u kojoj protivnik igra sa dva teža igrača (npr. Njemci sa Voigtmanom na 4, Litvanija ako Sabonis igra 4, Francuzi sa Gobertom i Wembanyamom...), između ostalog i zato što to što Milutinov donosi u odbrani (bar sudeći po prošlogodišnjem SP) zaslužuje znatno više od desetak minuta po utakmici u ulozi klasičnog rezervnog centra.

 

spacer.png

  • Like 3
  • Love 4
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Beonegro said:

 

2) petorka u kojoj Jokić ide na 4 i igra u paru sa Milutinovim u svakoj situaciji u kojoj protivnik igra sa dva teža igrača (npr. Njemci sa Voigtmanom na 4, Litvanija ako Sabonis igra 4, Francuzi sa Gobertom i Wembanyamom...)

Mislim da bismo u tim situacijama išli na to da pretrčimo protivnika i da u napadu iskoristimo širi prostor koji ostane od skupljanja na Jokiću.

 

Bilo bi zanimljivo videti sudar Vembi i Gober na Jokića i Milutinova. Deluje mi da bi to izgledalo kao švedski sto za ove naše, da se lepo najedu i Vembijem pročačkaju zube.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, robespierre said:

Apsolutno mi je nejasna ova fascinacija koju igrači gaje prema OI, gde se u najboljem slučaju nadaš srebru. Valjda ih radi da ih nalupa Juesej, šta li.

 

Mislim da veću glupost nisam skoro pročitao

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Marvin said:

Elem, lepo mi ovde drvimo, a u realnosti ce bar 20% ovih igraca da otkaze zbog povreda ili obaveza

 

Da li će? I to u situaciji kada imaju bar 2 šanse da se izmere sa Amerima (mislim i na onaj turnir u UAE), a potencijalno i treću, ako doguraju do kraja na OI? 

 

Ako bih se kladio, bilo bi to na opciju da će Jokić da igra (za Kalinića već ne znam). Nešto mi se čini da će ga i u klubu podstaći na to, pošto se crta izuzetno zanimljiv okršaj sa All Star timom, a tu će onda biti i hrpa medijskog hajpa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DejoLazaKalina said:

Vise bih voleo da Milutinov bude prvi centar a drugi npr Petrušev, Jokic ne treba i ne mora da dolazi

Vecu glupost odavno nisam procitao🙂

5 hours ago, Beonegro said:

Nije realno da Topić bude u reprezentaciji nakon što je propustio pola sezone zbog povrede, iako sam se ja nadao tome.

Luka Mitrović bi morao da bude prva opcija za petog visokog igrača i to što on može da bude osigurač na obje pozicije po meni vrijedi škartiranja Gudurića (Gudurić je donekle redundantan u ekipi u kojoj već imamo Bogdana), Dobrića ili Marinkovića, sve ovo ukoliko Kalinić uopšte bude u kombinaciji za OI.

Što se tiče Lučića, očigledno da mnogi ovdje padaju u zamku privida koji stvara njegovih nerealno dobrih i neponovljivih 23 od 50 za 3 poena u EL. Luča nikad nije bio pravi šuter i nije realno pretpostavljati da može da održi taj procenat, njegov mogući doprinos treba gledati u kontekstu toga što je odigrao na prethodna tri prvenstva, a to je hustle uz stravično mučenje sa šutom, s tim da, po onome što sam gledao u EL ove sezone, on više jednostavno nije sposoban za taj intenzitet i tu agresivnost.

Po meni su Poku i Tristan, nadam se i RilO, trenutno od reprezentacije daleko skoro koliko i ja, a Davidovac i Lučić za dlaku bliži, i to samo ukoliko bude problema sa odazivanjem i povredama.

U idealnom scenariju u kojem imamo na raspolaganju 12 igrača koje Pešić želi u sastavu, ostaje ogroman problem uklapanja Micića kao ball dominant pleja sa Jokićem, i, donekle, manjak inicijative ostalih igrača (jer ovako retroaktivno imam utisak da je jedan od većih problema na EP 2022. bio to što su ostali igrači nerijetko samo statirali u napadu i čekali šta će da urade Jokić i Micić), mada bi sa Bogdanom (i Aleksom i Nikolom Jovićem) u sastavu ovo trebalo da bude riješeno samo od sebe.

