Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

30 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Kevin Panter je klasa.
Čovek je trenutno na 90/50/40

Ne znam kakvi su njegovi planovi ali valjalo bi odresiti kesu na još dve godine ako ima uslova.

Mi ovakvog igrača top klase nismo imali u timu od Bogdana.

627116bf2cd289a5cb7a2dae7f85ebbd.jpg

Nije 90/50/40 jer sutira iz igre 47%, alal mu vera svakako.

Link to comment
Share on other sites

U odsustvu Lessorta, pogurajmo bludnog brata.

 

Jedini, Alene, molim te, čekam te
jedini, Alene, želim da kucaš sve. 
Jedini, o, Alene, molim te, čekam te
jedini, želim da letiš bre sa krilata.

Ref.
Bez tebe ne mogu da skačem
bez tebe više ja ne gradim ko pre,
i samo mogu još da šutam
i tako probam da nadoknadim sve…

 

Idemo jedan double-double za gospodina moliću lepo. 🙂

 

201187_0met2024_f.JPG?timestamp=16358940

  • Like 8
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bi danas mogla biti problematična utakmica.

 

Na stranu tradicija da sa njima uvek igramo na jednu, dve lopte, ma u kakvom stanju bile ekipe. Recimo prošle godine su nas dobili u Beogradu, mada smo bili bez puno igrača.

Takođe i istrošenost samo dva dana posle Olija.

 

Naravno, najveći problem odsustvo Lesora, što dalje implicira da zavisimo od najneodgovornijeg igrača u ovo ekipi, Smajlija. Omić je u odličnoj formi, napašće ga svim silama, a Žoc nekako treba da mu nacrta da ne možemo da priuštimo da on dobije 2 lične u prva 2 minuta, kao protiv Olija na primer. Ali nisam optimista po tom pitanju.

 

Onda dalje to znači i Ledeja na petici i ozbiljno izrabljivanje 2 dana pred Barsu.

 

Sa druge strane, videćemo i njihovu reakciju na igranje pred recimo 13-14k ljudi ili koliko će već biti. Takođe, nisu ekipa koja voli da se "vraća", pa bi dobro otvaranje puno pomoglo.

Uglavnom, kako god, ovo treba dobiti.

 

Ja sam i večeras u Areni, ovaj put sa klincima.

 

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, realno *w said:

Ja mislim da bi danas mogla biti problematična utakmica.

 

Na stranu tradicija da sa njima uvek igramo na jednu, dve lopte, ma u kakvom stanju bile ekipe. Recimo prošle godine su nas dobili u Beogradu, mada smo bili bez puno igrača.

Takođe i istrošenost samo dva dana posle Olija.

 

Naravno, najveći problem odsustvo Lesora, što dalje implicira da zavisimo od najneodgovornijeg igrača u ovo ekipi, Smajlija. Omić je u odličnoj formi, napašće ga svim silama, a Žoc nekako treba da mu nacrta da ne možemo da priuštimo da on dobije 2 lične u prva 2 minuta, kao protiv Olija na primer. Ali nisam optimista po tom pitanju.

 

Onda dalje to znači i Ledeja na petici i ozbiljno izrabljivanje 2 dana pred Barsu.

 

Sa druge strane, videćemo i njihovu reakciju na igranje pred recimo 13-14k ljudi ili koliko će već biti. Takođe, nisu ekipa koja voli da se "vraća", pa bi dobro otvaranje puno pomoglo.

Uglavnom, kako god, ovo treba dobiti.

 

Ja sam i večeras u Areni, ovaj put sa klincima.

 

 

 

 

Smailagić nijednom ove sezone nije igrao preko 23 minuta. Osim potencijalnog problema sa faulovima tu je i pitanje njegove kondicije. Čini mi se da je tu sada bolja situacija u odnosu deo sezone kada je i posle 2-3 minuta znao da traži izmenu jer je crkao, ali opet će mu ovo biti praktično prvi meč u sezoni sa ulogom prvog centra protiv ozbiljnog protivnika i sa potencijalnim periodima od 5+ minuta u igri u cugu i oko 30 minuta u totalu. 

 

Naravno da mora da se pazi faulova, i u tom smislu rekao bih da možemo da preživimo Omićevih 20 poena, plus nekoliko Matkovićevih. Smajli kada ima minutažu ima i produkciju, i ja verujem da on večeras ide na 15+ poena. Ali posebno mora da se čuva glupih, sitnih faulova, na uručenju, postavljanju bloka, ofanzivnom skoku i slično. 

