Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

7 hours ago, Kooineeperk said:

Uzmi YT Premium (uvek dobijes trial neki, ja skoro uzeo 3 meseca). Milina. Nema reklama, moze sa iskljucenim ekranom, tu je YT Music... 

 

Razmisljam da zaista placam. 

Nemoj da plaćaš, samo instaliraj ad-bloker (ja koristim neki ABP) i imaćeš YT bez reklama.

 

Fin podcast o EP, uzgred budi rečeno. Nedostajao mi je ovaj dvojac bez kormilara 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Uzmi YT Premium (uvek dobijes trial neki, ja skoro uzeo 3 meseca). Milina. Nema reklama, moze sa iskljucenim ekranom, tu je YT Music... 

 

Razmisljam da zaista placam. 

sta ce ti yt premium ziv ti meni bio 🙂

instalirajte youtube vanced (izvedenica od advanced samo sto su izbacili AD jer nema reklama 🙂 )
znaci nema reklama, moze sa iskljucenim ekranim i besplatno je 🙂

Edited by nemanjau5
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Beonegro said:

Fin podcast o EP, uzgred budi rečeno. Nedostajao mi je ovaj dvojac bez kormilara 🙂

 

jasan je koncept, cini mi se makar: red basket znanja, red zavitlavanja, pola reda tejkova od kojih su neki i hot.

 

posto je meni za ovakav pristup [koji srdacno podrzavam] uzor ringer podcast network na celu sa medijskim mogulom simmons billom, cini mi se da oni "guzvu u etru" smanjuju tako sto neguju pristup razgovoru slican kao iso-kosarci, "malo ti, malo ja". iako je ovaj sesta licka razgovor prirodniji, mislim da ringerov daje priliku da lakse otpratis konverzaciju, pogotovo u delovima u kojima sagovornici imaju nesto bitnije da kazu i postave temu za naredni segment od xy mins.

 

tu se kod ringera cuju i ocigledno unapred spremljeni pasazi, mini-govori if you will, koji ocigledno nisu spontani ali daju celoj epizodi neki razuman, tj manje hectic ritam [isto kao i sto ne mozes celu tekmu pichiti run n gun, tj mozda i mozes ali eto]

 

to bi ujedno bila i konstruktivna kritika @Mairosu, mada sam po obicaju zaspao negde na dve trecine slusanja ali cu zavrsiti danas ako ne opicim rewind od pocetka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Nemoj da plaćaš, samo instaliraj ad-bloker (ja koristim neki ABP) i imaćeš YT bez reklama.

 

Fin podcast o EP, uzgred budi rečeno. Nedostajao mi je ovaj dvojac bez kormilara 🙂

 

1 hour ago, nemanjau5 said:

sta ce ti yt premium ziv ti meni bio 🙂

instalirajte youtube vanced (izvedenica od advanced samo sto su izbacili AD jer nema reklama 🙂 )
znaci nema reklama, moze sa iskljucenim ekranim i besplatno je 🙂

 

Izvinjacam se za offtopic ali da pitam - ima li neko resenje koje ce blokirati reklame u igricama? Poludim kad vidim kako cerka vise bleji u reklame nego sto igra nesto. Pa jos kad mi da da joj pomognem oko necega, pa ja moram da blejim u reklamu, ajoj... 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Izvinjacam se za offtopic ali da pitam - ima li neko resenje koje ce blokirati reklame u igricama? Poludim kad vidim kako cerka vise bleji u reklame nego sto igra nesto. Pa jos kad mi da da joj pomognem oko necega, pa ja moram da blejim u reklamu, ajoj... 

Pokušaj u podešavanjima pronaći DNS i stavi 

Quote

dns.adguard.com

Ako se ne može (stariji Android) instaliraj sa Play store-a nekakvu aplikaciju koja omogućava promjenu DNS-a. Naravno, možeš kupiti ad-blocker, ako hoćeš najbolje rješenje.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Fin podcast, uzivao sam. Hemija ovog tandema sljaka fino, a i njihov humor je moj cup of tea. 

 

Ipak, ne mogu da se otmem utisku da je pacing malo losiji, druga polovina (ako ne i poslednja trecina) seanse je dosta mesnatija od prve, i verovatno bi trebala biti vise zastupljena u screentime-u.

 

Cini mi se da ste imali jos da kazete o Sloveniji i Francuskoj, ali da ste prekinuli taj neki dobar flow pod uticajem "artificijelnih" faktora.

