Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Na početku sezone sam mislio da je cedevita dobro selektovan tim. Da ima balans, da ima i druge predispozicije da pomrsi konce blizancima. ispostovali su Golemca, kapiram red je da se to vrati. Njihov direktor ili vlasnik je negdje u intervjuu rekao da im je ili ce biti budzet za ovu sezonu nekih 5-6mil. Rekoh, ok napadaju EK sigurno. Potajno da probaju aba ligu. Ostavili Ferela, Omica, Murica, Dragica....doveli Harrisona, Adamsa, Matkovića, Jeremica, Gnjidica kao vau talenta oko kojeg su se klubovi otimali....

Uz par epizodista na papiru sjajan tim. Iskusan, suterski potentan...uz Matkovića i Gnjidica dobijaju i dozu druge energije..

 

Mislim nije sezona jos gotova. Jedino da izbace kkcz ili kkp u 1/2 aba lige ,onda bi im se svi ovi raspadi tokom godine poništili ali to se desava vrlo vrlo rijetko. 

 

Golemac i dalje na klupi...mislim svaka im čast na tome u smislu kontinuiteta trenera. Mozda jedini klub u ligi ,tih ambicija koji bi mu istrpio sve. 

Link to comment
Share on other sites

Cedevita nema neke ambicije, da ih ima sastavila bi jacu ekipu, sto znaci da bi ulozili vise novca. Oni imaju svake sezone limit kada je ukupan budzet za plate u pitanju, odluce da to potrose na prvu petorku i 2-3 igraca sa klupe, ostatak su igraci koji bi mozda u ABA2 pravili neku razliku.

 

Oni trenutno imaju 14 igraca pod ugovorom - od toga Kosi, Mulalic, Radovic, Radovanovic (povredjen) i Rebec ne bi bili neka "vau" pojacanja ni za Krku. Tu je petorka Ferrell - Adams - Muric - Alibegovic - Omic i kao zamene Matkovic i Dragic koji su pola sezone proveli van terena zbog povreda. Dakle, sedam igraca koji su pristojan nivo i Jeremic i Gnjidic koji prosto ne bi mogli ni u ludilu da budu u 12 ni u KKP ni KKCZ, samo treba pogledati na sta lice njihove brojke ove sezone.

 

Premalo je sedam pristojnih igraca za bilo kakve ambicije - da su svi bili zdravi i bez povreda mozda bi mogli negde do nekog 4.,5.,6. mesta u EC, ali daleko je to od bilo kakve pomisli o osvajanju tog takmicenja. Recimo, Buducnost ima Lazica, Atica, Kamenjasa i Kuridzu u drugoj petorci i svi oni su mnogo bolji od Jeremica, Gnjidica, Mulalica ili Radovanovica.

 

Sto se tice zasto trpe Golemca - pa nisu mi ni dali dovoljno oruzja za bilo sta vise od polufinala ABA lige i ranog ispadanja u PO EC. To je daleko i od igraca koje je imao Dzikic (Cobbs, Reed, Micov, Seeley, MJK, Perry...), da sad ne spominjem KKP prosle i ove sezone ili evroligasku KKCZ. I u EC ima dosta boljih sastava - na primer, petorka Taylor - Grant - Bouteille - Sestina - Jones je dosta bolja od prve petorke Cedevite. 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Daj ne zezaj...pa mi smo pitali za Gnjidica pa su nam rekli cijenu boli glava...ne ulazim u to da li vrijedi ili ne ali posle onih dobrih partija od prosle sezone, svi su ga gledali i ispitivali trziste.

Harrison je evroligaski bek. Ferel je Ferel. Do dolaska vildoze i fakua prvi plej aba lige. Omic za nivo EK sasvim dobro resenje iako ne volim taj stil kod petice. Dodat Matković posle odlicne ,super sezone,dje bio dominantan. Jeremica ili Lazic ,nas trener izabrao Lazica. Jeremica zahvalan igrac. Dobar defanzivac ,agresivan..odlican suter. Timski igrac. Adams Jes divalj ali je svakako ime i ima iza sebe karijeru. Muric konstanta...skola DV. Dragic pokazao prosle sezone da je rutiner. Toliko iskustva. Jesu ih povrede unazadile...ali ocekivao sam vise. Nemas sto da gledas brojke iz ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Daj ne zezaj...pa mi smo pitali za Gnjidica pa su nam rekli cijenu boli glava...ne ulazim u to da li vrijedi ili ne ali posle onih dobrih partija od prosle sezone, svi su ga gledali i ispitivali trziste.

