Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

1 hour ago, DameTime said:

 

Pa oni ako nisu skapirali u prvih 5 derbija da mogu da vas pritisnu... Svaka čast ako su tek sad skapirali. 😄 Vi kroz celu sezonu, a bogami sam vas gledala, imate problem u toj čuvenoj Q3. Mnogo puta su protivnici topili veliku prednost baš tada. Potražila bih razlog i u tome što igrači naprave neke brze (i glupe) faulove i onda moraju na hlađenje, kao KP sinoć. Samim tim je teže održati ritam jer imate relativno kratku rotaciju. Ipak, rekla bih da je ono sinoć bila rutinska pobeda i da ste potpuno kontrolisali rezultat. Iskočili su Smailagić, Madar kad je trebalo itd.

Pa nije uvek samo 3/4 nego i 4/4. Sinoć smo nekako odbili napad u trećoj uz sve to što si rekla a što nam je boljka, a posle je postalo baš kritično. Da ne pominjem neke bolne utakmice kada nas je upravo 4/4 upropastila.

 

Kratka rotacija nas ubi. Bez obzira na to, kada smo uspevali da zadržimo fokus, prevazilazili smo i te probleme. Međutim, upravo je koncentracija bila problem u 2/2 sinoć. Jeste delom zbog faulova i umora ali ima malo i do opuštanja. Sreća naša pa su oni veći deo meča bili glavom van Arene a mi napravili ozbiljnu zalihu u 1/2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa nije uvek samo 3/4 nego i 4/4. Sinoć smo nekako odbili napad u trećoj uz sve to što si rekla a što nam je boljka, a posle je postalo baš kritično. Da ne pominjem neke bolne utakmice kada nas je upravo 4/4 upropastila.

 

Kratka rotacija nas ubi. Bez obzira na to, kada smo uspevali da zadržimo fokus, prevazilazili smo i te probleme. Međutim, upravo je koncentracija bila problem u 2/2 sinoć. Jeste delom zbog faulova i umora ali ima malo i do opuštanja. Sreća naša pa su oni veći deo meča bili glavom van Arene a mi napravili ozbiljnu zalihu u 1/2.

 

Pozitivna stvar je da se videlo da su svi igrači maksimalno motivisani i da su ozbiljno shvatili protivnika i egzekuciju gameplana (dominantno u 1/2). Ako dobijete i drugu kući, ponovo ćete biti ozbiljno nabijeni samopouzdanjem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, to svakako. Ušli su glavom u meč kao u najboljim partijama u EL. Realno, malo ih je posle i Željko čuvao, kao što je gore primećeno a i problem sa faulovima je nekima baš ubio ritam. Mada, rani ulazak komšiluka u bonus nam je pomogao da preživimo 3/4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Da, to svakako. Ušli su glavom u meč kao u najboljim partijama u EL. Realno, malo ih je posle i Željko čuvao, kao što je gore primećeno a i problem sa faulovima je nekima baš ubio ritam. Mada, rani ulazak komšiluka u bonus nam je pomogao da preživimo 3/4.

jbg pomogao je i njima da smanje razliku

Link to comment
Share on other sites

Što je bila lepa akcija kad su Danilo i Panter krenuli da trče iz dijamanta, Zvezdina odbrana ne zna kojeg će pre, a Ledej sam na ziceru. Sad se ni ne sećam kako je realizovao to, ali čim je, čini mi se, Madar bacio pas, ja sam akciju štiklirao kao uspešnu. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uvrnuto said:

Što je bila lepa akcija kad su Danilo i Panter krenuli da trče iz dijamanta, Zvezdina odbrana ne zna kojeg će pre, a Ledej sam na ziceru. Sad se ni ne sećam kako je realizovao to, ali čim je, čini mi se, Madar bacio pas, ja sam akciju štiklirao kao uspešnu. 😄

6.gif

 

ili

 

8.gif

 

9SUf31G.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, standardni pad, imamo taj FKP vajb, umesto da na većoj razlici opustimo ruku i lakše pogađamo šuteve i igramo generalno, mi se stežemo i sami sebi pravimo problem.

Koliko je šut u prvom bio perfektan, toliko je u drugom bio nerealno loš, bar 6-7 trojki smo promašili iz potpuno otvorenih pozicija, ukupno valjda 10-1 trojke u drugom poluvremenu!? Ekipa sa toliko dobrih šutera.

