Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

Just now, uini said:

 

 

jel' ste vas dvoje gledali video od 1:05 pa nadalje?

ako jeste, voleo bih da prodiskutujemo (ne bih, samo bih voleo da se udaljite sa foruma : ))

ako niste, pogledajte.

 

Nisam gledala, pročitala sam tekst koji je napisao i postavila sam pitanje. Moderaciji, ne tebi. I svakako nemaš pravo da glumiš policajca i određuješ ko da se udalji odavde. Stavi na IL ako ti smeta. 

 

5 minutes ago, Sam B said:

 

Iskreno, mislim da je zbog konotacije teme na kojoj se to pisalo. To sto je Partizan osnovan u Hrvatskoj nema nikakve veze sa razgovorom o sportu, i u bilo kojoj sportskoj diskusiji, sem na tati, ne treba da se iznosi kao argument za bilo sta. Ban je opravdan. Zaista bi trebalo da na ovom mestu odjebemo od nacionalizma i ksenofobije bilo kakve vrste.

 

Ako je tema neka istorija klubova onda je to ok napisati, ali nikako kao nesto negativno. 

 

Meni zvuči da je on pisao o istoriji klubova, ali očigledno da nije tako. Verovatno je uzeta u obzir i istorija njegovog pisanja o PAR. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Nisam gledala, pročitala sam tekst koji je napisao i postavila sam pitanje. Moderaciji, ne tebi. I svakako nemaš pravo da glumiš policajca i određuješ ko da se udalji odavde. Stavi na IL ako ti smeta.  

 

pogledaj video od 1:05 pa nadalje pre nego što postaviš pitanje moderaciji.

moje pitanje je bilo retoričko, pošto mije jasno da niste videli video koji je posadio, čim postavljate ovakva pitanja.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

pogledaj video od 1:05 pa nadalje pre nego što postaviš pitanje moderaciji.

moje pitanje je bilo retoričko, pošto mije jasno da niste videli video koji je posadio, čim postavljate ovakva pitanja.

 

I dalje ne objašnjava tvoju potrebu da u svakoj čorbi budeš mirodjija i(li) PR moderaciji. Pogotovo što je moderacija ovde super.

 

Preletela sam video, ok, nabrajaju se bivši igrači Partizana koji su nastupali i za HRV, da je u nekom periodu predsednik bio Tudjman... Može se protumačiti kao nacionalizam ali je nategnuto malo ako su to sve ujedno i činjenične informacije (ne znam da li su, da li je framework ili šta već jer o PAR ne znam ništa sem imena, stoga i pitanje).

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

 

Preletela sam video, ok, nabrajaju se bivši igrači Partizana koji su nastupali i za HRV, da je u nekom periodu predsednik bio Tudjman... Može se protumačiti kao nacionalizam ali je nategnuto malo ako su to sve ujedno i činjenične informaciju (ne znam da li su, da li je framework ili šta već, stoga i pitanje).

 

malo se preletela od 1:05 i videla da se pominje franjo tuđman mm?

šta je ovo, delijka sever relativizacija? 

 

kyrie irving je kažnjen za slična sranja više od 15ak dana, pa ako je tebi sve to činjenično stanje sa videa, navijam da te lepo odstrane da ne čitam ovakve baljezgarije. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

malo se preletela od 1:05 i videla da se pominje franjo tuđman mm?

šta je ovo, delijka sever relativizacija? 

 

kyrie irving je kažnjen za slična sranja više od 15ak dana, pa ako je tebi sve to činjenično stanje sa videa, navijam da te lepo odstrane da ne čitam ovakve baljezgarije. 

 

Da, zato što ja ne znam apsolutno ništa o Partizanu i HRV i ostalo. Zato sam i postavila pitanje da mi se objasni šta je tačno nacionalizam tu. 

 

Zbog toga i pitam da mi se pojasni da li je to informacionog tipa ili framework, tumačenje, jer onda mogu da razumem.

 

Kao što rekoh, ako ćeš da glumiš PR-a moderaciji nema potrebe za tim, iako mi je jasno da voliš da se umešaš svuda jer je to tvoj MO. Ja nisam navijački opredeljena pa samim tim nemam potrebe da relativizujem. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

ne moraš da budeš navijački opredeljena da bi bila deo relativizacije. eto mnogih ljudi koji ne znaju za sport a rade isto 

 

Relativizacija = sumnja u tačnost nečega, uslovljavanje, uporedjivanje vrednosti

 

Pre nego što prilepiš etiketu čisto da budemo on the same page. Postavila sam pitanje moderaciji, ne tebi. I to da ponovim jer se osećaš entitled da odstranjuješ i odgovaraš na pitanja koja ti nisu upućena. 