 

Gnjidic toliko vredi zato sto je mlad i perspektivan, ali ako nemas trenera koji ce umeti da ga koristi on je beskoristan u timu.

 

18 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Harrison je evroligaski bek.

 

Harrison je samo bleda senka svoje nekadasnje slave i angazovan je na dva meseca kao zamena za povredjenog Dragica. Dakle, nije bilo ni predvidjeno da oni trose pare na obojicu, iako je jasno da imaju manjak igraca na pozicijama 1-2-3.

 

18 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Ferel je Ferel. Do dolaska vildoze i fakua prvi plej aba lige.

 

To je zato sto imas samo cetiri ekipe sa velikim budzetom za plate igraca, a cak i tada je Exum iz KKP mnogo opasniji po kos.  

 

18 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Omic za nivo EK sasvim dobro resenje iako ne volim taj stil kod petice. Dodat Matković posle odlicne ,super sezone,dje bio dominantan. Jeremica ili Lazic ,nas trener izabrao Lazica. Jeremica zahvalan igrac. Dobar defanzivac ,agresivan..odlican suter. Timski igrac. Adams Jes divalj ali je svakako ime i ima iza sebe karijeru. Muric konstanta...skola DV. Dragic pokazao prosle sezone da je rutiner. Toliko iskustva. Jesu ih povrede unazadile...ali ocekivao sam vise. Nemas sto da gledas brojke iz ove sezone. 

 

Sve je to u redu, ali ne znam da li ti je jasno da si pobrojao sve sto vredi u Cedeviti i da nisi nabrojao mnogo imena. Dakle,

 

Ferrell

Adams, Dragic

Muric, Jeremic

Alibegovic

Omic, Matkovic

 

Ovo jesu dobri igraci za ABA nivo, ali mora da ih bude 10-11, a ne sedam (ili osam ako racunamo i Jeremica). Ti u ekipi imas samo trojicu igraca koji umeju da spuste loptu u dribling (a jedan je stalno povredjen), samo tri igraca na pozicijama 3 i 4, pa uporedi to sa KKB koja ima petoricu na 4 i 5, trojicu krila, cetvoricu bekova i videces da je tu situacija dosta bolja.

Link to comment
Share on other sites

U jbt kako zaboravih Alibegovica . Onaj momak mi je bio dobar i u Virtus. 

 

Nisam imao informaciju da je Harrison potpisan samo na dva mjeseca. 

Kaze da su sporazumno raskinuli saradnju a ne da je dvomjesečni ugovor istekao. 

 

I da ,ja ne polimisem sa sadašnjim stanjem. Iznosim moje utiske kada se formirao roster, u pitanju je pocetak sezone. Tada su mi djelovali bas dobri na papiru. 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Pa to je manje - vise isti sastav iz prosle sezone, samo sto je Blazica zamenio Jeremic sto je ipak veliki pad.

 

Opet, ni prosle sezone oni nisu bili ni blizu KKCZ i KKP. Bio je to OK tim za EC 1/4 finale i neko trece mesto u ABA ligi, bio bi i sada da su zadrzali Blazica koji im je bio glavni adut u napadu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Daj ne zezaj...pa mi smo pitali za Gnjidica pa su nam rekli cijenu boli glava...ne ulazim u to da li vrijedi ili ne ali posle onih dobrih partija od prosle sezone, svi su ga gledali i ispitivali trziste.

Harrison je evroligaski bek. Ferel je Ferel. Do dolaska vildoze i fakua prvi plej aba lige. Omic za nivo EK sasvim dobro resenje iako ne volim taj stil kod petice. Dodat Matković posle odlicne ,super sezone,dje bio dominantan. Jeremica ili Lazic ,nas trener izabrao Lazica. Jeremica zahvalan igrac. Dobar defanzivac ,agresivan..odlican suter. Timski igrac. Adams Jes divalj ali je svakako ime i ima iza sebe karijeru. Muric konstanta...skola DV. Dragic pokazao prosle sezone da je rutiner. Toliko iskustva. Jesu ih povrede unazadile...ali ocekivao sam vise. Nemas sto da gledas brojke iz ove sezone. 

 

Zašto samo pišeš Vildoza i Faku malim slovom,a sve ostale igrače velikim slovom?

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Veceras beogradski derbi koji ce najvjerovatnije i odluciti prvo mjesto u regularnom toku. Moze doci do nekih iznenadjenja kasnije ali zaista ne vidim da timovi ove jacine i zastite mogu kiksati bilo gdje. Ali ajde, moguce je da zbog igranja EL bude neki los dan ali vrlo tesko.

