Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Pošto večeras nisam imao razloga za nerviranje, a izgleda da mi organizam traži tako nešto, gledam kako sipamo i razmišljam kako ćemo u Valensiji da imamo 4/21 trojke i triespet posto šut iz igre. I kao da smo svi...

 

Nego, dopala mi se jedna sitnica. Dok je MZT još uvek pokušavao da igra odbranu, imali smo dve situacije da je pozvana akcija da se spušta lopta na niski post. Ali nije moglo odmah da prođe, pa se uključuje treći igrač, kojem ide lopta dok se popravlja se ugao za dodavanje i pozicija igrača na niskom postu, pa se ponavlja akcija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Nego, dopala mi se jedna sitnica. Dok je MZT još uvek pokušavao da igra odbranu, imali smo dve situacije da je pozvana akcija da se spušta lopta na niski post. Ali nije moglo odmah da prođe, pa se uključuje treći igrač, kojem ide lopta dok se popravlja se ugao za dodavanje i pozicija igrača na niskom postu, pa se ponavlja akcija. 

 

Da, ova taktika koja se inače nalazi u knjizi "osnove košarke za mlađe petliće" je bila nezamisliva protiv Baskonije, a i na nekim ranijim tekmama.

 

Nego Madar i Aleksa stanu sa driblingom, objave na Tviteru i Instagramu da imaju nameru da spuste loptu Lesoru, sačekaju dovoljan broj share-ova i onda, kada je cela odbrana usmerena ka tom pasu, zaista bace pas. I kao vrhunac svega, to bude užasan pas, balon, daleko od igrača, bukvalno se dvojica posvađaju ko će da preseče, a ako ne preseku, ide u aut. Strašno koliko me to nervira, tako početnička greška, koju iznova ponavljamo.

 

Mi smo ta kažanjavanja mismeča najbolje radili sa Egzumom i Papapetruom, iz prošlog razloga što oni najčešće iz driblinga predju na niski post, nema spuštanja lopte. Iz pika, ako dodje do sviča, nam je opet najbolje brzo rešavanje iz short roll-a, gde do izražaja dolazi Lesorov uber-upgradeovani pregled igre.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, realno *w said:

Iz pika, ako dodje do sviča, nam je opet najbolje brzo rešavanje iz short roll-a, gde do izražaja dolazi Lesorov uber-upgradeovani pregled igre.

 

Još jedna stvar koju je neverovatno unapredio. 

 

Nego, najjača stvar mi je što ja mislim da ljudi uopšte ne skontaju koliko mi, u stvari, često odigramo short roll sve dok Anđusić ne uđe i 3 puta za redom baci pas za short roll u noge odbrambenog igrača. 😄

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I opet preko 5k ljudi u Areni. Nemam reči, svaka (nam) čast! 

 

Ponedeljak, termin u 18č, totalno neatraktivan protivnik, i to posle dve ABA utakmice koje su išle na 20+, a za ovu se isto dalo pretpostaviti. I još za napomenuti da je ovo šesta utakmica kod kuće u 18 dana.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, goldberg said:

Sto se tice sledeca dva kola, slazem se da su radi o presudnim mecevima za plasman u TOP 8 - poraz u drugom derbiju znaci da cete najverovatnije gledati KKCZ u ledja, poraz od Valencie da treba dobiti na nekom tezem gostovanju.

 

Slazem se da su bas bitni mecevi i moramo da zabelezimo makar jednu pobedu. Protiv komsija se ne nadam, em su u najboljoj formi u celoj EL, em imaju toliko mocan tim da maltene u ABA mogu da odmaraju Nedovica i polako uvode Vildozu na "najvrucem" gostovanju u ABA i gde su istorijski uvek imali problema. 

 

Valensija nam je duzna, i realno nemaju toliko kvalitetan sastav plus igraju mekano (lakse pobedjujemo takve timove) tako da se stvarno nadam da mozemo do pobede u cetvrtak. 

 

Nisam gledao vecerasnji mec, kako je Naneli odigrao, po statistici deluje da se najzad sastavio.

Link to comment
Share on other sites

Naneli je bio korektan, ali nista ne bih uzeo za ozbiljno u ovakvom mecu.

 

Pritisak je da dobijemo Valensiju, ali imamo mi municije i da se ganjamo sa komsijama u Pioniru. Kljuc je samo da se igracima ne odseku noge u prvih par minuta, kao sto se desavalo. Ako to prebrodimo, onda samo da ostanemo u igri svih 40 min.

 

Da su favoriti, jesu. Veliki. Ali da imamo sanse, imamo. Doduse, moraju da nam se bas poklope napadacke kockice, a da pritom ne igramo odbranu na bednom Monako nivou (neko bi rekao, Partizan nivou 😬) .

 

Sitnice. Ali jbg, jesmo li izgubili u prepunoj Areni? Sad neka jure pobedu kada je duplo teze. I u cetvrtak i sledece sedmice.

 

Nemam dobar osecaj ni za jednu od ove dve. Ali nadam se, sta drugo mogu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

 

Slazem se da su bas bitni mecevi i moramo da zabelezimo makar jednu pobedu. Protiv komsija se ne nadam, em su u najboljoj formi u celoj EL, em imaju toliko mocan tim da maltene u ABA mogu da odmaraju Nedovica i polako uvode Vildozu na "najvrucem" gostovanju u ABA i gde su istorijski uvek imali problema. 

 

Valensija nam je duzna, i realno nemaju toliko kvalitetan sastav plus igraju mekano (lakse pobedjujemo takve timove) tako da se stvarno nadam da mozemo do pobede u cetvrtak. 

 

Nisam gledao vecerasnji mec, kako je Naneli odigrao, po statistici deluje da se najzad sastavio.

 

Nije uopste bitno koliko je bilo problema u istoriji jer nije ni Monaco nikad nista znacio u evropskoj kosarci pa eto ih sad dva puta uzastopno u osam najboljih EL. I ako cemo tako da merimo, kada je KKP dobio KKB na svom terenu preko 30 razlike pre dolaska Obradovica?

 

Sto se tice derbija, mislim da je u pitanju ekstremno vazna utakmica (za razliku od onog smora od finalne serije kada se izgleda znalo da ce obe ekipe u EL) jer ce tesko je cilj oba kluba da plasman u TOP 8 koji verovatno donosi mesto u EL naredne sezone (tesko da ce bilo EL bilo predsednik drzave da pusti niz vodu uspesniji klub).

 

U svakom slucaju, dva uzastopna poraza u sledeca dva meca bi i za KKCZ i za KKP bili ozbiljan udarac od kojeg bi se jako tesko oporavili.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...