Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

6 minutes ago, uini said:

još jedna stvar koju sam zaboravio a tiče se puntera u racionalnom modeu: na cca 9 razlike za partizan u 4/4, punter se diže sa 8ipo metara na tricu koja ulazi suvereno uz čekiranje drugog obruča. ono, školski šut skorera, u nekoj 13oj sekundi napada.

 

da se lopta odbila na prvom obruču (sliding doors situacija) i da ju je dohvatio walkup ili canaan i izvozao kontru za polaganje, pa zatim partizan profućkao još jedan napad a oly poentirao - danas bi pričali o punteru koji ne zna ništa osim da šutne, ka što su ga trpali za šut iz kornera protiv zvezde.

 

tako da mi je ta cela priča prilično jednodimenzionalna i isključivo zavisi od toga da li je pobeda ili poraz, situacije u kojoj se klub nalazi i slično.

ubeđen sam da to nisu željkovi parametri kada upravlja brodom.

 

Panter je u tom periodu utakmice imao i tri vrhunske asistencije, tako da nije igrao neki hero ball pa eto ovog puta ušla a sledeći neće, već je imao overall odličnu sekvencu koja je samo dodatno začinjena tom trojkom.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

da se lopta odbila na prvom obruču (sliding doors situacija) i da ju je dohvatio walkup ili canaan i izvozao kontru za polaganje, pa zatim partizan profućkao još jedan napad a oly poentirao - danas bi pričali o punteru koji ne zna ništa osim da šutne, ka što su ga trpali za šut iz kornera protiv zvezde.

 

Izgleda ti se već spavalo tada :D

 

Ta trojka je bila na 13 razlike, tj 16 kad je ušla. Do kraja napada ostalo 3 sekunde, u tom napadu smo razmenili jedno 7-8 pasova, da bi na kraju Panter ostao sa Falom, koji je stajao malo iznad bacanja.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@realno *w, jeste mi se spavalo, priznajem.

okej, nisam onda naveo dobar primer. nalazim prvom prilikom drugi 🙃

4 minutes ago, realno *w said:

da bi na kraju Panter ostao sa Falom, koji je stajao malo iznad bacanja.

 

cekaj, ovo je situacija u kojoj je punter cca 2 metra udaljen od linije za tri poena a cuvar (mozda fall) je makar na liniji za tri, nema veze sa linijom slobodnjaka?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ali moram ti reći da svejedno ne bi mogla jedna lopta da promeni utisak koji je ostavio tokom gotove cele partije. U trenutku tog šuta je imao 4-3 za tri i svakako da mu ne zamerio da proba pa makar i u ranijoj fazi napada.

 

Evo samo nabrzaka njegov učinak u 4. četvrtini pre toga:

 

  • iznuđena 3 bacanja, sva tri dao
  • Izneđana 2 bacanja kada je navukao Larencakisa, pogodio oba
  • asistencija za trojku Papapetrua;

 

Kalates da mu pozavidi :default_coffee:

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

cekaj, ovo je situacija u kojoj je punter cca 2 metra udaljen od linije za tri poena a cuvar (mozda fall) je makar na liniji za tri, nema veze sa linijom slobodnjaka?

 

Da bio je Fall napred, ali drži ruke dole, uopšte ne očekuje taj šut:

 

Screenshot-2023-03-25-131228.jpg

 

Edited by realno *w
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, John Terry said:

 

Ono sto mi je neverovatno je to kako je uspeo Obradovic od ekipe koja je izgledala kao da ga busi da dodje do ekipe koja funkcionise kao svajcarski sat, gde niko ne istupa iz svoje role 

 

Dalje, od neke iso kosarke koja je bila predvidiva i lako citljiva dosli ste do kosarke u kojoj ucestvuje svih 5 igraca na terenu.

 

Ovo je i neki moj highlight poslednjih cca 3 meseca. A nije delovalo da će doći do te faze kad je počela sezona, ipak, uspeo je. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

Ali Lesor koji slavi koš posle svog skoro pa no look pasa za Janisa, pre nego što je ovaj i dao koš :lol_2:

 

dadasdasdas.jpg

 

 

To je bilo tačno ispred nas, moram priznati da nam na prvi mah uopšte nije bilo jasno šta se desilo.


Ja sam ovde iza kosa, i uhvatio sam bas taj momenat kada Lesor pocinje da skace i slavi a Janis jos nije dao kos… Jedan od jacih momenata sinoc, uzimajuci u obzir i samu sjajnu asistenciju.

