Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

Nista , Edin i Kole da obuku dres CZ sledeci put kad iz studija prenose da bi se iskupili.

 

Ili jos bolje da ih posalju u halu za 4. utakmicu tako odevene da bi neki bili zadovoljni.

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sportski komentator specijalizovan za košarku koju poznaje u prste sebi ne sme da dozvoli onakav uvod u utakmicu ali jebiga to je Arena koja šteluje i ton sa utakmice . Možda ja naivno očekujem da komentator treba da bude stručan i objektivan.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SportskiPozdrav said:

Kad da kaže ako ne na početku utakmice? Između četvrtina?

mogao je i pred svaku četvrtinu da podseti još jednom kako je Partizan brutalno pokraden, ne bi mu se zamerilo na Areni ni slučajno, tamo je ionako najbitnije šta tonac radi ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ste sad zadovoljni sa novim komentatorima. Kao da prenose random timove u random utakmici, kao na sarani da su.

 

Mada cenim da se Edin i Kole ne zale jer su zapalili za USA da prenose NBA finale.

Edited by Zvezdinho
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni je sinoć delovalo da Karović i Caković upadljivo navijaju za Zvezdu tokom prenosa, pomalo neprijatna pristrasnost koju nisu uspevali da sakriju.

 

10 hours ago, Mile1 said:

Konacno objektivni komentatori,a Edin i Kole slobodno mogu da ostanu u SF-u

 

😂

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Nisam hteo da komentarisem Luku i Kuzmu dok ne odgledam/odslusam bar par njihovih podkasta (koje sam do sad izbegavao). Pazljivo sam probrao goste i da, ima sta da se cuje, ali me nisu dobili kao stalnog slusaoca. Ima do animoziteta prema Kuzmi sigurno, ali imam par primedbi:

- imaju rupe u prici i prekidaju gosta, nekako imitiraju Ercega ali nemaju ni priblizno harizme. Njihov follow4follow like4like mi je usiljen, ne deluje mi prirodno. Zbog takvih segmenata podkast predugo traje i postaje naporan za pracenje

- flow podcasta im je los, kao da fali pripreme

- bukvalno su oslonjeni na gosta, ako on izdominira kul, ali oni ne cupaju iz njega njegov maksimum

- Kuzma kad krene sa pricom "kako je nekad bilo sve bolje" ne bude mi dobro.

- Luka deluje kao interesantan i ok lik, ali mi ne pliva u ovom formatu, zategnuto mi sve to nekako deluje

 

Kada bih rangirao SRB kosarkaske podkaste:

1. Milos Jovanovic (nenametljivo, a toliko je gledao i toliko stvari zna. Vadi najbolje iz sagovornika. Ne ide u nekoseno i ne upade u zamke da uleti u prestrucne teme. Posle svakog potkasta imam kez na licu. Porobio sa izborom sagovornika i za svakog je bas spreman, da tipa rostere ekipa u kojima je gost igrao Milos bolje zna)

2. Solo Srki Radojevic, nije bilo mnogo epizoda, ali epizode sa Cvjeticaninom, Trinkijem i Mutom... Zlato, jednostavno zlato. Da je nastavio, ovo je jedini projekat koji je imao potencijala da bude suvereno prvi.

3. Srki i Dzile (bilo je tu bas strucnih observacija, ima da se nauci dosta. Ipak, hemija izmedju njih mi nije skroz legla, ali me nije sprecavala da redovno slusam)

4. Jao Mile (Mile je kralj. Podkast je u fazonu Milosevog, ali mu fali dubina, nekako mi je razbibriga, slusam u zavisnosti od gosta).

5. Luka i Kuzma

6. Ona curica koja ne radi podkast vec intervjue

 

 

Edited by Geronimo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam poslušao par puta Jao Mileta i simpa mi je. Nema tu ni trunke nečeg pravog novinarskog, baš ono kao dva drugara da sednu u kafanu i prepredaju.

Previše se oslanja na hronološke događaje iz karijere gosta, ali ok, to je neka osnova, pa ide po tome.

