Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Zaista odličan intervju, meni su najjači utisak snažne emocije koje su prisutne za sve vreme trajanja intervjua, Billy je baš otvoren lik i ne usteže se da priča ni o teškim momentima u svom životu i stalno potencira koliko mu je žena bila i još uvek je podrška tokom cele njegove karijere.
Veoma sam uživao, dosta sadržajnih sat vremena!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mairosu said:

 

Oni se sami rasplinu kad čuju kako neko govori "bolji-od-petog-razreda" engleski i ne složi teleću facu na više od tri američka toponima

 

e jesi saljivdzija, savršeno parlas, kontam bolje od kc riversa : i

 

svaka čast, odličan pod, bili je baš kul lik. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Carl Johnson said:

“That was great man! You do know your sports, huh?”


Ovo me je nasmejalo. Kad skinemo slušalice, to je realno znak da je to kraj za montažere. Međutim, ovo su iz meni neznanih razloga - ostavili...inače, često prckam montažere da imaju zaveru protiv mene. Obrati pažnju na bilo koji film, čak i onaj od ranijih Vice, ako ima scena u kojoj se šutira na koš, oni uvek izaberu onu u kojoj ja promašujem a gost pogađa. Pa dobro reko sunce vam jebem jel' moram ja budem najgori u rođenoj produkciji. Al' evo stigla kompenzacija 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mairosu ili Milose, kako ti draze, ovaj intervju je bio majstorski. Super je to sto si imao zahvalnog sagovornika, ali si i ti bio majstor posla. 

Da si posao scenario nisam siguran da bi se bolje namjestilo:

- poceci, koledz karijera, akcenat na porodicnim odnosima, odnos prema ocu posebno

- sudar snova i NBA realnosti

- pocetak evro karijere, borba i uspon

- lekcije o ljubavi prema vlastitom grbu i dresu reprezentacije, makar kao splet srecnih okolnosti

- za kraj i prica za uz kaficu o drugim sportovima

Kroz sve provucena i samosvijest o tome sta zeli i kako da istraje.

A tek obilje informacija iz ugla jednog americkog sportiste. Ako je neko i nesto ispricao ovako otvoreno, iskreno i licno obicno nas je prije toga gledao preko nisana.

 

Baci mu petaka od mene/nas i zahvali mu jos jednom kad ga ponovo sretnes.

Bas sam uzivao slusajuci. I to nocas u dva, nisam mogao da iscekam sutra. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mairosu said:


Ovo me je nasmejalo. Kad skinemo slušalice, to je realno znak da je to kraj za montažere. Međutim, ovo su iz meni neznanih razloga - ostavili...inače, često prckam montažere da imaju zaveru protiv mene. Obrati pažnju na bilo koji film, čak i onaj od ranijih Vice, ako ima scena u kojoj se šutira na koš, oni uvek izaberu onu u kojoj ja promašujem a gost pogađa. Pa dobro reko sunce vam jebem jel' moram ja budem najgori u rođenoj produkciji. Al' evo stigla kompenzacija 😄

Znas da sam bio u fazonu da si im sigurno ti rekao da ostave, posto se do sad uvek prekidalo nakon odjave. 😄

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mairosu said:

 

To je najlakše sa Amerikancima. Oni se sami rasplinu kad čuju kako neko govori "bolji-od-petog-razreda" engleski i ne složi teleću facu na više od tri američka toponima. Njima zaista znači čašica razgovora u tuđini. Iz ličnog iskustva mnogo je teže ostvariti hemiju u studiju sa domaćim sagovornikom, jer oni često imaju negativna medijska iskustva i rezervisani su po defaultu.

 

Narocito ako je engleski kao tvoj, kao da si sad ispao iz neke istocne americke drzave.:classic_biggrin: Gde si uopste pokupio taj naglasak? Ako si ga pokupio samo slusanjem tamosnjih programa opasno dobar posao si napravio, ovakav nivo obicno dohvate samo ljudi koji su neko vreme ziveli tamo. 

