Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Veče za pamćenje, na terenu i van njega.

Blizu smo cilja, ali nema opuštanja, treba nam jedna pobeda sledeće nedelje, da i dalje budemo gospodari svoje sudbine. Jer 18-16 i dalje nije siguran za prolaz. Ako dve od ekipa Žalgiris, Baskonija, Armani, Valensija ostvare sve 4 pobede, mi moramo na 19-15.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da odgledam ponovo pošto se sinoć posle utakmice pilo, i to pošteno 😂

 

Par crtica:

 

1. Željkova kontrola utakmice i minutaže, rotacije ko nekad kod Duleta, mogao si bez gledanja da znaš ko ide van a ko ulazi, kada i zašto... njegova pobeda

 

2. Taktika zvana pritiskaj Vezenkova i ne daj Slukasu da šutira trojke, pogotovo ne na kraju napada, ostali nek probaju da te pobede - pun pogodak!

 

3. Ako igrača ide, trpaj sve na njega - sve na Nanelija u prvoj četvrtini/pola druge, čovek ne da je pogađao, nego je i asistirao, odvlačio pažnju, trči kontru, seče pas, ama sve... cinik u meni je pomislio da je možda dobio bonus 😂😂

 

4. I dalje mi je fascinantno kako Avramović ne oseća ritam utakmice, ali to je to, to je Aleksa, ne može se promeniti, teraj dalje

 

5. Publika vrlo dobar 4, izgleda se opet oko mene skupili neki normalci, nisam reč čuo protiv igrača, nije bilo negative, nema frustracija... čak i kad su nas stizali, negodovanje da, ali ništa van pameti. Jesu malo smarali sa gavri munja, malo više, jeste bilo glasno ali moglo je to i kvalitetnije

 

6. Za PAO dovodimo Kamerunca na tribinu, the real one:)))

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

napad je danas najbolja odbrana (odnosno, ne mozes se odbraniti ako ne proturas loptu kroz obruc).

Kad je KKP u pitanju, napad je dostigao nivo koji nisam mogao ni da sanjam i koji sam često potcenjivao. Međutim, u odnosu na tvoj upis, kod nas i dalje važi i obrnuto, u trenucima kad napad zašteka, mora odbrana da mu da dovoljno vremena da se vrati na surov nivo. Isto kao što u trenucima kada protivnik zatrpava i ne uspevamo da ga sprečimo u tome moramo da odgovorimo istom merom.

 

Dalje, naš način igre bez čru plejoa podrazumeva ovo što gledamo na poslednjim utakmicama - jake individualce, uklopljene u tim, dakle, sa sputanom sujetom, koji su spremni da preuzmu palicu u nekom trenutku (a usput umeju i da vide druge ako su u boljoj poziciji) dok ostatak tima radi da dođu u poziciju da maltretiraju čuvare. Kad znamo kako je Partizan izgledao na početku i kroz šta je prošao da bi dostigao ovo, vidimo koliko je to teško postići i da je potreban dodir genija.

 

Kad sam već kod genijalnosti, ajd' što je Obradović od Lesora napravio MVP kandidata, ubacivanje Pantera u racionalan mod je remek-delo.

 

I dalje sebi pokušavam da objasnim kako Ekzum onako uključi turbo i samo ode. Svaki put se iznenadim.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Kad je KKP u pitanju, napad je dostigao nivo koji nisam mogao ni da sanjam i koji sam često potcenjivao. Međutim, u odnosu na tvoj upis, kod nas i dalje važi i obrnuto, u trenucima kad napad zašteka, mora odbrana da mu da dovoljno vremena da se vrati na surov nivo. Isto kao što u trenucima kada protivnik zatrpava i ne uspevamo da ga sprečimo u tome moramo da odgovorimo istom merom.

 

Dalje, naš način igre bez čru plejoa podrazumeva ovo što gledamo na poslednjim utakmicama - jake individualce, uklopljene u tim, dakle, sa sputanom sujetom, koji su spremni da preuzmu palicu u nekom trenutku (a usput umeju i da vide druge ako su u boljoj poziciji) dok ostatak tima radi da dođu u poziciju da maltretiraju čuvare. Kad znamo kako je Partizan izgledao na početku i kroz šta je prošao da bi dostigao ovo, vidimo koliko je to teško postići i da je potreban dodir genija.

 

Kad sam već kod genijalnosti, ajd' što je Obradović od Lesora napravio MVP kandidata, ubacivanje Pantera u racionalan mod je remek-delo.

