Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

5 hours ago, Sector said:

Slovenci imaju sreće što ih ne vodi Kari Pešić jer bi ostali bez Gorana Dragića.

Ne bih se kladio, Dragić je lik potpuno posvećen svom tijelu i košarci, plus što je u ekipi Slovenije kristalno jasno da je on broj 2 iza Dončića.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, KfJ said:


Nevezano za Spaniji kao silu, 

but nothing tops Greece - USA

Grci su ih baš nadigrali, ali je to bila jedna za FIBA košarku nesrećno selektirana američka ekipa.

Mada ako baš treba da izaberemo jedan micki performans protiv juesoveja, onda je donkrajformiArdžentina ne samo prva, nego možda i jedina koja je uspjela da jednu američku repstaciju ne samo košarkaški nadigra, nego i fizički izdominira, ima par kadrova iz te tekme kad se vidi da Amerikanci u nekom trenutku jednostano ne mogu više u kost sa Obertom, Volkoviskim, Skolom i Noćonijem.

Edited by Beonegro
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, 1945 said:

Imaju Gobera i Furnijea kao dobre Nba igrace, Timoti Luvavua koji je igrac rotacije u Nba i onog malog iz Oklahome. Imaju 3 odlicna evroligaska igraca u vidu Okoba, Poarjea, Jabuselea i ajde neka bude i cetvrtog Ertela mada to je trenutno igrac u rangu Jaramaza recimo. Jos 2 igraca iz Evrokupa odnosno Virtusa Zaitea i Kordinijea koji su bili dobri igraci za Evrokup ali videcemo ih u El ili kakve ce ucinke imati na evropskom prvenstvu. To bi bio neki kostur tima.

 

Nema smisla da to tako porediš, Francuzi su svi u najboljim godinama, dok Bjelica sasvim očigledno nije, a boKme nije više ni Nedović, da ne pričam u tome da su atletski tri koplja iznad nas i da je svaki njihov prašinar (recimo Cordinier) atletski otprilike Nedović u prajmu, dakle nešto što se kod nas desilo jednom in a blue moon. Takođe, njihovi top prospekti se ne zadovoljavaju parama u Efesu ili CSKA (da ne imenujem Micića i Milutinova), nego idu u NBA i probaju se sa najboljima.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Beonegro said:

Grci su ih baš nadigrali, ali je to bila jedna za FIBA košarku nesrećno selektirana američka ekipa.

Mada ako baš treba da izaberemo jedan micki performans protiv juesoveja, onda je donkrajformiArdžentina ne samo prva, nego možda i jedina koja je uspjela da jednu američku repstaciju ne samo košarkaška nadigra, nego i fizički izdominira, ima par kadrova iz te tekme kad se vidi da Amerikanci u nekom trenutku jednostano ne mogu više u kost sa Obertom, Volkoviskim, Skolom i Noćonijem.

 

Moguce, ja ne sporim ta mitska dostignuca Argentine, definitivno veca pozornica, nagrada i sl,

Argentinci imaju sve.

Ja sam samo mislio na tu utakmicu (GRE-USA) kao nekakav nedostizni nivo neverice sta se desava pred tvojim ocima.

Kad su im prodali umetnicko izvodjenje svih evropskih kosarkaskih znanja, 

uz knjisku egzekuciju

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, KfJ said:

Ja sam samo mislio na tu utakmicu (GRE-USA) kao nekakav nedostizni nivo neverice sta se desava pred tvojim ocima.

Kad su im prodali umetnicko izvodjenje svih evropskih kosarkaskih znanja, 

uz knjisku egzekuciju

Čru, nema spora

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Beonegro said:

 

Nema smisla da to tako porediš, Francuzi su svi u najboljim godinama, dok Bjelica sasvim očigledno nije, a boKme nije više ni Nedović, da ne pričam u tome da su atletski tri koplja iznad nas i da je svaki njihov prašinar (recimo Cordinier) atletski otprilike Nedović u prajmu, dakle nešto što se kod nas desilo jednom in a blue moon. Takođe, njihovi top prospekti se ne zadovoljavaju parama u Efesu ili CSKA (da ne imenujem Micića i Milutinova), nego idu u NBA i probaju se sa najboljima.

Nedovic nije mator, a godine su samo broj bitna je forma. Upis iznad mog spominjes Argentinu, pa pogledaj njihov prosek godina kad su nas dobili poslednji put.

 

Moze i tako o atletici, a moze i da je nemaju pleja kao Vasa, nemaju centra kao Jokic i Kordinijer nije bas tako dobar igrac kao sto Kalinic i Lucic, po meni.

Edited by 1945
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, KfJ said:

 

Kad su im prodali umetnicko izvodjenje svih evropskih kosarkaskih znanja, 

uz knjisku egzekuciju

 

koliko se ja sećam, cca 70% uništenja od strane grka je išlo preko pnra tatalukas-big sofo.

zaista impresivno je bilo ali i vrlo američki zapravo.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, 1945 said:

a moze i da je nemaju pleja kao Vasa

Zapravo može da imaju plejoa zbog kog su Vasiliju iz OKC rekli da mu je sasvim dobro u Efesu i da se eventualno javi kad prestane da puši.

