Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, Barkley#34 said:

Da li ne napreduju zato što im se ne posvećuje dovoljno pažnje i ne dobijaju prostor za razvoj ili zato što su limitiranog kvaliteta? Da li su svi koji su radili sa Duletom postali ozbiljni igrači?

 

Željko nikad nije bio preterano zainteresovan za razvoj mladih igrača i to je opšte poznato, za razliku od Duleta.  I mislim da su većina talentovanih koji su radili sa Duletom postali ozbiljni igrači. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tristan je nesto naspram Pokua, niko ne kapira kako on treba da izgleda uopste na terenu a verovatno ne zna ni sam. Ima odlican sut sto je razlika naspram Pokua. Doduse, ako bih morao da se odlucim za jednog bih bez i malo razmisljanja izabrao Pokusevskog jer je jednostavno upside mnogo veci pa sta zivot donese od toga na kraju samo Bog zna.

Link to comment
Share on other sites

Tristan će ti pokazati da se ne radi sa njima kako treba. Ne mogu baš svi biti toliki loši da djeluju često kao rekreativci.  Svi imaju svoje limita ali iz njih nije izvučen maksimum.

Link to comment
Share on other sites

Trifunović i Koprivica nisu nikakvi veliki talenti, da budu srećni ako još malo budu životarili na rosteru evroligaša. Koprivica će posle Partizana u neki donji dom Španije na račun visine, a Trivunu predviđam neku Igokeu. Smailagić jeste ozbiljna fizikalčina ali de facto stagnira i skroz je nedorečen, iz aviona je vidljivo da nije baš najbistriji. 

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Pre ove utakmice mocni Tristan je imao po 2 ili 4 minuta. Ovo je prva utakmica gde je imao ozbiljniju minutazu. Uzmite u obzir da su Charlotte, Detroit i Washigton najgori timovi u NBA...

Pa bih minutazu i statistiku odatle uzimao sa odredjenom dozom rezerve.

Edited by Don Dusko
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Pre ove utakmice mocni tristan je imao po 2 ili 4 minuta. Ovo je prva utakmica gde je imao ozbiljniju minutazu. Uzmite u obzir da su Charlotte, Detroit i Washigton najgori timovi u NBA...

Pa bih minutazu i statistiku odatle uzimao sa odredjenom dozom rezerve.


Pa on je ubacivao svakakvoj nejaci i u ABA po 20. Tesko je zaista proceniti na cemu si sa njime. Ali ga zamisli naprimer u duelu sa Voigtmannom na olimpijadi. Prekaljeni svabo bi ga pojeo zivog. Druga prica je za buducnost. Grci nemaju apsolutno nista da ponude u buducnosti sto se tice igrackog kadra, posle Janisa, Slukasa i Papanikolaoua, Papapetroua i Mitogloua padaju na nivo Madjarske. To je po meni i racionalna karta koju KSS treba da odigra u tim razgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Kažu da je Obradović pričao sa Drezgicem i da mu se dopada kao igrač. Eto mu nove prilike da razvije nekog našeg igraca. Samo plašim se da će proći kao prethodna četvorica.

 

Jednostavno Partizan nije dobra sredina za razvoj mladih. Gust raspored, malo je vremena da se individualno radi a i Obradovic nije Vujosevic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je samo hteo da udje u konverzaciju sa Janisom. Eto odrastao sam u Grckoj, znam Grcki, cak mogu da igram i za grcku reprezentaciju itd. Mislim da su male sanse da on nece igrati za nasu reprezentaciju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

Kažu da je Obradović pričao sa Drezgicem i da mu se dopada kao igrač. Eto mu nove prilike da razvije nekog našeg igraca. Samo plašim se da će proći kao prethodna četvorica.

 

Jednostavno Partizan nije dobra sredina za razvoj mladih. Gust raspored, malo je vremena da se individualno radi a i Obradovic nije Vujosevic.

Napredovao je Madar prošle godine, kao i Lesor i Eksum iako nisu baš mladi.