 

P.S. Nazvao si moju "relativizaciju" delijka sever rac, zato sam rekla da nemam navijačko opredeljenje i ne nastupam iz te pozicije. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Pre nego što prilepiš etiketu čisto da budemo on the same page.

 

jebeš pitanje moderaciji, tebi je onaj video okejiš i istorijsko štivo, makar po nekoliko prethodnih upisa.

mene jedino to interesuje, ne tvoja logika šta bi ja trebalo / ne bi trebalo da radim.

 

mene ova racionalizacija nacionalizma u.ž.a.s.a.v.a.

daće bog i sveti savoi da nas je više pa da te bude sramota što tako misliš ako već ne kapiraš da je naopako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo ja ću se javno obratiti moderaciji da zaustavi ovog čoveka u podmetačini. Nigde nisam napisala da je:

 

1. Okej

2. Istorijsko štivo 

 

PITALA SAM. Još jednom, ako ti nije jasno, MODERACIJU, NE TEBE. Ako se ovaj video gleda iz tog ugla, da je framework da se Partizan predstavi na određeni način, onda mi je sasvim jasno zašto je vredno bana. I na to će odgovoriti moderacija, ne uini. 

 

P.S. Sad učitavaš i podmećeš racionalizaciju, ne relativizaciju nacionalizma, prelepo. 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Evo mene kuci.

 

Odgledah klip. Mislim da je ban prekratak. Ovaj klip dovodi direktno u vezu igrace Partizana sa Hitlerovskom NDH. Cak nema veze ni sa Hrvatskom vec sa nacistima. Ovome nema mesta na ovom forumu. Sramotno, i nema ni potrebe pitati uopste u kom je kontekstu napisano, tako da je moje prvo pitanje bilo suvisno i izvinjavam se za to, bio sam na poslu.

 

U to ime, i molim da se to uzme u razmatranje, zelim da zamolim da se u buduce kaznjava i svaki kontekst navijaca Partizana koji ide u prilog da mi Zvezdasi podrzavamo ovaj diktatorski rezim u Srbiji. I jedno i drugo je gnusna provokacija i sa normalnim ljudima nema nikakve veze. 

 

Hvala unapred.

Edited by Sam B
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sam B said:

Na poslu sam, pa sam malo ispauzirao, i video ban. Nisam odgledao klip, odgledacu kuci. Ako nije trebalo da pitam, to jest ako je klip ocigledno diskriminatorski, onda se unapred izvinjavam.

 

Ma klip je klasican propaganda stil gde se potencira kako Partizan nije srpski klub, odnosno kako su su u njemu igrali/bili funkcioneri individue koje, hm, nisu nuzno bas naklonjenji Srbiji i/ili srpskom narodu.

 

Sa druge strane, mislim da Uini preteruje u svom lovu na vestice glede DameTime.

 

Edit: preciznost

Edited by Horium
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Horium said:

 

Ma klip je klasican propaganda stil gde se potencira kako Partizan nije srpski klub, odnosno kako su su u njemu igrali/bili funkcioneri individue koje, hm, nisu nuzno bas naklonjenji Srbiji i/ili srpskom narodu.

 

Sa druge strane, mislim da Uini preteruje u svom lovu na vestice.

 

Ne, potencira se nacisticka NDH. Partizan se prikazuje kao nacisticki klub. Ovome nema mesta ovde.

 

uini preteruje samo u tome sto se stalno javlja ali stav mu je ispravan.

 

Edit: I ovo moram da dodam. Sve i da je sve ovo tacno, da jeste tako bilo, kakve veze to ima sa danasnjim ljudima u Srbiji koji navijaju za Partizan? Zar su oni odgovorni za proslost njihovog kluba? Kakve veze bilo ko od njih ima sa time?

Edited by Sam B
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sam B said:

 

Ne, potencira se nacisticka NDH. Partizan se prikazuje kao nacisticki klub. Ovome nema mesta ovde.

 

uini preteruje samo u tome sto se stalno javlja ali stav mu je ispravan.

 

Ruku na srce, s obzirom na dodatak onog coveka sto je sa Kosova, i one liste na kraju koja ukljucuje razlicita imena cija je zajednicka nota valjda bila ta sto nisu Srbi, ja licno sam to video vise kao da se prikazuje kao nesrpski klub ali razumem zasto bi neko to shvatio kao direktno podmetanje za nacizam...

