Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

10 minutes ago, goldberg said:

@KooineeperkDa, bas je isto kada se stranac uljudno obrati na srpskog i kada psuje nekoga. Eto, probaj da zamislis svoju reakciju na njegove lepe reci upucene tebi (tipa "bravo, sjajni navijaci") i "***i ****c majmune, pricaj na srpskom".

@Perkos2 Ne podmecem nista, nego se pitam kako je taj lik uopste bio prizeljkivan da dodje u KKCZ ponovo i kako je tada bio u redu, a nije kad se tako ponasa u dresu Partizana?

On je bio u Zvezdi i otišao a koliko se sećam kao igrač Zvezde nije imao neki incident. Kasnije je nuđen Zvezdi ali nije angažovan i tu je kraj. Sve što pokušavaš da podmetneš te samo još više ukopava. Napravio je sranje i trebalo bi i zakonski da odgovara a ne da ga pravdate raznim podmetanjima.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On je uvek bio konfliktna licnost i neko ko ne ume da se kontrolise - sivonja sklon koskanju, kasnije i psovkama. Mozes ti jos sto puta napisati da neko ovde brani njegov postupak, to nece naprasno postati tacno zbog toga - sve sto se pise je da je trebalo i tada reagovati, a ne pisati relativizacije tipa "ali on to na srpskom!", "ali, to je rekao Pajovicu!".

 

Mislim, na sta bi licilo kad bi sad neko napisao da ne moze da smisli Petruseva pa mu je onda potez Lessorta u redu? Pritom, ovde cak niko nije stao na osudama, nego je izrazena zelja da igraca neko polomi od batina. I to nije prvi put, taj obrazac se ponavlja, Baronu je zamereno jer je "utisavao publiku", liku iz Radnickog je zamereno jer je utisavao severnu tribinu, a potez Borjana se tada pravdao.

 

Mislim, dosta vise izvrtanja reci - ja napisam da mi je lik uvek bio ogavan, ti mi napises da ga ja branim i opravdavam? Kako to, da li govorimo istim jezikom ili da li uopste postoji kultura citanja tudjih postova pre stiskanja opcije "Citat"?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

On je uvek bio konfliktna licnost i neko ko ne ume da se kontrolise - sivonja sklon koskanju, kasnije i psovkama. Mozes ti jos sto puta napisati da neko ovde brani njegov postupak, to nece naprasno postati tacno zbog toga - sve sto se pise je da je trebalo i tada reagovati, a ne pisati relativizacije tipa "ali on to na srpskom!", "ali, to je rekao Pajovicu!".

 

Mislim, na sta bi licilo kad bi sad neko napisao da ne moze da smisli Petruseva pa mu je onda potez Lessorta u redu? Pritom, ovde cak niko nije stao na osudama, nego je izrazena zelja da igraca neko polomi od batina. I to nije prvi put, taj obrazac se ponavlja, Baronu je zamereno jer je "utisavao publiku", liku iz Radnickog je zamereno jer je utisavao severnu tribinu, a potez Borjana se tada pravdao.

 

Mislim, dosta vise izvrtanja reci - ja napisam da mi je lik uvek bio ogavan, ti mi napises da ga ja branim i opravdavam? Kako to, da li govorimo istim jezikom ili da li uopste postoji kultura citanja tudjih postova pre stiskanja opcije "Citat"?

Lepo sročeno ali promašen penal, lik dok je bio igrač u KKCZ nije napravio ni jedan incident a ti pronalazi sad od kad je prohodao šta je radio i gde je grešio, to večerašnje sranje neće umanjiti ič.

Link to comment
Share on other sites

Meni su presmijesne ove priče o Lesoru koje navijači KKCZ večeras pričaju. Kad je opsovao Gasa Pajovica onda je bio kralj. A sad, prijetnje, najave svega i svačega. Sad se sva priča svodi na to. Vise niko,ili makar velika vecina, ne pisu o igri svog tima, dobrim,losim stvarima....sad je Lesor krivac. Isključivi. To je los pristup. 

To se veceras zavrsilo, kada nisu igraci svog tima skočili da brane Petruseva, tu je kraj. Lesor je takav kakav je. Dobice kaznu i to je to. Sledecu utakmicu mozda bude kao Dalaj Lama miran. Ko zna. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Meni su presmijesne ove priče o Lesoru koje navijači KKCZ večeras pričaju. Kad je opsovao Gasa Pajovica onda je bio kralj. A sad, prijetnje, najave svega i svačega. Sad se sva priča svodi na to. Vise niko,ili makar velika vecina, ne pisu o igri svog tima, dobrim,losim stvarima....sad je Lesor krivac. Isključivi. To je los pristup. 

