Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Baš lep osećaj pred utakmicu večeras. Psihološki idealno za nas. Može mnogo da donese pobeda, a biće dosta prilike za popravni u slučaju poraza. Siguran sam da ćemo odigrati dobru utakmicu, ali oni su među 4-5 ekipa u Evropi koje kad odigraju svoju A igru ne možemo dobiti svakako. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, pendulum said:

Razumem sve, ali valjda sam ja s godinama dostigao taj stadijum da mi stvarno ne predstavlja sve na svetu to da li ćemo osvojiti trofej na kraju. Jeste super da se time zaokruži jedna lepa priča ali (meni lično) neće biti smak sveta i ako se ne desi. Svakako će biti rezultatski neuspeh ali ljudi zaboravljaju da preko puta sebe imamo isto tako najskuplju verziju komšija u istoriji sa dobrim trenerom. Ekipu koja jeste u krizi, ali je dobijala i Makabi i Oli i nas u gostima...znači nije ništa čudno da igramo opet 5 utakmica i da jedna, dve lopte odluče, pa gde pretegne. Teško da ćemo imati walk in a park kakav god rezultat pre toga napravili u EL i u kakvoj god formi bili i mi i oni. Svojevremeno smo '98, u sezoni kada smo išli na F4, izgubili od FMP-a u polufnalu lige, a sad imamo mnogo jačeg protivnika nego tada.

Po meni, nije stvar samo u trofeju nego u ukupnoj slici. Isto važi i za prethodnu sezonu. NIje bio neuspeh poraz u seriji na jednu-dve lopte od dobrog tima,  neuspeh je kad se tome doda propast u kupu, izostanak iz KLS i onaj raspad u EK. Ako bi se taj komplet ponovio i ove godine (puj, puj, beži bre budalo, šta pričaš) onda je to katastrofa, bez obzira na sve lepe vožnje ove sezone. Budi siguran, u tom slučaju, malo njih će se za nekoliko godina svega ovoga sećati sa pozitivnim utiskom. Da ne mračim, po svemu viđenom verujem da ćemo proći daleko bolje i da će ova sezona imalti lepo mesto u uspomenama.

 

16 hours ago, pendulum said:

Ja sam doživeo celu onu Duletovu epohu uživo kao vlasnik sezonske svih tih godina i mislim da su se navijači KKP-a iz tog perioda prilično razmazili. Dobar deo njih koji je stasavao u tom periodu je bio naviknut da mi osvajamo sve titule i da se to podrazumeva. Da podsetim da je to počelo od 2001/2002 kad je prekinuta ona dominacija Budućnosti i trajalo do 2013/2014 kad je osvojena poslednja domaća titula. Od tada samo tri kupa su još došla. I možda nije loše što eto skoro 9 godina nismo imali niejdan ozbiljan trofej jer su se malo i naši navijači "očeličili" u tom pogledu.

Delom mogu da se složim, zato što jeste postojala neka doza razmaženosti, ali je u isto vreme ta publika ostala uz tim i obarala rekorde u poseti iako se godinama hvata paučina na onim zastavama sa uspesima. Veza koja je izgrađena između kluba i navijača je bila jača od razmaženosti.

 

17 hours ago, pendulum said:

Naravno ali mislim da nam ipak kao narodu malo nedostaje ta neka kultura odlaska na utakmicu nevezano za rezultate tima. Ovo da je bitno da se tim bori a rezultat kakav god da bude lepo zvuči u teoriji, ali znaš i sam da je u praksi mnogo drugačije i da ljudi odmah vezuju poraze za nedovoljnu borbu, neangažovanje, nekvalitet i sl. Jednu, dve će progutati ali ako tim krene da ti gubi u serijama odmah se osipa publika i traži se krivac. KKP je jedan od retkih sportskih kolektiva u zemlji koji je uspeo da izgradi taj neki core 3, 4 ,5.000 ljudi koji će biti tu u svim prilikama. Ostatak publike dosta zavisi od rezultata i ja bih voleo da se i to promeni. Da postoji tradicija odlaska na utakmicu makar bili poslednji u EL i da računaš da ćeš imati uvek 10.000 ljudi tu. Naravno pod uslovom da te sam klub kao sezonca tretira na pravi način, da te ne pravi budalom, da vidiš da se ozbiljno planira svaki korak u klubu, da se vodi računa o sklapanju tima i za naredne sezone i sl. (a ne kao FK).