 

Kada bi kod Vujoševića ovi mlađi igrali kao protiv Mege ili Igokee mislim da bi ih bukvalno pobio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Vukcevic je izjavio da razmislja o nastupu za Grcku.

Ko ga jebe ako razmislja. Ako nije zavoleo Srbiju i srpsku kulturu boraveci dve sezone u Srbiji kao profesionalni kosarkas, onda nema sta da ga se moli pa sve da je i najtalentovaniji i najbolji igrac na svetu.

3 hours ago, Milko Miller said:

Ja mislim da je samo hteo da udje u konverzaciju sa Janisom. Eto odrastao sam u Grckoj, znam Grcki, cak mogu da igram i za grcku reprezentaciju itd. Mislim da su male sanse da on nece igrati za nasu reprezentaciju.

Otac mu je  pre nekoliko godina izjavio da zeli da nastupa samo za nasu reprezentaciju. Videcemo da li je ostao principijelan. Pesic je planirao da ga pozove da igra kvalifikacije za EP ali nije imao pravo nastupa tada. Neka ga pozove na okupljanje na leto pa ako se nametne neka ga vodi na OI.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milko Miller said:

Ja mislim da je samo hteo da udje u konverzaciju sa Janisom. Eto odrastao sam u Grckoj, znam Grcki, cak mogu da igram i za grcku reprezentaciju itd. Mislim da su male sanse da on nece igrati za nasu reprezentaciju.

Bukvalno ovo, ne treba praviti (jos uvek) dramu oko toga.

Decko ima veliki upside i KSS treba da razgovara sa njim. Ali za sada ne treba praviti dramu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

Mladi košarkaš, sin Dušana Vukčevića, nekadašnjeg reprezentativca SCG, rođen je u Italiji, a pored te reprezentacije ima pravo da nastupa još i za Grčku, Bosnu i Hercegovinu (otac je rođen u Sarajevu), Švedsku (po majci), Španiju i Srbiju.

 

Mnogo gluposti je ovde napisano. Tristan može igrati za Italiji i Španiju, majko mila. Ovi novinari bi mogli da se prvo raspitaju o zakonim o državljanstvu u tim zemljama potom o propisima FIBE. Biti rođen u Sieni ili igrati za Real ne znači da si državljanin tih zemalja. Dakle može igrati za njih kao i za Filipne kao naturalizovan.

 

Isto tako, za BIH, pa čak HRV pošto ima osnove za to po majci, može igrati ali samo kao naturalizovan pošto je več punoletan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malo prolazi ispod radara zbog diskusija oko Jokica bota i nezasluzenog MVPa (hehehe), Bogdana lepotana trojkasa, Vukcevia Grka itd. koliko potencijalno moze biti pojacanje za nasu ekipu razvoj Nikole Jovica u Majamiju. Mislim da ce postati ozbiljan stub ekipe ovog leta. Profil igraca kao stvoren za FIBA takmicenja.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Meni je Vukcevic najgori od trojke Jovic - Poku - Vukcevic. Drago bi mi bilo da izabere nas, mozda je za njega bolje da igra za Grcku. U perspektivi pre ce tamo imati mesto nego kod nas. Recimo za OI ne mogu da zamislim da bude u 12, jedino Ristic style uz 50 otkaza.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, McLeod said:

Meni je Vukcevic najgori od trojke Jovic - Poku - Vukcevic. Drago bi mi bilo da izabere nas, mozda je za njega bolje da igra za Grcku. U perspektivi pre ce tamo imati mesto nego kod nas. Recimo za OI ne mogu da zamislim da bude u 12, jedino Ristic style uz 50 otkaza.