 

Gosti pak odlični, tu je na dobrom putu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Geronimo said:

Nisam hteo da komentarisem Luku i Kuzmu dok ne odgledam/odslusam bar par njihovih podkasta (koje sam do sad izbegavao). Pazljivo sam probrao goste i da, ima sta da se cuje, ali me nisu dobili kao stalnog slusaoca. Ima do animoziteta prema Kuzmi sigurno, ali imam par primedbi:

- imaju rupe u prici i prekidaju gosta, nekako imitiraju Ercega ali nemaju ni priblizno harizme. Njihov follow4follow like4like mi je usiljen, ne deluje mi prirodno. Zbog takvih segmenata podkast predugo traje i postaje naporan za pracenje

- flow podcasta im je los, kao da fali pripreme

- bukvalno su oslonjeni na gosta, ako on izdominira kul, ali oni ne cupaju iz njega njegov maksimum

- Kuzma kad krene sa pricom "kako je nekad bilo sve bolje" ne bude mi dobro.

- Luka deluje kao interesantan i ok lik, ali mi ne pliva u ovom formatu, zategnuto mi sve to nekako deluje

 

Kada bih rangirao SRB kosarkaske podkaste:

1. Milos Jovanovic (nenametljivo, a toliko je gledao i toliko stvari zna. Vadi najbolje iz sagovornika. Ne ide u nekoseno i ne upade u zamke da uleti u prestrucne teme. Posle svakog potkasta imam kez na licu. Porobio sa izborom sagovornika i za svakog je bas spreman, da tipa rostere ekipa u kojima je gost igrao Milos bolje zna)

2. Solo Srki Radojevic, nije bilo mnogo epizoda, ali epizode sa Cvjeticaninom, Trinkijem i Mutom... Zlato, jednostavno zlato. Da je nastavio, ovo je jedini projekat koji je imao potencijala da bude suvereno prvi.

3. Srki i Dzile (bilo je tu bas strucnih observacija, ima da se nauci dosta. Ipak, hemija izmedju njih mi nije skroz legla, ali me nije sprecavala da redovno slusam)

4. Jao Mile (Mile je kralj. Podkast je u fazonu Milosevog, ali mu fali dubina, nekako mi je razbibriga, slusam u zavisnosti od gosta).

5. Luka i Kuzma

6. Ona curica koja ne radi podkast vec intervjue

 

 

Treba imati u vidu da se on nikada nije bavio nekim ni približno ovakvim poslom, ali se zaista super snašao. Svaka mu čast što je uopšte i probao ovako nešto, jer verujem da se većina bivših igrača ne bi usudila.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni su kod Mileta najjači isečci sa titlovima na instagramu. To je šou program. Tipa Novica, znaš da nije baš elokventan, ali kad se sve stavi u titl to je neki novi nivo neelokventnosti. A titluju od reči do reči, bude baš ludo. 😄 
Uzeh Novicu za primer, ali bilo ih je još - Tadija mi je prvi na umu.

Edited by uvrnuto
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geronimo said:

Nisam hteo da komentarisem Luku i Kuzmu dok ne odgledam/odslusam bar par njihovih podkasta (koje sam do sad izbegavao). Pazljivo sam probrao goste i da, ima sta da se cuje, ali me nisu dobili kao stalnog slusaoca. Ima do animoziteta prema Kuzmi sigurno, ali imam par primedbi:

- imaju rupe u prici i prekidaju gosta, nekako imitiraju Ercega ali nemaju ni priblizno harizme. Njihov follow4follow like4like mi je usiljen, ne deluje mi prirodno. Zbog takvih segmenata podkast predugo traje i postaje naporan za pracenje

- flow podcasta im je los, kao da fali pripreme

- bukvalno su oslonjeni na gosta, ako on izdominira kul, ali oni ne cupaju iz njega njegov maksimum

- Kuzma kad krene sa pricom "kako je nekad bilo sve bolje" ne bude mi dobro.

- Luka deluje kao interesantan i ok lik, ali mi ne pliva u ovom formatu, zategnuto mi sve to nekako deluje

 

Kada bih rangirao SRB kosarkaske podkaste:

1. Milos Jovanovic (nenametljivo, a toliko je gledao i toliko stvari zna. Vadi najbolje iz sagovornika. Ne ide u nekoseno i ne upade u zamke da uleti u prestrucne teme. Posle svakog potkasta imam kez na licu. Porobio sa izborom sagovornika i za svakog je bas spreman, da tipa rostere ekipa u kojima je gost igrao Milos bolje zna)

2. Solo Srki Radojevic, nije bilo mnogo epizoda, ali epizode sa Cvjeticaninom, Trinkijem i Mutom... Zlato, jednostavno zlato. Da je nastavio, ovo je jedini projekat koji je imao potencijala da bude suvereno prvi.