Jasno je da će Ledej i Panter teško održati ovaj nivo, ali rezerve su ogromne. Naneli je promašio 6 šetava za redom, Egzum problem sa faulovima, inače bio spreman da ide na 20+ indeks i da reši sve ovo mnogo ranije. Lesort je u suštini pristojno odigrao, ali ne mogu da shvatim da ne pokuša više na postu. Od 3-4 napada na postu, jednom faul koš, 2 puta višak gde smo šutali trojke kao slobodna bacanja, ali i promašili. Nema razloga da ne napada više.

Papapetru da ne pričamo, ne može gore od ovoga.

I na sve to, i dalje se nadam Aleksi. Žoc reče da je imao 2 normalna treninga valjda, ali da je to bilo malo da bi sada ušao, pa valjda možemo da se nadamo za sledeći meč. Toliko nam nedostaje ta energija sa klupe.

 

Sve u svemu, svi problemi koje smo pokazali su naši stari problemi, dosta puta smo pokazali da znamo kako to da rešimo i jednostavno moramo pametniji da budemo.

 

I da, sviđa mi se narativ koji se stvorio posle tekme. U fazonu - KKP dobio, ali ipak momentum na strani CZ, istopili prednost, plus bez Vildoze, zaustavili Pantera i Ledeja u drugom, sve super. Podseća me na Nagets - Lejkers komentare posle prvog meča.

  • Like 11
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ja baš ne vidim da smo iskoristili njihov rani bonus u trećoj, do kraja četvrtine smo imali samo dva bacanja Exuma a baš je bila šansa da ih napadnemo na postu i ubacimo dodatno u nervozu.

Nisu imali više luksuz malih faulova i više prostora se otvorilo. Do tada nismo mogli koš da porodimo. Mada, priznajem, bio sam u tripu da smo više bacanja imali (ne one +1 situacije).

Link to comment
Share on other sites

Nekako smo oborili tempo u drugom poluvremenu. Sad je li to nasa odluka ili je i Zvezda doprinjela ne mogu biti siguran.

Ako je nasa odluka ne slazem se sa njom. Mislim, pronasao si nacin kako da dobijes tekmu, zasto ga mjenjati ako daje rezultate.

 

 

 

 

Steta zbog Pantera i ranog hladjenja bio je spreman za jednu 30+ partiju, posebno je onaj treci faul bio nepotreban.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, uvrnuto said:

Što je bila lepa akcija kad su Danilo i Panter krenuli da trče iz dijamanta, Zvezdina odbrana ne zna kojeg će pre, a Ledej sam na ziceru. Sad se ni ne sećam kako je realizovao to, ali čim je, čini mi se, Madar bacio pas, ja sam akciju štiklirao kao uspešnu. 😄

 

44 minutes ago, Kronostime said:

9SUf31G.gif

 

f3a0ec0f3fd943eb9a7c3348090d31a0.gif


Bentil sjeb'o stvar

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Smajli nam je koliko - toliko spasao guzicu u 3/4, inače bi nam još tad prišli na minimalnu razliku.

 

A kako smo uopšte došli u situaciju da nam Smajli spasava guzicu? Kevin Panter u utakmici u kojoj je u sjajnom ritmu i pogađa sve živo, pravi potpuno neverovatan 3. faul i potpuno se isključuje iz utakmice. Kada se posle duge pauze ponovo vratio na parket, naravno da više nije bio isti igrač, dao je neka bacanja ali i napravio brdo grešaka na obe strane terena. Kad sam kod duge pauze, i Madar je imao dva lica, odličan u prvom izlasku na parket, ali onda duga pauza do početka 2. poluvremena i ni on više nije bio u dobrom ritmu. U takvoj situaciji u 3/4 je Naneli trebalo da bude prva napadačka opcija, ali on je isporučio jedno veliko ništa. Anđušića više ne mogu ni da komentarišem, jednostavno se nikada ne pojavljuje kada ti treba.

 

Ali je prvo poluvreme zaista bilo poezija i podsetnik na najbolje utakmice koje smo odigrali ove sezone. Nisam verovao da ponovo možemo da dostignemo taj nivo, svaka čast za to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Arsenije Pesic said:

Smajli nam je koliko - toliko spasao guzicu u 3/4, inače bi nam još tad prišli na minimalnu razliku.