 

Ono čega se najviše bojim je skok, jer tu Omić i ekipa mogu ozbiljno da nas unakaze. Zato večeras na skoku mora bukvalno ceo tim da radi, u protivnom možemo da budemo u ozbiljnom problemu.

 

Neigranje Lesora zahteva čitav niz podešavanja po pozicijama. Dakle Ledej će morati da odradi bar 10 minuta na 5, Papapetru i Tristan da pokrpe sve što ostane iza Ledeja na 4, Nanula i Trifa veliku većinu vremena na 3, itd. Ali verujem da ćemo videti i neke kreativnije varijante, povremeno neki ultra small ball, igru sa tri "mala" i slično.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Arsenije Pesic said:

Ali bez obzira na to kako su odigrali sinoć, smatram ih najboljim paketom ovogodišnje evrolige. Kad kažem paket mislim na kvalitet igrača, kompoziciju tima, podelu uloga, način igre, uigranost. Oni jednostavno nemaju slabu tačku, a posebno mi se sviđa koliko minijatura i specijala imaju za različite situacije. Samo sinoć, inbound na 2 s do kraja napada, sjajan "dupli pas" Slukasa i Larenzakisa, pa lopta sa strane i pas "kroz uši" Ledeja za zicer, pa odbrana na Danteov prodor u desno (McKissic ili Canaan, ne sećam se). Volim da gledam i izuzetno cenim takve ekipe.

Meni je zapalo u oči kako se svaki put strateški raspoređuju kada trče kontru ili polukontru sa više igrača. Naravno, nije to ništa novo ali je brutalno kad vidiš da nijednom ne gube koncentraciju nego svaki put poštuju predviđene kretnje. Strašna uigranost i odgovornost.

21 hours ago, uini said:

ono o cemu ja pisem je proslost partizanovaca koja rapidno bledi, "krvava kolena", odbranom i destrukcijom igre pravimo rezultate.

Igru praviš u skladu sa karakteristikama igrača kojima raspolažeš, davno je taj aksiom postavljen. Kad je Dulo dobio Bogdana i Tarensa u ruke, odmah je i koncept postao više lepršav. Pritom, i krvava kolena period je imao svoje brutalne napadačke periode, ali za to je bilo potrebno da ''otčepi''. Elem, sumnjam da bi neko one igrače koji su nam bili u timu u tom periodu sa kojim se sprdaš uspešno upotrebljavao na drugačiji način. Isto, kao što se i u ovoj seriji primete krvava kolenca (naravno, u skladu sa karakteristikama igrača), a za to je dovoljno uporediti igre sada sa onima s početka sezone. I tada smo sipali ali smo u odbrani uglavnom služili kao putokazi do koša.

 

21 hours ago, uini said:

i ovo sto pises o sputanoj sujeti (odricanju u hriscanskom basketu) je samo novo ostrvce za mitove i legende, koji uvek uspevaju ovde.

Isto, takođe, slobodan si da pogledaš utakmice iz različitih delova ove sezone ili iz one prošlo. Pantera sam naveo kao najočigledniji primer. Uostalom, kolege su navele kokretne situacije a toga ima masu na svakoj utakmici. Jednostavno, evoluirao je iz trpača koji igra svoju igru pa kad mu ide to deluje brutalno u nekog ovakvog: 

20 hours ago, Klipan said:

Sinoc sam bas pratio Puntera u drugom poluvremenu, i isti zakljucak sam imao kao i vecina koji ste pisali: neverovatno racionalna i pametna igra. Bukvalno mozes da mu uhvatis kako u driblingu prati raspored igraca i nalazi odlicno resenje. Posebno bih istakao situaciju kada je asistirao Janisu za trojku onom poludijagonalom u cosak. Neverovatna promena u igri kod njega u odnosu na proslu sezonu i pocetak ove. 

Verovao ti uini ili ne, i nama laicima je primetna promena njegove igre. A naravno da će imati slobodu da šutne i promaši, samo što su ti šutevi koje uzima potpuno drugačiji u odnosu na one s početka ove ili iz prošle sezone.

 

....................................................................

Danas očekujem ono što je Željko najavio - najahaće Ledeja. Ostaje nam da očekujemo da će se Alen održati što duže u igri i da na drugim pozicijama napravimo prevagu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Omic se mora razbijati pnp igrom, odlična je stvar to što oni sem Radovanovica ( koji nije kvalitetan igrac) nemaju nikog na 4 jer su Alibegovic i Muric povređeni tako da Pap na 4 uz Tristana ovo može izneti dok će Zeka Željko što duže na klupi čuvati i on će biti gotovo sigurno svo vreme na 5.

