Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Ne znam nisam odusevljen mecevima Slo-Tur,Ita-Fra.Slovenci se malo opustili,da nisu verujem da ne bi bilo drame.Sto se tice Turske pa to je skroz talentovana ekipa,tek sad kad su na okupu shvatam ali...izgleda da se Ataman previse navikao na Efesov sistem,igra je dosta cudna sa dosta slobode i slabo organizovana.Takodje u Efesu su igraci sa najvise slobode ipak bekovi i igraci koji mogu da kreiraju za druge i citaju igru.Videcemo kako ce izgledati kada Larkin bude igrao.

Ita Fra isto produzeci,Fra isto mi izgledaju kao muve ali nakrcani kvalitetom.Italijani toliko organizovaniji koliko su Fra talentovaniji,pa eto bi neki produzetak.Ita su bese dosta dobro gurali na OI ne treba zaboraviti.

Pripremne jesu,uigravanja jesu ali moguce da ce Tur i Fra ostati ne ovom nivou (ne)organizacije,ipak su malo tanji na plejmejkerskim pozicijama i kazem Ataman inace daje slobodu igracima a Kole ne verujem da je toliki strucnjak da nahrani sve ove igrace ulogom,smiri ego i ostalo.Recimo napad za pobedu u regularnom delu im je bio totalno upasivljen...

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2022 at 6:10 PM, 1945 said:

A Turska? 

 

Sengun, Osman, Korkmaz, Jurtseven. 4 nba igraca plus Larkin plus nekoliko solidnih Turaka plus trener aktuelni sampion Evrolige.

 

Mogu oni "ispod radara" itekako daleko da doguraju ako im se posloze kockice i ako im svi budu bili na raspolaganju.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Snjofko said:

I, ko je gledao, sta vise govori ovaj neresen rezultat? 

 

Da su i Turci i Slovenci jaki i da ce nam biti pakleno i u kvalifikacijama i na EP ili da Turci i nisu nesto, a samim tim ni Slovenci kad moraju produzetke sa njima?

Pa da,ako nismo dostigli dobru formu i uigranost bice nam jako tesko.Sto se tice prvenstva ukoliko ostanu na ovakvoj igri oni ce ubedljivo dobijati sve manje kvalitetne ekipe dok ce u eliminacionoj fazi protiv jaceg protivnika mozda odmah ispasti.Eventualno mogu da prirede jedno iznenadjenje u toj fazi ali nemaju oni prostora za neki duzi niz iznenadjenja sa ovakvom igrom,to mogu sebi da dopuste Francuzi kao jos kvalitetniji sastav ali i kod njih je upitno sta ce doneti ta kosarka gde nikom nije skracena uloga.Sto se kaze ne zna se ko kosi a ko vodu nosi,svi na momente kose,barem  za sada.

Da naglasim ovo za turke protiv kvalitetnijih ekipa,moze da se desi da su oni kvalitetom rostera u samom vrhu dakle...No,videcemo jos kako se kotira Nemacka ,Italija i slicni,ako je Turska kvalitetnija i od njih ostaje samo saka boljih.

Link to comment
Share on other sites

Niko ne može da trči sa Francuzima, a na cijelom prvenstvu samo je Dončić klasa koja može da ih uvede u ritam koji im ne odgovara, mada je čak i to pitanje, jer već godinama Francuska nije ekipa koja se raspada u pozicionoj košarci.

Ako Maledon može da ima minimum kontinuiteta, Francuzi se, uz Slovence, prvi pitaju za tozla.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, NikadProtivKaline said:

nisam siguran na osnovu cega se FR i posebno Kole toliko potcenjuje?

to je mozda imalo smisla pre 7-8 ili vise godina

ali do sada je valjda dokazao da ume da uklopi stosta i da napravi sampionsku igru

posebno u turnirskim uslovima

Ja uopste nisam iskljucio da je takav pristup bas onaj najbolji.Ali cenim da je to sto daje skoro svim igracima da donose odluke na terenu jedan rizik,ako ima 10 igraca sa dobrim decision making-om njemu je super samo je to malo verovatno.Mislim da je stari recept daj Furnijeu loptu da sutira mnogo racionalniji.Naravno to je ugrubo receno ali uloge verovatno trebaju da se podele.

Ne znam da li si gledao utakmicu pa repliciras,doslovno svako donosi odluke,kao basket.Gober odlucuje kada ce da zida,Vinset sutira sut iz okreta u 18 sekundi napada i slicno.Nije to divljanje,dodaju oni ali tek kada oni misle i vide situacije,nema svako to rasudjivanje.To nema vecina sto se mene tice no dobro.A prema svemu sudeci on je ipak promenio svoju filozofiju od ranije,verovatno je procena da ovo funkcionise jer m je jedan Okobo sedmi igrac tima a izolacijom moze da reseva mnoge.Moze se primetiti i da imaju veliki broj pripremnih utakmica dakle kao da su vec spremni.

