Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

5 minutes ago, Green23 said:

Vređanje našeg velelepnog predsednika mu smeta na utakmici i može javno i glasno da opljune po svojim navijačima, ali da osudi svog igrača zbog fizičkog nasrtanja na suparničnog igrača bez razloga ne može. 

 

Slažem se za AV, za ovo ostalo, to što nije izašao na KZS sa rečenicom Matijas Lesor je najveći ološ kog sam ikad trenirao i sl. ne znači da ga on podržava u tome što radi. Za sve ostale izjave u njegovoj karijeri, poznato je da ne ume da gubi... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije to Željko tražio Lesoru jer nije lud da u ključnom delu sezone ostane bez najkorisnijeg igrača. Nepotrebne su bile njegove izjave ''ne znam da li je isporovociran i ''pogledaćemo snimak'', to je ono što je višak. Dovoljno je bilo izvinjenje. Lesor ovakvim ponašanjem šteti sebi, klubu a i postaje laka meta za provociranje. Čak i da ga je Petrušev provocirao mnogo si veći mangup ako mu to vratiš kucanjem preko njega, što je on i učinio, pa mu mahneš, a ne uličnim ponašanjem. 

Link to comment
Share on other sites

KK Parizan ako želi normalu u košarci mora da se oglasi i osudi ponašanje svog igrača. Takav gest bi smirio strasti a dvaki pokušaj opravdanja tog postupka napraviće situaciju koja lako može da postane ratna. Jasno mi je da to do forumaša navijača ne dopire ali se ipak nadam da u KKPartizan ima ko da rszmišlja i da nisu svi obradović i lesor.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Green23 said:

Ne znam kako ti tumačiš ovaj drugi udarac.

Ja sam još sinoć napisao šta milsim o tome.

 

Perkose, zamolio bih te da ne pališ dodatno vatru, ionako je loše. Slažem se da klub treba da osudi a ovo

2 minutes ago, Perkos2 said:

Jasno mi je da to do forumaša navijača ne dopire

je bezobrazno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Barkley#34 said:

Ja sam još sinoć napisao šta milsim o tome.

 

Perkose, zamolio bih te da ne pališ dodatno vatru, ionako je loše. Slažem se da klub treba da osudi a ovo

je bezobrazno.

nije bezobrazno kad se odgovori na mnogobrojne pokušaje da se opravda huliganski ispad igrača voljenog kluba, te ovo te ono, nije nego i slično prodavanje muda za bubrege sve dok ne stigne neka ekspertiza tegeltije i žpantića pa petrušev bude proglašen za glavnog krivca. što je davno Njegoš napisao "spuštasmo se mi već niz to uže ..."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Perkos2 said:

nije bezobrazno kad se odgovori na mnogobrojne pokušaje da se opravda huliganski ispad igrača voljenog kluba, te ovo te ono, nije nego i slično prodavanje muda za bubrege sve dok ne stigne neka ekspertiza tegeltije i žpantića pa petrušev bude proglašen za glavnog krivca. što je davno Njegoš napisao "spuštasmo se mi već niz to uže ..."

Koji su to mnogobrojni pokušaji opravdavanja ispada????? Ajde, iskontroliši se. Eno, grozan post ti se našao na pdf temi i sad ti kao prebacuješ nekom nešto i izmišljaš.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Dejo bi mogao da radi u Olimpiji jer je to velik klub. Ipak trenutni tim je uzas. Bili bi interesantno kako bi sastavio tim za sledecu sezonu. Ove sezone u PO, mozda bi mogao Zelimira da kvrcne..po obicaju

Idealno za njega. Bez pritiska. Ljudi koji ulazu i vole kosarku. Ostao bi 10 godina

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Pre desetak dana igrač virtuelno rešeta mitraljezom navijače Partizana i niko ovde ne traži krv a sad se zbog ovog idiotizma Lesora svi osećaju lično pogođenim i još se pakuje svašta Željku.