To se veceras zavrsilo, kada nisu igraci svog tima skočili da brane Petruseva, tu je kraj. Lesor je takav kakav je. Dobice kaznu i to je to. Sledecu utakmicu mozda bude kao Dalaj Lama miran. Ko zna. 

Koliko je kaznjen za psovanje Pajovića? I u kom je to takmičenju bilo? Biće miran ubuduće posavetovaće ga trener 100%.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Perkos2 said:

Koliko je kaznjen za psovanje Pajovića? I u kom je to takmičenju bilo? Biće miran ubuduće posavetovaće ga trener 100%.

Da razjasnimo ...ovo sto je uradio veceras je sramotno. Niko ne opravdava. Cak sta vise. Ali realno to je izmedju igraca na terenu. Pozivanje na neku odmazdu prema njemu i pravljenje takve atmosfere od strane navijaca ne vodi ničemu dobrom. Mozda se sjutra izvini i podju na piće zajedno.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Da razjasnimo ...ovo sto je uradio veceras je sramotno. Niko ne opravdava. Cak sta vise. Ali realno to je izmedju igraca na terenu. Pozivanje na neku odmazdu prema njemu i pravljenje takve atmosfere od strane navijaca ne vodi ničemu dobrom. Mozda se sjutra izvini i podju na piće zajedno.

Znaš kako se to gleda kod navijača? Nisu ti udarci upućeni samo igraču već i klubu za koji igra, ne udara lesor nikog u EL a bogami ga često nabadaju protivnici. I zato će navijači sigurno reagovati makar mu Petrušev oprostio i zvao ga za kuma. Igranje košarke je posao i nosi i neke obaveze a ne da se neprimereno ponašaš i sprovodiš nasilje. Eto verujem da znaš koliko bi bio kažnjen da je ovo uradio u NBA. Ovde su i sudije pogrešile što mu nisu dale isključenje još kad je prvi put probao da udari protivnika. Prošao nekažnjeno i postao bahat. Kazna ABA lige ako bude žestoka može njemu najviše da pomogne.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Perkos2 said:

Znaš kako se to gleda kod navijača? Nisu ti udarci upućeni samo igraču već i klubu za koji igra, ne udara lesor nikog u EL a bogami ga često nabadaju protivnici. I zato će navijači sigurno reagovati makar mu Petrušev oprostio i zvao ga za kuma. Igranje košarke je posao i nosi i neke obaveze a ne da se neprimereno ponašaš i sprovodiš nasilje. Eto verujem da znaš koliko bi bio kažnjen da je ovo uradio u NBA.

Potpuno te shvatam. Navijaci ce reagovati. Potpuno ispravno. Samo sto ta reakcija ako bude nesto vise od zvizdanja i vrijedjanja je takodje kaznjiva za tim. Pricam o hali. Ako jednom ocemo da uredimo takmicenja. I ja sam navijac. Isto tako mi smetaju neki igraci protivnika. Ponekad pomislim kako bi ih ovo-ono...ali nekako na kraju nikad to ne prelazi granicu normalnosti tj ne prelazi verbalni odnos. I nikad mi nisu smetali,nisam mrzio igrace koji nam spakuju 20-30 poena, uvijek sam mrzio one svadjalice, sto biju na kvarno, sitne provokatora...na terenu se vidi. Potpuno te razumijem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Magia said:

I dajte malo da se smire strasti makar na forumu,

 

Slazem se za ovo. Medjutim bojim se da ce u real life-u ovaj potez Lesora dovesti do dodatnog pumpanja mrznje. To nekako mora da se presece ili ce otici u katastrofu. Za sve nas. Ja se iskreno nadao ponovo derbijima sa oba tabora navijaca ali mrka kapa.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

Kazna ABA lige ako bude žestoka može njemu najviše da pomogne.

 

Hahaha Lessor još i guru da bude 😂😂

 

Čovek počeo da vodi navijanje,bije se sa ciganima tako da postoje naznake da želi postati Temetrius za siromašne 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Željkova izjava posle meča znači samo jedno, a to je da on podržava to što je Lesor uradio, ne smem ni da zamislim šta bi bilo da je obrnuta situacija. 

 

Fali samo da napišeš kako je to unapred dogovoreno, tj. da je nahuškao svog igrača na protivnika.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Fali samo da napišeš kako je to unapred dogovoreno, tj. da je nahuškao svog igrača na protivnika.

sigurna si da njje?

ni kod prvog pokušaja lesora da udari protivnika njegov trener uopšte nijepokušao da smiri situaciju 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DameTime said:

 

Fali samo da napišeš kako je to unapred dogovoreno, tj. da je nahuškao svog igrača na protivnika.