3. Srki i Dzile (bilo je tu bas strucnih observacija, ima da se nauci dosta. Ipak, hemija izmedju njih mi nije skroz legla, ali me nije sprecavala da redovno slusam)

4. Jao Mile (Mile je kralj. Podkast je u fazonu Milosevog, ali mu fali dubina, nekako mi je razbibriga, slusam u zavisnosti od gosta).

5. Luka i Kuzma

6. Ona curica koja ne radi podkast vec intervjue

 

 

 

Stvarno si ovo odlicno analizirao, vecinom se sve slazem.

Jovanovic nekako u senci radi vec godinama a covek vrhunski poznaje kosarku i svoj posao. 

 

Radojevica bih izbacio sa liste jedino zbog malog broja epizoda, ostalo sve na mestu.

Njegov podcast za Dzikicem bio je pun pogodak, strucno i na visokom nivou. Nakon ove sezone reklo bi se da je Dzikicu bilo bolje da je ostao jos malo ispred kamere.

 

Jedino sa cime se ne slazem je to da MIle bude ispred Kuzme i Luke. Dobar je Mile, gotiva, vole ga i gosti pa je zato i atomsfera dobra. Ali iz profesionalnog ugla on jako lose vodi razgovor, a manjak znanja i iskustva ne kompenzuje pripremom. Dobra stvar je sto je podcast platofrma koja trpi takve stvari te je i on napravio neki uspeh.

 

Sto se ove dvojice tice, Luka nije novinar i to se vidi, kul je tip i ne pametuje mnogo, kada prica ono u sta nije siguran u startu se ogradi. Kuzma nije takav i zato mnogima ide na onu stvar, mada je i do zasicenja usled komentatorskog posla godinama unazad. Treba pohvaliti izbor gostiju za sta je zasluzniji Kuzmanovic, sem Berica nema puno onih koji gostuju od emisije do emisije sto je pohvalno. Poceli su da se komercijalizuju i imaju dobar odnos sa publikom, to ih po meni svstava na cetvrto mesto.

 

Ta curica ima energiju i volju, radi dobro na SK-u godinama, nije tu tek onako. Podcast format joj ne lezi ali od mene ima respekt i periodicno ispratim ono sto radi. Postovanja radi, devojka se zove Aleksandra i cini mi se da je jedini skolovani novinar medju ovom ekipicom podkastera.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nenad010 said:

 

...

Ta curica ima energiju i volju, radi dobro na SK-u godinama, nije tu tek onako. Podcast format joj ne lezi ali od mene ima respekt i periodicno ispratim ono sto radi. Postovanja radi, devojka se zove Aleksandra i cini mi se da je jedini skolovani novinar medju ovom ekipicom podkastera.

 

Imas pravo, nespretno sam se izrazio sa ovim 'curica'. Nije mi bila namera da to bude iz nepostovanja, nego vise u fazonu da je relativno no-name u kosarkaskom svetu, pa da i zbog toga ne moze da iznese format potkasta. Jednostavno, devojka radi intervjue (i to sasvim fino), to tako i treba nazvati, bez obzira sto je 'podcast' sad tako trendi termin. 

Naravno, svakako je odlicno sto se Aleksandra bavi ovim temama, sto vise kosarkaskih prica to bolje za sve nas. Npr. bas-bas mi je bilo drago da vidim Trifu kod nje pre koji dan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uvrnuto said:

Meni su kod Mileta najjači isečci sa titlovima na instagramu. To je šou program. Tipa Novica, znaš da nije baš elokventan, ali kad se sve stavi u titl to je neki novi nivo neelokventnosti. A titluju od reči do reči, bude baš ludo. 😄 
Uzeh Novicu za primer, ali bilo ih je još - Tadija mi je prvi na umu.

Ubicin vokabular je zaista blamantan. Podseca me na Zigaru i njegove legendarne intervjue, mada je i Zigatar nekako lakse od njega objasnjavao ono sto misli i zeli da kaze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...