Edited by taliesin
Link to comment
Share on other sites

Ja cu pored ovog da pohvalim i podcast sa Sretenovicem kao i sa Toromanom (preporucujem za Partizanovce posto se zale na Covica kako je neregularno da kontrolise 2 kluba, pa nek vide kako je to na Filipinima :18:) . Al moram i da vam kazem ( mislim vama na mondu) da su vam Bogun i Cuk bas dosadni. Milosevi podkasti su najzanimljivi od svih sportskih na mondu, a i ima boju glasa koji je bas za ovakve forme, kao i radio forme.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, taliesin said:

Narocito ako je engleski kao tvoj, kao da si sad ispao iz neke istocne americke drzave.:classic_biggrin: Gde si uopste pokupio taj naglasak? Ako si ga pokupio samo slusanjem tamosnih programa opasno dobar posao si napravio, ovakav nivo obicno dohvate samo ljudi koji su neko vreme ziveli tamo. 


U Marylandu me jednom pitali jesam li iz New Yorka.

 

U Americi sam zbirno u ovih četres godina života proveo metar dana, 20 istočno, 10 zapadno. Međutim, imbrejsovanjem modernih tehnologija dolazimo i do toga da ne mora baš da se bude tamo da bi se nešto znalo kao i oni, je li, mada ne kažem da nije korisno. Moj naglasak, koji bi se nekako najpravilnije svrstao u sada već arhaičnu midatlantic kategoriju (mada sa većim uplivom američkog izgovora), je nekako samostalno formiran uglavnom vernim gledanjem starog Hollywooda na TV Politici radnim danom od 16h, kao i generalnom konzumacijom pop kulture koja je bila svuda oko nas. Takođe, u dvadesetim godinama dok sam živeo u Belgiji, dosta je pomoglo gledanje BBCja koji tamo imaju na kablu. De facto od dvadesete godine funkcionišem barem trilingualno u dnevnom životu, i ono šta je uvek kažem je da znaš da znaš jezik kad ti tok misli ide u tom jeziku. Ja kad govorim srpski tok misli ide na srpskom, a kad govorim engleski tok misli ide na engleskom, ne ide na srpskom pa u komoru za prevod pa izlazi engleski. Mislim, OK, tako to kod mene barem ide - da se ne uvrede oni koji su fakat studirali jezike...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:


U Marylandu me jednom pitali jesam li iz New Yorka.

 

U Americi sam zbirno u ovih četres godina života proveo metar dana, 20 istočno, 10 zapadno. Međutim, imbrejsovanjem modernih tehnologija dolazimo i do toga da ne mora baš da se bude tamo da bi se nešto znalo kao i oni, je li, mada ne kažem da nije korisno. Moj naglasak, koji bi se nekako najpravilnije svrstao u sada već arhaičnu midatlantic kategoriju (mada sa većim uplivom američkog izgovora), je nekako samostalno formiran uglavnom vernim gledanjem starog Hollywooda na TV Politici radnim danom od 16h, kao i generalnom konzumacijom pop kulture koja je bila svuda oko nas. Takođe, u dvadesetim godinama dok sam živeo u Belgiji, dosta je pomoglo gledanje BBCja koji tamo imaju na kablu. De facto od dvadesete godine funkcionišem barem trilingualno u dnevnom životu, i ono šta je uvek kažem je da znaš da znaš jezik kad ti tok misli ide u tom jeziku. Ja kad govorim srpski tok misli ide na srpskom, a kad govorim engleski tok misli ide na engleskom, ne ide na srpskom pa u komoru za prevod pa izlazi engleski. Mislim, OK, tako to kod mene barem ide - da se ne uvrede oni koji su fakat studirali jezike...

 

 

Ne znam zasto bi se vredjali, tako funkcionise svaki um koji operise na vise jezika. Prevodjenje u glavi je samo distrakcija koja cesto remeti sintaksu, jer dovodi do mesanja duha dva razlicita jezika. Engleski ti je skroz uredan, ono sto je mene zanimalo je otkud ti taj naglasak koji je jako redak kod onih kojima je engleski nematernji jezik jer je, kao sto si i sam napisao, maltene arhaican. Redak je i kod mnogih sa drugih English speaking podrucja, ali to je vec prirodno.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pepe sancez said:

Mairosu ili Milose, kako ti draze, ovaj intervju je bio majstorski. Super je to sto si imao zahvalnog sagovornika, ali si i ti bio majstor posla. 