Po meni, sanse su izjednačene. Ne mogu reci da je kkp favorit ali isto to vazi i za kkcz.

 

Malo bode oči ona odlozena utakmica iz Ljubljane ,vec je toliko proslo. Sad i ova iz PG sledece kolo. Ako budu odigrane kada nema takmicarskog znacaja ,to malo kvari cijelu priču, bez namjere da ulazim u teorije zavjere.

 

 

Edited by Nemam_ti_kad
Link to comment
Share on other sites

Utisci sa meča. Kao i svaki do sada, ovo je smijesno postalo. Mnogo je odje nedopustivih stvari počevši od toga, da se ja pitam, mečevi visokog rizika u aba bi se igrali bez prisustva publike u parteru. Dok bi u PO svaki meč bio sa praznim parterom. Lesor je zaslužio veliku kaznu i novčanu i zabranu igranja odredjeni broj mečeva. Ne samo zbog situacije na kraju, nego i zbog situacije kada mu je oprosten očigledan floping i samog ponašanja nakon flopinga. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nemam_ti_kad said:

Ne samo zbog situacije na kraju, nego i zbog situacije kada mu je oprosten očigledan floping i samog ponašanja nakon flopinga.

 

Flop, pa pokusaj saplitanja, pa pokusaj tuce jednom tad i onda pocinjanje tuce koja se nije primila na kraju utakmice. Ali zabrinjava nedostatak reakcije sudija. Isti Lesor je na Kampacu u kupu napravio faul ocigledno nameran sa zeljom da povredi igraca Zvezde. Ajde, sacekacemo odluku, ali tesko da ce biti neke pravde. Realno sve sem kraja sezone za ovakvo ponasanje je mala kazna.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Taj isti Lessort je bio ultra simpatican kada je psovao igrace Buducnosti, samo tad je igrao za Monaco i bio samo bivsi igrac Crvene zvezde, jos uvek se nije uclanio u crne boje. A ponasanje je uvek isto i meni je taj lik uvek bio ogavan.

 

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Taj isti Lessort je bio ultra simpatican kada je psovao igrace Buducnosti, samo tad je igrao za Monaco i bio samo bivsi igrac Crvene zvezde, jos uvek se nije uclanio u crne boje. A ponasanje je uvek isto i meni je taj lik uvek bio ogavan.

 

 

Sad cemo da izjednacavamo to psovanje sa pokusajem izazivanje tuce i udaranje protivnickih igraca?

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

Taj isti Lessort je bio ultra simpatican kada je psovao igrace Buducnosti, samo tad je igrao za Monaco i bio samo bivsi igrac Crvene zvezde, jos uvek se nije uclanio u crne boje. A ponasanje je uvek isto i meni je taj lik uvek bio ogavan.

 

 

 

Taj Lesor je bio simpatican sto kao stranac psuje na srpskom. A ne zato sto psuje. To je jedna relativizacija.

 

Druga je da poredis, izjednacavas, fizicki obracun sa verbalnim. Jos jedna relativizacija.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Taj isti Lessort je bio ultra simpatican kada je psovao igrace Buducnosti, samo tad je igrao za Monaco i bio samo bivsi igrac Crvene zvezde, jos uvek se nije uclanio u crne boje. A ponasanje je uvek isto i meni je taj lik uvek bio ogavan.

 

 

Sve stoji ali mala ispravka. Psovao je Gavrila Pajovica, isto neopevano govece, tako da se to mora uzeti za odredjenu olaksavajucu okolnost 😄

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

Taj isti Lessort je bio ultra simpatican kada je psovao igrace Buducnosti, samo tad je igrao za Monaco i bio samo bivsi igrac Crvene zvezde, jos uvek se nije uclanio u crne boje. A ponasanje je uvek isto i meni je taj lik uvek bio ogavan.

 

 

Treba da te bude sramota za ovaj komentar. Bolje da si otvoreno napisap da podržavaš njegov nasrtaj posle utakmice nego što probaš da ga vadiš iz govana u koje je sam upao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Dusko said:

Sad cemo da izjednacavamo to psovanje sa pokusajem izazivanje tuce i udaranje protivnickih igraca?

 

 

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Taj Lesor je bio simpatican sto kao stranac psuje na srpskom. A ne zato sto psuje. To je jedna relativizacija.

 

Druga je da poredis, izjednacavas, fizicki obracun sa verbalnim. Jos jedna relativizacija. 

