Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Pa on jos nije  igrao neku  ozbiljnu seniorsku kosarku, da bi se okarakterisao kao klasa. On je klasa kao sto je i Pokusevski, mada je Pokusevski i odigrao nesto u samoj NBA ligi , ovaj  prvi skoro nista.  Videli smo na primeru Bendera, koji je sivilo iz NBA preneo i  na  evropsku kosarku.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki8 said:

Pa on jos nije  igrao neku  ozbiljnu seniorsku kosarku, da bi se okarakterisao kao klasa. On je klasa kao sto je i Pokusevski, mada je Pokusevski i odigrao nesto u samoj NBA ligi , ovaj  prvi skoro nista.  Videli smo na primeru Bendera, koji je sivilo iz NBA preneo i  na  evropsku kosarku.

 

veoma su slicni. pokusevski je odigrao preko 100 nba tekmi sa svojih 20 godina, samanic 30ak+, poslednji put u sezoni 2020/21 

 

samanica inace bije glas da ne shvata kosarku ozbiljno, prioritet su mu zabave i kurcenje sto je nba igrac. ima nekolicinu tekmi sa dvocifrenim brojem pts, za pokua cekirati game log. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kankkunen said:

FYvktqAXwAQ0EQy?format=jpg&name=medium

Spanci da nisu doveli Zoa, na papiru ne bi bili favoriti ni u top4 ekipe na evropskom a mozda nisu ni ovako.

 

Imaju svega 5-6 igraca jace klase da tako kazem sa sve matorim Ljuljem i Fernandezom kojima su ovo poslednje evropsko i svetsko prvenstvo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, 1945 said:

Spanci da nisu doveli Zoa, na papiru ne bi bili favoriti ni u top4 ekipe na evropskom a mozda nisu ni ovako.

 

Imaju svega 5-6 igraca jace klase da tako kazem sa sve matorim Ljuljem i Fernandezom kojima su ovo poslednje evropsko i svetsko prvenstvo.

 

Dobri su ovako, tačno takav igrač im je falio. Mogli bi da peglaju baš dobru odbranu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, realno *w said:

 Mogli bi da peglaju baš dobru odbranu.

 

jel' imaju španci na centru nekoga ko je u stanju da igra odbranu?

usman garuba može ali ima jedva preko dva metra i nema šut, pa dok se ovo drugo ne popravi (ako ikad), ne verujem da će imati neke ozbiljnije minute

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Del Piero said:

 

 

 

Fali samo od malena sam navijao za Spaniju

Obraefekt!...a ne,pogresna propaganda.

 

 

 

Samanic je imao u g ligi 28ppg,60% za dva,41,5%za tri,90% sa penala.Kad si u klubu 50-40-90 na basketu dobar si,a ako je na ovom nivou pa jos imas 208 e onda je to ozbiljno.Inace da jeste problematican,zato ga je dobrim delom Pop i sutnuo iz SA.Meni skroz opravdano ali i Smajlagic sa telecim pogledom moze biti jako koristan na terenu ako ga pravilno kanalises dakle...

Da je klasa nije,pogresan izraz sa moje strane,potencijal da bude mozda jeste no svakako to nisam hteo reci.Vise sam se raspitivao,nikad ga nisam vidseo na evropskim parketima.Nije ni neko sa jasnim igrackim nedostacima poput Bendera i Simanica,on je gradji blizi i Hezonji nego ovim mrsavim tornjevima.

 

 

Bender i Zizic ispali sa spiska Hrvatske,Matkovic in.

 

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Beonegro said:

Španci su toliko propali da je jedina prednost koju imamo u odnosu na njih Jokić

 

Ne spadam u grupu podcenjivača Španaca, već sam pisao o tome, ali ni sa ovim se ne slažem. Apsolutno ni na jednoj poziciji ne bih rekao da imaju boljeg igrača od onoga koji je na istom mestu kod nas.

Link to comment
Share on other sites

Očekivao sam da Španci budu top4 roster i bez braće Gasol, ali njima ovde fali i Rubio i Mirotić/Ibaka i Abrines i Aldama i Alocen što je dosta ozbiljan nedostatak. Majstor je Skariolo ali ne vidim ovde potencijal ni za ozbiljnu odbranu sa Garubom kao jedinim + defanzivcem na unutrašnjim pozicijama.

 

Opet, gledao sam malo i žreb i ako izađu kao prvi iz grupe projektovano imaju otvoren put ka polufinalu. Neverovatni su.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...