Ne slažem se, jbg. Mi i ove okolne nacije volimo sport. Osamdesetih je postojala kultura odlazaka na utakmice u svim rangovima takmičenja u više sportova. Naravno, vremena su se promenila, nove generacije zanimaju i druge stvari koje tad nisu bile dostupne (plus TV prenosi najjačih liga), ali mislim da je osnovna razlika u odnosu na to vreme jedan kompletan raspad sistema u svim klubovima i savezima. Da ne govorim o tome da ne postoji sistem vezivanja dece za sport kao aktivnost nego je sve ostavljeno roditeljima da finansiraju itd. Uvek je bilo muljanja u sportu, posebno npr. u fudbalu, ali sada se to pretvorilo u pravljenje budala od ljudi i osećaj nemoći da se to promeni. Nisu u pitanju samo uprave, savezi, političari, nego pad u nivou stručnosti, manjak dobrih igrača i razumnih komcepata razvoja. Uostalom, sam si rekao u poslednjoj rečenici koji su uslovi potrebni da bi se stanje poboljšalo. Gde to vidimo u Srbiji danas? KKP je izgradio jezgro zato što se bar na terenu radilo kako treba iako je klub i u zlatno doba vođen poluamaterski. Nije dovoljno samo da se tim bori, ali je važno da pokazuje želju za napretkom, da postoji određena doza kvaliteta, da bude ioale konkurentan i da raste. Uz sve to< i taj kor će sa 3-4-5K porasti na 6-7K, pa i više i generacijski će se prenositi.

17 hours ago, pendulum said:

Jeste, ali ovo je sad neka gornja granica mogućnosti i kao što nije bila katastrofa kad smo imali samo pobede protiv PAO-a i Fenera u prvih 10 gostovanja koje su neki proglasili za slučajnost (i kad sam pozivao na strpljenje i da će ih doći još na gostovanjima jer smo neke poput Baskonije i Asvela gubili na jednu loptu) tako i sad treba spustiti loptu i ne smatrati ovih 5:1 na gostovanjima normalnošću ispod koje ne smemo da idemo, iako jeste lep osećaj.

Naravno, nije ovo novo normalno, ali cela slika jeste promenjena. Poraz u Milanu ili protiv Fenera su neuporedivi sa ranijim porazima, tj. izgled tima je neuporediv i to je prepoznato. Isto kao i u nekim pobedama. Nama slede četiri meča protiv četiri vodeće ekipe, ne postoji razlog za svadbarenje unapred ali je realno da ćemo se pobiti ravnopravno sa svima.

 

Uzdravlje, drugar, pa da se radujemo večeras.  :classic_smile: ΓΑΥΡΟΙ ΜΟΥΝΙΑ, ΓΑΥΡΟΙ ΜΟΥΝΙΑ...

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, goofy said:

@John Terry nestrpljivo čekamo tvoje lepe želje.

 

Da ne kvarimo a?

 

Znaš ono kad žena kaže mužu "nisi mi odavno rekao da me voliš."

 

"Pa rekao sam ti jednom, kad se situacija promeni, ja ću ti kažem."

 

Prema tome, moj blessing za vas je permanente. Ako se promeni nešto, javljam.

 

😂😂😂

 

Isto tako, mogu ja i za svaku posebno.

 

Razbijte ovu nametnutu braću večeras.

  • Like 3
  • Love 2
  • Thanks 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Son_of_a_gun said:

Mi smo za nekih šest mjeseci došli od -20 protiv Albe do +15 protiv Efesa i do tog da smo favoriti na kladionicama protiv prvoplasirane ekipe Evrolige.

Kakvo putešestvije…

Jeste li uživali grobosi?

Ja baš i nisam. Čitam juče onaj Pendulin post i jedino što mi je zaparalo oči je taj dio sa uživanjem, nebitno koliko vodimo ja sam u grču do zadnje sekunde. Paradoksalno, opušten sam jedino kad gubimo 10+ razlike.

Mene treba izučavati.

 

14 hours ago, Alex_Serbia said:

 

Znaci samo da ti je mnogo stalo. Ja verujem da je odnos pendulum pov - tvoj pov oko 50-50 kada su navijaci KKP u pitanju. Ja sam vise u tvom nego njegovom taboru, iako bih silno voleo da je obrnuto.

 

Ček, ček polako momci. Ko je rekao da se ja ne nerviram? 🙂

 

Pa ne gledam sigurno naduvan tekmu i kao sve je lepo, šareno, veselo, bitno je učestvovati...možda sam s godinama samo malo smanjio nerviranje ali i dalje pratim sve sa snažnim emocijama. Jedina tekma koju sam možda onako u polu-hladnom stanju gledao je bila sa Efesom ovde, kada sam sebe ubedio šta bude biće (pisao sam o tome i na forumu) i skoro da sam uspeo u tome (da nije bilo opet neizvesne završnice). I ja sam taj Žalgiris doživeo isto, pa sam bio nesiguran u pobedu i na +15.

 

Poenta moje priče oko uživanja se odnosi na period između dve tekme. Kod većine ljudi negativna emocija zbog poraza je mnogo jača nego pozitivna zbog pobede (nije ništa čudno to u psihologiji). Ljudi su mnogo više besni i duže neraspoloženi zbog poraza nego što ih drži neki dobar osećaj zbog pobede. I zato naglašavam da ne skraćujete sebi taj period zadovoljstva dodatno. Ovde sam često viđao odmah nakon pobede - ništa ovo ne znači, bitna je sledeća, pa bitna je ona tamo, pa jebeš pobede u Areni, hajde da dobijemo nešto na gostovanju, pa bitna su gostovanja u Italiji, pa bitna je serija protiv najjačih u Beogradu...I zato, dozvolite sebi da se radujete bar malo. Ne sputavajte taj osećaj zbog neizvesnosti plejofa i trofeja na kraju sezone. To je sve.