 

Kao da ste unapred resili da odvojite toliko i toliko minuta za svaku repku, a kada se ispostavilo da cete za odredjene timove prekoraciti taj okvir, onda ste naglo zbrzali i presli dalje.

Kao gledalac, mislim da bi bilo bolje da je vasa inspiracija bila ispostovana, i da ste se bez ustrucavanja zadrzali na (te ipak zanimljivije) segmente turnira.

 

Ps. Znam da je to tesko uzivo kontrolisati, ali ipak mi je paralo usi u nekim momentima sto ste prekidali jednog drugog i niste pustali sagovornika da zavrsi misao (a zvucalo je kao da ste obojica imali sta da kazete u trenucima kada ste bili prekidani).

 

Pps. Jedva cekam ostatak epizode.

Edited by Horium
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

uvek je zanimljivo čitati ovakve interepretacije jer su pored najbolje namere nekada potpuno netačne. mislim, ne ovo oko pacinga, to je hvala bogu subjektivno (mada sam juče i čuo da smo više vremena posvetili prvoj polovini!), nego recimo artificijelni faktori - zaista ih nije bilo, Mondo nam baš ne gleda na sat osim ako nije zakazan neki dnevnik posle nas u studiju a ovaj put nije bio. takođe, nismo ništa određivali unapred vremenski, nego kako nam se pogodi tako i pričamo. iskreno, ne postoji neki finiji plan snimanja i priče od pukog kostura - moje beleške su samo jedna stavka, pa šta izrodi iz toga, izrodi se.

što se ovog prekidanja tiče, nažalost/sreću to je okupacioni hazard podkast formata, ali trudićemo se da se ispoštivamo više. međutim, drago mi je što prepoznaješ dvojnu ulogu hosta i što si napisao prekidali ste se radije nego da ja njega ili ono mene. zajedno smo jači/gori.

sve ostalo što smo promašili u najavama ispravljaćemo u dnevnim izdanjima, tako da samo dodajte šta vam je zafalilo. ako neko zasluži naravno biće više priča i o njemu/njima. plan je da dnevne eps budu oko 60-70 min pri čemu bi veći fokus bio na Srbiji (prva pol. emisije) a dalje bi bila šetnja kroz turnir i naravno posvećeniji bi bili regionalnim selekcijama.

  • Like 11
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

ako nešto mogu da hajlajtujem kao kvalitet podcasta to je da je toliko jebeno stvari offscript. ok, "kvalitet" jer hvala bogu nije svakome sve isto. vrlo malo stvari se "dogovore", možda muzička numera na početku ponekad i to po principu "e čuo sam jutros u kolima - e može, daj". ali često čak ni to.

evo juče ovo sa billyem zaneom i veš mašinama.

pa onomad sa onim jagodama i PJ Brownom. čoveče snimatelji su morali da izađu iz prostorija da ne bi smeh ušao na audio.

iskreno nikad ne znaš ko će šta da odvali i na koga će šta naneti. 

ulaskom u ovaj studio btw, prešli smo sa klasičnog snimanja fotoaparatima na snimanje televizijskom opremom. dok smo snimali raniji podcast imali smo limite u smislu da se snimalo u blokovima od 30 min (jer toliko videa aparat podrži), pa onda kad je pauza proveriš notifikacije, zaguglaš nešto ako si blokirao, itd. e TV kamere već nemaju taj limit pa smo oriljali svih 85 minuta u cugu i iskreno prijalo je i meni i njemu jer taj momenat kad sat nategne 25 i u studiju snimatelj digne pet prstiju (as in ostalo ti je pet minuta) već počinjem da se ustežem sa otvaranjem nekih tema, jer ako znam da će da ga nagazi ja ću negde morati da ga sečem, a sećiću ga tako što ću gledati na sat, signalizirati prstima "makaze" ispod stola itd. tako da ovo juče je u pravom smislu te reči "nema laži nema prevare" hahaha.

  • Like 5
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Mairosu, sto se tice prve lajne drugog tvog posta 😱 nadam se da se razumemo kako podcast i treba da bude offscript, u tome jeste draz formata. medjutim i ta improvizacija ima neka mini pravila ili pozeljne kretnje, da ostanemo u duhu basketaske igre.