 

Bitno je da Yam I Aleksa iskontrolisu Ferela maksimalno, kao i da se proba postava sa 3 beka gde bi Dante branio krilo.

Link to comment
Share on other sites

Kakvo velicanstveno vece u Areni. Dok je Fall imao snage, Olimpijakos je drzao egal. Jednu cetvrtinu, i to je to. Svo preostalo vreme smo dominirali i imali uglavnom sigurnu prednost. Verovatno je dobra ideja da se pocne sa Alenom, samo iz razloga da se Matijas sacuva za zavrsnicu. Jeste Fall izuzetno dominantan, ali imam osecaj da je Alen ostao u igri u prvoj cetvrtini jos dva minuta, dobio bi pet licnih. Malo vise ocekujem od njega, tek toliko da doprinese u napadu, sve ono sto zabrlja u odbrani.

Sjajan je Naneli, bas je digao formu, i odjednom postao jako bitan. Trojke sutira veoma dobro, bilo je tu i par ulaza, koji su doneli poene. 

Exum je motor ove ekipe. Jako me podseca na Boa. Savrsen ulaz sa puno snage i eksplozivnosti. Blago naseg tima. 

Sta god se desilo na kraju sezone, ovo sto sad zivimo, nam niko ne moze uzeti. I zato uzivajmo u svakom trenutku.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verovatno ne stižem večeras, sezona dečijih rođendana je počela, ali prozivam Aleksu, ajmo ajmo jedna 20p 10asist partija.

 

Drugo, nakon odgledanog Nanelijevog intevrjua sve mi je jasno. Čovek odvojen od porodice, žena se sama pati sa decom, kod nas vrv plata nije bila na računu redovno svakog prvog a kad je već odvojen od porodice kako da objasniš ženi koja tamo umire ej kasni mi plata, biće? Tako da, sve je oprošteno što se mene tiče i sve mi ima smisla. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo bih ja počeo sa Tristanom na 5. Da se odmah adaptira on i ekipa na njegovo prisustvo u 5. Ima visinu i ruke za skok. Drugi neka grade pod našim kosem. Može da izvlači Omica iz reketa u napadu. A i da malo guzicu preznoji i navikne na znojava tela dečkonja. Plus da plajsne koju trojcicu ko Plajs.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gereon Rat said:

Braćo vodi se opasna hajka protiv Grobara i Partizana sve zbog našeg potencijalnog uspeha u KK.

Smrt fašizmu, živeo Partizan!

 

Not like we give a fuck 😂

 

Napred naši danas, nema stajanja, melji redom

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, odupri se ludilu said:

Ovo bih ja počeo sa Tristanom na 5. Da se odmah adaptira on i ekipa na njegovo prisustvo u 5. Ima visinu i ruke za skok. Drugi neka grade pod našim kosem. Može da izvlači Omica iz reketa u napadu. A i da malo guzicu preznoji i navikne na znojava tela dečkonja. Plus da plajsne koju trojcicu ko Plajs.  

 

To bi otprilike rezultiralo zidanjem Omića dole i rešavanjem uz faul u 5 od 6 situacija. U odbrani bi napravili korekciju gde Omić sigurno ne bi trčao za Tristanom, već bi preuzeo neko naše tromije telo. Tristan će imati minute večeras, ali isključivo na 4, gde će imati u ovom trenutku za njega, ravnopravan mečap sa Radovanovićem

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, odupri se ludilu said:

Ovo bih ja počeo sa Tristanom na 5. Da se odmah adaptira on i ekipa na njegovo prisustvo u 5. Ima visinu i ruke za skok. Drugi neka grade pod našim kosem. Može da izvlači Omica iz reketa u napadu. A i da malo guzicu preznoji i navikne na znojava tela dečkonja. Plus da plajsne koju trojcicu ko Plajs.  

 

Pre bi stavio Papapetrua na Omića, nego Tristana. Omić bi ovoga u roku od 3 minuta baš zgazio. Uostalom, taj isti Omić je u prvom meču potpuno naigrao i Lesora, a ne da pričamo o ovima. 

 

Takođe, imaju dovoljno šutera da kazne preterana udvajanja. Oni su po broju postignutih trojki gotovo izjednačeni sa nama.

 

 

Obrni okreni, zavisimo dosta od Smajlijeve koncentracije (koliko to samo loše zvuči). Što reče Arsenije, bolje je i primiti koji poen više sa niskog posta, nego dodji u situaciju da igrao totalni small ball i mučimo se i sa postom, skokom...

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...