Ja sam odmah napisao na "nasem" topiku da je to bila bespotrebna provokacija. Medjutim,par igraca Zvezde (Rodic sigurno) je gestikuliralo ka "grobarima" da se izvinjavaju. Lesorov prekrsaj je svakako tezi.

Link to comment
Share on other sites

Samim tim što je fizički napad u pitanju jasno je da je teži prekršaj. Ja sve vreme govorim o reakcijama. Ovaj idiotizam je napad jedan na jedan a mnogi reaguju kao da su oni lično napadnuti ili još gore, traže da "neko" to reši, zna se kako. Onaj slučaj je provokacija cele tribine i niko ko se redovno ili povremeno pojavljuje na istoj ovde ne traži krv. Naravno, na netu verovatno je toga bilo koliko hoćeš.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ponašanje Lesora je neprihvatljivo i treba klub da ga disciplinuje i Željko popriča sa njim. Teško mi je da poverujem da je apsolutno bez razloga onoliko izdivljao jer je imao mnogo ozbiljnije duele protiv jačih centara pa nije pukao, ali štagod da je razlog nije prihvatljiva reakcija i glupo što je zasenila potpuno zasluženu pobedu KKP-a.

 

Naravno, sad se kreće u neki lov veštica da se Lesor stavi u zatvor za fizički napad na sportskim borilištima (?!), suspenduje do kraja sezone (?!) kao da ovo ne viđamo u NBA ili ranije na evropskim terenima, čak i sa mnogo gorim ishodima.
 

 

U ovoj situaciji je Rid dobio 2 utakmice suspenzije a udarac je gori od onog sinoć.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pendulum said:

Teško mi je da poverujem da je apsolutno bez razloga onoliko izdivljao jer je imao mnogo ozbiljnije duele protiv jačih centara pa nije pukao,

 

Ja mislim da je Lesort koga radi adrenalin pa kad igra protiv Zvezde to ga jos vise radi.Posto je derbi i posto je utakmica visokog naboja.

Ne znam bilo sta da mu je Petrusev pricao ti mu pokazi na terenu zakucaj preko njega, napravi ga budalom.Nemoj ici 2x na fizicki obracun.

 

 

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Dusko said:

 

Ja mislim da je Lesort koga radi adrenalin pa kad igra protiv Zvezde to ga jos vise radi.Posto je derbi i posto je utakmica visokog naboja.

Ne znam bilo sta da mu je Petrusev pricao ti mu pokazi na terenu zakucaj preko njega, napravi ga budalom.Nemoj ici 2x na fizicki obracun.

 

Filipu očigledno ovo nije prvi put da zbog nekog trash talk-a nastrada (pretpostavljam da je to bilo u pitanju) jer je sličnu situaciju imao sa gorepomenutim Ridom, pa sa Zagorcem, pa jednom u Pioniru protiv CZ čini mi se, pa i protiv Splita sa Ukićem (https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1450042/filip-petrusev-roko-leni-ukic-sukob-mega-split-aba-to-se-ne-radi-ima-da-uci.html).

 

Svakako da Lesor treba da odgovori na terenu i da iskulira ali je očigledno paljevina teška i lože ga ovakve utakmice, kao što kažeš, pa je dovoljna jedna varnica da ga izbaci iz takta. No, neshvatljivo je da u utakmici u kojoj dominiraš, tvoj tim dobija, taj protivnički centar je dao mizernih 7 poena, 2 skoka i imao indeks 5 ti nasrćeš i dovodiš u problem svoju ekipu pred završnicu takmičenja. Dobiće sigurno kaznu i treba da dobije. Razumem ostrašćenost i usijane glave nakon poraza, ali hajde bar ovde dan kasnije da ne preterujemo sa nekim doživotnim zabranama i zatvorom kad se gore stvari od ovoga često viđaju u NBA.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...