 

Uzgred budi rečeno, moj lični pipe dream je:

1) ekipa bez Micića, sa potpuno oporavljenim Topićem, sa triom Stefan Jović, Aleksa i Topić na pleju, Topić kao mlad igrač prije svega maksimalno naoštren na odbranu, odlične fizikalije za sve situacije sa preuzimenjima, plus i dalje dovoljno mlad da mu ne udara na ego kad presjedi utakmicu zato što direktni konkurenti igraju dobro;

2) petorka u kojoj Jokić ide na 4 i igra u paru sa Milutinovim u svakoj situaciji u kojoj protivnik igra sa dva teža igrača (npr. Njemci sa Voigtmanom na 4, Litvanija ako Sabonis igra 4, Francuzi sa Gobertom i Wembanyamom...), između ostalog i zato što to što Milutinov donosi u odbrani (bar sudeći po prošlogodišnjem SP) zaslužuje znatno više od desetak minuta po utakmici u ulozi klasičnog rezervnog centra.

Nema to veze i da je propustio celu sezonu. Ako ima kvalitet i moze odmah da pomogne treba da ide.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zumbul said:

 

Da li će? I to u situaciji kada imaju bar 2 šanse da se izmere sa Amerima (mislim i na onaj turnir u UAE), a potencijalno i treću, ako doguraju do kraja na OI?

 

Ne umem da gledam u buducnost, ali imas Jokica kao vecito upitnog, onda Kalinica koji je i sam izjavio da je umoran, Lucica koji je vec dosta mator, S. Jovica koji vecito kuburi s povredama, Aleksu koji je nepredvidljiv 😄
Topica koji ide na draft sa dobrim sansama, Djurisica koji ide na draft ali ce mozda morati da se dokazuje kroz letnju ligu itd itd. To je 7 igraca od kojih verujem da bar 3 nece igrati.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

A možda i gledaju, ali imaju svoje mišljenje koje se razlikuje od tvog?

 

Da gledaju, ne bi pisali takav komentar, prosto. Mislim da nije realno da gledamo bas toliko drugim ocima. Sto bi rekao Avaks u Kenguru: "Ja znam sta sam vido, mene ne mogu da loze" tako da bice da su pisali to iz neke dosade taj komentar kako sam i rekao verovatno zakljucili na osnovu kombinacije bio povredjen+godine+nesto slabije brojke+mozda ga pogledali izmedju 1 i 3 utakmice maksimum. To se nekako oseca kroz komentare, nek napisu iskreno ako jesu vise od toga i nek argumentuju zasto to misle, a bojim se da to nece biti slucaj. Evo podji od sebe podrzala si njegov komentar a verovatno ga nisi ni ti gledala na vise od par utakmica. Priznaj. 🙂

 

Ponovicu jos jednom Lucic je igrao 25min prosecno 20 utakmica za redom i veliku vecinu svoje minutaze on i dalje igra dobru odbranu, koja je neuporediva sa Dobricevom. Vecinu tih utakmica sam ispratio (barem 13-14) jer sam pratio nekog drugog igraca zbog Zvezde iz Bajerna ali sam itekako obracao paznju na Lucica kao navijac reprezentacije. Tvrdim da je tek malo manje agilniji sto zbog godina i povrede ali da nekoliko stvari radi i bolje na terenu nego ranije a da cim je uhvatio formu ne osecaju se ni godine ni povrede tu.

 

 

6 hours ago, DameTime said:

Dobriću se makar neće stisnuti muda kad je gusto. Čovek je u polufinalu SP dao 16 pts (kad se lomila utakmica) na 60% šuta i na sve to čuvao najboljeg protivničkog igrača. Nisam sigurna da bi Lučić bio u stanju da danas pruži takvu partiju.

 

Pricamo hipoteticki ako se svi odazovu, po meni Dobric nema mesta u 12 a i ako bi kojim slucajem igrao nema potrebe da Dobric bude u petorci koja ce da resava mec. To je moglo u rosteru gde su bili Davidovac, Ristic, Simanic... Imaces Bogdanovica na 2 zacementiranog. Ako dodamo tu i Jokica i Micica i mladog Jovica (petorka koja ne mora da igra nuzno zajedno tokom meca al hipoteticki da je to najbolja petorka koja bi igrala poslednjih par minuta zajedno u nekom vaznom mecu) zaista ne vidim potrebu za Dobricem tu. Valjda bi trebalo to pojacati sa odbranom malo (dakle i Kalinic i Lucic i Marinkovic pre njega na 3) da se izbalansira ta petorka. Pride sto su sva trojica odlicni spot up suteri i umeju da pogadjaju kad je gusto sto je bio slucaj i ove sezone u Evroligi vise puta za svakog od njih trojice dok Dobric nije igrao maltene nikad neizvesne zavrsnice u Virtusu.

 

Svaka cast Dobricu na svemu, meni kao navijacu Zvezde je beskonacno puta drazi od Lucica, ali sad pricamo kosarkaski objektivno i o reprezentaciji, no brainer mi je Lucic u odnosu na Dobrica u reprezentaciji ns poziciji 3.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...