 

 

Necemo tako da se igramo - ne pricamo ovde da li je bilo osude ili nije njegovog ponasanja, nego da se jednom primitivcu tapsalo zbog njegovog primitivizma jer je bio usmeren igracima Buducnosti (ili Pajovicu, nebitno). Zamisljam samo sta bi se desilo da je tako socno opsovao Radonjica dok je bio u Partizanu prosle godine, sve na srpskom, nekako cenim da bi reakcije bile malo drugacije.

 

Da, nije isto da li je neko nekoga udario ili ga je samo opsovao - ali, to je kao da je nekome smesna neka Seseljeva fora, a onda je malo manje smesno kad isti nekoga udari (ili se neko "saplete o bananu"). Po vama bi neko mogao da se smeje na psovanje jednog primitivca, a da se taj isti gnusa kad se primitivac pokoska sa nekim? 

 

Dakle, hajde malo da se pogledamo u ogledalo i setimo se da smo podrzavali primitivizam samo zato sto je usmeren ka neprijatelju, a da sada zelimo da tog istog primitivca neko polomi od batina.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Treba da te bude sramota za ovaj komentar. Bolje da si otvoreno napisap da podržavaš njegov nasrtaj posle utakmice nego što probaš da ga vadiš iz govana u koje je sam upao.

 

Jeste, mene treba da je sramota sto sam o primitivcu imao uvek isto misljenje i sto mi je kao pojava bio ogavan i tada kao sto je i sada.

 

Mislim da se rec sramota pre odnosi na ljude kojima je bilo smesno kad isti izgovara psovke nakon meca Monaca i Buducnosti, jer to je jelte Buducnost, a Lessort je u ocima mnogih bio jedna simpaticna srbenda.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Dakle, hajde malo da se pogledamo u ogledalo i setimo se da smo podrzavali primitivizam samo zato sto je usmeren ka neprijatelju, a da sada zelimo da tog istog primitivca neko polomi od batina.

 

 

Odvratno podmetanje. Ako si ti podrzavao primitivizam ne mesaj mene u to. Ja sam se eventualno smejao tome sto stranac psuje na srpskom, smejao bih se i da je nesto lepo govorio na srpskom. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Jeste, mene treba da je sramota sto sam o primitivcu imao uvek isto misljenje i sto mi je kao pojava bio ogavan i tada kao sto je i sada.

 

Mislim da se rec sramota pre odnosi na ljude kojima je bilo smesno kad isti izgovara psovke nakon meca Monaca i Buducnosti, jer to je jelte Buducnost, a Lessort je u ocima mnogih bio jedna simpaticna srbenda.

To si trebao tad da pišeš a ne da sad podmećeš ovde, znam da sigurno nisam podržavao tako nešto a iskreno nisam tu izjavu nikad ni video. A izjava i napad na igrača posle utakmice nisu ni približno isti

Link to comment
Share on other sites

@KooineeperkDa, bas je isto kada se stranac uljudno obrati na srpskog i kada psuje nekoga. Eto, probaj da zamislis svoju reakciju na njegove lepe reci upucene tebi (tipa "bravo, sjajni navijaci") i "***i ****c majmune, pricaj na srpskom".

@Perkos2 Ne podmecem nista, nego se pitam kako je taj lik uopste bio prizeljkivan da dodje u KKCZ ponovo i kako je tada bio u redu, a nije kad se tako ponasa u dresu Partizana?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, John Terry said:

 Realno sve sem kraja sezone za ovakvo ponasanje je mala kazna.

 

U kojoj je to ligi ovo za kaznu toliku? Naravno da je potez katastrofa, ali to jednostavno nisu pravila. 

I dajte malo da se smire strasti makar na forumu, jer kada se na forumu pravi ovakva atmosfera, zasto se onda cudimo divljacima u hali. Recimo ovaj post ispod je ispod svakog nivoa za jednog moderatora: 

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Kao što guraju nas protiv neke Olimpije ako zafali tako se guraju Globostrotersi na bilo koji način kad zagusti.

 

Karma će vratiti već nekako ovom smradu odvratnom i neodgovornom. Ovo je ipak samo sport ili bi trebalo da bude.

 

Link to comment
Share on other sites

Pa i Willie Reed je udario Petruseva dok je Petrusev bio u Megi, pa je prosao sa jednom utakmicom kazne. Tako ce biti i sada.

 

Mislim, jasno je da su i Reed i Lessort neotesana goveda cije je ponasanje skandalozno, ali budimo realni, takva ponasanja se desavaju i za njih postoji kazna (koja nije iskljucenje do kraja sezone).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...