 

nasam se da ne zvucim naopako, to mi se prosto ucinilo kao detalj koji moze da podigne pozornost i fokus u slusanju, jer, iako vi medjusobno caskate, ipak se na kraju bavite tim nekim izlizano receno, storitelingom u satipo vremena.

 

svakako dobar start, ocekujemo jos bolja izdanja do cetvrtfinala, jer je to, kao sto svi znamo, najteza tekma na turniru 😕

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

@Mairosu, sto se tice prve lajne drugog tvog posta 😱 nadam se da se razumemo kako podcast i treba da bude offscript, u tome jeste draz formata. medjutim i ta improvizacija ima neka mini pravila ili pozeljne kretnje, da ostanemo u duhu basketaske igre.

 

nasam se da ne zvucim naopako, to mi se prosto ucinilo kao detalj koji moze da podigne pozornost i fokus u slusanju, jer, iako vi medjusobno caskate, ipak se na kraju bavite tim nekim izlizano receno, storitelingom u satipo vremena.

 

svakako dobar start, ocekujemo jos bolja izdanja do cetvrtfinala, jer je to, kao sto svi znamo, najteza tekma na turniru 😕


ma iznenadio bi se koliko je scripted stvari pogotovo kod amerikanaca. malo sam ćaskao sa ovim denverćanima, a i ranije sa lightyears momcima, oni su recimo mnogo struktuiraniji jer čini mi se da njihova publika mnogo više očekuje x u y minutu, bukvalno su pavlovljevski natrenirani, i onda zna se ovde ovo onde ono na 36. minutu ovo na 48. minutu cue music itd. njihove produkcije su bukvalno minuciozne jer imaju te svoje mkt timove koji sračunaju koliko valjda prosečan denverćanin/sanfransiskoanac (hihi) provede u kolima od kuće do šljake i onda se bukvalno optimizuju na te formate, ovaj ad ovde, ovaj paid content onde...

a mi blaženi ko telad, bukvalno što kažeš freestyle storytelling.

Link to comment
Share on other sites

tjah, nisam siguran da je glavni razlog cvrste konstrukcije to sto navodis, pogotovo sto ja ni ne pricam o periodu od 5og do 38og minuta, vec o komunikaciji iz minuta u minut

 

to nije stvar skripta, vec neke odluke kojim tempom igramo tekmu i kakav ucinak/ugodjaj ciljamo da postignemo [na korak sam od rista kubure sa ovim basket poredjenjima, samo mi fali pinch psihodelije]

 

@Mairosu

 

svakako, to je neki moj trip, verovatno i kreirana navika, ne mora znaciti da tako i valja.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mairosu said:

malo sam ćaskao sa ovim denverćanima

Očajni su, imaju te neke predefinisane blokove koji čine da im prelazi sa teme na temu izgledaju kao bipolarni poremećaj, plus marketinške obaveze koji im dodatno remete ritam. Gledao sam neke njihove podcaste informativno tokom sezone i svaki put sam završio tako što bih premotao samo na segment koji me zanima i ćao.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Pusti uinija, njemu su podkasti o Niksima spržili mozak. Missssim ko normalan može to da sluša? :s_d:

 

uu bio je lik po imenu james marceda, imao je pod "the frozen envelope", ko zna razumece sta znaci. elem, lik je danas u gaming industriji u la ali je to sto je iz zabavs radio bilo kraljevstvo nestruktuirane psihodelije.

 

cak je i kasnije, kada je vodio posting and toasting podcast neko vreme, u trenutku improvizovao scenarije za brendove koje mu daju da reklamura [a koje podcasteri ritinski procitaju]. lud covek, pevao je "frank ntilkina" na melodiju "guantanamera" i podsecao ljude da uvek posole vodu za pastu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Beonegro said:

Očajni su, imaju te neke predefinisane blokove koji čine da im prelazi sa teme na temu izgledaju kao bipolarni poremećaj, plus marketinške obaveze koji im dodatno remete ritam. Gledao sam neke njihove podcaste informativno tokom sezone i svaki put sam završio tako što bih premotao samo na segment koji me zanima i ćao.


eto, to je srpski ugao. a ameri recimo samo tako hoće, usmereniji su od nas, takva publika itd. ostvarili smo neku okej saradnju, dobri su momci, srce im je na pravom mestu ali ja takav format ne bih umeo da radim iskreno. mada, videćemo kakvi će im sad biti pokušaji dokumentaristike. materijal koji imaju im je dobar, i ne samo zato što sam ja u njemu xexe.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...