Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

10 hours ago, Kooineeperk said:

Kad budes nasao gde te nisam precizno citirao, mozes me slobodno prijaviti za podmetanje. 

 

Do tada mozes da okacis ovo "podmetacina par ekselans" koju vec drugi put pominjes, macku o rep. Podmetacina je kad ti navodis za nekoga da podmece bez dokaza. Ako mislis na nekog drugog, e za takve slucajeve ne znam, eno vidim i Berti je precizno citirao, mozda je neko na KKCZ temi drugacije reagovao. 

 

 

A na prethodni moj komentar, ocekivano, nemas nista da kazes, jer je konkretan, objasnjeno kao malom detetu, ispravan (to sto ponavljam da vredjanjima nema opravdanja nikada, a ti ne mozes da smognes snage ni to da priznas i kazes "ok, tako je") i apsolutno bez ikakvih uvreda (ni prema tebi, ni prema klubu koji podrzavas) ili odgovora na tvoje provokacije sa "prdezom" i "napusavanjem". 

 

 

Nismo isti - barem ti i ja. 

 

Generalno gledano, nazalost imamo vise slicnosti nego razlika, a pozitivne razlike treba isticati da bi se skrenula paznja da moze bolje. Ne po cenu da neko bude losiji, vec da budemo bolji, kolektivno, kao drustvo. 

 

 

Pošto je ta rasprava krenula od mog posta, red je da se oglasim i svakako da ne bi ponavljao stvari i teze, da podržim kolegu @Kooineeperk ,slažem se u potpunosti od slova do slova.

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kooineeperk said:

Kad budes nasao gde te nisam precizno citirao, mozes me slobodno prijaviti za podmetanje. 

 

Do tada mozes da okacis ovo "podmetacina par ekselans" koju vec drugi put pominjes, macku o rep. Podmetacina je kad ti navodis za nekoga da podmece bez dokaza. Ako mislis na nekog drugog, e za takve slucajeve ne znam, eno vidim i Berti je precizno citirao, mozda je neko na KKCZ temi drugacije reagovao. 

 

 

A na prethodni moj komentar, ocekivano, nemas nista da kazes, jer je konkretan, objasnjeno kao malom detetu, ispravan (to sto ponavljam da vredjanjima nema opravdanja nikada, a ti ne mozes da smognes snage ni to da priznas i kazes "ok, tako je") i apsolutno bez ikakvih uvreda (ni prema tebi, ni prema klubu koji podrzavas) ili odgovora na tvoje provokacije sa "prdezom" i "napusavanjem". 

 

 

Nismo isti - barem ti i ja. 

 

Generalno gledano, nazalost imamo vise slicnosti nego razlika, a pozitivne razlike treba isticati da bi se skrenula paznja da moze bolje. Ne po cenu da neko bude losiji, vec da budemo bolji, kolektivno, kao drustvo. 

 

 

 

Sa kime si ti našao da se mačuješ. Iskuliraj, previše je ostrašćenosti, da bi se rezonovalo zdravorazumski. Za neke je imaginarni svet stvarni beg od realnosti.  

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Don Dusko said:

 

 

upravu. 

 

32 minutes ago, Arsenije Pesic said:

 

visuals-yTIv7tiFglT180Hn-bfN4Ow-t1240x26

 

2 minutes ago, Don Dusko said:

 

U pravu. 😄

 

Pošto prilično volim pravopis, jezičke začkoljice, nedeoumice i sl, a često se desi da ljudi koji pišu ovde greše, imao sam ideju da otvorimo jednu temu gde bismo mogli da sugerišemo nekome da greši u pisanju. I to ne mora biti samo greška u pisanju reči, već npr. i stil pisanja (@Brat od Korneta tebe gledam), itd.

Kod @Don Dusko koliko sam pohvatao srpski jezik i nije "maternji", pa razumem greške. Ali što ne ispraviti. 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uvrnuto said:

Pošto prilično volim pravopis, jezičke začkoljice, nedeoumice i sl, a često se desi da ljudi koji pišu ovde greše, imao sam ideju da otvorimo jednu temu gde bismo mogli da sugerišemo nekome da greši u pisanju. I to ne mora biti samo greška u pisanju reči, već npr. i stil pisanja (@Brat od Korneta tebe gledam), itd.

