Jump to content

KK Budućnost


goldberg

Recommended Posts

Imate i skuplji tim od KKCZ u sezoni 2018/19.

 

Tada je KKCZ imala Raglanda i Barona na 1 i 2, uz verovatno jeftiniji reket. Ono sto je donosilo prevagu je bilo prisustvo Perperogloua koji je uvek pogadjao kad je bilo najbitnije, a bio je veteran. Micov deluje kao debeli ex kosarkas koji je zaboravio da sutira i to je najveci problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Nemo'te se svadjat' momci...dobro je to. Ja kad rekoh da nemamo pomoci drzave digoste me na sprdnju....ispade Bokan dva tri dana posle mene reaguje 😂 . Ja na primjer smatram da ovaj nas budzet od 2-3 miliona je sasvim dovoljan ukoliko bi se radilo mnogo kvalitetnije u klubu. 

 

Za šta misliš da je dovoljan?

Osvajanje,finale ili plej of Aba lige?

Za šta dovoljno u EC?

 

Ukoliko Budućnost ima ambicije za finale Aba lige ili možda da ponovi uspeh iz prošle sezone u EC smatram da ova ekipa nema taj potencijal bez minimum Danila i još jednog igrača spolja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nemam_ti_kad said:

Ja kad rekoh da nemamo pomoci drzave digoste me na sprdnju...

 

Ja sam napisao takodje pre neki dan, da ne budete naivni, ako nema para direkt od drzave (papiroloski) to ne znaci da nema para od drzave uopste.

 

Karikirano sam objasnio kako to ide, partijska namestanja poslova privatnicima koji onda te pare trose na sta vec, neko i na kosarku. Jeste, bas je Milo gledao utakmice, a da ni kartu nije platio. Jednostavno, ne budite naivni. To je mozda tako na daljem zapadu, ali ne i na Balkanu. Prost primer - sad ce opet da me neko smara sto sirim pricu - imas jednu privatnu osiguravajucu kucu koja se probija na trzistu krseci zakone i praveci nelojalnu konkurenciju drugima (pa i drzavnim osiguranjima), drzava/partija na to ne reaguje jer je vlasnik te firme partijski covek. Koji onda sponzorise klub na cijem je celu. To su kao privatne pare? Jesu, ali juce. Da ne pominjemo namestene tendere i slicno. 

 

Ja sam se sprdao za Branka Nordeus, Mate Rimca, jer je to pravi privatni i pre svega cist kapital (bez kriminala) kad bi isao u klubove. 

 

 

--

No dobro, vratimo se na temu igraca, ucinka, to je sada bitnije. A sto se toga tice, Buducnost bez jos 2 igraca nece moci da izgura sezonu a da bude konkurentna. Bice, u pojedinim mecevima ako su svi zdravi, ali eto vec sada 2 bitna su rovita. I manje/vise na tim pozicijama i treba pojacanje, jos jedan organizator igre i jos jedan visoki igrac. Nikakva mudrost, vidi se na jedno gledanje ekipe. 

 

Ne znam sto se ne bi rizikovalo sa nekim out-of-college igracem na bekovskoj poziciji. Ako se nema para onda je to low-budget = low-risk ali moze biti high-reward scenario. Potpise se na 2 godine, ili 1+1 sa opcijom kluba. Dzinkic valjda zna sa takvima, zna da ih izbunari. 

 

I Micov. Takodje kljuc sezone je u njemu - igrali mu se kosarke ili ce vise steta praviti svojim prisustvom (kao recimo Pavlovic u KKP)? 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Kooineeperk said:

--

No dobro, vratimo se na temu igraca, ucinka, to je sada bitnije. A sto se toga tice, Buducnost bez jos 2 igraca nece moci da izgura sezonu a da bude konkurentna. Bice, u pojedinim mecevima ako su svi zdravi, ali eto vec sada 2 bitna su rovita. I manje/vise na tim pozicijama i treba pojacanje, jos jedan organizator igre i jos jedan visoki igrac. Nikakva mudrost, vidi se na jedno gledanje ekipe. 