Edited by Horium
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Horium said:

 

Ruku na srce, s obzirom na dodatak onog coveka sto je sa Kosova, i one liste na kraju koja ukljucuje razlicita imena cija je zajednicka nota valjda bila ta sto nisu Srbi, ja licno sam to video vise kao da se prikazuje kao nesrpski klub ali razumem zasto bi neko to shvatio kao direktno podmetanje za nacizam...

 

huhuhuhuhuhuhuuuu.

......

 

 

sve u svemu, koimoi je lik i banovan? dajte oslobodjenije i poslanice izvinjenija svima koji su optuzeni samo zato sto vole srbiju i pravoslavlje. bedno.

Link to comment
Share on other sites

Ovo su vrlo delikatne teme, ja lično bih banovala svakog ko potegne "brojanje krvnih zrnaca" na bilo koji način. Medjutim kad se nalepi etiketa nacionalizma treba uvek imati u glavi šta je to - veličanje svog naroda uz nepriznavanje, omalovažavanje i vredjanje drugih naroda (uprošćena definicija). S tim u vezi nije problem ban za forumaša, već sam više pitala jer u njegovom pisanju nisam videla nameru da se potegne nacionalizam.

 

Glede video klipa, tu takodje stoji moje pitanje jer ne znam ništa o istorijatima klubova i kako se oni predstavljaju, tj. frameworku i prosto ne znam u šta gledam ni kako to da shvatim.

 

Moderacija može i da počisti ove naše komentare ako smatra da treba, ali ću zamoliti da se pored potpirivanja nacionalizma sankcioniše i podmetanje nacionalizma i tumačenje šta je nekom u glavi dok piše. Niti je uiniju prvi put da to radi niti sam samo ja u pitanju i nisam dužna da trpim takav bezobrazluk na kulturno postavljeno pitanje. Hvala. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Glede video klipa, tu takodje stoji moje pitanje jer ne znam ništa o istorijatima klubova i kako se oni predstavljaju, tj. frameworku i prosto ne znam u šta gledam ni kako to da shvatim.

 

Ako znas sta je NDH, a verujem da znas, onda vidis i konotaciju klipa. Zar ne? Zasto klip udara crossreference za igrace koji su igrali za Partizan i za NDH?

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sam B said:

 

Ako znas sta je NDH, a verujem da znas, onda vidis i konotaciju klipa. Zar ne? Zasto klip udara crossreference za igrace koji su igrali za Partizan i za NDH?

 

Iskreno, nisam videla to za NDH, napisah gore da sam preletela klip jer nemam vremena sad da gledam sve i da se informišem u šta gledam. Ako je tako, onda su autori klipa imali jasnu nameru da odrade framework i manipulišu informacijama.

 

@uiniEvo neka moderacija kaže da li treba da se brišu moja legitimna pitanja, da sam relativizovala i racionalizovala nacionalističke stavove, da baljezgam i da me treba udaljiti sa foruma. Nemam problem.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

huhuhuhuhuhuhuuuu.

......

 

 

sve u svemu, koimoi je lik i banovan? dajte oslobodjenije i poslanice izvinjenija svima koji su optuzeni samo zato sto vole srbiju i pravoslavlje. bedno.

 

Lik je banovan zato sto je okacio neprikladan i zlonameran video uz ociglednu nameru provokacije.

Bedno, bedno, ali nesto drugo je bedno nego sto ti impliciras.

Link to comment
Share on other sites

Sad ja ulijećem k'o padobranac ali moram da iskoristim priliku da pitam, jel neko od vas stvarno gleda koji klub ima više Srba kroz istoriju i danas, pa je sad jedan "srpskiji" a drugi manje srpski? Jel vam znači to nešto da navijate za klub koji je najsrpskiji i šta konkretno imate od toga?

 

Čak i da je istina da je Partizan hrvatski klub osnovan u Zagrebu, koji dio ove izjave smatrate da je inferioran, ponižavajuć, uvredljiv ili šta već mislite u svojim glavama kad bockate ortaka koji navija za Partizan?

 

Ja ne mogu Partizan da doživljavam kao srpski klub osim u smislu što igra srpsku ligu i stadion mu je u Beogradu. Partizan je klub svih svojih navijača pa i moj i ne može biti samo srpski jer ni ja nisam čisti Srbin. Meni je drago što za Partizan i dan danas navijaju i Hrvati i muslimani i Albanci. Isto volim Mancea, Kataneca, Vokrija, Prekazija kao i Saleta, Mocu, Savu... Ili Dijaru, Moreiru, Klea...

 

Meni lično jako smeta što se za Crvenu Zvezdu stalno vezuje pridjev "srpski" za sve živo jer mislim da je to veći klub od malih nacionalnih granica pa me zanima zašto to sebi radite.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...