Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ja još samo da kažem veliko hvala Nanuli i Ćaći što su se pojavili na meču i odigrali ono što se od njih očekuje.

 

Sad ću da budem jeretik, ali ja mnogo volim igrače kojima je primarna uloga da rudare i prašinare i to rade bez gunđanja (Kalina u full modu u reprezentaciji Bog i amin). Mnogo bih voleo da Papapetru ostane i sledeće sezone.

 

A i Nanulin "došao je tiho i ušao u legendu" stil mi je izuzetno gotivan 🙂

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stiletto said:

A i Nanulin "došao je tiho i ušao u legendu" stil mi je izuzetno gotivan 🙂

 

Najkorisniji igrač u ovom rosteru, uz Ledaya, ima da ponavljam dok me svi ne metnete na IL. I u šampionskom Feneru je imao sličnu ulogu, dosta znači to što je već radio sa Željkom.

Link to comment
Share on other sites

Strah me bilo da napišem na live temi, ali mnogo sam nekako mirniji bio na kraju poluvremena večeras, nego na prošloj utakmici. Što je potpuno paradoksalno, jer smo tad vodili 20 razlike a večeras je bio totalni egal, ali isto tako je djelovalo da nam je igra održivija, da smo na neki način smisleniji, i da će to da preduprijedi neke duže crne minute.

 

Svaka čast ekipi, praktično rutinski odbranjen domaći teren. Naravno, bilo je tu nekih naših standardnih boljki i različitih tipova grešaka, ali na pripremi utakmice i energiji se nema apsolutno ništa zamjeriti.

 

Pokazali smo tokom sezone da možemo i u gostima da pobjeđujemo, vjerujem da ćemo i ovoga puta imati svoje prilike i biti u poziciji da završimo seriju, ali isto tako očekujem dodatni fokus i energiju od KKCZ. Nadam se da će koncentracija biti na maksimalnom nivou, usmjerena isključivo na teren i prvi sljedeći posjed.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Baš je bila dobra utakmica. Mnogo borbe ali i mnogo napadačkog talenta i dobrih poteza od obe ekipe. Na kraju je Zvezda pala i nije mogla da prati ritam, pre svega zbog izgubljenih lopti i promašenih zicera, inače je mogla da bude epska utakmica. Ne bunim se ni ovako, jedna od najtimskijih predstava KKP ove sezone.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Bice zanimljiva treca utakmica… mi smo ove godine odigrali par nekih odlicnih gostovanja a uporedio bi ova dva meca sa duplim kolom EL na gostovanju… 

 

ne znam hoce li zeljko spremiti ekipu za 3. Iki ako vidi da ekipa ne moze u trecoj odmoriti neke igrace malo vise…

 

bice zanimljivo videti kako ce pripremiti ovu utakmicu ili utwkmice…

 

a isto tako, komsijama je biti ili ne biti, kad pomenuh EL, oni su tw neke prelomne utakmice u EL izgubili…

Link to comment
Share on other sites

Odlicna utakmica, bas egal kroz citavo vrijeme. Sitnice neke odlucile, ali ima prostora za napredak i korekcije na obe strane. Mislim da ce sljedeca utakmica u Areni odlucivati sampiona 🙂

Edited by Princeton
Link to comment
Share on other sites

Ključ naše igre kod njih će biti taj prvi ili drugi pas koji Zvezda pokušava sa pritiskom udvajanjem usmeravanjem i sličnim trikovima da brani. Kada mi loše reaugujemo onda je to problem.

Jedna situacija u drugom kada su Madara udvajanjem pritisli uz aut liniju on baca pas neprecizan Panteru, i sude nam preko pola.

Zoc uvodi Dantea i on već u sledećem napadu tu situaciju rjesava po dubini preko ove dvojice koja udvajaju, loptu dobija visoki koji ima opcije kao u short roll pas na stranu, odlazak na obruč, uglavnom je višak kojem i težimo.

Dante je jako bitan jer ima size da to udvajanje rjesava preko, sa strane ili nekad da razdvoji igrace iz svoje pivot pozicije čak i ako je stao sa driblingom.

Madar i Panter se bolje snalaze nego ranije ali ih ipak nekad iznenade.

Zvezda mora igrati tako i u kost, jer igrati koš za koš sa nama pa i Real to nije mogao pratiti, pogotovo što ćemo biti opušteniji nakon 2:0.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Cooper said:

Ne znam koliko je tačna statistika, ali smo dozvolili 22p iz druge šanse što je za ozbiljnu analizu.

 

Nije tačna.

 

Osim ko ne postoji još neki način za postizanje poena iz druge šanse, osim posle ofanzivnog skoka?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne sumnjam da ćemo ući u utakmicu kao da je poslednja, kao da gubimo 2:0. Verujem i da je igračima cilj da igraju još samo jednu utakmicu, pogotovo na tom terenu.

 

Tri dana odmora će nam dobro doći, imamo užu rotaciju od protivnika, nosioci nam igraju više minuta.

 

A pohvalio bih i organizaciju ove prve dve utakmice. Nisam video da se utakmica prekidala, ništa nije uletelo u teren, protivnički igrači i sudije nisu ni ta trenutak bili ugroženi... reklo bi se da smo Arenu doktorirali i da je to naša kuća gde se svi najbolje osećaju. Nadam se da će i ostati dugi niz godina.

 

Ono preko čega ne mogu preći su skandiranja protivničkim igračima i njihovim porodicama. Ok je kad želiš nekome ući pod kožu do neke granice kao npr skandiranje drukara, cinkaroš... ali pominjanje porodice i lično vređanje je baš neprimereno. Znam da to nikada neće biti iskorenjeno, ta tradicija je starija od svih nas i ne vidim način na koji se može uticati na budale. 

 

Sve u svemu, prelazna ocena za nas kao domaćini, ako se uzme u obzir istorija kako derbija, tako i ABA finala. Ali voleo bih da bude još bolje i primerenije, jer su naši igrači i treneri zaslužili da se samo o njima peva...

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Pogledah, 17 poena iz drugih napada. Svakako je puno. 

Ali videli smo ono što nam se ponavljalo dosta puta ove sezone, a za šta nemam logično objašnjenje - da protivnik u prvoj četvrtini uhvati najveći deo ofanzivnih skokova, a da se posle to koriguje.

 

Recimo juče 6 ofanzivnih skokova Zvezde u prvoj četvrtini, uz 7 poena iz drugih napada. Do kraja utakmice još ukupno 5, recimo u zadnjoj četvrtini prvi ofanzivni skok na 90 sekundi do kraja.

 

Doduše, za taj podatak iz prve četvrtine mogu delom da krivim Smajlija. Dečko napreduje konstantno, igra odličnu seriju za sada, ali defanzivni skok jednostavno ne postoji. 

Zadnje 4 tekme, 72 minuta na terenu, 3 skoka u odbrani, ozbiljno sramotan podatak.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Spominjao je Zoc na konferenciji ofanzivni skok, tacnije dobio je pitanje o istom. Prvo poluvrijeme 10 Zvezdinih skokova, utakmicu zavrsili sa 14. Sto ce reci da su na pauzi pricali bas o tome i da je dosta dobro rjeseno. DakleM realni je ispravno primjetio da se to dobro koriguje ... iako me jednom ruzio zbog iste tvrdnje 😂

 

 

 

 

Nego, evo jedan za @Marvin posto je novi u madarovom fan klubu :classic_smile:

spacer.png

  • Like 5
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...