Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Spanci skromni,ko jos treba da im se prikljuci?Ja samo da podsetim da se oni vecito i u grupi na prvenstvu raspadaju,ljudi misle to je to stari su pa se zapale od cetvrtfinala.Dakle ni ne treba ocekivati neku njihovu igru na pripremama ali stvarno su izgledali...

Ponavljam se sa druge teme ali grci dobri, defanzivno mocni.Kada Janisa nema spanci prodisali svaki put,mozda psiholoski efekat ,ne znam.Takodje Dorsi jedva da je sutnuo,2 puta koliko sam video.Ne mora da znaci ali moguce da je Itudis bas sve karte bacio na Janisa.Grcima je takodje problem sto im se par kvalitetnih igraca poklapa,Janis,Papanikolau,Papapetru ali on moze i na 3.Janis samo dokazao da je 1na1 neodbranjiv,da je spot up sut tu.Sto se tice snalazenja u udvajanju nije pokazao drastican napredak,sta vise cesto ide i to da razbije,i razbije...ali kad ne uspe ide pas u aut ili kasni 3 sek.Slukas im je falio i on je verovatno bolji parnjak sa Janisom od Kalatesa.

Dao je 2 trojke Janis "iz driblinga" ali treba primetiti da je to onaj dribling u mestu,kojim se mnogi i namestaju za sut,kada bi to bio iole kompleksniji dribling verujem da ne bi pogadjao trojke.To bi bio dobar skauting za njega sigurno.

Treba reci da je Grke i dosta islo neki igraci sa klupe su vezivali trojke,ulazile od tablu,Kalates pogodio jednu posle ledjne promene,na kraju oreko 50% za tri a ne znam koliko je to realno kada Dorsi nije pogodio ni jednu ili jednu a Slukas nije igrao.

Kazem,ocekujem da smo bolji od ovog.Od Grka ne mozda znatno ali jesmo.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Miki8 said:

Nema Spanija unutrasnju igru niti  dobrog plejmejkera koji moze da poveze tim, Brown je vise kao neki prangijas , tesko ce oni  da se dovuku do nekog polufinala na ovom prvenstvu.

Brown je dobar asistent,prangijas nikako,to mu je glavna mana.Jedino ako ne mislis na kolicinu suteva koje uzima,nije ni taj lik osim ako nije iznudjeno a moze biti.Zna i Itudis njegovu slabost a spanska uigranost nije na nivou da on pokaze asistiranje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Revans Spanija Grcka danas valjda,ocekujem napetiji mec,malo bolju odbranu spanaca nad Janisom i losiju utakmicu grcke napadicki.Doduse pobeda SPA ili cak utakmica na par poena razlike bi bilo svojevrsno iznenadjenje.

Janis izgleda ne igra,steta iz vise razloga.Moracemo mi da dokazemo neke stvari.

Link to comment
Share on other sites

Spanija 87 Grcka 80.Totalno drugacija utakmica nego prva.

Spanija mnogo ozbiljnije pristupila mecu,skoro maksimalno dok nisu napravili zalihu.Sada su spanci kontrolisali citav mec,usporili igru,braca Ernandgomez drasticno bolja,mada nije im ni bilo tesko s obzirom na raspad u prvom.21 ili 23 poena Vilija,moze se reci da su Spanci postizali poene pretezno iz reketa.

Grcka je u prvom mecu krenula jako dobro pa su posle radili i sta znaju i sta ne znaju,sve uz dobro trcanje.Sada ipak malo realnosti,prosli mec kao sto sam rekao malo iznenadjujuce dobro za tri,preko 50% sada oko 30%.

Grci opet slabo koriste Dorsijev sut,u drugom poluvremenu svega jedan sut.Kalates drugi mec gde samo organizuje napade i biva siguran na lopti,bledunjave partije,s obzirom na sezonu u Barsi mozda je on odsvirao svoje u dobrom delu,dzabe sto mu se nude milioni.Doduse bio je vazan deo jake odbrane u prvoj utakmici.

Spanci kazem ozbiljniji,Ljulj se prikljucio,Lorenco se trazi ali uzeta mu je malo lopta iz ruku,to mu ne prija.Nekako kao da su mogili da uzmu kombo beka umesto njega.Nije lose ali zna bolje.Nunezu se ne primecuje da je mladji na terenu,mogli su oni da pregrme ovaj period bez stranca komotno ali...

Ne znam da li Grci do nase utakmice imaju jos koju jaku proveru,bilo bi lepo da malcice padne utisak u vezi sa Janisom,psiholoski.Siguran sam da im je ta prva bila jedno ekstra izdanje.

Inace pristup utakmici je bio bas ozbiljan,poslednjih 45 sek prvog poluvremena je trajalo 5min,tajmauti s obe strane,bacanja...bilo je udvajanja od pola Spanije,udvajanje preko celog Grcke,Kalates igrao i na kraju na plus 15 skoro da bi jurili rezultat,Itudis maksimalno besneo...

Turska 96 peona ali Ukrajini.Moguce da je Sengun Larkin kombinacija dovoljno otrovna za neke stvari pa kad ih krene bice nezgodni,60% za tri.Videcemo ih u narednom periodu i koliko je Sengun napredovao ali i pre odlaska u NBA mi se jako dopadao i pravio razliku.

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Ljudi rođeni, odrasli u Sloveniji i što je najbitnije deklarišu se kao Slovenci, ali mi uvek bolje znamo da su oni naši.

 

Slicno kao Afro-amerikanci, mi praktikujemo one drop rule, sta tu nije jasno. 😃

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Horium said:

 

Slicno kao Afro-amerikanci, mi praktikujemo one drop rule, sta tu nije jasno. 😃

 

Pre neki dan na nekoj društvenoj mreži videh prepucavanje oko Janisa i njegove braće, u moru komentara izdvojio se jedan: ma da, Grci su samo ako su rođeni na Akropolju 😄 

Link to comment
Share on other sites

Dobro je. Zaboravite šta sam napisao. Neka ih, sad da su ne znam ni ja šta. 

 

Dobiše Slovenci 104:103. Bogami, Turska baš zeznuta ekipa. Sa Larkinom će to biti znatno, znatno bolje. 

 

Šta uradismo protiv Belgije. Još ne mogu da se opasuljim od toga. Samo da nekako dobijemo ove dvije utakmice. Sve nam bukvalno zavisi od njih. 

Link to comment
Share on other sites

Realno sramotniijeg sudjenja odavno nije bilo na nekoj prijateljskoj utakmici, ljudi izvedose 50+ bacanja, flopuju citav mec i opet bogocu Atamanu nesto smetalo kod njih 😄 

Luka igrao 3/4, Gogi na kraju majstorski clutch trica za pobjedu na kraju ispostavice se, da nije bilo onakvog navlacenja ne bi se ni moralo u produzetak ici, no aj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...