 

I dalje sebi pokušavam da objasnim kako Ekzum onako uključi turbo i samo ode. Svaki put se iznenadim.

Zapažanje... remek-delo :bravo:, samo nemoj da se uobraziš 😄

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

ne daj Slukasu da šutira trojke, pogotovo ne na kraju napada

 

Slukas će sanjati Aleksu. Nenormalno koliko je bio dosadan. 

Delovalo je kao da prevrne očima svaki put kad kad ga vidi. 😄

 

Ali da, ne može da isprati ritam u napadu, pa to ti je... 

Iz glave se sećam bar 3 poteza kada je srljao bez veze i gde smo gubili napad zbog njega. 

 

Oli je stvarno jeziva ekipa. 

Iz bar jedno 5, 6 napada se videlo koliko se kontaju i koliko su uigrani. Uvek imaju neki štos u džepu. Gomila pasova kroz uši, basketaških fora, dobre kretnje bez lopti, blokovi u leđa.

Jebote, onaj aut na kad im je ostalo 2 sekunde do kraja... Znaš da će odraditi neki specijal i ne vredi. 

 

Naneli u ubica modu. 

 

Papa se opet mučio, ali je otčepio. Kada je ugurao nekog za prve poene mi smo gore čuli kako je puklo po ruci. 

 

Inače, došli smo do toga da jedina dva bacanja promaši Dante. 😄 Najbolju realizaciju imamo u EL - 82,9%. 

Edited by uvrnuto
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Dan posle

 

mfi.gif

 

 

Je l' ima još neko osećaj, kad obrišemo patos nekom od ovih vrh ekipa, kao pa ovi i nisu baš toliko jaki? Kako god, Oly je sinoć bio daleko ispod svog nivoa, a ja računam i mogu da živim s tim da je pola do njih a pola do nas. Ali bez obzira na to kako su odigrali sinoć, smatram ih najboljim paketom ovogodišnje evrolige. Kad kažem paket mislim na kvalitet igrača, kompoziciju tima, podelu uloga, način igre, uigranost. Oni jednostavno nemaju slabu tačku, a posebno mi se sviđa koliko minijatura i specijala imaju za različite situacije. Samo sinoć, inbound na 2 s do kraja napada, sjajan "dupli pas" Slukasa i Larenzakisa, pa lopta sa strane i pas "kroz uši" Ledeja za zicer, pa odbrana na Danteov prodor u desno (McKissic ili Canaan, ne sećam se). Volim da gledam i izuzetno cenim takve ekipe.

 

Šta onda reći o ovima što su ih rutinirali sinoć? Opet je rezultat donela ideja da se odbrana fokusira na najbolje igrače po cenu da neko drugi odigra utakmicu sezone. Dakle, ako Oliju zaustaviš Vezenkova i Slukasa, teško da će da te dobije Mc Kisić - Tepavčević, kako god da odigra. Naravno, ideja je jedna stvar, vrhunska realizacija ideje je nešto drugo.

 

Kakva smo sila u napadu valjda govori i to što sam večito skeptični i sumnjičavi ja izneverovao kad je Panter promašio onu jednu trojku u 4/4.

 

Srušismo i tvrđavu zvanu Lotermozer, nek' se spremi Olimpija. Šteta što u španske blizance ulećemo ozbiljno umorni i istrošeni, ali sve jedno ih čeka pakao, ne samo Danteov.

 

E da, svim srcem i uz Efes do kraja, što zbog naše borbe za top 8, što zbog jedne kombinacije koju neću da ti kažem sad.

  • Like 12
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Srušismo i tvrđavu zvanu Lotermozer, nek' se spremi Olimpija.

 

Kad si kod Lotermozera. Generalno, ne volim da komentarišem suđenje, mislim da se greške jednostavno dešavaju i ne volim da ulazim u teorije zavera.

Meni je dobro suđenje kad sudije ne budu u centru pažnje i kad utakmica bude tečna.

A ova mislim da je baš bila takva. Bilo je tu greškica, ali jako dobro kontrolisana tekma. 

 

Pre svega jer, čini mi se, nijednom nisu gledali ponovljeni snimak. 

 

Naravno, nije tu samo do sudija kad moraju da pogledaju snimak, već stvarno do specifičnosti situacije. Ali mislim da svako gledanje doprinosi njihovoj nesigurnosti i da će se onda za svaku narednu sumnjivu situaciju odlučiti opet za gledanje. Što uglavnom dovodi do nervoze svih aktera utakmice i onoga "a zašto nisu onda i ovo gledali"... 

