Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ne zelim da provociram ali vas tim mi smrdi na ono klasicnu legiju stranaca(kao Zvezda 19-20) koja ce odigrati top protiv zvucnih imena(i to kuci) a protiv slabijih rivala ce da kiksne a u gostima ce da skidaju uglavnom gace i dobice jedino ako protivnik pokloni ili ludacki krene sut za 3.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno sam spreman da platim, da mi neko isjecira svih 40 minuta naše igre u defanzivi večeras. Potpuno je neshvatljivo da ovoliko ništa ne možemo da odbranimo. Gdje su te greške? Da li struka toliko kiksa u pripremi mečeva? Da li su igrači potpuno mentalno nesposobni da igraju odbranu?

 

Na koju foru nas prosječna ekipa ovako rutinira?

Link to comment
Share on other sites

Sram vas bilo. Jad i beda. Avramović šampion, u 2 napada pravi 2+1, alal vera majstore. Kad budete išli ka Pioniru obucite 3 para gaća, prve će da spadnu kad izađete na zagrevanje, druge posle 7 minuta kad bude - 15, i treće da vas svet ne vidi usrane a gologuze. 

  • Like 3
  • Love 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Meni nije jasno da igraci Partizana cele sezone ne mogu da rese kontru 2 na 1, 3 na 1, ona veceras koja je trebala da vas odvede na -2 je bila 3 na 0.5 i rekao bih da je bukvalno taj momenat prelomio utakmicu.

 

Takodje su nejasne reakcije Zeljka Obradovica, kao da neko drugi trenira sa njima, a on dodje da vodi utakmicu i u fazonu je "dal je moguce da ste toliki mentoli?!" Pa nisu sigurno igraci krivi sto Partizanovi protivnici imaju u svakoj Evroligaskoj utakmici u proseku 20ak POTPUNO otvorenih trojki. Nisam nikada gledao ekipu protiv koje je dovoljan jedan obican pas na stranu da igrac ostane sam kao duh.

 

Ovo bas lose deluje, nebitno sto je u pitanju gostovanje. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Kooineeperk said:

 

On 1/16/2023 at 2:14 PM, Kooineeperk said:

 

X47Ozc4.gif

 

 

Ne mora hvala... sve ok, tu smo da se pomazemo 😄 

 

Nego, komsije, koliko placate da nastavim da menjam druga Kronosa? 

Prethodni put "krdo stoke razlike", +53.

 

Ne moze ni uvrnuto da ponisti uticaj... 

 

E kad ste se stisli za jedno pivo (jeste, toliko sam jeftin), eto vam ga sad. 

 

Salu na stranu, u ovim utakmicama kada igrate protiv nasih (zajednickih) konkurenata za top8, nekako ipak naginjem vise ka tome da Partizan dobije, pa da resimo u medjusobnim utakmicama. Mozemo da se sprdamo koliko hocemo na Tati nakon pobeda i poraza, ali ja stvarno mislim da guramo jedni druge, da kad vi pobedite mi imamo jos veci imperativ i motiv za pobedom, i obrnuto. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Don Dusko said:

Ne zelim da provociram ali vas tim mi smrdi na ono klasicnu legiju stranaca(kao Zvezda 19-20) koja ce odigrati top protiv zvucnih imena(i to kuci) a protiv slabijih rivala ce da kiksne a u gostima ce da skidaju uglavnom gace i dobice jedino ako protivnik pokloni ili ludacki krene sut za 3.

Otkud to sad legija stranaca kod Zvezde kad dve godine čitamo kako je to naš izum?

 

Odgovor leži u tome da ih kod kuće malo nosi publika, malo značaj rivala a malo moraju da grizu jer bi krenuli zvižduci i prozivke na ovoliku indolentnost i pogubljenost. U gostima nema nikakvog pritiska pa mogu da odigraju u leru.

 

'Ajd više da počne fudbalsko prvenstvo pa da se opet uverim kako nesrećni Saničanin deluje smislenije od mnogih skupo plaćenih kolega po klubu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

(da se zna da post pišem sasvim miran, bez ikakve nervoze)

 

Ni toliko blizu a ni toliko daleko.

