Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

Ovaj sistem koji se igrao ove godine u evrokupu zakonom zabraniti i ne treba ga nikad više i nigde primenjivati! 

2 minutes ago, Borca said:

 

S obzirom da je Monako usao u top8 kao tim koji se preko EK kvalifikovao za EL onda bi po pravilima samo sampion EK ove sezone trebao da se plasira u EL.

Naravno sada ce ipak biti "jednacina sa vise nepoznatih" posto vrlo izvesno Rusa nece biti ni od jeseni u EL, neki navodno zele i da skrate broj ucesnika da bi se rasteretio raspored igranja utakmica malo, bilo je i prica da je ovogodisnji EK "test projekat" da se vidi kako izgleda ovaj sistem sa 2 grupe koji bi se mozda mogao primeniti i na EL.

 

Ovaj sistem koji se igrao ove godine u evrokupu zakonom zabraniti i ne treba ga nikad više i nigde primenjivati! 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čvarkov said:

Ovaj sistem koji se igrao ove godine u evrokupu zakonom zabraniti i ne treba ga nikad više i nigde primenjivati! 

 

 

Pre bih rekao zabraniti sistem (sto neko rece na Twitter-u) "igramo 1000 utakmica grupne faze gde niko ne ispada, a onda u "plej-ofu" ko prvi da kos na utakmici prolazi dalje".

Sistem nije los pod uslovom da se plej-of igra na minimum 2 pobede za prolaz, ja bih iskreno voleo na 3.

Edited by Borca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Del Piero said:

Bitim me vraca u mladost kad sam pratio prvenstva mladjih kategorija, secam ga se dobro. Ozbiljno eksplozivan igrac. 

Uz to ima i ozbiljan ballhandling za tu visinu.

Tu je Hayes koji je pravi rim protector, Holand sa svojim sutem i stavom, Needham je dokazan volume scorer na ec nivou, Endruz koji podseca malo na Mekejleba za sirotinju, Dudzinski isto solidan atleta i timski igrac..

Zapaljeni su i prepaljeni, pravi pitbulovi i uz to zabavni za gledanje, gledao sam vise njih nego Barsa-Bajern.

Sve u svemu jako potcenjena ekipa, prosto mi je neverovatno da ih je i sam Obradovic olako shvatio i kako kaze nije mogao ni da zamisli poraz. Da se opet igra vrlo moguce da bi ih opet dobili.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da je Nebojsa namirisao vrhunskog trenera, ima cirka 50 god iskustva u kosarci...
Čoki večeras kune sudbu kletu i Lesora vrljavog...jer mogao je da nastavi sa samopakovanjem rostera svih ovih godina koje su nam pojeli skakavci.
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Losmi17 said:

Pa naravno da je Nebojsa namirisao vrhunskog trenera, ima cirka 50 god iskustva u kosarci...

 

Necemo preterivati - Alimpijevic radi posao u ovom sistemu, kao sto je i Golemac radio u Primorskoj ili Rimac u Ciboni 2014. Autsajderi koji kao masine rade ono sto se od njih trazi, nema straha, nema previse razmisljanja, trojke su tu u visokim procentima, koristi se sistem i to sto protivnicki trener nije bas dobro psihicki pripremio ekipu.

 

Voleo bih da vidim kako bi se on snasao u nekoj Cedeviti ili Buducnosti sa slobodom da izabere tim shodno budzetu. Da li bi mogao da napravi nesto sa tim ekipama, da li bi mogao da se bori za trofej ili bi imao ispodprosecne rezultate kao i njegovi prethodnici.

 

Za EL je bas rano - tu je pritisak ogroman, a mogucnost neuspeha velika.

 

Kako god, Bursaspor je zasluzio da igra EL po rezultatima. Nadam se da ce osvojiti ako bi to znacilo igranje u EL, a razni Virtusi, Partizani, Valencije (mada oni deluju najstabilnije), Cedevite, Buducnosti, Gran Canarie neka stave prst na celo i zapitaju se sta sve nije valjalo ove sezone umesto sto neki od njih preko reda zele u elitno drustvo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Virtus je toliko loš, da ukoliko se kojim slučajem plasiraju nekako u finale, nije isključeno da Bursa to dobije, nekim rezultatom 105-98

Ne da nije iskljuceno nego bih se kladio na njih, prepaljeni gladni pitbulovi protiv bogatih penzosa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Navijacu za Bursu da osvoje u finalu.

Nisam gledao ni jedan mec ovog takmicenja dugo godina, cak ni one kad je Tomic bio na celu Zvezde.

Ovako sam iz upisa i hajlacova stekao utisak da su gotivna "momcad"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Necemo preterivati - Alimpijevic radi posao u ovom sistemu, kao sto je i Golemac radio u Primorskoj ili Rimac u Ciboni 2014. Autsajderi koji kao masine rade ono sto se od njih trazi, nema straha, nema previse razmisljanja, trojke su tu u visokim procentima, koristi se sistem i to sto protivnicki trener nije bas dobro psihicki pripremio ekipu.

 

Ili recimo nesto kao Dzikic kad vodi nekog slovenackog autsajdera, znaju da iznenade, ali kad treba neki trofej da se uzme u Partizanu ili Buducnosti, onda fejluje. 

 

S tim da Alimpijevic vodi takvu autsajdersku ekipu ali mislim da nije takav trener. Ipak je ovo polufinale EK. Mlad je. Titule ce doci. Bilo bi bas ludo da mu prvi trofej u karijeri bude EK titula. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

11 hours ago, Green23 said:

Šteta što Bursa nije domaćin u finalu, mislim da bi gorelo dole. Sa strane pritiska, možda i bolje što su gosti, navikli su na tu poziciju 🙂 

 

Siguran sam da če imati solidan broj navijača u finalu. Naravno, neče goreti kao da se igra u Bursi, ali iznenađen bi bio da njihovi navijači ne odu na ovo gostovanje u solidnom broju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MrTwister said:

Najveca ironija je da je ovogodisnja Buducnost raspala 4-0 u medjusobnim duelima protiv oba finalista 😂

treba da trazite titulu za zelenim stolom, imalo bi svakako vise smisla, nego sto su partizani trazili prosle godine ili kad vec, posle nepotpune grupne faze..:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...