Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

On 8/12/2022 at 12:23 PM, drperce said:

Zar nije Moka na Islandu? 

 

Ne postoji losiji tandem kometatora od Ilija la bomba + Kuzmanovic, em ne prate kosarku, em akcentuju debilno neka przimena, em su smaraci, em su brojali Lorencu svaku gresku dok su uzdizali fc3

Nešto se ne sećam da je Kovačić pljuckao po Lorenzu Braunu. Da nisi pomešao sa Plavšićem pošto je on u više navrata islazao animozitet prema Lorenzu, zajedno sa "Mali faul" Kuzmanovićem?

 

Kovačiću se može zameriti teatralnost i što prenosi košarku na, pomalo, fudbalski način. Tipa lopta od ovoga do onoga pa do ovoga,... Ne opterećuje se preterano da publici kaže kada je, na primer, promenjen način odbrane, kada je odigrana neka vrsta akcije i slično.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2022 at 10:51 PM, Nenad010 said:

 

Zabluda je da je Lorenco pljuvan zbog Covica, ili da je FIlipu u tom smislu gledano kroz prste.

Imali su pik na Lorenca jer se ovaj ocigledno ponasao nedolicno van terena, videlo se to i iz komentara Lukmana, a i Covic je na brzinu letos demantovao povezivanje sa njim.

Ocigledno postoji nesto sto do sire javnosti nije doslo, a sa cim su oni bili upoznati.

 

Sta li su onda komentatori onomad pricali za Maradonu kad je Lorenco dobijao onakve bljuvotine na "nedolicno" ponasanje.

 

Mora da je to neka nova fora u sportskom novinarstvu, ako pije zestinu onda je ocajan igrac a ako pivo ili vinjak onda je umetnik sa loptom

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Knipex said:

Nešto se ne sećam da je Kovačić pljuckao po Lorenzu Braunu. Da nisi pomešao sa Plavšićem pošto je on u više navrata islazao animozitet prema Lorenzu, zajedno sa "Mali faul" Kuzmanovićem?

 

Kovačiću se može zameriti teatralnost i što prenosi košarku na, pomalo, fudbalski način. Tipa lopta od ovoga do onoga pa do ovoga,... Ne opterećuje se preterano da publici kaže kada je, na primer, promenjen način odbrane, kada je odigrana neka vrsta akcije i slično.

Pricao je i Ilija stalno u onim emisijama pre i posle utakmica.

 

Da bi mogao da publici prica o odbrani ili nekim akcijama u napadu morao bi da ima nekog znanja o tome a on je sa materijom na nivou Tegeltije, tuga.

Bilo je i vise puta situacija gde ni on ni Kuzmanovic ne znaju neka pravila promenjena, pakrenu da se iscudjavaju zasto su sudije nedto dosudile.

 

Cenim da makar 50ak ljudi sa foruma je mnogo bolje potkovano kosarkaskim znanjem i bolje bi radili posao od ove dvojice

Link to comment
Share on other sites

Slušam poslednjih dana dosta ovih novih košarkaških podcasta (Luku i Kuzmu, Jao Mileta) i ne mogu da se otmem utisku koliko je @Mairosu to bolje radio. Pogotovo su razgovori sa Beronom, Savanom, Slađanom Stojkovićem ali i drugi potpuno nedostižni za ovo što možemo da čujemo sada.

 

U međuvremenu je i kultura slušanja podcasta postala dosta šira, Miloš je tu bio među pionirima kod nas, siguran sam da bi sad bio mnogo popularniji. Nadam se da će (ili da ćeš, ako čitaš i dalje) naći vremena, mogućnosti i želje da se vrati ovom poslu.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

svakako je mairosu goat ali imajuci u vidu pomenute aktuelne podkaste, trebalo bi malko promeniti koncept, videti pod bill simmons i srodne ringer bball opcije. za dobar podcast te cesto ne treba gost a jos manje poznat, tako da, treba iskoristiti to sto kuzma, luka, mile znaju samo sa gostom da cavrljaju hronoloski a mairosu zna i kosarke (meni se dopadaju njihove emisije ali je sto kazu ameri, low-hangin fruit).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja kada (note, kada, ne ako) budem nastavljao podcast to će biti u current events formatu sa stalnim co-hostom. u tri godine sam istrošio bezmalo sve priče koje sam hteo iz te "gde su, šta rade" sekcije, a i sada postoje drugi koji to rade pa je lepo biti komplementaran.