 

Tako da, bravo i za sudije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uvrnuto said:

 

Kad si kod Lotermozera. Generalno, ne volim da komentarišem suđenje, mislim da se greške jednostavno dešavaju i ne volim da ulazim u teorije zavera.

Meni je dobro suđenje kad sudije ne budu u centru pažnje i kad utakmica bude tečna.

A ova mislim da je baš bila takva. Bilo je tu greškica, ali jako dobro kontrolisana tekma. 

 

Pre svega jer, čini mi se, nijednom nisu gledali ponovljeni snimak. 

 

Naravno, nije tu samo do sudija kad moraju da pogledaju snimak, već stvarno do specifičnosti situacije. Ali mislim da svako gledanje doprinosi njihovoj nesigurnosti i da će se onda za svaku narednu sumnjivu situaciju odlučiti opet za gledanje. Što uglavnom dovodi do nervoze svih aktera utakmice i onoga "a zašto nisu onda i ovo gledali"... 

 

Tako da, bravo i za sudije. 

 

Apsolutno, nego bila je ona statistika, Lotermozer - Partizan 12:0 u EL, ili tako nešto, u tom smislu sam napisao. Inače suđenje je definitivno poslednja tema sinoćne utakmice, ništa bitno tu nema da se prokomentariše. Sviđa mi se recimo kako je Lotermozer detaljno objašnjavao Željku zašto je svirnuo onaj faul u napadu Ledeja.

 

 

7 minutes ago, Gb92 said:

kombinacija efes fener makabi partizan 😄

 

Ima jedna luđa :classic_biggrin:

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakvo veče, energija od početka i na terenu i na tribinama. Svaki koš je bio neverovatan izliv emocija.

 

 

Žocov plan je bio vrhunski, pritisak na Fala od početka, izmaranje. Nekom laiku bi delovalo posle prvih 5 minuta pa ovaj će nam dati 25, ali na stranu što se on i inače umara i pada u drugom poluvremenu, nego što smo ga naterali da u bukvalno svakoj odbrani provodi vreme na 5-6 metera i sve vreme da juri bekove. Naravno, sve to zvuči jednostavno u teoriji to je nešto što će svaka ekipa pokušati da uradi protiv čoveka od 2.20, ali je naša izvedba jednostavno bila perfektna. 

 

Takođe očigledna želja Žoca da što više bude Smajli na Fala, iako nas je to teralo u minus, ali da onda Lesor ima "luksuz" da igra protiv Bleka i Bolomboja, ma koliko to čudno zvučalo.

 

Naneli je odigrao perfektno prvo poluvreme. Posle se uključili i ostali. Već je dosta puta istaknuto, ali Aleksa glue guy uloga za Slukasa - perfektno. Jedna od najboljih partija nekog igrača sa 0 indeksom, koje sam gledao. 

Onda KomanDante sa onim ludačkim sekvencama tipa koš, ukradena, trojka, odbrana, sve živo.

 

Na kraju, malo reći doktorska partija Pantera, jeste imao 2-3 spavanja u odbrani, ali sa druge strane tako pametna igra, da je to neverovtno. Bukvalno najracionalniji igrač u ovoj inače racionalnoj ekipi.

Madar ostane sa Falom, fintira ga 30 puta, 2 puta ga prođe i vrati se i na kraju ne uradi ništa.

Panter mu bukvalno pokazuje da uprosti i onda sam to uradi - prodor na koš protiv Fala, samo dok ne navuče stranu pomoć, ide dobar prvi pas, nastavlja se kretnja lopte i mi dolazimo do dobih pozicija.

 

 

Rezultat tog pametnog napada opet maltene 50-40-90, 22 asistencije, 104 indeks :Hail:

Rekoh i ranije za neke tekme, da vidim ovakvu predstavu protiv nekog solidnog ABA ligaša, rekao bih svaka čast, a ne protiv Olimpijakosa.

******

 

E da, kad smo kod minijatura, onaj iznenadni svič u zadnjem napadu Olimpijakosa u prvom poluvremenu - kada se usred pika zamene Lesor i Papapetru, pa Slukas posle pika svejedno ostane sa Aleksom, a Lesor sa Falom. 

Jeste Slukas tu svejedno izmislio koš, ali je to bilo tako dobro urađeno i tako brzo, neverovatno.

 

 

Generalno smo imali dosta odbrana sa zastrašujućim rotacijama, kada se stvori neki blagi višak na početku, a opet tako dobro ispreuzimamo sve, i to protiv ekipe čiji se igrači možda i najbolje kreću bez lopte, u EL.