 

Ne znam sto se ne bi rizikovalo sa nekim out-of-college igracem na bekovskoj poziciji. Ako se nema para onda je to low-budget = low-risk ali moze biti high-reward scenario. Potpise se na 2 godine, ili 1+1 sa opcijom kluba. Dzinkic valjda zna sa takvima, zna da ih izbunari. 

 

I Micov. Takodje kljuc sezone je u njemu - igrali mu se kosarke ili ce vise steta praviti svojim prisustvom (kao recimo Pavlovic u KKP)? 

 

 

Pa imaju Vinalesa u filijali, njima bi vise odgovarao neki plej koji ume da podeli pas (znam, napisao si to, nego ne znam koliko koledz amera ima taj osecaj za pas, to je tesko naci).

 

Visoki igrac ne treba ako ce da se vraca Nikolic brzo (a ne znam zasto bi ga registrovali ako se ne vraca). D. Nikolic, MJK, Wiley, Reed, Z. Nikolic, mozda i najjaca centarska linija u ABA ligi. E sad, sa Reedom je problem sto je on sklon povredama i mozda ga treba odmarati u laksim mecevima.

 

Micov je tu najbitniji jer sa njim na nivou moze i Popovic da igra 30 minuta, a Drobnjak 20. To govorim jer on ume da se izbori za svoje suteve, ali mu je realizacija katastrofalna. Mora ili da se ubije od suta na treningu ili da batali kosarku.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Pa imaju Vinalesa u filijali, njima bi vise odgovarao neki plej koji ume da podeli pas (znam, napisao si to, nego ne znam koliko koledz amera ima taj osecaj za pas, to je tesko naci).

 

Visoki igrac ne treba ako ce da se vraca Nikolic brzo (a ne znam zasto bi ga registrovali ako se ne vraca). D. Nikolic, MJK, Wiley, Reed, Z. Nikolic, mozda i najjaca centarska linija u ABA ligi. E sad, sa Reedom je problem sto je on sklon povredama i mozda ga treba odmarati u laksim mecevima.

 

Micov je tu najbitniji jer sa njim na nivou moze i Popovic da igra 30 minuta, a Drobnjak 20. To govorim jer on ume da se izbori za svoje suteve, ali mu je realizacija katastrofalna. Mora ili da se ubije od suta na treningu ili da batali kosarku.

 

Sve 5, samo sto Vinjalesa ne mogu sada da dovedu. Ne znam tacno kada je prelazni rok ove sezone, obicno je oko Nove Godine, a do tada crche Kobs, ode sezona. 

 

Do tada od tezih utakmica imaju gostovanje Partizanu, gostovanje Ciboni. U EC do kraja godine, dolazi im Cedelimpija, i GranKanarija i imaju 2 gostovanja Promiteasu i Burgu (da kazemo "lakse" utakmice ali su gostovanja).

  

A posle pravoslavnog Bozica im stize Zvezda. Treba i taj Vinjales ipak da se uigra a nece to uspeti za nedelju dana sa jednom ABA utakmicom (gostovanje FMPu). 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Potpuno sam zanemario da igramo sa njima vec pocetkom januara (tradicionalno je tako, ali eto).

 

Naravno, onda nema nista od Vinalesa, mesta ce se deliti pre toga. Oni imaju gostovanja FMP, Borcu, Ciboni i Partizanu pre meca sa nama i svaki kiks ih udaljava od prve dve pozicije (kao i Partizan, Crvenu zvezdu, pa i Cedevitu Olimpiju).

Link to comment
Share on other sites

  • goldberg locked and unlocked this topic

Kamenjas - Ivisic...zanimljiv par mogucih centara. Kamenjas bih ukljucio vec od sledece sezone na poziciji backupa ukoliko bude kompatibilan sa prvim centrom....pod uslovom da prvi centar ne bude Z.Nikolic 😂. Ivisic jos jednu sezonu na kaljenju ukoliko njegov menaDJer ne bude imao neke druge planove....

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ako icega imate to je tih igraca na poziciji 5.

 

Sta je sa Tismom, Slavkovicem? Mogao je ovaj Pavlicevic da posluzi kao prelazno resenje na poziciji 1, ne znam sto je ostao u SC?

 

Zaboravio sam da pitam, ko od rovitih igraca igra sutra?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam skoro ceo mec u Podgorici.