Jednostavno ne smeš da podržavaš svog igrača kada pesniči protivničkog igrača. U suprotnom znači da odobravaš, što znači da Obradović ono za šta se predstavlja. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je stvarno nevjerovatno da postoje ljudi koji bi zbog onog incidenta sinoc presretali Lessorta na ulici i isli da mu se osvete. Isto ko da nikad prije u kosarci nije bilo onakvih ispada cobana poput Lessorta. Oguli mu suspenziju par utakmica, kazni ga novcano al pricati o nekim presretanjima il cemu vec je bukvalno bolesno plus bi takvo nesto imalo kud i kamo vece posljedice po oba kluba od pickaranja po medijima i drustvenim mrezama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Jednostavno ne smeš da podržavaš svog igrača kada pesniči protivničkog igrača. U suprotnom znači da odobravaš, što znači da Obradović ono za šta se predstavlja. 

 

Ja nisam videla da je on podržao Lesora u ispadima. Kao što rekoh, ovom sledu logičkog zaključivanja samo fali rečenica da je nahuškao svog igrača na protivnika, pa da prođemo pun krug koji je započet na forumu nakon derbija. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Ja nisam videla da je on podržao Lesora u ispadima. Kao što rekoh, ovom sledu logičkog zaključivanja samo fali rečenica da je nahuškao svog igrača na protivnika, pa da prođemo pun krug koji je započet na forumu nakon derbija. 

Ako posle ovoga izgovoriš "ali moram da vidim da li ga je provocirao", znači da ako ga je provocirao, ti ovo podržavaš, tu nema pogrešnog tumačenja.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Ako posle ovoga izgovoriš "ali moram da vidim da li ga je provocirao", znači da ako ga je provocirao, ti ovo podržavaš, tu nema pogrešnog tumačenja.

 

Ne, i dalje ne znači to. Znači samo da je na KZS na neki način stao iza svog igrača, koliko je mogao u datoj situaciji i nakon njegovih užasnih poteza. Meni se to ne sviđa ali ja zato nisam trener, Željkov posao je da i sutra vodi ovaj tim, u kom će biti i Lesor. Ja sam uverena da mu se pošteno načestitao svega i da je dobio i dobiće zasluženu bukvicu. Obradović je vodio 6 klubova do sada, ne sećam se da su njegovi igrači igde bili poznati po tome da žele da se pesniče i povređuju. Ovo što mu se sada pakuje ne smatram okej pristupom jer ga izuzetno poštujem. To je moje mišljenje o ovoj situaciji.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Pre desetak dana igrač virtuelno rešeta mitraljezom navijače Partizana i niko ovde ne traži krv a sad se zbog ovog idiotizma Lesora svi osećaju lično pogođenim i još se pakuje svašta Željku.

Inače je virtuelno rešetanje mitraljezom i nabadanje pesnicom ista stvar. Meni je svaki vid provociranja/trash talk-a dok je u okvirima sporta skroz okej, ipak je suština svega nadmetanje, ali ovako fizički obračun i ovako podmuklo udaranje dok je jasno da druga strana taj vid obračuna ne želi je za svaku osudu.

1 minute ago, DameTime said:

 

Ne, i dalje ne znači to. Znači samo da je na KZS na neki način stao iza svog igrača, koliko je mogao u datoj situaciji i nakon njegovih užasnih poteza. Meni se to ne sviđa ali ja zato nisam trener, Željkov posao je da i sutra vodi ovaj tim, u kom će biti i Lesor. Ja sam uverena da mu se pošteno načestitao svega i da je dobio i dobiće zasluženu bukvicu. Obradović je vodio 6 klubova do sada, ne sećam se da su njegovi igrači igde bili poznati po tome da žele da se pesniče i povređuju. Ovo što mu se sada pakuje ne smatram okej pristupom jer ga izuzetno poštujem. To je moje mišljenje o ovoj situaciji.

Baš iz razloga što je Obradović to što jeste, treba javno da isproziva svog igrača. Vređanje našeg velelepnog predsednika mu smeta na utakmici i može javno i glasno da opljune po svojim navijačima, ali da osudi svog igrača zbog fizičkog nasrtanja na suparničnog igrača bez razloga ne može. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Pre desetak dana igrač virtuelno rešeta mitraljezom navijače Partizana i niko ovde ne traži krv a sad se zbog ovog idiotizma Lesora svi osećaju lično pogođenim i još se pakuje svašta Željku.

nema potrebe da se išta pakuje Obradoviću, ima on toliko toga već spakovanog da priča o huškanju svojih igrača na mrskog protivnika neće preliti čašu, odavno iz nje preliva.

sinoćno njegovo ponašanje je sramota a da se nekom i to sviđa nije mi uopšte iznenađenje, ni prvi ni poslednji put, samo nemoj posle da se kukate i čudite šta se desilo 

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...