Jump to content

ABA liga 2022/2023 - Poslednja ex-Yu sezona?


Kooineeperk

Recommended Posts

1 hour ago, Big Ticket said:

https://www.rtcg.me/sport/kosarka/407075/radonjic-od-naredne-sezone-preuzima-cedevita-olimpiju.html

 

Савршен спој би били, чини се.

 

Писало је неколико нас овдје о овом сценарију као врло могућем и обострано исправном.

 

Da mu obezbijede dobar budzet, slobodu u radu i da samara vecite bez problema.

Nikad popularnija Cedevita Olimpija, ide i nova tema iskoro😀

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Da li je ovo bio evropski rekord u slobodnim bacanjima na jednoj utakmici, i za klub i za igraca? Mozda i svetski. 

Pre toga je drzao Bogdanovic..

 

Barem nije bilo 7,8 faula na lesoru, 5 puta mozda je napravio korake, a tek oko izivljavanje u sred zemlje gde igras i to na srpskim reprezentativce. 

Valjda ce nadležni organi uraditi nesto, cisto sumnjam. 

 

 Ali da se zna ko je drzavni projekat... Iako to stalno se negira, peva se najgore onome ko im da je ogroman novac(nas drzavni na skupocene strance, nista nisu bolja ni Czv) 

 

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

https://www.rtcg.me/sport/kosarka/407075/radonjic-od-naredne-sezone-preuzima-cedevita-olimpiju.html
 
Савршен спој би били, чини се.
 
Писало је неколико нас овдје о овом сценарију као врло могућем и обострано исправном.
 
Mislim da se pominje kao jedan od kandidata ali mi je to unlikely nekako. I zbog nekih drugih stvari koje bi mogle da znače dosta skromniju ekipu nego prethodnih sezona a ne vidim zašto bi Dejo bio u tom filmu. Tako da kapiram da je neko drugi tu.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

O Lesoru sam rekao sta sam imao da kazem na KKCZ topiku: poluneuracunljiv i bezobrazan lik.
Sam je sebi (nepotrebno) zaprzio corbu.

Medjutim,ova hajka na njega mora da prestane. Crtanje mete na njegovo celo ne sme da bude legitimno. Ksenofobija ionako vec jako dugo vremena dominira nasim drustvom,a njeno zagrevanje do tacke kljucanja moze samo dovesti do jos gorih posledica.

Nije bilo tesko pretpostaviti da ce prica delom ici u pravcu: "stranac napada reprezentativce Srbije u Beogradu". Odvratno i jako opasno.

Edited by Drug Crni
slovo
  • Like 12
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTwister said:

Mislim da se pominje kao jedan od kandidata ali mi je to unlikely nekako. I zbog nekih drugih stvari koje bi mogle da znače dosta skromniju ekipu nego prethodnih sezona a ne vidim zašto bi Dejo bio u tom filmu. Tako da kapiram da je neko drugi tu.

 

17 minutes ago, Sharp said:

 

S veliki pitanjem što će biti dalje? Prema dostupnim informacijama, moćni sponzor kluba, Petrol (u kojemu više nije šef Tomaž Berločnik), koji je i jedan od razloga zašto je Tedeschi uopće stigao u Ljubljanu, odlučio je kako od ljeta više neće participirati na način na koji je to radio do sada u proračunu kluba.

Kako Atlantic Grupa nema namjere nadoknađivati razliku u proračunu koja će nastupiti povlačenjem Petrola, spekulira se da će proračun kluba za sljedeću sezonu biti 1,2 milijuna eura. Pri tome već sada klub ima potpisane slovenske igrače Zorana Dragića, Edo Murića i Alena Omića, tu je i ugovor Lovre Gnjidića, pa još neke igrače s opcijama, poput Karla Matkovića, a sve skupa već stoji cijeli milijun. Ostatak momčadi trebali bi biti mladi igrači, poput Roka Radovića koji se lani kalio u Zagrebu, u Cedeviti Junior, ili Saše Cianija, koji to radi ove sezone, vratili bi se s posudba Gregor Glas i Luka Ščuka...

 

Povezah ova dva. Na osnovu ovoga će ABA liga biti još slabija sledeće sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa raskinuti ce se ti ugovori, nije to problem.

 

Problem je sto ABA liga ubrzano gubi svoju svrhu - to takmicenje osnovano je da se razlikuje od KLS, a zavrsice bas kao KLS ako pretpostavimo da se SCG nikada nije raspala, sa dodatkom nenormalnih ulaganja u dva kluba. 

 

Cedevita (ako je tacno da je ovo kraj ozbiljnih ulaganja) je zapravo prica o rezultatu koji je uticao na sudbinu kluba - drugi primer je Monaco koji je usao u EL preko EC i preko noci postao ozbiljan kandidat za F4. Cak i Virtus je primer za to - tek kada su osvojili EC uspeli da se plasiraju u EL.

 

I to je sustina, da se klubovima da sansa da ako na terenu nesto naprave, da rastu i finansijski, kao sto je slucaj u fudbalu. Ne da fakticki neko kupuje mesto u EL, pa onda mesto u TOP8, a sutra mozda i mesto na F4 nenormalnim ulaganjima iz sezone u sezonu, kao sto je do sada to bio slucaj.