 

Posto volis pravopis i jezicke zackoljice, posle sl se stavi tacka znaci trebalo ti je pisati ''nedoumice i sl., a često...'' mozda cak zarez ne bi bio ni potreban u tom slucaju al tu je @DameTime ona ti je specijalista za gramatiku, mozemo nju da pitamo. 🙂

 

I ja tebe gledam, kad naucimo sve nedoumice, tek onda mozemo o stilovima. 😃

 

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Brat od Korneta said:

Posto volis pravopis i jezicke zackoljice, posle sl se stavi tacka znaci trebalo ti je pisati ''nedoumice i sl., a često...'' mozda cak zarez ne bi bio ni potreban u tom slucaju

 

Nas su učili da se znakovi "ne vole", pa da nema potrebe za tačkom ispred zapete. 

@Čvarkov možda može pomoći. 😄

Edited by uvrnuto
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Да ли је по правилима форума предвиђен бан за форумаша који назове тренера једног кошаркашког клуба "полтрончином" и "људским одроном", или је адекватна казна само брисање поста? Хвала.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uvrnuto said:

 

Nas su učili da se znakovi "ne vole", pa da "nema potrebe za tačkom ispred zapete. 

@Čvarkov možda može pomoći. 😄

Nisam Čvarkov ali mogu da pogledam.

 

Znakovi se ne nagomilavaju, osim kada su u pitanju skraćenice, kod kojih uvek moraš da zadržiš tačku. To bi značilo da je u ovom slučaju Kornet u pravu.

 

Nego, da li ova tema:

zadovoljava naše potrebe?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

Znakovi se ne nagomilavaju, osim kada su u pitanju skraćenice, kod kojih uvek moraš da zadržiš tačku.

 

Znaci, recimo:

Bajern, Real, Olimpijakos, itd., su klubovi koji... <-ovde ima tacke iza "itd." jer je skracenica.

Te 2002, u Indijanapolisu, kada je Pesic... <-ovde nema tacke iza 2002 iako je redni broj (mislim da je ovo najcesca greska kod ljudi, pa i kod mene). 

 

Ja uvek stavljam SVEEEE interpunkcijske znake 😄 ima se, moze se, sta mi tesko 😄 

Edited by Kooineeperk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Posto volis pravopis i jezicke zackoljice, posle sl se stavi tacka znaci trebalo ti je pisati ''nedoumice i sl., a često...'' mozda cak zarez ne bi bio ni potreban u tom slucaju al tu je @DameTime ona ti je specijalista za gramatiku, mozemo nju da pitamo. 🙂

 

I ja tebe gledam, kad naucimo sve nedoumice, tek onda mozemo o stilovima. 😃

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

Jak sam ti ja specijalista. 😆 Nisam sigurna oko tačke ispred zapete, da li su nešto menjali u pravopisu.

Link to comment
Share on other sites

Podrska za @bosMan_jr.

 

Razumem mod tim i da je ovo vise vaspitno prema drugima, nego prema 'odstreljenom'... ali mislim da je ovde potrebnije gledati siri kontekst i poentu. Mozda nije najbolje izreceno, mozda, ali kritika ljudi/forumasa koji su fatalisti, zapomazu, idu iz euforije u ocaj i nazad par puta u nedelju dana, a pri tom hiperprodukuju nekvalitetan sadrzaj - stoji i treba da stoji. Radije bih citao bosmana (cak i u 'psihijatar' izdanju), nego gomilu drugih.

 

Naravno, misljenje je kao dupe - svako ga ima (i cesto ume da smrdi), ali morah ovo da napisem...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sad videh taj ban. @Geronimo što bi rekli 100 drama, 7 kamenova, šta ti nije jasno. Mislim očigledno je da nije problem u kritici forumaša, već u načinu na koji je iznesena - uz gomilu psiholoških klasifikacija, koje nisu dozvoljene na forumu. I sam si to naveo u svom postu. Da nije sankcionisano, ispalo bi da forumaši fatalisti više "zaslužuju" da ih neko psihologizira od forumaša koji ostavljaju možda kvalitetniji sadržaj. Not cool.

Edited by DameTime
slovce
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zbog čega sam ja dobio čak 5 dana bana? Jesam zaslužio ban zbog onakvog odgovora ali zar je moralo čak 5 dana, pogotovo jer ste i sami razumeli da je moj odgovor bio odgovor na provokaciju.  Sa druge strane lik me bukvalno nabedio da sam ja neki ukrajinski fašista samo zato jer imam ukrajinsku zastavu na profilu a dobio samo 7 dana, a i generalno iz toga kako piše deluje da je promašio forum. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...