Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

On 11/26/2022 at 8:46 AM, Guru said:

Ban.png

 

 https://www.urbandictionary.com/define.php?term=corny

 

Znači drži se apsolutno isti kriterijum i samim tim je ban potpuno opravdan. 

 

Ova definicija izraza/zargona je verovatno najnetacnija koju sam ikada video. Prvih 10 Google pretraga ce ti manje-vise dati slicno znacenje, ali niti jedna ima ovu uvredljivu, pre svega pogresnu konotaciju. Da ne pominjem ovo idiotic. Pretpostavljao sam da ce pratioci NBA i citaoci overseas portala znati upotrebu corny, nesto izrazenijeg izraza za cringe.

 

Cambridge dictionary:

 

Quote

corny

adjective

   informalUK  /ˈkɔː.ni/ US  /ˈkɔːr.ni/

 

(especially of jokes, films, stories, etc.) showing no new ideas or too often repeated, and therefore not funny or interesting:

corny jokes

I couldn't watch the whole movie - it was just too corny.

 

Imajuci boldovano na umu, nadam se da je jasno zasto je kolega 1945/Kornet dobio nadimak Corny. Apsolutno je proisteklo iz njegovog opusa, koji su mnogi ovde prepoznavali bas kao ovaj bold. Nije u pitanju slucajnost, kako je on pomislio, ali apsolutno nije u pitanju vredjanje kako ste ga nakalemili. 

 

@uvrnuto

 

Ti si druze moj u razmaku od 20 dana opalio mojoj malenkosti dva bana bez da si razumeo izraz koji je upotrebljen. Ipak, ni to mi nije najlosije od svega, vec to sto si jednostavno izignorisao 20+ postova vezanih za ta dva bana. Nisu svi bili u neslaganju sa odlukom, ali si samo odlucio da iskuliras. Iskulirao si i moj normalan, civilizovan upis nakon prso situacije.

 

Nisam od onih koji ocekuje da se moderacije ovde pere i pravda, naprotiv - razumem da je ovo volontarna stvar i da svako ima neke svoje obaveze, hobije. Ali ne mogu da ne primetim da si resio da ignorises dva izuzetno shady bana koja si udelio - dok si se vrlo revnosno objasnjavao kada su u pitanju druge situacije. Cak i one gde se odredjeni igraci nazivaju glavatima, spodobama ili one gde vas je lik iznapusavao ala osnovac.

 

Takodje, kao moderator znam da na raspolaganju imas nekoliko alata za moderisanje kontenta ovde - brisanje postova, editovanje postova, privatne poruke... u procepu izmedju generacijskih utakmica na SP 2022 i derbija u okviru ABA lige, ti si ipak resio da lupis packu. Nije na meni da vam govorim kako da moderisete, ali mi je jasno da si bio siguran u svoju odluku. Neka, na kraju dana, ipak je najbitnije da nisi GTR moderator.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče kuliranja, obično to radim kada neki od forumaša već odgovore na pitanje čemu ban. Ili šta god već da je u pitanju. Druga situacija je kada se neko pravi blesav i prilično je svestan šta radi, i u konkretnoj situaciji i generalno na forumu. Pa tako i mene (i kolege) pravi blesavim.
 

45 minutes ago, kendrick said:

Ti si druze moj u razmaku od 20 dana opalio mojoj malenkosti dva bana bez da si razumeo izraz koji je upotrebljen.


Ono što je problem, a što sam već napominjao kada su bili neki banovi za @Cooper, prečesto se vi igrate na granici dozvoljenog i jednostavno nekad ćete pasti. Tako je i sa ove dve kazne. Kao što kažeš, ovo se radi volonterski, pa ću prilično površno da se igram psihologa, učitelja, lektora, sudije ili koje god profesije koja je potrebna za analizu vaših problematičnih postova. Takođe i istoričara, apropo generacijskih utakmica.


Što se tiče drugih alata moderisanja, za to si u potpunosti u pravu i mogu da ti potvrde mnogi forumaši da ih uveliko koristimo. Pa i ti sigurno, jer ti je nemali broj postova prebacivan ili brisan.


S obzirom da često imaš i kvalitetne postove (što šaljive, što ozbiljne), a kao što smo videli da su te kolege pohvalile zbog pisanja na fudbalu, poželeo bih ti da pisanje i diskusiju ne spuštaš na lični nivo, pa neće biti ni ovakvih situacija i kazni.


Što se mene tiče, da prihvatim grešku nije mi problem, kao ni da se izvinim i ovde bilo kome da odgovorim, mislim da je to svima jasno. Samo ne želim da me neko pravi blesavim.

I na kraju, prestao sam da brojim koji put ovo pišem, ali odluke ne donosim sam, sem nekih jednostavnih, tako da prihvatam ovo obraćanje kao obraćanje moderatorskom timu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se ako je off, ali ne znam gde bih konstatovao ovo:

 

Svaki put se sokiram kada vidim da @kendrick ima tipa "samo" 700+postova pored imena.

Mislim da je spomenut samo na ovom topiku vise puta od tog broja. Pomislio bi covek da ima bar 5-10 hiljada upisa...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Klipan said:

Izvinjavam se ako je off, ali ne znam gde bih konstatovao ovo:

 

Svaki put se sokiram kada vidim da @kendrick ima tipa "samo" 700+postova pored imena.

Mislim da je spomenut samo na ovom topiku vise puta od tog broja. Pomislio bi covek da ima bar 5-10 hiljada upisa...

 

 

 

 

Haha, i ja isto pomislim. Ne znam da li je nekada menjao nalog ili je od ranije poznat sa b92. Može reći on ili neko ko bolje poznaje istoriju forumašenja. 