Kazem moguce da im se moze ovako jer kad im igraci i donesu pogresnu ulogu kvalitet im mozda donese dobar ishod,recimo Jabusele se preceni u reketu i krene da igra u nezahvalnoj situaciji ali ipak poentira...

 

Zato paralela sa turcima,oni nisu bas kvalitetniji od svih pa da mogu ovako.No,rano je mozda bude znacajnih promena.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

meni se čini da nema tek dve ekipe koje su favoriti, već neka grupica od 4-5 ali da, obe ekipe koje si pomenuo su tu

@Beonegro

Ja nas ne vidim među najvećim favoritima, tj. vidim nas kao ekipu kojoj bi moralo baš dosta stvari da se pogodi da bismo napravili vrhunski rezultat, 'nači više smo u toj grupi ekipa sa Grčkom, Turskom, pa možda i Španijom, nego sa Slovenijom i Francuskom.

Link to comment
Share on other sites

^

jasno. ja sve te nabrojane ekipe vidim kao neki tier jedan.

 

luka je bog kosarke a goran dragic veteransko prisustvo koje moze i zabice kad god je potrebno. ipak, repka turniri se ne igraju na 3-4 dobijene, pa tako mislim da jedno lukino lose vece ili popodne, moze da znaci i game over za slovence. isto kao sto i djana ili jokic mogu da naprave neke kosmicke partije svako vece a slovenci i francuzi, ma koliko bili kompaktni i sa kontinuitetom u odnosu na druge, nisu bas vrhunske ekipe izvan par nosioca.

 

naravno, samo slovenci i francuzi imaju praksu kao dokaz da su favoriti, ostali su u domenu teorije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, MrTwister said:

Realno sramotniijeg sudjenja odavno nije bilo na nekoj prijateljskoj utakmici, ljudi izvedose 50+ bacanja, flopuju citav mec i opet bogocu Atamanu nesto smetalo kod njih 😄 

 

Samo Šengun imao dvadesetak bacanja, napravi čovek tri faula da dođe do ofanzivnog skoka, pobaca ceo rekat okolo, položi loptu u koš i dobije 2+1. Karikiram malo, ali tako je to bilo.

 

Živo me zanima šta bi trebalo da uradiš da ih u kvalifikacijama dobiješ tamo, teška priča.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cisto igracki ne vidim da su Francuzi bas toliki bauk u odnosu na nas i kao sesir iznad nas po klasi ili kao favoriti. Kod njih takodje ce deo igraca igrati prvu put zajedno. Naravno slazem se da za reprezentaciju treba dosta toga da se poklopi, ali isto tako treba da se poklopi i drugima. Sada pricam cisto o snazi na papiru.

 

Igraju bez De Koloa, Ntilikina, Mustafe Fala i novopocenog Francuza Embida. Oni svi kad bi igrali tad bi mozda bili tier iznad nas, ovako su za pedalj mozda veci favoriti.

 

Imaju Gobera i Furnijea kao dobre Nba igrace, Timoti Luvavua koji je igrac rotacije u Nba i onog malog iz Oklahome. Imaju 3 odlicna evroligaska igraca u vidu Okoba, Poarjea, Jabuselea i ajde neka bude i cetvrtog Ertela mada to je trenutno igrac u rangu Jaramaza recimo. Jos 2 igraca iz Evrokupa odnosno Virtusa Zaitea i Kordinijea koji su bili dobri igraci za Evrokup ali videcemo ih u El ili kakve ce ucinke imati na evropskom prvenstvu. To bi bio neki kostur tima.

 

Srbija ima Jokica, Francuzi nemaju takvu klasu u rosteru trenutno. Gober kolko god bio dobar defanzivac nije se bas proslavljao kad sam ga gledao kad je cuvao Jokica vise puta, jednostavno nije mi ta klasa od igraca iako je i on jedan od boljih centara u Nba. Ima Vasu Micica verovatno i najboljeg pleja u El. Ima Nedovica i Gudurica koji su klase u El na svojoj poziciji. Ima Jaramaza koji je otprilike trenutni rang Ertela kao sto rekoh, po meni. Ima Kalinica i Lucica koji su klase u El na svojoj poziciji. Ima Bjelicu koji je bio role Nba igrac, samo sampiona Nba, i trenutno i dalje ima sta da ponudi i u napadu i u odbrani. Ima Milutinova koji je bolji igrac od Poarjea po meni al recimo da je to kategorija igraca.

 

Jedino bi Slovence stavio kao favorita iznad, ne samo zbog Doncica vec njihove hemije unutar njih i dobre atmosfere oko reprezentacije generalno i igraju vec neko vreme zajedno i imaju jos 5-6 dobrih igraca uz Doncica koji ih naravno cini najvecim favoritima.

 

Vec ispod bi stavio Grcku, Francusku, nas, Tursku. Odma zatim Spaniju, Litvaniju i Italiju. Mislim da nisu bas prevelike razlike izmedju bilo kojih od ovih reprezentacija i da ce generalno biti neizvesni mecevi kad se budu sretali medjusobno od cetvrtfinala.