Ni Poku ni Tristan nisu za 12 ovog leta, jedino da nas bas povrede/otkaze unakaze (sto je na zalost uvek mogucnost). Po meni je Tristan najmanji talenat od grupe Jovic-Poku-Tristan, ali da prognoziram mislim da ce svakako Jovic ali i Tristan imati bolju karijeru od Pokusevskog jer ce biti mnogo lakse da nadjes korisnu ulogu za Tristana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se, verovatno si u pravu, jer jack of all trades master of none Poku moze da bude u nekoj losijoj EL ekipi, u NBA ovako da se razvije - tesko. Morace mnogo da popravi sut, pa onda na konto toga da dobije prostor da radi stvari koje ocigledno vise voli.

 

Tristan kao visoki snajper ala Porzingis uvek moze da nadje mesto u NBA, jos ako je durable i ne povredjuje se - puna kapa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako je Ristic u poslednje dve,tri godine mogao da bude standardni reprezentativac. Ne vidim zasto ne bi mogao i Vukcevic da bude ovog leta ako se nametne na pipremama.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki8 said:

Ako je Ristic u poslednje dve,tri godine mogao da bude standardni reprezentativac. Ne vidim zasto ne bi mogao i Vukcevic da bude ovog leta ako se nametne na pipremama.

Ako nema otkaza, ne verujem da ni on ni Ristić nemaju šta da traže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Miki8 said:

Ako je Ristic u poslednje dve,tri godine mogao da bude standardni reprezentativac. Ne vidim zasto ne bi mogao i Vukcevic da bude ovog leta ako se nametne na pipremama.

Od Ristica smo videli sta mozemo da ocekujemo i sta umemo - Vukcevic se jos nije "dokazao".

Ozezi, @ćušpajz :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Micic, Jovic, Avramovic

Bogdanovic, Guduric, Marinkovic

Kalinic, Lucic

Jovic, Petrusev

Jokic, Milutinov

 

Ne mora nuzno ovako po pozicijama jer je Kari koristio u paru na 3 i 4 Kalinica i Lucica kao i Marinkovica na 3 itd.

 

Ukoliko neko otkaze prve opcije za ulazak po meni: Dobric, Pokusevski i Mitrovic.

 

Ukoliko otkaze bilo koji plej imamo dvojicu i to je dovoljno a i ne vidim zamene. Plus sto Guduric moze sasvim fino da organizuje i igra p&r, cak i Bogdan sto je radio manje ili vise svuda gde je igrao iako mu to naravno nije primaran deo igre.

Ukoliko otkaze bilo ko sa pozicije 2 imamo dvojicu i to je dovoljno.

Ukoliko otkaze neko sa pozicije 3, onda Marinkovica prebaciti na 3 jer je on legit 2/3 igrac. Bilo koji igrac da otkaze od 1 do 3 tu upada Dobric kapiram. Mozda ne bi bilo lose povesti Djurisica jer je on buducnost reprezentacije, dati mu sansu protiv Sudana jer ce to ionako biti minimum 20+ razlike a svakako protiv Amerike i u plej ofu valja skratiti rotaciju. Mada sumnjam na ovakav potez jer ima logike vise voditi Dobrica jer sta ako se povredi par igraca ipak je nebo i zemlja iskusniji u odnosu na Djurisica iako verujem da ce pre ili kasnije postati bolji igrac od Dobrica.

 

Ukoliko otkaze neko sa pozicije 4 Pokusevski bi trebalo uskociti. Ukoliko otkaze neko sa pozicije 5 tipujem na Luku Mitrovica jer je bio najbolji u prozorima i Kari ga je dosta zgotivio videlo se. Ili ako ne Mitrovic onda opet Pokusevski, na 4, a Petrusev bek ap na 5.

 

Za Tristana ne vidim mesta ni u jednoj kombinaciji. Sumnjam i za Ristica.

 

Topic je svakako buducnost reprezentacije ali draft, Nba itd. ne vidim ga ovog leta ni na sirem spisku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Umjesto Marinkovica Djurisic, vec sada je bolji igrač od njega. Bolje može pokriti  2/3, ima bolji ballhandling i bolje tijelo. 

Edited by Bojdo
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...