Link to comment
Share on other sites

@uvrnuto

 

Solidan pushback, tona sugar coatinga i konkluzija - povrsno cu da se igram lektora i psihologa, a i previse ste vi na granici dozvoljenog. Sta ovo uopste znaci? Meni zvuci kao najlaksi dodging odgovor, ne zelis da ulazis u razloge/thought process kada si me banovao, pa kao neka ga ovako. 

Sta sam ja to uopste akumulirao? Dva puta sam oslovio 1945 sa Corny, sto nije uvredljiv niti podrugljiv termin. Bukvalno rame uz rame sa "nisi zanimljiv/ponavljas se, dosadan si".

 

1 hour ago, uvrnuto said:

Što se mene tiče, da prihvatim grešku nije mi problem, kao ni da se izvinim i ovde bilo kome da odgovorim, mislim da je to svima jasno. Samo ne želim da me neko pravi blesavim.

 

Vidim, pa si resio da mene pravis blesavim. Toliko nemas problem, da od tri stavke koje si naveo, u ovom slucaju nisi:

  • prihvatio gresku
  • izvinio se
  • bilo kome odgovorio

Jakih 100%. 

 

Ne ocekujem od tebe ovde da se bilo kome pravdas niti izvinjavas. Voleo bih da objasnis zasto si resio da me banujes na 5 dana, nista vise od toga. Ne zato sto bih da te pravim blesavim, vec zato sto si me banovao bez validnog razloga.

Link to comment
Share on other sites

@Klipan

Ne znam da li se sećaš ali Kendrick i Kuper su zarili i palili na pokojnom b92 forumu, bukvalno su uspevali da napišu ono sto darko, sirmium, bounty misle a da prodju bez bana. Prelepo. Ova verzija Kendricka sada mi je umivena, bio je mnogo žustriji ranije. Inače meni lično omiljeniji iz dvojca KK jer sa njim možeš i da razmeniš postove dok npr Kupi samo fura svoju propagandu i ne obazire se na realnost. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marvin said:

Molio bih da se malo proluftira topic KKCZ, jer od vesti (kakva god bila) da im dolazi igrac, svaki drugi post je o KKP, Ostoji itede.

 

Pa jasno je zasto je o Ostoji, jer se tice utakmice sa Zvezdom i (ne)gostovanja navijaca u predstojecem derbiju. O Ostoji je jer je on javno, na televiziji sa nacionalnom frekvencijom, objavio kako ce dozvoliti gostujuce navijace na nivou 400. I jos da tvrdi kako Partizan nece kao Barselona... 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Marvin said:

Je8e mi se za Ostoju, covek je lazov. Mislio sam na ove vesti o Kampacu i zilion postova iz cije kuhinje to dolazi (kojih se, da bude jasno, grozim i na KKP topicu) koji pripadaju tati.

 

Sprdamo se malo kolega, ne zamjeri. 

 

Inače se slažem. Mada je i tata malo zamrla u posljednje vrijeme. :classic_smile:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marvin said:

Je8e mi se za Ostoju, covek je lazov.

Respect 👍

 

2 hours ago, Marvin said:

Mislio sam na ove vesti o Kampacu i zilion postova iz cije kuhinje to dolazi (kojih se, da bude jasno, grozim i na KKP topicu) koji pripadaju tati.

A to da, slazem se, to su tata postovi...

Tata is dead, long live Tata. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako bi bilo da otvorimo temu Veciti Derbi - Live u kojoj bi utakmicu komentarisali svi navijaci ali tvist je u tome da bude totalna zezancija, nikakva vredjanja ni forumasa (naravno) ali ni aktera derbija ne bi bila dozvoljena, dozvoljeno je jinx-ovanje, kvalitetno prozivanje i bacanje fora i slicno. Kao da sedimo na gajbi sa ortacima koji navijaju i za jedne i za druge. I onda to ponovimo za svaki derbi, bude otvorena par sati pre tekme i zatvara se sa zavrsetkom tekme. 

 

Ekstremno: ciji post ne dobije ni jedan lajk do kraja veceri, dobije ban 2 dana da ne moze da komentarise utakmicu 😄  

Manje ekstremno: ciji post ne dobije ni jedan lajk ne sme da pise u Tati nedelju dana - ako pise, dobije ban 😄 

Link to comment
Share on other sites

Ideja je da to stvarno bude kvalitetno peckanje, ono da se nasmejes i na komsijske fore. Nulta tolerancija prema bilo kakvom vredjanju bilo koga. Ali nije mi ideja da pecamo budale. Nego da na ovaj nacin bas popravimo atmosferu medju navijacima. 

 

Ne znam da li to mozemo, nadam se da da. 

 

Ali nece biti smisla da ja samo otvorim a niko nema nameru da ucestvuje 😄 ili jos gore da ucestvuje samo jedna "strana brda". 

 

Ajmo komsije @Cooper @kendrick @Kronostime @fillam @Instinkt @Barkley#34 @Son_of_a_gun @Luchifer89 @Marvin @Alex_Serbia @Stiletto zaboravicu nekoga... 

 

 

Ajmo "nasi" 😄 

@uini @Wingwalker @Sector @Čvarkov @srlepajce @Dropkick Murphys @Kosjan Willavić @Miki28 @medobrundo @Kankkunen @Green23 @Tamburinjo ...dosta... ovde sam izostavio mnoge ali bio bi poduzi spisak. 

 

Prastajte i jedni i drugi koje sam izostavio!

 

Jeste li za jedan stiskavac? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...