 

Izgleda da se Dzikic kasno setio da prosiri rotaciju jer na ovim slabijim mecevima mogu i Sehovic i Barovic da donose pobede - Sehovic usao sa ovacijama na teren i pogodio 2 trojke.

 

Micov izgledao pristojno, Wiley 3/3 sto je neki novi momenat u njegovoj igri, Popovic i Drobnjak bez suta, ali na ovom nivou umeju da poentiraju iz prodora.

 

I sad se vracamo na situaciju sa povredama - pisao sam vec nedeljama da Cobbs i MJK ne mogu na svaka 3 dana da vuku tim i to se videlo i protiv Zadra jer su ostali bez snage i dosle su te sitnije povrede. Uz njih tu su i Atic koji se taman oporavio i Reed.

 

Mislim da Buducnost ionako nema sta da trazi u "Pioniru", zato je kljuc da dobiju Cedevitu Olimpiju i onda nakon pauze da se vrati Nikolic i dodje pojacanje na 1-2 jer je ovo stvarno nehumano prema nosiocima igre.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto da kazem. Nisam mogao ni da pretpostavim da ce tim ovako kako je sklopljen, bez Reeda, Atica i Drobnjaka, uz Kuridzu koji jedva hoda da dobije ovakvu Olimpiju. Da ce petorka u nikad jacem Eurocupu u jednom trenutku biti Suad, Bara i Pop i da ce Zoki biti kao nosioc...😂. Dzile je doktor.

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast. Mislim da se polako ali sigurno izdvajamo kao kandidat za top4 nase grupe, s obzirom da cemo sve domace EC meceve po mom misljenju rijesiti u svoju korist. E sad vazno je pokazati energiju u gostima, ali cijenim da cemo nakupit barem 4-5 pobjeda, sto ce valjda biti dovoljno da izborimo solidnu poziciju.

Najavljen izlazak na trziste, ali se ne zuri, cekamo prozore za analizu trzista.

 

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Kako bi nam lega' Jaramaz..da otkupimo ugovor, da otvorimo bajernu prolaz za nova pojacanja....taj profil nam treba

 

Lupam naravno...on mi pade na pamet

 

 

Bas sam juce gledao njegovu minutazu i ucinak, prava je steta sto nema neku jacu ulogu. Bilo kom timu iz ABA lige bi znacio. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, StefanPG said:

Svaka cast. Mislim da se polako ali sigurno izdvajamo kao kandidat za top4 nase grupe, s obzirom da cemo sve domace EC meceve po mom misljenju rijesiti u svoju korist. E sad vazno je pokazati energiju u gostima, ali cijenim da cemo nakupit barem 4-5 pobjeda, sto ce valjda biti dovoljno da izborimo solidnu poziciju.

Najavljen izlazak na trziste, ali se ne zuri, cekamo prozore za analizu trzista.

 

TOP 4 nista ne donosi u ovom formatu, samo sigurno cetvrtfinale.

 

Buducnost treba da juri TOP 2, to donosi prednost domaceg terena u cetvrfinalu. To je itekako ostvarljivo, samo da se izbegnu glupi porazi u gostima protiv slabijih ekipa.

 

Naravno, dvojica najzasluznijih za ove pobede su Cobbs i MJK, uskoro ce lipsati od umora, prave greske, ali zaista igraju na maksimalnom broju obrtaja. Buducnosti ozbiljno nedostaje jedan bek, sad koliko je realno naci odgovornog i dobrog igraca je drugo pitanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svakako nismo favoriti. Nepoznanica je koliko mozemo u situaciji bez Rida, Atica i Drobnjaka. Da ne spominjem i Danila. Ako budemo bez njih onda je jedino sto ocekujem da skupo prodamo kozu. Tesko ovaj skraceni roster moze da izdrzi ovakav ritam meceva. Vjerovatno ni puni roster ne bi mogao. Otezavajuca okolnost za nas je sto Partizan izlazi na mec posle poraza u derbiju , pred punom Arenom i gdje ce traziti reakciju. Bice pakleno tesko. Eventualnu sansu treba traziti ukoliko udjemo u neku egal zavrsnicu. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji changed the title to KK Budućnost
  • uvrnuto featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...