Edited by realno *w
  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Kad je KKP u pitanju, napad je dostigao nivo koji nisam mogao ni da sanjam i koji sam često potcenjivao. Međutim, u odnosu na tvoj upis, kod nas i dalje važi i obrnuto, u trenucima kad napad zašteka, mora odbrana da mu da dovoljno vremena da se vrati na surov nivo. Isto kao što u trenucima kada protivnik zatrpava i ne uspevamo da ga sprečimo u tome moramo da odgovorimo istom merom.

 

Dalje, naš način igre bez čru plejoa podrazumeva ovo što gledamo na poslednjim utakmicama - jake individualce, uklopljene u tim, dakle, sa sputanom sujetom, koji su spremni da preuzmu palicu u nekom trenutku (a usput umeju i da vide druge ako su u boljoj poziciji) dok ostatak tima radi da dođu u poziciju da maltretiraju čuvare. Kad znamo kako je Partizan izgledao na početku i kroz šta je prošao da bi dostigao ovo, vidimo koliko je to teško postići i da je potreban dodir genija.

 

Kad sam već kod genijalnosti, ajd' što je Obradović od Lesora napravio MVP kandidata, ubacivanje Pantera u racionalan mod je remek-delo.

 

I dalje sebi pokušavam da objasnim kako Ekzum onako uključi turbo i samo ode. Svaki put se iznenadim.

 

nije poenta u tome, naravno da ne mozes pobedjivati velike tekme u kontinuitetu bez balansa napad odbrana.

 

ono o cemu ja pisem je proslost partizanovaca koja rapidno bledi, "krvava kolena", odbranom i destrukcijom igre pravimo rezultate.

 

to je sad ideja koja se preselila kod radonjinih svedoka a po mom ubedjenju, dubokom kao duboka drzava, je stvar proslosti.

 

i ovo sto pises o sputanoj sujeti (odricanju u hriscanskom basketu) je samo novo ostrvce za mitove i legende, koji uvek uspevaju ovde.

 

nije to odricanje, vec donosenje najboljih mogucih odluka na kolektivnom nivou (individualno je lako i ne donosi kontinuitet uspeha i napredak)

 

love the machine.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio celu utakmicu, poklapala mi se sa teretanom, ali sam pratio rezultat cele tekme.

 

Ono sto mi je neverovatno je to kako je uspeo Obradovic od ekipe koja je izgledala kao da ga busi da dodje do ekipe koja funkcionise kao svajcarski sat, gde niko ne istupa iz svoje role OSIM u trenucima kada je to veoma pozeljno da bi se iznenadio protivnik bas onog trenutka kada pomisli da je skapirao vase sablone. Impresivno zaista. Rezultat je cak trebao biti i ubedljiviji, jer ste vi promasivali suteve za tri koji su bili izgradjeni (sto nije ocekivano) a oni neke divlje suteve iz 1 na 1 akcija (sto se uvek i desava, freak shotovi su retkost).

 

Dalje, od neke iso kosarke koja je bila predvidiva i lako citljiva dosli ste do kosarke u kojoj ucestvuje svih 5 igraca na terenu.

 

Jedino mi je mrsko, i to kazem zaista iz najbolje namere i bez ikakve zelje da ulazim u nacionalnu patkometriju, sto ni jedan srpski igrac ne igra znacajniju ulogu u ovoj vrhunski podmazanoj masineriji. Cisto da mogu da se poistovetim sa njim. Ali takva je valjda realnost. Mozete ili dovesti 7 stranaca nosioca ili imati 7 retko kada upotrebljivih poluproizvoda kao mi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

još jedna stvar koju sam zaboravio a tiče se puntera u racionalnom modeu: na cca 9 razlike za partizan u 4/4, punter se diže sa 8ipo metara na tricu koja ulazi suvereno uz čekiranje drugog obruča. ono, školski šut skorera, u nekoj 13oj sekundi napada.

 

da se lopta odbila na prvom obruču (sliding doors situacija) i da ju je dohvatio walkup ili canaan i izvozao kontru za polaganje, pa zatim partizan profućkao još jedan napad a oly poentirao - danas bi pričali o punteru koji ne zna ništa osim da šutne, ka što su ga trpali za šut iz kornera protiv zvezde.

 

tako da mi je ta cela priča prilično jednodimenzionalna i isključivo zavisi od toga da li je pobeda ili poraz, situacije u kojoj se klub nalazi i slično.

ubeđen sam da to nisu željkovi parametri kada upravlja brodom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...