Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

Yogi je najbolji igrač i najmanji problem Olimpije. Kriviti njega za poraz u utakmici u kojoj je 3/4 izdominirao, pritom igrao i sasvim pristojnu odbranu, a u 4/4 kada je ostao bez snage bio primoran da igra 1 na 5 jer su razni Jeremići kamenjarili a Matkoviću ispadala lopta iz ruke na čist zicer koji mu je servirao, je baš problematično.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mogu da se složim da on nije najveći problem Olimpije iz razloga što je 1na1 kauboj koji je izuzetno nepouzdan u crunch time-u. Problem Olimpije je taj što se oslanja na takvu košarku. Oni godinama dovode igrače koji su fantastični napadači 1 na 1 dok protivnik ne pritegne odbranu, a to se desi u svakoj bitnijoj tekmi.

 

Dakle problem nije Yogi sam po sebi, problem je što trener ili treneri Olimpije ne umeju da organiuju igru i smire divljake da ne divljaju. Isto ovako ste i vi izgledali sa ISO košarkom, prdnete u čabar kad Pantera pritisne odbrana, ali ste avanzovali u opasnu napadačku ekipu koja igra 5 na 5. Olimpija nikad nije načinila taj korak napred. I dalje im je sve u rukama raznih Majk Džejmseva sa aliexpresa.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, John Terry said:

Mogu da se složim da on nije najveći problem Olimpije iz razloga što je 1na1 kauboj koji je izuzetno nepouzdan u crunch time-u. Problem Olimpije je taj što se oslanja na takvu košarku. Oni godinama dovode igrače koji su fantastični napadači 1 na 1 dok protivnik ne pritegne odbranu, a to se desi u svakoj bitnijoj tekmi.

 

Dakle problem nije Yogi sam po sebi, problem je što trener ili treneri Olimpije ne umeju da organiuju igru i smire divljake da ne divljaju. Isto ovako ste i vi izgledali sa ISO košarkom, prdnete u čabar kad Pantera pritisne odbrana, ali ste avanzovali u opasnu napadačku ekipu koja igra 5 na 5. Olimpija nikad nije načinila taj korak napred. I dalje im je sve u rukama raznih Majk Džejmseva sa aliexpresa.

Napredovaće i Olimpija kad pored Ferela dovede Exuma, Nanalija i Papapetrua, nije golemec glup što ih nije doveo nego mu je budžet tanak a u Sloveniji ne prolazi  "AV šećeru"

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Napredovaće i Olimpija kad pored Ferela dovede Exuma, Nanalija i Papapetrua, nije golemec glup što ih nije doveo nego mu je budžet tanak a u Sloveniji ne prolazi  "AV šećeru"

 

To je jasno, samo što mislim da oni ni sa velikim parama ne bi doveli kvalitetne igrače. Moje mišljenje. A temeljim ga na tome da i kada su imali veće budžete od Beogradskih klubova, nisu umeli da ih dobiju. Posebno ne nas, Partizan je tad bio nekonkurentan.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

To je jasno, samo što mislim da oni ni sa velikim parama ne bi doveli kvalitetne igrače. Moje mišljenje. A temeljim ga na tome da i kada su imali veće budžete od Beogradskih klubova, nisu umeli da ih dobiju. Posebno ne nas, Partizan je tad bio nekonkurentan.

Ne znam kakve su imali budžete ali znam da Partizan ima sad odličnu igru u napadu zbog toga što umesto Dangubića i Zadorca ima Exuma i Nanalija, prosto ko pasulj.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Ne znam kakve su imali budžete ali znam da Partizan ima sad odličnu igru u napadu zbog toga što umesto Dangubića i Zadorca ima Exuma i Nanalija, prosto ko pasulj.

 

 

To uopšte nisam sporio. Oni su dobilli ogromne pare i sastavili odličan sastav (ogromne za ovdašnje uslove, prosečne za evropske uslove). Cedevita pak je u vreme kada je Zvezda igrala evroligu sa 4 miliona evra budžeta, imala 6.5 miliona budžet i dovodili su cirkuzante. Čak im se igra uvek zasnivala na nekoj run&gun košarci koja ne pije vodu ni u evroligi ni u evrokupu, a u ABA je neupotrebljiva. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, John Terry said:

 

To uopšte nisam sporio. Oni su dobilli ogromne pare i sastavili odličan sastav (ogromne za ovdašnje uslove, prosečne za evropske uslove). Cedevita pak je u vreme kada je Zvezda igrala evroligu sa 4 miliona evra budžeta, imala 6.5 miliona budžet i dovodili su cirkuzante. Čak im se igra uvek zasnivala na nekoj run&gun košarci koja ne pije vodu ni u evroligi ni u evrokupu, a u ABA je neupotrebljiva. 

ja mislim da sa 6,5 miliona budžaeta ni sad ne može da se sastavi ekipa za Top8, uz sve to ima nešto i do trenera koji isto košta.  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

ja mislim da sa 6,5 miliona budžaeta ni sad ne može da se sastavi ekipa za Top8, uz sve to ima nešto i do trenera koji isto košta.  

