Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Litvanci standardno kubure sa bekovima, sreća pa se pojavili Jokubaitis i ovaj Brazdeikis. Lekavičijus im je bog i batina na pleju, Grigonis možda najvažniji igrač radi balansa. Pod košem su baš jaki ali ne znam koliko će proći igra sa dva tornja. Obojica znaju da pripale za tri ali bread and butter im je bullyball.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Chaos Is Me said:

Litvanci standardno kubure sa bekovima, sreća pa se pojavili Jokubaitis i ovaj Brazdeikis. Lekavičijus im je bog i batina na pleju, Grigonis možda najvažniji igrač radi balansa. Pod košem su baš jaki ali ne znam koliko će proći igra sa dva tornja. Obojica znaju da pripale za tri ali bread and butter im je bullyball.

 

Baš zbog tog balansa na bekovskim pozicijama koji nije bio karakterističan za njih u prethodnih 10ak godina i mislim da mogu do boljeg rezultata.

Link to comment
Share on other sites

I dalje je velika disproporcija između visokih i niskih, u korist visokih razume se. Ne verujem Litvaniji ali igraće čvrsto, fizički su tradicionalno jedni od najboljih. Ko je njima back up plej uopšte? Lekavičijus je goli evroligaški prosek od igrača ako ne i ispod toga, a zamena ne postoji. Jokubaitisa ipak računam kao dvojku, kombo u najboljem slučaju. 

Link to comment
Share on other sites

Ja na Jokubaitisa ipak gledam kao pleja, ali svejedno uz Jokubaitisa i Grigonisa imaju mnogo bolju situaciju po pitanju kreacije od Kalnietisovih 35min po utakmici, koliko god da je on uvek najbolje igrao za reprezentaciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni je ova Litvanija bolja nego prethodnih godina gde je Kalnietis bog i batina a i sa njim su imali neke solidne rezultate. Ostali no name niski treba samo da ubacuju spot up suteve, sposobni su za jako cvrstu kosarku, to ce biti sasvim dovoljno da budu zajebani kao kratko cebe.

 

Oni su slicno nama opasni kad ih niko ne stavlja u krug favorita, po pravilu su bolje prolazili na takvim prvenstvima nego kad ih stavljaju u krug najvecih favorita, tad obicno izadju u nekom cetvrtfinalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upoznao sam danas neplanirano Nikolu Mirotića kod zajedničkih prijatelja u selu Slavinja,  na Staroj Planini.  

Njegova supruga Nina je poreklom odatle po majčinoj strani.  

Vise tu kad god ima pauzu izmedju sezona. Kupio je veliku  farmu,  hotel i planinarski dom.  Investira dosta u taj kraj, baš voli da dodje. 

 

Stekao sam utisak da je vrlo pristojan,  skroman momak. 

 

Pitao sam ga za repku Španije,da li namerava još da igra ubuduće,  kaže ne,  povukao se iz repke nezvanično. 

Sad ne znam da li je neslaganje sa nekim,  lični razlozi ili nešto treće, vidim da nije hteo o tome da se izjašnjava, a meni bilo neprijatno da ga zapitkujem. 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Mirotića nikad neću prežaliti, siguran sam da je Srbija jedina reprezentacija za koju bi igrao srcem.

 

Inače Litvanci dobili kući Špance 2 razlike. Litvanci imaju zajebanu prvu petorku ali klupa je odron. Kod Španaca ubjedljivo najbolji Amer, mislim da to dosta govori koliko su pali. 

 

Statsi:

https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/LKF/2119046/bs.html

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kenozoik said:

Upoznao sam danas neplanirano Nikolu Mirotića kod zajedničkih prijatelja u selu Slavinja,  na Staroj Planini.  

Njegova supruga Nina je poreklom odatle po majčinoj strani.  

Vise tu kad god ima pauzu izmedju sezona. Kupio je veliku  farmu,  hotel i planinarski dom.  Investira dosta u taj kraj, baš voli da dodje. 

 

Stekao sam utisak da je vrlo pristojan,  skroman momak. 

 

Pitao sam ga za repku Španije,da li namerava još da igra ubuduće,  kaže ne,  povukao se iz repke nezvanično. 

Sad ne znam da li je neslaganje sa nekim,  lični razlozi ili nešto treće, vidim da nije hteo o tome da se izjašnjava, a meni bilo neprijatno da ga zapitkujem. 

 

 

Finansira i KK Pirot

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Je l falio Litvaniji neko u ovoj utakmici?

Imaju 6 dobrih igraca, stvarno sve dalje od toga je kanal.

Sto za njih moze biti problematicno jer imaju jaku grupu.

Npr ja sam stava da Srbiji dubina rostera na ovom prvenstvu nista specijalno ne znaci. Mi cemo po svemu sudeci imati 1-2-3 ozbiljne utakmice, u zavisnosti da li stizemo do 1/4f ili 1/2f ili finala.

Za to je dovoljno i 6-7 kvalitetnih igraca.

Glup je sistem i ima previse ekipa na EP

Link to comment
Share on other sites

Je l' fali neko Litvancima? Ako ne, onda imaju oni blizu 10 igraca na dobrom nivou.

 

Lekavicius

Jokubaitis

Milaknis

Grigonis

Giedraitis

Brazdeikis

Ulanovas

Sabonis

Valanciunas

Gudaitis

 

Neki su tu malo upitni, kao Milaknis, ali ovo je sasvim pristojna rotacija. Inace se slazem da kad dodje stani pani nije potrebna neka velika rotacija, ali treba ti bar 8 igraca. 6,7 je malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Del Piero said:

Je l' fali neko Litvancima? Ako ne, onda imaju oni blizu 10 igraca na dobrom nivou.

 

Lekavicius

Jokubaitis

Milaknis

Grigonis

Giedraitis

Brazdeikis

Ulanovas

Sabonis

Valanciunas

Gudaitis

 

Neki su tu malo upitni, kao Milaknis, ali ovo je sasvim pristojna rotacija. Inace se slazem da kad dodje stani pani nije potrebna neka velika rotacija, ali treba ti bar 8 igraca. 6,7 je malo.

I mene zanima u kom su sastavu za EP. 
 

Sa ovog tvog spiska Lekavicius je prilican non factor u bitnoj plejof tekmi na visokom nivou, Milaknis nikad ne znas hoce li da ubaci 3 trojke, ali verovatnije je da nece nijednu i onda je i on non factor.

Ostali su ok, samo mislim da nema nesto prostora za Gudaitisa.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...