Arli dobro, taj naš stav da će se pred nama svima ostalima desiti spadogać nam je uz Jokića jedini adut koji možda čini da smo ipak favoriti protiv ekipa tipa Češka, Njemačka i Italija.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, uini said:

 

koliko se ja sećam, cca 70% uništenja od strane grka je išlo preko pnra tatalukas-big sofo.

zaista impresivno je bilo ali i vrlo američki zapravo.

 

 

Jeste, bilo je tog pick n rolla, najveci WTF je da je trener Krizevski tada tek naucio da je 'grcki plej' najbolji igrac evrope,

da ima 28 god i 2 metra. OK, ako je pnr americki izum onda neka bude da su ih busili iz bas svij oruzja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

takoE.

Evropljani tada nisu igrali p'n'r, nego dva na dva 😛

 

ne, vec evropljani obicno ponude veci br napadackih setova i kretnji, dok su ih grci olupali sa jedno-te-isto sto bi reko ranko amortizer, u papalukasovim iteracijama. to je bas americki.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

ne, vec evropljani obicno ponude veci br napadackih setova i kretnji, dok su ih grci olupali sa jedno-te-isto sto bi reko ranko amortizer, u papalukasovim iteracijama. to je bas americki.

OK, nisam shvatio da si to htio da kažeš 👍

Eto sad zbog tebe ispadoh glup u društvu 😰

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Zapravo može da imaju plejoa zbog kog su Vasiliju iz OKC rekli da mu je sasvim dobro u Efesu i da se eventualno javi kad prestane da puši.

Arli dobro, taj naš stav da će se pred nama svima ostalima desiti spadogać nam je uz Jokića jedini adut koji možda čini da smo ipak favoriti protiv ekipa tipa Češka, Njemačka i Italija.

Brate pola Nba puse marihuanu sad je glavni razlog sto nece Micica je sto je zapalio tompus na 2 proslave, daj ne zezaj.

 

Ja nemam stav da ce drugima da spadnu gace niti sam pisao u tom smeru, samo sam pisao da nemaju takve igrace na tim pozicijama pandan tome da imaju bolje atlete.

 

Imaju pleja koji je dosta mladji i vide ga kao veci potencijal u buducnosti, Oklahoma ne zuri izgleda za plasmanom u plej of i trenutno su u rebildingu. Micica vidim kao boljeg igraca od Maledona trenutno sto ce se videti i na evropskom prvenstvu.

 

To i ako jesmo favoriti protiv Italije i Nemacke na primer ne znaci puno ako oni budu kompaktan tim a mi ne. Narocito Italija koja ima dosta dobar tim Galinarija Nba igraca i jos 5-6 odlicnih iskusnih evroligaskih igraca. Nemci su takodje dobri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Nemacka ima jedan od najboljih timova od Novickog na ovamo.

 

Italija mi je ultra prosecna, a i voleo bih da ih ispresavijamo za one kvalifikacije, to je bila ta jedna takmicarska u 20 godina koju nas dobijaju.


U teoriji si u pravu ali im je roster osakacen. Otkazali su im Mo Wagner, Kleber, Pleiss, Bonga i selektor je otpisao Benzinga sto je tamo prilicno kontroverzna odluka, mozda ne u rangu Tea, ali slicnih dimenzija. Veteran sa mnogo jakih utakmica i bitnih koseva za reprezentaciju a i nas je znao puniti i pobedjivati nekoliko puta. 

Rotacija od 3-5 im je ispodprosecna sada a kada su saopstili spisak je bila top 3 na citavom prvenstvu. Mnogo ce zavisit od Schrodera i njegove inspiracije. 
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drperce said:

Beo lokal patriotski od Fra ih predstavi kao da je npr 2013a i Toni u prajmu u sastavu

 

mislim da se od 2019e, kada su ošurili amere nije promenilo puno toga u njihovom sastavu. i dalje je glavni fournier na poziciji nedovića za bogate a gobert je pokazao da svoju igru ne samo da prenosi u fiba kontekst, nego bude još jeziviji.

 

ja za razliku od bea ne vidim francuze i slovence za korak iznad npr grčke, srbije, turske ali kapiram zašto ih meće tu: kontinuitet i atletika su važni faktori na turnirskom takmičenju.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, uini said:

 

mislim da se od 2019e, kada su ošurili amere nije promenilo puno toga u njihovom sastavu. i dalje je glavni fournier na poziciji nedovića za bogate a gobert je pokazao da svoju igru ne samo da prenosi u fiba kontekst, nego bude još jeziviji.

 

ja za razliku od bea ne vidim francuze i slovence za korak iznad npr grčke, srbije, turske ali kapiram zašto ih meće tu: kontinuitet i atletika su važni faktori na turnirskom takmičenju.

Ne igra im De Kolo, alfa i omega njihovog napada cirka 10 godina.

Jedino ako Ertel odigra vrhunski turnir mogu do medalje, ako ce ekipa da zavisi od plejmejkerskih dposobnosti Maledona i Albisija pisi propalo

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, zastotako said:

@1945

 

Maledon ima nekih 40% sanse  da bude u rosteru OKC. Znacajnu ulogu moze samo da sanja. SGA, Giddey, Dort, Mann je super interesantno i kvalitetno.

Stvarno 5 igrača na 2 pozicije, neviđena gužva, pogotovo za NBA roster i pogotovo imajući u vidu da od tih 5 nijedan nije prebacio više od dvije trećine odigranih utakmica u sezoni (jeste SGA, ali kad je bio u LAC)

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...