  • Like 9
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

takođe

realizacija tih memory lane podcasta je jebenica ako niste gospodar vaše sudbine u smislu delite produkcijski studio sa još x programa, a na stranu što moja mreža kontakata ne može da se poredi npr. sa Miletom koji je bivši igrač i fkt zna te ljude dok ih ja uglavnom prvi put vidim. Znači, naći broj, pa zvati, pa objasniti, pa dogovoriti, pa onda uklaviriti sa studijskim terminima, a onda ako je nedajbože aktivan igrač, e onda zovi PRove, pa sa njima, pa autorizacije (kojih ruku na srce nema jer nikome nije u interesu da jede govna).

Ne mogu da se žalim - iskreno, mislim da sam izvukao solidno iz nekih ljudi. Jako sam ponosan što sam - biću slobodan da se ovako izrazim - vratio Rebraču u mainstream, što sam izvukao neke kul priče iz Slađana, Stragija, Berića itd. Ali to možeš da uradiš samo određeni broj puta, i samo određeni broj ljudi može da ti ispriča kako je to bilo '88. na Gripama dok ti vodiš 2 razlike a Kukoč ti diše za vrat itd. I Mile će, kao i ja, naleteti na taj roadblock u smislu da su mu priče ostale ispričane, a ljudi koji bi to hteli da čuju su sve stariji i stariji.

ako postoji budućnost podcast formata postoji kao weekly show u kojem se razbijaju current events, bacaju se tejkovi, i vi meni govorite miloše care ili miloše sisaj qrz. nadamo se da idemo u tom smeru.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Pravo pitanje ovde je zasto nema vise Edinovih i tvojih podcastova ? 

 

Evo jedna luda teorija, neki ludak vas prijavio za autorska prava za pesme koje je pustao Edin na pocetku sa svog telefona i Zezelj se malo iznervirao :classic_tongue:

Edited by Zvezdinho
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Postujem, i nazalost mi je jasno da je cista utopija da vidimo srpski Open Court sa Milosem u ulozi Ernija Dzonsona... Al bih bas voleo da slusam neki takav format, Milos i npr. Sale Obradovic, Trifa, Stragi i Loncara (kad vise ne mozemo cuti Sretu i Lisicu 😞 ) kako pricaju o sezoni 1993/94, Harisu Brkicu, Laletu Lucicu, pregled aktuelnosti, da se oseti i neka hemija izmedju ex-kosarkasa... 🙂

Isto bi bilo mocno slusati na redovnoj bazi (npr. jednom u sest meseca) menadzere / trenere mladjih kategorijama, sa nekim pregledom stanja. Na koncu, potkast sa Dabom ili Gurom bi bio cista pobeda, uveren sam.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdinho said:

Evo jedna luda teorija, neki ludak vas prijavio za autorska prava za pesme koje je pustao Edin na pocetku sa svog telefona i Zezelj se malo iznervirao :classic_tongue:


😄 ovo bi bilo dobro ali nažalost nije istina.

Nema nekih dubljih razloga. Istekao je ugovor u tom trenutku, u nekom momentu bi ga obnovili, možda je taj neki momenat skoro. I Edin i ja imamo drugih obaveza, videćemo, možda je klima bolja ove jeseni? Osluškujte vetrove štos kaže.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mairosu said:


😄 ovo bi bilo dobro ali nažalost nije istina.

Nema nekih dubljih razloga. Istekao je ugovor u tom trenutku, u nekom momentu bi ga obnovili, možda je taj neki momenat skoro. I Edin i ja imamo drugih obaveza, videćemo, možda je klima bolja ove jeseni? Osluškujte vetrove štos kaže.

 

Ma potvrdi i ako nije tacno.

 

Odmah ide naslov i reklama : Edin je pustio muziku sa telefona i necete verovati sta se posle desilo :classic_tongue:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...