Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

Dragić je u ovoj fazi karijere daleko od nekog mamojeba kakav je bio ali deluje da baš niko kod Slovenaca, uključujući Luku, nema problem da on ima status lidera i dalje. Svakako je i na jednoj nozi bolji od Nikolića i Rupnika ali može se desiti da krene da glavinja na silu kad ne bude bilo glatko, a ja bih tu ipak prepustio Luki sve odluke na parketu.

 

Slovenci baš igraju timski, u ovom trenutku su sigurno najuigranija reprezentacija na svetu, tu apsolutno svako zna svoju ulogu. Baš ih je milina gledati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dragić je u ovoj fazi karijere daleko od nekog mamojeba kakav je bio ali deluje da baš niko kod Slovenaca, uključujući Luku, nema problem da on ima status lidera i dalje. Svakako je i na jednoj nozi bolji od Nikolića i Rupnika ali može se desiti da krene da glavinja na silu kad ne bude bilo glatko, a ja bih tu ipak prepustio Luki sve odluke na parketu.

 

Slovenci baš igraju timski, u ovom trenutku su sigurno najuigranija reprezentacija na svetu, tu apsolutno svako zna svoju ulogu. Baš ih je milina gledati.


Ono sto sam gledao protiv Hrvata je bila rapsodija. Sigurno, ima i do toga da je to na impuls i adrenalin jer je ipak bila oprostojna tekma u rodnom mestu ali ipak daje Sloveniji ozbiljnu opciju u napadu protiv svih ekipa.
Slovenija razbija i ne bi me cudilo da pregaze sve kao 2017.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2022 at 10:13 PM, Losmi17 said:

Ozbiljan blamaz da s ovim rosterom izgubis kuci od Finske. Koja ima par solidnih igraca.

Ali Babo, Hezonjica, Zubac, Zizic...

 

Pa i Hrvatska ima par solidnih igraca - Bogdanovic i Hezonja nisu organizatori, a nisu ni uigrani sa ostatkom ekipe, a Zizic nije ni igrao.

 

Ostatak ekipe redom igra u Ciboni (Gnjidic, Prkacin, M.Dreznjak), Zadru (D. Dreznjak), Splitu (Perkovic), Cedeviti Junior (Filipovic) uz dvojicu igraca koja se nesto nisu naigrala prosle sezone (Rogic i Bender).

 

Sa druge strane, ni Markkanen se nije bas nesto proslavio (uzimao ishitrene suteve, nije se video nigde kada se lomilo), ali Finska u poslednje vreme stvara nove igrace - osim Laurija (koji je 1997. godiste), tu su i Valtonen (1999.), Jantunen (2000.), Little (2004.), pre njih Madsen (1995.). i Maxhuni (1998.). Kljuc kod njih je da se svi odazivaju i ako se tako nastavi oni ce imati igrace za jedan solidan tim i u buducnosti.

 

Hrvatska je prosto ostala bez bekova jer je proslo dosta godina, a su im najbolji spoljni igraci bili (a neki su i dalje): Ukic, Popovic, Simon, BB, Babic. Od novijih generacija tu su Hezonja od 2,03 (ne moze da igra beka nikako) i razni ABA liga proseci tipa Gnjidic, Mavra, Rogic, Perkovic, Kruslin, Junakovic, Jordano, Dreznjak i drugi.

 

Kljucna prevaga tu je sto su i Markkanen i Jantunen i Madsen moderne i pokretne 4/5, sa nekim dobrim bekom spolja ta ekipa bi lagano resavala i jace reprezentacije (ali Finska, kao i Hrvatska ne zeli da naturalizuje/kupuje strance).

Link to comment
Share on other sites

Quote

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine na sjednici održanoj krajem juna primilo je u državljanstvo BiH Aleca Jeffreya Petersa.


Riječ je o američkom košarkašu rođenom u Washingtonu. Peters ima 28 godina, visok je 2,06 metara i igra na poziciji krilnog centra. U budućnosti bi mogao nositi dres Zmajeva.

- To je bilo po zahtjevu Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine. Mirza Teletović je razgovarao s igračem, tada je igrao u Baskoniji, sada je prešao u Olympiakos. Pokrenuli smo proceduru, ali i mi smo saznali za odluku "kroz novine" jer nas niko nije ni obavijestio da je zahtjev uvršten i završen. Čekala se dugo sjednica, pola godine. I mi smo sa stranice Vijeća ministara BiH saznali, ali nismo dobili informaciju kroz pisani trag da je to ustvari odobreno da bismo krenuli dalje u proceduru - rekao je za Faktor generalni sekretar Košarkaškog saveza BiH Amer Čolan.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo gledam azijske kvalifikacije i naletim na jedan neverovatan rezultat (kojim se niko nece pozabaviti):

 

Kazahstan (koji je imao 5:0 pre ovog meca) - Bahrein (na 1:4) 51:62.

 

Nista cudno, Bahreinu treba pobeda, Kazahstanu bas i ne toliko. Problem su raniji rezultati - Bahrein je imao nekoliko katastrofalnih poraza u prva cetiri kola, ukljucujuci onaj na domacem terenu upravo protiv Kazahstana od 48:95. Kvota na Bahrein je bila 12, na Kazahstan 1,05, jasno je da ovde neko nekog podmitio i da nisu cista posla u pitanju. Takodje, pitanje je da li ce Kazahstan odjednom da "padne u formi" ako se zna da su u novoj grupi tu i Kina i Iran (uz Australiju koja je sigurna sa 6:0).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2022 at 6:41 AM, propolis said:

Hrvati prvo odustali od Aba lige pa od svetskog prvenstva, a deluje da ce uskoro i od košarke.

Kako su onda sišli sa postolja tako su bukvalno ušli u istoriju košarke 🤣🤣🤣

Karma is a bitch!!!

Svi su tamo gdje zaslužuju bit 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Ovako na prvu otpadaju Wembanyama, Tarpey, Howard, neko od dvojca Maledon-Albicy(Maledon je buducnost, ali Albicy koga ne cenim previse ima dobar staz u reprezentaciji) i neko od trojca centara Poirier-Fall-Jaiteh

 

Mislim da bi Poirier trebao da bude siguran, a iako sam bio blizi mislju da ce Fall da otpadne jer je po gabaritima slican neprikosnovenom Gobertu, kad se razmislim jedini od svih centara ima kakvu takvu ledjnu tehniku, pa moze biti i od pomoci u nekim situacijama. U svakom slucaju taj treci centar svakako nece da se naigra, pa Cole da priliku mladjem Jaiteu.

 

Gledam sad da je Causer odigrao samo dva velika turnira za Francusku i to poslednji davne 2012 na OI.  On je kao stvoren za ova turnirska takmicenja, sto je i pokazao u vise navrata na F4. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma svi imaju oni francuske papire, al to ne menja sustinu da je shaban. On je Kamerunac. Trebao je da se ugleda na kolege iz NBA koji su odlucili da igraju za Nigeriju i ako imaju USA drzavljanstvo i papire.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...