 

Ne bih o detaljima previse, sve ste manje vise pokrili, samo bih rekao da je ova sezona jedna luda voznja, i znam da uzivam u njoj. Idemo dalje, pa dokle god da izguramo. Momci su pokazali da mogu puno, mi da verujemo da mogu sve…moze nesto lepo da se izrodi iz svega toga na kraju.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I da ne zaboravim:

Pozicija iza kosa omogucava da se vide mnoge stvari koje ne vidis na TV-u ili kada gledas sa strane. Sinoc sam bas pratio Puntera u drugom poluvremenu, i isti zakljucak sam imao kao i vecina koji ste pisali: neverovatno racionalna i pametna igra. Bukvalno mozes da mu uhvatis kako u driblingu prati raspored igraca i nalazi odlicno resenje. Posebno bih istakao situaciju kada je asistirao Janisu za trojku onom poludijagonalom u cosak. Neverovatna promena u igri kod njega u odnosu na proslu sezonu i pocetak ove. 

Edited by Klipan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedva sam docekao utakmicu, nekako mi je sve govorilo da ce biti utakmica na jednu loptu, kad ono 😄 Neverovatno je koliko samopouzdanja ima Partizan trenutno, sto se prenelo i na navijace i osim prvih 5 minuta 3/4 delovalo je da dobijamo kako god da okrenes. Bez stresa i napetosti, prosto uzivanje.

 

Voleo bih da se neko od forumskih ili twitterskih strucnjaka oglasi na ovu temu, meni kao laiku deluje da za razliku od pocetka sezone, naravno, imamo koju kretnju vise ali da se fundamentalno nije promenilo nista osim onog najbitnijeg - verovanja u proces i ideju, kao i kapiranje igraca na samom parketu. Temelj koji je Zeljko udario iz ove perspektive deluje da za obavezno ima donosenje dobrih odluka, koje su pored izglabanog kosarkaskog IQ-a produkt samopouzdanja i razumevanja cele ekipe. Kada su stvari pocele da funkcionisu i onda nastavile da funkcionisu u kontinuitetu, tim je nastavio da pravi rezultate i sve to je dovelo do ovog nebeskog konfidensa koji izbija iz tima iz nedelje u nedelju.

 

Olimpijakos je brutalno skockana ekipa, kad god sam stigao ove sezone da ih ispratim uzivao sam u kosarci koju igraju. Veceras su jednostavno bili za brzinu ispod nas i mislim da bismo dobili ovo sve i da nisu imali skandalozne % za tri poena. Canaan dosta kamenjari ove sezone, tacno im fali nekog rejndza koji su imali sa Dorsijem da budu jos zajebaniji. A pritom su ili 1. ili na deobi 1. mesta sa nama u procentima za 3.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kendrick said:

Jedva sam docekao utakmicu, nekako mi je sve govorilo da ce biti utakmica na jednu loptu, kad ono 😄 

 

 

Ovo me podseti - idem na tekmu, ispred mene 2 momka, mlađa, jedan kaže nešto tipa kako su se iživljavali u Pireju, šta bih dao da ih nakantamo 20!

 

Ja u fazonu slušaj brata kako je optimističan, gde da potpišem pobedu od 1 razlike. Kad ono međutimtm...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sada ona Željkova predavanja na seminaru u Opatiji o 120 opcija i varijacija iz različitih polazaka napada nisu predmet podsmeha, doslovno danas Partizan prezentuje sve ono što je njegov genijalni košarkaški um stvorio. Pick ur poison 

 

 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Instinkt said:

Sada ona Željkova predavanja na seminaru u Opatiji o 120 opcija i varijacija iz različitih polazaka napada nisu predmet podsmeha, doslovno danas Partizan prezentuje sve ono što je njegov genijalni košarkaški um stvorio. Pick ur poison 

 

 

 

sve je super kada fercera. al dotle krvvvv u kolenima, zasto nije istapkao loptu do kraja napada i slicno. ziherasenje.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

 

sve je super kada fercera. al dotle krvvvv u kolenima, zasto nije istapkao loptu do kraja napada i slicno. ziherasenje.

 

Tu otprilike i leži zec, zato ti i ja u najboljem slučaju radimo za Sinergy, a Želimir juri desetu. 

Ja se nerviram što počinje derbi sa Jamadarom i Smajlijem, a on to uradi još 10 puta; obojica porastu kao igrači, pa isporuče protiv Efesa, Olija

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ChrisJudd said:

Jeste primetili da Lesor u poslednjoj četvrtini nije išao na skok kad je Panter izvodio bacanja, iskoristio priliku da se osveži kod naše klupe. Racionalno trošenje energije, šta džabe da se gura kad ovaj ne maša.

Ja primetio, mada sam pomislio da ga je Željko zvao da mu da instrukcije oko Fall-a koji je tek ušao u igru (tipa hack a Fall)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...