 

Ne može ali mislim da nisi shvatio moju poentu. Ili da pričamo o različitim stvarima. Ja pričam da Cedevita loše troši svoja sredstva. Između ostalog kao i mi. A da je Partizan sada uradio odličan posao sa sredstvima koja ima. Nisam poredio sredstva. Jednostavno, ako posluješ kao mi i Cedevita, koje god pare da imaš, omašićeš. To je moje mišljenje, naravno. Svako ima pravo na svoje. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Ne može ali mislim da nisi shvatio moju poentu. Ili da pričamo o različitim stvarima. Ja pričam da Cedevita loše troši svoja sredstva. Između ostalog kao i mi. A da je Partizan sada uradio odličan posao sa sredstvima koja ima. Nisam poredio sredstva. Jednostavno, ako posluješ kao mi i Cedevita, koje god pare da imaš, omašićeš. To je moje mišljenje, naravno. Svako ima pravo na svoje. 

Naravno da je vrlo bitno kako se troše pare no Cedevita je samo jednu godinu bila u EL i nije se proslavila, s'druge strane Partizan se vratio u EL i to tako što je doveo najboljeg trenera u Evropi i sportskog direktora koji bio na sličnoj funkciji u Barseloni. Naravno da oni znaju znanje i naravno da im se u posao dovođenja igrača nije mešao neki "gazda" već su doveli proverene i dokazane igrače iz najačih evropskih klubova. Dakle cilj KKPartizan je bio uspeh sad i odmah i tako su i krenuli dok nisam siguran da je Cedevita ikad imala taj cilj već da je probala sa skromnim sredstvima da napravi neki rezultat. Nije im uspelo a koliko su iz toga naučili ne bih da nagađam.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da stvarno je potreban ozbiljan skauting i dugogodišnje iskustvo da bi doveo Exuma, Nunalija, Papapetrua (koji je imao ugovor sa Pao), Pantera i ekipu.
Stvarno su ih iskopali ispod radara. Uostalom kao i mi Kampaca.
Dovedes 6 kapitalaca u najboljim godinama koji nemaju istorijat povreda ( a ne mi jedan operacija, jedan voda u kolenu, jedan 180kg, jedan 36god, jedan sa rat i mir spiskom odsustva...), ostalo možeš da popunis sa čime imaš (mogu i Lazić, Mitrović, Topić, Dobrić...)
Ali mi nemamo skauting i onda nema ko da nam predloži dobre igrače u junu. Samo gazda bira već 10 godina. Kapitalce nismo dovodili ni kad smo prodavali igrače za po milion.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ivan9 said:

Da stvarno je potreban ozbiljan skauting i dugogodišnje iskustvo da bi doveo Exuma, Nunalija, Papapetrua (koji je imao ugovor sa Pao), Pantera i ekipu.

 

Nije potreban skauting, ali jesu pametno potrosene pare. 

6 minutes ago, ivan9 said:

( a ne mi jedan operacija, jedan voda u kolenu, jedan 180kg, jedan 36god, jedan sa rat i mir spiskom odsustva...)

 

Jesu nas bili po ušima da dovodimo takve igrače?

 

4 minutes ago, ivan9 said:

Stvarno su ih iskopali ispod radara. Uostalom kao i mi Kampaca.

 

To niko nije rekao, svakako ne ja, posto cenim da su moji upisi isprovocirali tvoj.

 

4 minutes ago, ivan9 said:

Ali mi nemamo skauting

 

Nemamo.

 

4 minutes ago, ivan9 said:

Samo gazda bira već 10 godina.