 

Prvo, svaka čast Valensiji i na ambijentu i na utakmici koju su odigrali. Ambijent - obični ljudi, i staro i mlado, navijaju kad im se prohte i kako im se prohte, u pojedinim momentima jako glasno ali u suštini se vidi da su to srećni ljudi, kojima basket nije više od života i koji tu ne dolaze da izbace svoje frustracije. Potpuno opušteno sam gledao među njima, diskusija je l bio faul ili ne, momci slave njihove pogotke, ja naše, sve pet, na kraju čestitke, apsolutno bez ijednog problema ili teške reči. Hvale Exuma i Lesora, a ja Dubija. Utakmica - ni malo kvalitetna, sa naše strane horor, pre svega odbrambeni, sa njihove nešto malo manji horor, ali se jednostavno videlo da im ne možemo ništa.

 

Drugo, Grobari. Bio sam tačno pored glavnog kopa i navijanje je, nekih dvadesetak minuta pre utakmice, počelo sa Umri Čoviću i Ajde indijance ove... da ne pominjem to što su se sklonili sa ograde tek kad ih je obezbeđenje poteralo, kao da niko sem njih ne treba da gleda. Sve vreme prozivaju Dubljevića pičko ciganska, čovek ih gleda sa klupe, smeje se, sleže ramenima i odmahuje prstom, kaže da nije Cigan. 

 

Treće, Željko. Sve je to u redu, i ime i sve, ali jednostavno nije na visini zadatka. Nije to ni katastrofa, ali nije ni dovoljno dobro. Premalo varijacija, premalo rotacija u nekim momentima, ljuti se na igrače non stop, možda bi pomoglo kad bi se malo promenio pristup? Ali ko zna, verovatno ni ne bi, to je njihov realan kvalitet, domaćica i reeeeeedak bljesak van, a to nije dovoljno za top 8.

 

To vam je to drugari.

 

Ne postoji promil šansi da dobijemo Cigane. 

 

Što naravno ne znači da neću gledati i nervirati se kao da mi je poslednja utakmica koju gledam.

 

  • Like 27
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Luchifer89 said:

Bez sumnje, ali i kao takav, danas jedan od boljih, makar u odbrani i po zalaganju

 

😲😲

 

Jesmo mi gledali različitu utakmicu? U napadu nije znao gde bije, skoro svaki blok mu je bio faul, hookuje igrača bez ikakve potrebe, air ball za tri, ruke konstantno na kolenima, crkne posle dva sprinta... nije da to nisam očekivao, ali boli kad sve vidiš direkt ispred sebe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dzep said:

 

😲😲

 

Jesmo mi gledali različitu utakmicu? U napadu nije znao gde bije, skoro svaki blok mu je bio faul, hookuje igrača bez ikakve potrebe, air ball za tri, ruke konstantno na kolenima, crkne posle dva sprinta... nije da to nisam očekivao, ali boli kad sve vidiš direkt ispred sebe

Ja zapamtio blokadu, 2 ukradene,kucanje i ludi horog.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Luchifer89 said:

Ja zapamtio blokadu, 2 ukradene,kucanje i ludi horog.

 

 

Ma zapamtio sam i ja, samo mnogo više crnog je tu bilo... kretnje su mu očaj, nikog ne može da postuje ali zato nema ni šut, ni kondiciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

E da, da ne bude da nisam pomenuo, pohvale za Uroša Trifunovića 👍👍👍. Dečko zna šta igra, dobro rezonuje, cepa koliko može, to je to, samo tako.

 

Drugo, Exum je najbolji igrač ove ekipe, ima problema u odbrani, ali se ne plaši da preuzme odgovornost i ima različita rešenja. Povremeno peca protivničke spoljne da ga prođu pa ih juri na bananu, ali džabe kad to ostali ne prepoznaju pa pomažu i gle čuda, pljas trojka iz kornera...

 

Težak je ovaj naš partizanski život, mnogo crnila, premalo belog 😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Ne zelim da provociram ali vas tim mi smrdi na ono klasicnu legiju stranaca(kao Zvezda 19-20) koja ce odigrati top protiv zvucnih imena(i to kuci) a protiv slabijih rivala ce da kiksne a u gostima ce da skidaju uglavnom gace i dobice jedino ako protivnik pokloni ili ludacki krene sut za 3.

 

Makabi je zaista legija stranaca pa ih to ne sprecava da sa pet amera peglaju dobru odbranu i budu ultra agresivni na skoku. Nemaju ovakve partije veze sa pasosima, ocigledno je da je problem dublje prirode, koncepcijske, koncentracijske, da se ne popravljaju stvari sa pocetka sezone. Ima naravno i do samih igraca, al' ne zato sto su stranci, nego zato sto su takvi kakvi su. Sve i da je 15 uzbekistanaca doslo na utakmicu veceras, sa 10 ovakvih gostovanja i 4/4 nesto bi valjda drugacije hendlovali, ali avaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...