 

A kako smo uopšte došli u situaciju da nam Smajli spasava guzicu? Kevin Panter u utakmici u kojoj je u sjajnom ritmu i pogađa sve živo, pravi potpuno neverovatan 3. faul i potpuno se isključuje iz utakmice. Kada se posle duge pauze ponovo vratio na parket, naravno da više nije bio isti igrač, dao je neka bacanja ali i napravio brdo grešaka na obe strane terena. Kad sam kod duge pauze, i Madar je imao dva lica, odličan u prvom izlasku na parket, ali onda duga pauza do početka 2. poluvremena i ni on više nije bio u dobrom ritmu. U takvoj situaciji u 3/4 je Naneli trebalo da bude prva napadačka opcija, ali on je isporučio jedno veliko ništa. Anđušića više ne mogu ni da komentarišem, jednostavno se nikada ne pojavljuje kada ti treba.

 

Ali je prvo poluvreme zaista bilo poezija i podsetnik na najbolje utakmice koje smo odigrali ove sezone. Nisam verovao da ponovo možemo da dostignemo taj nivo, svaka čast za to.

udxSmu.gif

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Ne sam Safete said:

spacer.png

 

Sa koliko osećaja je ovo bilo, tako je ušla da sam ja na prvu pomislio da je promašio sve.

 

49 minutes ago, uvrnuto said:

 

 

f3a0ec0f3fd943eb9a7c3348090d31a0.gif


Bentil sjeb'o stvar

 

Što Bentli? Nedović kasni, preuzeo šutera. Trebao je kao prvo Nedović da ostane na Zeku, a kad već on nije, da Martin izadje do kraja, a ne da brani pas za Lesora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

Što Bentli? Nedović kasni, preuzeo šutera. Trebao je kao prvo Nedović da ostane na Zeku, a kad već on nije, da Martin izadje do kraja, a ne da brani pas za Lesora.


Da, al' zavisi šta je dogovor. Po Nedovićevoj reakciji mi je delovalo da se čudi što je Bentil uzeo.
Strana pomoći isto loša. 

Zato mi se i svideo napad, maksimalno ih raširili, puno opcija, a jednostavno.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Shonewizard said:

Mnogo važna, pobjeda, ali rezultatski praktično beznačajna ako se ne potvrdi u G2.

 

Ne slažem se. U ovoj seriji svaka pobeda zlata vredi. I jedan i drugi tim su pokazali da mogu da pobede u gostima tako da niti nama 2:0 garantuje šetnju niti njima 1:1 garantuje da osvajaju tamo jer sam uveren da možemo i dve da ih dobijemo tamo, ako zatreba tako da je i ova jedna pobeda izuzetno značajna.

 

12 hours ago, Barkley#34 said:

Drugi meč je ultra važan, videli su da mogu da nas pritisnu i naprave rezultat, grišće svih 40 minuta.

 

Ne slažem se da su oni videli bilo šta što nismo znali dosad. Imali smo nekoliko utakmica gde smo ili mi ili oni okretali rezultat tj. osim one druge u ABA kad smo ušli pospano i usporeno i onda ih demontirali u drugom, u svim ostalim utakmicama je KKP bio taj koji je vodio dobar deo prvog poluvremena. Neke smo uspeli da privedemo kraju kao onu u EL u Pioniru ili ovu sinoć, u jednoj smo ispustili vođstvo, pa se vratili pa izgubili trojkom Nedovića, u onoj prvoj u ABA smo ih rutinirali dobar deo prvog da bi nas stigli i na kraju oni rutnski priveli kraju i imamo onu u Kupu gde smo vodili velikom razlikom pa nas oni okrenuli kao mi njih u ABA, u drugoj. Na sve to imamo primere iz EL gde su oni gubili recimo nakon ogromnog vođstva protiv PAO-a ili Bajerna, a mi izgubili protiv Reala u 5. tekmi TOP8 ili se vratili protiv Efesa u gostima nakon ogromnog minusa...ima sigurno još primera, ali mrzi me da kopam..

