Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Bas Ciboni interesuje da igra taj PO, umiru od zelje da ih jedan od dva projekta dohvati i nabije 30+ razlike.

 

Ovom pobedom je Borac ispao, sto znaci da se otvara mesto za Zlatibor. Mada, sve je to isto - zemlja kosarke i ekonomski tigar koji spucava milione u nesto sto ne gleda skoro niko u zapadnoj i severnoj Evropi nema profesionalni klub u NS, u Nisu, u Kragujevcu, nego je treci klub po budzetu Borac iz Cacka ili Zlatibor iz Cajetine. Pa to je jedna sprdnja - ma cak ni Vrsac koji je imao ranije ekipu i koji ima halu nije dobio pare da igra bar taj EC, nego je sledeci klub po budzetu Borac iz Cacka sa Lesicem i Gagicem.

Link to comment
Share on other sites

Interesira ih prilično jer bi to značilo dvije stvari, prva je to da su najbolje plasirani od hrvatskih klubova, a drugo je činjenica da bi u tom duelu sa Zvezdom/Partizanom vjerojatno imali 2x više gledatelja u dvorani nego u bilo kojoj drugoj utakmici ove sezone. Naravno da se nitko ne zavarava i misli da je moguće da se išta napravi u toj seriji, ali vjeruj mi da motiv itekako postoji. 

A postoje i neke priče o stranim ulagačima za iduću sezonu (ne ona glupost s Indijcima), koliko ima istine u tome nemam pojma, ali uz nedavnu pobjedu nad Zvezdom playoff u sezoni u koju se ušlo s nikad jeftinijom ekipom bi prilično odjeknuo. 

 

5 minutes ago, goldberg said:

Bas Ciboni interesuje da igra taj PO, umiru od zelje da ih jedan od dva projekta dohvati i nabije 30+ razlike.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Perkos2Pa super je, ali nije Zadar koji je igrao EL, nije ni Split, nije ni Vrsac, nije ni Kragujevac.

 

Imaju oni tradiciju, ali tradiciju borbe za opstanak. I onda je takav klub ubedljivo treci u Srbiji po svemu (pricam o drzavnim klubovima, gde FMP spada u KKCZ sistem).

 

@Sharp Pa kako ce da uticu ti porazi u borbi za prvenstvo Hrvatske na klub? Mislim, super je biti jos malo u prici oko titule ABA lige, ali Cibona bas nema ni klupu ni kvalitet za PO ove sezone. Zadar ima kvalitet, ali nema klupu, Split mi tu deluje kao najbolji.

 

Sto se tice ulagaca, niko ne zeli da vraca stare dugove i to je osnovni problem. Mada, lagano bi tekla ta prica da ima neko sa gvozdenom pesnicom da samo malo mrko pogleda poverioce, pa da vidis kako onda mogu da teku i milioni i da se prave dugovi.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

@Perkos2Pa super je, ali nije Zadar koji je igrao EL, nije ni Split, nije ni Vrsac, nije ni Kragujevac.

 

Imaju oni tradiciju, ali tradiciju borbe za opstanak. I onda je takav klub ubedljivo treci u Srbiji po svemu (pricam o drzavnim klubovima, gde FMP spada u KKCZ sistem).

Trudim se da razumem napisano ali stvarno mi ne ide. Nije smak sveta ako ispadaju iz ABA1, igraće se košarka i dalje u Čačku a ostali neka rade brže bolje i jače pa će biti i rezultata. Koliko ja pratim u ABA1 ne može biti više od 5 klubova iz Srbije tj samo je jedno mesto u opticaju pošto su ostala pod "a licencom"

Link to comment
Share on other sites

Toliko o Ciboni u PO i koliko ih isti interesuje.

 

Mislim da je manje - vise sve jasno: KKP ce igrati protiv Igokee, Crvena zvezda protiv Zadra, Buducnost protiv Mege, Cedevita protiv FMPa. U baraz ide MZT, ispada Borac iz Cacka.

 

@uvrnuto Jednom je imao 10+ asistencija, imao je i dovoljan broj skokova, ali tada je imao samo 7 poena.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nebitan mec za Crvenu zvezdu, presudan za Borac, gosti dosli da odrade mec (onako kako neki u EL znaju da to rade), ali ni to nije pomoglo jer je razlika u kvalitetu i platama igraca dva tima ipak prevelika.

Borac je i inace stalno tu negde oko 12., 13., 14. pozicije. Svaka cast na publici koja je danas vecinski podrzala svoj klub, ali izgleda da je dosao kraj gostovanjima Cedevite, Buducnosti, Mornara, Igokee, Cibone, Zadra... u Cacku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kendrick said:

Steta za Borac, videh onu skandaloznu odluku gde nije svirana noga Petrusevu, sto je rezultovalo tehnickom Mijatovicu. Nekoliko bas nategnutih odluka protiv domacih na samom kraju.