 

Preterivanje. Ne samo, ali se previse petlja u izbor igrača i to je jasno. Najočigledniji dokaz toga je početak ove sezone kada mučeni Vlada nije ni znao ko mu dolazi pa je bio u fazonu "pojačanja ne komentarišem!". WTF??? Kako bre ne komentarišeš kad ti dovode igrače?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sjajan mec Cibona-Fmp preporuka svima kad izadje snimak da odgledaju poslednju cetvrtinu (mada je po meni ceo mec bio dobar) i rezultatsku klackalicu u nedogled ali ne kao u Nba regular seasonu vec sa veoma dobrim odbranama i gomilom teskih suteva i izmisljenih trojki. Evo ide mec u produzetak upravo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Valja napomenuti kako je Cibona sinoć igrala produžetak u domaćoj ligi protiv Cedevite junior. Dakle dvije pobjede u produžetku u manje od 24h i to samo s 8 zdravih seniora u sastavu. 

Edited by Sharp
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, John Terry said:

 

To je jasno, samo što mislim da oni ni sa velikim parama ne bi doveli kvalitetne igrače. Moje mišljenje. A temeljim ga na tome da i kada su imali veće budžete od Beogradskih klubova, nisu umeli da ih dobiju. Posebno ne nas, Partizan je tad bio nekonkurentan.

 

U kojoj sezoni je Cedevita imala veci budzet od oba BG projekta?

 

Mislim, slazem se ja sa tobom da vise nema timova koji su imali sistem kao sto su bili Vujosevicev Partizan, pokojni Hemofarm i FMP koji su sa ogranicenim sredstvima radili dobre stvari u EL i EC (recimo, Buducnost nikada nije uspela da se plasira dalje od 1/4 finala EC, Hemofarm i FMP su to uspeli ukupno 5 puta u nekih 8 ili 9 sezona). Ono sa cime se ne slazem je da su ostali klubovi nesto mnogo sjajni:

 

- Crvena zvezda je jahala na talasu Dejana Radonjica (pre i posle toga je u tom klubu bio raspad sistema, pocev od raznih Browna, Samardziskih, preko raspada za vreme Alimpijevica i nikakvog skautinga, pa do one cuvene sezone sa tri trenera koja je bila horor).

 

- Buducnost je imala jedan dobar period sa Suboticem pa Mijovicem kada su imali igru i bili nezgodni, ovo sto rade u poslednje tri sezone je horor. Pritom, kao i u KKCZ imaju filijalu/rezervni klub/jos jedan klub koji finansiraju u ABA ligi i to koriste da placaju razne strane i domace krseve da nabijaju statistiku.

 

- Partizan je za nijansu razumnije poslovao od ostalih klubova - kada su im bili dostupni skupi i dobri treneri islo se na all in, kada nisu, nije se mnogo trosilo. Naravno, u poslednjih nekoliko sezona u taj klub je ubacena ogromna kolicina novca, ono sto zelim da kazem je da su jedini shvatili da ne vredi bacati pare na razne VJove (i jednog i drugog), Sakote, Repese, Dzikice, pa i Alimpijevice na pocetku ili Milojevice. Mada, od svih trenera koji su prodefilovali u KKCZ i KKB samo Mijovic i Alimpijevic su imali nekog smisla.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Borac iz Cacka

3 stranca, cacanski B.Lazic Carapic,i 3,4 35togodisnjaka,a trener Cacanin, trenirao skoro pola karijere mlade, sad im ne daje sansu (cele godine) 

Borac mozda i najbolje kadete i juniore ima u Srbiji, ali dzabe

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2023 at 11:46 AM, John Terry said:

 

To je jasno, samo što mislim da oni ni sa velikim parama ne bi doveli kvalitetne igrače. Moje mišljenje. A temeljim ga na tome da i kada su imali veće budžete od Beogradskih klubova, nisu umeli da ih dobiju. Posebno ne nas, Partizan je tad bio nekonkurentan.

Nije Cedevita nikada imala veci budzet od oba BG kluba u isto vreme

Link to comment
Share on other sites

Split je deklasirao Borac i i dalje je u borbi za osmo mesto. Bolji oni nego SCD. 

Borcu treba jos jedna pobeda za to 13. mesto, ali obzirom na raspored tesko da ce je dohvatiti. Tako da MZT sa 3/3 ima sansu da izbegne opstanak, ali ako jednu izgube ispali su.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dobar u piku said:

Sjajan posao rade Igosi, Stanković (05) ustalio se sada već lepo, dok sansu dobija i Radosic (06) koji po meni je možda i najbolji igrač u Evropi u tom dobu.

 

Trenutno jedino dobro mesto za nase mlade igrace

 

Voleo bi da vidim tu na pozajmici Gacica 2005,Jovica ili Markovica iz Mege 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...