 

Reprezentacije koje bi mozda mogle da iznenade i dodju do recimo nekih polufinala su mi Nemacka, Hrvatska i Gruzija. Uvek imate bar jednu ekipu koja neocekivano se dogura do nekih cetvrtfinala barem ili polufinala, a imali smo primere i finala.

 

 

Edited by 1945
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Turska i Grcka po meni nominalno imaju odlicne rostere.


Narocito su mi Turci zanimljivi. Larkin, Korkmaz, Osman, Sengun, Sanli, pa i Hazer, Mahmutoglu i Bitim je odlicna baza. Bitim sledeci odlican igrac iz Turske, odigrao je sjajnu sezonu u Bursi. 
Bice jako tesko igrati tamo, ofanzivno mozda i talentovanija ekipa od nase, ali imamo svoje prednosti. Ne bi me cudilo da Turci na Eurobasketu uzmu medalju iako nisu favoriti na prvi pogled.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

luka je bog kosarke

I Luka i Jokic su bogovi kosarke, a i Janis je iako mi je blasfemija da za njega i njegov nacin igre kazem to.

 

Ipak, jedini je Luka do sad preneo taj superstav nivo iz NBA na FIBA takmicenja i zato su i on i Slovenija ipak prvi medju jednakima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Ja nas ne vidim među najvećim favoritima, tj. vidim nas kao ekipu kojoj bi moralo baš dosta stvari da se pogodi da bismo napravili vrhunski rezultat, 'nači više smo u toj grupi ekipa sa Grčkom, Turskom, pa možda i Španijom, nego sa Slovenijom i Francuskom.

 

Vec sam pisao, ali zanima me tvoje misljenje o Spaniji, tj. zasto ih stavljas tu? Po ukrstanju njima je cetvrtfinale plafon. A moguce je da ispadnu i u osmini prilicno lagano.

 

Verovatno si gledao mnoge od ovih igraca vise od mene, ali stvarno mi deluju kao najslabija njihova reprezentacija u 21. veku i to ubedljivo.

 

Mislim da im dajemo previse kredita na ime, da se zovu Finska davali bi im prolaz grupe max sa istim ovim igracima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

I Luka i Jokic su bogovi kosarke, a i Janis je iako mi je blasfemija da za njega i njegov nacin igre kazem to.

 

Ipak, jedini je Luka do sad preneo taj superstav nivo iz NBA na FIBA takmicenja i zato su i on i Slovenija ipak prvi medju jednakima.

 

to sam i pokušao da kažem: nije luka jedini igrač na turniru koji može svojeručno da promeni ili kontroliše tok tekme (iako je jedini dokazan na fiba takmičenjima na temu)

nisu slovenci i francuzi toliko jaki u ostatku rostera (izvan vodećih igrača) u odnosu na konkurenciju, iako su fakat ekipe sa kontinuitetom, tj dokazane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, McLeod said:

Vec sam pisao, ali zanima me tvoje misljenje o Spaniji, tj. zasto ih stavljas tu?

Zato što imaju izuzetno jaku domaću ligu i svi ti igrači koji su kod nas no name igraju u kontinuitetu ozbiljnu košarku, zbog čega imaju i odličnu dubini u ekipi i rotaciju da drže visok ritam (a inače su lagani i imaju predispoziciju da dobro trče i da ako treba priđu agresivno po cijelom terenu), plus što mislim da je lick my Willy Hernangomez izuzetno potcijenjen centar, a imaju i stare kuke Rudija Muslimovića i Ljulja da drže svlačionicu, pogode trojku koja boli i naravno konstantno prikenjavaju sudijama.

 

Pokazatelj kvaliteta tih igrača koji su na njihovom širem spisku mi je recimo to što nema jednog Oriola Paulija, koji nas (KKP) je baš izdominirao dva puta prošle sezone.

 

EDIT: nevezano za tvoje pitanje, sjetih se da ima već 14 godina kako je Rudy Fernandez upokojio u Kristu Dwight Howarda:

 

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Beonegro said:

nevezano za tvoje pitanje, sjetih se da ima već 14 godina kako je Rudy Fernandez upokojio u Kristu Dwight Howarda:


Po mom misljenju najbolja generacija neke reprezentacije ikad (neracunjajuci Amere ofc) i najbolja FIBA utakmica u ovom milenijumu. Strasna generacija, dugo se jos jedna takva generacija neke reprezentacije nece pojaviti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Po mom misljenju najbolja generacija neke reprezentacije ikad (neracunjajuci Amere ofc) i najbolja FIBA utakmica u ovom milenijumu. Strasna generacija, dugo se jos jedna takva generacija neke reprezentacije nece pojaviti.

 

ima tu i poneka sfrj / srj repka ali svakako od top1 do top3 je ta espanja.

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Po mom misljenju najbolja generacija neke reprezentacije ikad (neracunjajuci Amere ofc) i najbolja FIBA utakmica u ovom milenijumu. Strasna generacija, dugo se jos jedna takva generacija neke reprezentacije nece pojaviti.


Nevezano za Spaniji kao silu, 

but nothing tops Greece - USA

Edited by KfJ
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...