 

Što se tiče večerašnje utakmice, zanimljivo je podsetiti se da smo poslednji put u Beogradu igrali sa njima one 2009. pred F4 u Parizu. Neka se ishod utakmice ponovi. One u Beogradu, ne one na F4. Za to ćemo da bajamo kasnije.

 

I jedan hint za parking (znam da se to ranije spominjalo), za mnoge koji dolaze sa strane. Imate nekoliko dobrih opcija, ukoliko ne želite da razmišljate previše da li ćete naći mesto:

  1. Parking ispod novog Mosta na Adi - preko puta hotela Holidej In. Potpuno je prazan. U pitanju je javni parking sa rampom. Mislim da je parkiranje 100 din sat vremena. Može da se plati ili na automatu ili preko aplikacije parking servisa. Udaljenost je oko 850m od hale ili 10 min pešaka.
  2. Parking  u TC Merkator. Prva dva sata su besplatna (ili sat, ne sećam se), posle toga se plaća na automatu isto oko 100 din manje-više. Udaljenost: oko 1 km ili 15 min pešaka
  3. Veliki parking ispred Sava centra i hotela Kraun Plaza. Plava zona. Do 21h se plaća. 35 din je sat. Može SMS porukom na 9119 ili preko aplikacije, On je najdalji - oko 1,5 km i 20 min pešaka.
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Idemo Grobosiiii!!!

 

My name is Sloukas
I live on the first place
I live upstairs from you
Yes, I think you've seen me before.

If you hear something tonight
Some kind of trouble, some kind of fight
Just don't ask me what it was
Something hit me don't know the cause

Someone smashed me don't know who it was.

I think it's 'cause I'm smug
I try to play as much as I'm allowed
But then I run into some thug
Ruined me to please the crowd.

They had only hit me until I cried
And after that, you don't ask why
Court looked like a freakin' war
Everywhere was  blood and gore
You just don't argue anymore.

Yes, I think I'm okay
Walked into the door again
Well, if you ask, that's what I'll say
Man, that door was heavyweight...

I guess I'd like to be alone
With nothing broken, nothing thrown
Just don't ask me how I am
Bein' run down by a tram
Bein' shut down with a slam.

 

e0cb98f1-sloukas.jpg

 

 

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 12
  • Thanks 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Neka neko zadrži uvrnutog na pivu i klopi, hvala. :classic_biggrin:

 

41 minutes ago, Volter said:

Je l' imate osećaj svih ovih godina kad je u pitanju i fudbal i košarka da retko kad ume biti sve jednostavno? Mora da se štrecaš do poslednjeg trenutka za neku bitnu pobedu, prolaz dalje. :classic_biggrin: 

Čuj, je l' imam osećaj??? Toliko sigurnih situacija je propalo da i kad je gotovo još jedan trenutak proveravam. :classic_biggrin: Inače, na fudbalu, kad padne gol ja imam tik da prvo gledam pomoćnog da li je podigao zastavicu a na basketu gledam da li pokazuje trojku ili dvojku. Naučilo se vremenom nakon više bolnih otrežnjenja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Neka neko zadrži uvrnutog na pivu i klopi, hvala. :classic_biggrin:

 

Čuj, je l' imam osećaj??? Toliko sigurnih situacija je propalo da i kad je gotovo još jedan trenutak proveravam. :classic_biggrin: Inače, na fudbalu, kad padne gol ja imam tik da prvo gledam pomoćnog da li je podigao zastavicu a na basketu gledam da li pokazuje trojku ili dvojku. Naučilo se vremenom nakon više bolnih otrežnjenja.

brooklyn-nine-nine-i-volunteer-all-my-ti

:classic_ninja:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sve bih dao da sam tamo, u Areni navijamo,

Ali pos'o ne da mira, a ne moze da se bira,

 

Ako moze jedna sjajna, da Partizan bude pravi,

Znaju oni sta ih ceka, puca Kevin izdaleka,

 

Ono sto bi doprinelo mojoj bednoj sreci,

Partizane Partizane, iz minusa ne kreci,

 

Pamet sad u glavu, odbrana na max

Drugucije ne moze, protiv ovih ljaks.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Neka neko zadrži uvrnutog na pivu i klopi, hvala. :classic_biggrin:

 

Čuj, je l' imam osećaj??? Toliko sigurnih situacija je propalo da i kad je gotovo još jedan trenutak proveravam. :classic_biggrin: Inače, na fudbalu, kad padne gol ja imam tik da prvo gledam pomoćnog da li je podigao zastavicu a na basketu gledam da li pokazuje trojku ili dvojku. Naučilo se vremenom nakon više bolnih otrežnjenja.

Kod nas je prvih pet minuta po postignutom golu najopasnije vreme, a o sudijskoj nadoknadi da i ne govorimo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...