Sudija Radović je stvarno bio van svakog komentara. Bruka.

Ko mu uopšte i daje da svira (ovakve) utakmice. Zna se za čega je on zreo

Edited by Gojko
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Chaos Is Me said:

Prosto neverovatno da nisu reprizirali onu situaciju kod blokade Petruševa / silazne Halea, šta god da se desilo. Sramota.

Da. ali to si   napisao pod uticajem trenera  Borca koji je trežio ćelendž (ili nije nego kasnije). Čak su i komentatori rekli da je čista blokada

https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3659446-pogledajte-potez-petruseva-koji-je-zvezdi-doneo-pobedu-u-cacku

 

Link to comment
Share on other sites

Inace, zanimljive novinske naslove smo imali nakon utakmice. Tipa "Trener domacih: Nadam se da ce istina izaci na videlo" ili "Bura u aba ligi, trener Borca nezadovoljan razvojem situacije" ili slicno. Sustina je da se napravi klikbejt kako je Zvezda nezasluzeno pobedila a kad procitas sta je trener Borca izjavio, jasno je da on misli na mutne radnje oko opstanka u ligi u zadnjih nekoliko kola gde se MZT pretvorio u Golden State Worriorse tek odjednom.


 

Quote

 

Bura posle meča Borca i Zvezde: "Nadam se da će istina izaći na videlo!"

 

"Okrećemo se utakmici u Podgorici, ostalo je još 40 minuta. Ne znam šta bih rekao o ovim dešavanjima okolo vezano u zadnja tri-četiri kola. Nadam se da će istina izaći na videlo kad bude ovo sve prošlo. Još jednom čestitke mojim momcima na svemu što su pružili jer je psihološki bilo teško da odigraju ovu utakmicu zbog svega što se dešava. Eto, toliko", zaključio je Dejan "Džoli" Mijatović

 

 

Srpsko novinarstvo je dno dna.

Edited by John Terry
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gojko said:

Da. ali to si   napisao pod uticajem trenera  Borca koji je trežio ćelendž (ili nije nego kasnije). Čak su i komentatori rekli da je čista blokada

https://www.telegraf.rs/sport/kosarka/3659446-pogledajte-potez-petruseva-koji-je-zvezdi-doneo-pobedu-u-cacku

 

 

Ja sam samo rekao da je sramota što realizator prenosa nije ponovio na usporenom snimku tu situaciju jer je od krucijalne važnosti bila za meč, šta god da je bilo. Meni je delovalo kao čista blokada ali ne bih smeo da se zakunem, valjda je normalno da ponoviš tu situaciju na usporenom snimku jer je prelomni momenat meča + ako je čista blokada onda je još i ozbiljan highlight.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Chaos Is Me said:

Prosto neverovatno da nisu reprizirali onu situaciju kod blokade Petruševa / silazne Halea, šta god da se desilo. Sramota.

Iz jako losih snimaka mi deluje da se mrlja (lopta) nije ni u jednom frejmu spustila na nize pre nego sto je lansirana blokadom na gore.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Inace, zanimljive novinske naslove smo imali nakon utakmice. Tipa "Trener domacih: Nadam se da ce istina izaci na videlo" ili "Bura u aba ligi, trener Borca nezadovoljan razvojem situacije" ili slicno. Sustina je da se napravi klikbejt kako je Zvezda nezasluzeno pobedila a kad procitas sta je trener Borca izjavio, jasno je da on misli na mutne radnje oko opstanka u ligi u zadnjih nekoliko kola gde se MZT pretvorio u Golden State Worriorse tek odjednom.


 

 

Srpsko novinarstvo je dno dna.

od kad je Gagi Nikolić stigao u Skoplje krenuli su neki novi vetrovi da guraju MZT kako bi izbegli opstanak, na tu adresu bi trebalo Mijatović da se obrati

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ja sam samo rekao da je sramota što realizator prenosa nije ponovio na usporenom snimku tu situaciju jer je od krucijalne važnosti bila za meč, šta god da je bilo. Meni je delovalo kao čista blokada ali ne bih smeo da se zakunem, valjda je normalno da ponoviš tu situaciju na usporenom snimku jer je prelomni momenat meča + ako je čista blokada onda je još i ozbiljan highlight.

Biće svakako highlight i bez usporenog snimka. Postoji snimak utakmice na youtubu i svako može usporiti.

A  stvari normalno  nikad nisu bile manje nego u ovoj sezoni, bilo ABA ili EL.

Upravo mi je obrisan snimak jedne normalne stvari pošto je tema tata zatvorena zbog silovanja teme od simpatizera jednog kluba.

Edited by Gojko
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...