Da si posao scenario nisam siguran da bi se bolje namjestilo:

- poceci, koledz karijera, akcenat na porodicnim odnosima, odnos prema ocu posebno

- sudar snova i NBA realnosti

- pocetak evro karijere, borba i uspon

- lekcije o ljubavi prema vlastitom grbu i dresu reprezentacije, makar kao splet srecnih okolnosti

- za kraj i prica za uz kaficu o drugim sportovima

Kroz sve provucena i samosvijest o tome sta zeli i kako da istraje.

A tek obilje informacija iz ugla jednog americkog sportiste. Ako je neko i nesto ispricao ovako otvoreno, iskreno i licno obicno nas je prije toga gledao preko nisana.

 

Baci mu petaka od mene/nas i zahvali mu jos jednom kad ga ponovo sretnes.

Bas sam uzivao slusajuci. I to nocas u dva, nisam mogao da iscekam sutra. 

 

 

 

cekaj... ti sumiras i prepricavas u kratkim crtama intervju, coveku koji je bio ucesnik istog?

 

:18:    :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mairosu said:


Pa da ne kažu vidi ga ovaj nešto lupeta a ja škole učio i nama rekli 'vako... 😄

 

Ne mogu to da ti kazu, jer te u skolama izmedju ostalog uce i da pokusavas da uspostavis vezu izmedju razmisljanja i govorenja na jednom jeziku, umesto da u glavi prevodis recenice.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Kao netko tko 99% podcastova sluša isključivo na eng i tko je čuo nebrojeno mnogo intervjua u istima, ne mogu ništa drugo reći doli svaka čast. Billy je stvarno ugodan sugovornik, ali ništa to ne bi značilo da host ne zna posao i kako se izvuče najbolje iz gosta. Nadam se da se nećeš zaustaviti samo na Billyu već da ćemo imati priliku ubrzo slušati neko drugo gostovanje tog tipa. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bili momcina.

 

Super odabir gosta. Sad mi nekako dodje i krivo sto se Bili sukljao po marginalnim evropskim timovima do ove sezone. 

 

Ne bih bas generalizovao i pricao da su americki kosarkasi uvek bolji sagovornici i elokventniji od onih sa ove strane bare. Ima raznih primera.

Link to comment
Share on other sites

I da, definitivno ima nešto u onom američkom stereotipu coach's son. Vidi se da Billy nosi dobru glavu na ramenima i da je baš zbog toga u kojem je okruženju odrastao ne pati od nekih dječjih bolesti koje često prate Amerikance koji dođu preko bare. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, losmi17 said:

Bili momcina.

 

Super odabir gosta. Sad mi nekako dodje i krivo sto se Bili sukljao po marginalnim evropskim timovima do ove sezone. 

 

Ne bih bas generalizovao i pricao da su americki kosarkasi uvek bolji sagovornici i elokventniji od onih sa ove strane bare. Ima raznih primera.

 

Apsolutno. Čovek je profesionalni sportista od glave do pete, disciplinovan i svestan svog posla, dobrih i loših stvari koje on nosi. Ne bih nikako rekao da je on tipičan američki košarkaš u Evropi, vidi se dobro vaspitanje i generalna informisanost, što se za mnoge ne bi moglo reći. Ima itekako mnogo likova koji su praktično debilčine, osim što znaju dobro da pikaju košarku. Simptomatično u vezi njegovog eventualnog ostanka je to što se nigde nije dugo zadržavao, a verujem da će imati ponuda bogatijih EL klubova. Jako bih voleo da ostane, ovakvi košarkaši i ljudi nam trebaju u klubu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Miloše, kad će nagrade za verne fenove? Kupio sam čak i nove slušalice da mi ne krči na levo uvo više. 

E, na starom forumu je neko pisao koje podkaste oko košarke sluša, pa ako može opet da napiše.

Takođe, ako neko ima preporuku za podkaste za usavršavanje engleskog (BE).

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Referent said:

 

E, na starom forumu je neko pisao koje podkaste oko košarke sluša, pa ako može opet da napiše.

 

 

najbolji podcast svih vremena je bio "the frozen envelope", legendarnog james marcede (nyk pod) ali čovek više ne radi to.

 

ako izuzmemo nyk podkaste, ja sam prilično pop-orijentisan oko basketa: the lowe post, bill simmons i nba podcast na ringeru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Sportski komentatori, novinari i mediji

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...