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pravno pitanje.

 

Zamislimo situaciju da su Petruseva zbog dogadjaja na derbiju rebnuli 3 utakmice npr, a da se desilo da se odlozena utakmica sa Cedevitom igra sledece nedelje. Da li bi Petrusev mogao da igra? 

 

Spoiler

u pitanju je opklada, ja tvrdim da ne bi mogao, drugar pravnik kaze da bi. Meni je to van pameti

 

Edited by pantelia
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pantelia said:

Imam jedno pravno pitanje.

 

Zamislimo situaciju da su Petruseva zbog dogadjaja na derbiju rebnuli 3 utakmice npr, a da se desilo da se odlozena utakmica sa Cedevitom igra sledece nedelje. Da li bi Petrusev mogao da igra? 

 

  Hide contents

u pitanju je opklada, ja tvrdim da ne bi mogao, drugar pravnik kaze da bi. Meni je to van pameti

 

Na svako resenje postoji rok za prigovor i tek kada prodje i ako se ne usvoji onda je to resenje pravosnazno.

:default_coffee:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, pantelia said:

Imam jedno pravno pitanje.

 

Zamislimo situaciju da su Petruseva zbog dogadjaja na derbiju rebnuli 3 utakmice npr, a da se desilo da se odlozena utakmica sa Cedevitom igra sledece nedelje. Da li bi Petrusev mogao da igra? 

 

  Hide contents

u pitanju je opklada, ja tvrdim da ne bi mogao, drugar pravnik kaze da bi. Meni je to van pameti

 

To sam i ja hteo da pitam za Lesora. Ako bi npr. danas dobio tri utakmice neigranja, da li se u to računa Budućnost koja je po programu za vikend a u stvari je odložena mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

To sam i ja hteo da pitam za Lesora. Ako bi npr. danas dobio tri utakmice neigranja, da li se u to računa Budućnost koja je po programu za vikend a u stvari je odložena mesec dana.

Jos uvek je istrazni postupak u pitanju - nije uhapsen niti mu je odredjen pritvor da ne utice na svedoke, tako da nema zakonskih prepreka da ostvari svoje pravo na rad.

Dure Lex sed Lex.

Pitanje je i da li ce se u sve to umesati Ambasada Rebublike Francuske i pruziti odgovarajucu pravnu pomoc svom egzistencijalno ugrozenom drzavljaninu (pretnje preko mreza i dr.), a znamo kako domaci Organi saradjuju kada im neko zavrce cojones.

 

:smiley59:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Barkley#34 said:

To sam i ja hteo da pitam za Lesora. Ako bi npr. danas dobio tri utakmice neigranja, da li se u to računa Budućnost koja je po programu za vikend a u stvari je odložena mesec dana.

 

Nekako mi deluje logično na tri sledeće tekme bez obzira koje su i da li su odložene.

Edited by propolis
Mada ne verujem da će biti kažnjen više od jedne tekme.
Link to comment
Share on other sites

Nisam pomenuo Lesora bas da izbegnem sve ove gluposti, a zanima me odgovor. Znaci da li igrac koji je suspednovan na 3 utakmice u nekoj ligi ima pravo da igra u odlozenoj utakmici koja bi se igrala izmedju te 3.

 

edit: Ili da krenemo sa druge strane, ovo sto Barkli kaze, da li se suspenzija odnosi na sledece 3 utakmice (koje god da su), ili na konkretne 3, makar se i odlozile.

 

Meni je suludo ako se ne ide redom.

 

Edited by pantelia
Link to comment
Share on other sites

Dobila je Igokea, verujem da su nekako uspeli da izbegnu borbu za opstanak.

 

Ostaje da se vidi da li ce ispasti Borac ili MZT.

 

Borac ima jos Megu, MZT i Crvenu zvezdu kod kuce, Split i Buducnost u gostima - nezgodan raspored, ali mogu do 2 pobede sa kojima bi izborili opstanak.

 

MZT ima Borac i Split u gostima i Zadar i Cibonu kod kuce. Oni imaju 4 pobede i -8 u Skoplju protiv Borca (koji ima i pobedu vise), pa je jasno da ce morati da dobiju u Cacku inace nas napustaju nakon samo jedne sezone.

 

Sto se tice ABA2 lige, ligaski deo je prosao u dominaciji Helios Sunsa koji ce biti prvi favorit da zameni MZT kao novi clan ABA lige. Trebalo bi da imaju lagan posao protiv Pelistera u cetvrtfinalu, a onda bi u polufinalu igrali protiv neke ekipe iz BiH, Sirokog ili Borca BL. U drugom delu kostura Krka i Zlatibor ce morati da prodju ekipe iz Crne Gore (Podgorica i Sutjeska) pre nego sto budu odigrali derbi za prolaz u finale.

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2023 at 11:01 AM, Perkos2 said:

KK Parizan ako želi normalu u košarci mora da se oglasi i osudi ponašanje svog igrača. Takav gest bi smirio strasti a dvaki pokušaj opravdanja tog postupka napraviće situaciju koja lako može da postane ratna. Jasno mi je da to do forumaša navijača ne dopire ali se ipak nadam da u KKPartizan ima ko da rszmišlja i da nisu svi obradović i lesor.

Hahaha! Savic? Limar?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...