 

Šta hoću da kažem - već smo to spominjali, današnja košarka je košarka visokog ritma i mnogo ubačenih poena u kratkom roku. Razlike se lako prave i lako tope. Nismo mi videli ništa što nismo viđali ove sezone. Zvezda ima plan kako nas da brani i kako da napada ali prosto naš plafon je viši koliko god se oni trudili. Na kraju zavisi od nas i naše psihe. Sa prosečnim šutom u drugom mi bismo ovo rutinski priveli kraju ali smo opet stali i čekali da vreme istekne. Dosta su se ruke stegle i potpuno bespotrebno smo gomilu napada završavali šutem za tri čime smo njima otvarali brzu tranziciju i lake poene iz iste. Ima i do toga što nam je dosta ličnih poremetilo ritam. Ono što moram da istaknem ipak je da smo, osim par početnih minuta, celo prvo poluvreme igrali odličnu odbranu proed toga što smo imali dobar šut za 3 i to je rezultiralo onolikom razlikom. Odlično smo se kretali i branili njihove drive&kick situacije i skip pasove. Ostavljali smo im nešto više prostora za pas centru i tu nam je često pucala odbrana ali to je nešto sa čime možemo da živimo.

 

U trećoj četvrtini nas je Smajli održao poenima kada smo uspeli da odbijemo njihov prvi napad. U 4/4 je bilo baš dosta gluposti i loših napada, umesto da se pokuša sa izvlačenjem više faulova za slobodna.

Kampaco je pokazao klasu. Čovek je dao 15 poena i 10 asistencija - izmislio im je sigurno bar pola poena. Davao neke pasove u poslednjim sekundama ali moram da kažem da smo se ipak dosta dobro pripremili za njega. Osim Kampaca i Dobrića koji je imao odličan učinak (prvenstveno za 2, za 3 se ispromašivao) mi smo sve ostale zatvorili. Mitrović i Martin odsečeni skroz. Nedović, Bentil, Petrušev sa skromnim učinkom. Vidi se da je utakmica dobro pripremljena.

 

Što se tiče suđenja mogu da kažem da je bilo zadovoljavajuće iako je bilo još situacija gde su mogli da sude faulove, verovatno na obe strane, ali ja sam ipak pristrasan pa sam sa tribina više primećivao njihove bodičekove, kolena i kukove kod udvajanja nakon kojih su nam krali lopte ili bar remetili napade. Kampaco imao dve situacije kad se bunio - za onaj jedan faul na Egzumu na prodoru - čist faul. On jeste korektan defanzivac ali ne i vrhunski. Ume da iščačka loptu kod statičnih napada ili da se ukopa svojim niskim težištem ili izvuče stolicu višem igraču. S druge strane ne može on fizikalijama bez nedozvoljenog kontakta da isprati jače i više igrače na prodoru. Druga situacija je bila onaj klasičan flop kad je pokušao da izvuče nekakav faul na poalganju bez kontakta.

 

Moram da dodam i za Ivanovića - čovek ne može da čestita Partizanu na pobedi pa to ti je, a ovde se Željko proglašava za nekog lošeg gubitnika. Ona izjava na kraju kako je tek sad 100% uveren u pobedu je samo odraz čoveka nesigurnog u sebe i svoj tim koji pokušava kao sebe da bodri i psihički poremeti protivnika ali srećom s druge strane je Željko koga ovo, ubeđen sam, ne dotiče nimalo.

 

Što se tiče atmosfere, osim uobičajenih verbalnih uvreda, bilo je OK. Niko od igrača niej bio ugrožen, nije bilo petardi, topovskih udara i sl. tako da je ovo prošlo OK. Čuo sam da su na Areni ozbiljno utišali zvuk iz hale.

 

1:0. Idemo dalje. Još dve.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pendulum said:

Moram da dodam i za Ivanovića - čovek ne može da čestita Partizanu na pobedi pa to ti je, a ovde se Željko proglašava za nekog lošeg gubitnika. Ona izjava na kraju kako je tek sad 100% uveren u pobedu je samo odraz čoveka nesigurnog u sebe i svoj tim koji pokušava kao sebe da bodri i psihički poremeti protivnika ali srećom s druge strane je Željko koga ovo, ubeđen sam, ne dotiče nimalo.

 

Konačno da neko ovo kaže. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...