Jump to content

Eurocup 2021/22


propolis

Recommended Posts

15 minutes ago, propolis said:

Nisam očekivao da Teo može i dalje da igra na top nivou.

Teo cele sezone igra na top nivou, neracunajuci sto je bio povredjen deo sezone mada je odigrao veci deo utakmica ove sezone sa 25 minuta prosecno...

 

Cak sta vise u 35oj godini ima rekord karijere(a igra punih 17 sezona) u Evrokupu sa prosecnim brojem asistencija od nestvarnih 8 asistencija po mecu i apsolutno zasluzeno je i mvp finala i uvrsten u prvu petorku Evrokupa. Jos jedan od onih koji pokazuje da su godine samo broj, veliki Teo.

 

https://dodaj.rs/image/LPZPaJ

 

Edited by 1945
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Teo je ove sezone imao cak 7 dabl dablova u svim takmicenjima. Jos barem toliko puta bio na ivici. Uzimajuci u obzir da se radi o poenima i asistencijama, sigurno je u Evropi u istoriji evropske kosarke u samom vrhu ako ne i sam na vrhu da neko ostvari toliko dabl dablova sa poenima i asistencijama u toku jedne sezone.

 

Takodje ove sezone u domacoj seriji A sutirao 45% za 3(22 meca, 4.6 uzetih suteva za 3 po mecu) sto mu je druga najbolja suterska sezona u karijeri.

 

Sve to u 35. godini u izuzetno bogatoj karijeri.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Teo je unikat. Ne postoji igrač koji liči na njega. Čak se sinoć dosta cimao u odbrani za svoje standarde.

 

Zasluženo Virtus, kad se pogleda papir imaju (možda čak i debelo) najjači sastav u EC. Ima tu dosta veterana i igrača u down fazi karijere ali ozbiljna su to imena, oni imaju luksuz da im Mannion ne igra uopšte (mada možda je i povređen, nisam ispratio), a on bi u Bursi bio najbolji igrač na papiru. Osim što imaju jak sastav, imaju i jak domaći teren i biće zadovoljstvo gledati ih opet u EL jer imaju sve preduslove za solidnog evroligaša - i pare i publiku i tradiciju.

 

Bursi svaka čast za sve prikazano al ovo im je plafon plafona. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Virtus sa košarkom koju su igrali ove sezone nema šta da traži u EL. Imo najbolju utakmicu koju su odigrali je ona u Valensiji.

 

E sad, svakako imaju potencijal da naprave ekipu za top8 + jaka publika + i sa te strane mislim da je dobro što ćemo u odsustvu ruskih timova dobiti jedan ozbiljan klub.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mislim ni ja da bi se Virtus sjajno proveo u El sa ovosezonskom ekipom, ali ne treba zaboraviti da su se dosta nabudžili tokom sezone - Shengelia, Hackett, Sampson - sve pojačanja koja skoro svi u EC mogu samo da sanjaju. Imaju para, ogromno interesovanje publike, ovo će im sigurno biti momentum da ulože još više.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Drago mi je zbog Tea. Evrokup nije bas trofej koji nekome nedostaje u kolekciji, ali je lepo sto ga je uzeo, pride i MVP. Takodje drago mi je i za Virtus. Oni su verovatno mislili da ce i ranije u EL, ali na kraju su uzeli EC i obezbedili kroz rezultat mesto, a ne kroz nesto drugo. Verujem da ce dobiti i neku licencu cisto da se slucajno ne bi vratili u EC ako ne udju u playoff. Ako vec neko mora da je dobije neka to budu oni.

 

Nadam se da Teo moze da izvuce jos bar neke dve sezone, nedostajao je u Evroligi. Videcemo kako ce on uopste izgledati tamo, EC je ipak dosta nizi nivo. Magije ce uvek biti, ali koliko njegovo telo moze da izdrzi vise to je pitanje.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Teo magije je bilo i preko bare ali nažalost, igrač sa takvim telom i odbranom je prevelik luksuz za neku veću minutažu i ulogu.

Na ovom nivou je njegov vanserijski talenat sasvim dovoljan ako pokaže vpljni momenat. Da ga je sinoć čuvao npr. kolega Heket, koji je odigrao vrhunsku odbranu na mnogo snažnijem Endrusu...teško bi Teo biberio ovako...sve i da je teo.

Bursa nije imala personel koji može na obe strane odgovoriti duplo skupljoj ekipi.

 

Upravo zbog Teovog uspavanog stava i cold face ekspresije tipa Bodiroga, Paspalj...njega je i pored neverovatne kreativnosti dodatno teško pročitati. Prvi napad Virtusa sa asistom kroz ceo reket je prava demonstracija toga. Ako se otvoriš-lopta dodje.

 

Iz intervjua dok je Teo bio u NBA;

novinar: ,,...šta možete da nam kažete o vašem stajlingu?"

Teo: ,, stajlingu?...pa... kad me zasvrbi brada, obrijem se, a kod frizera kad mi šiške idu u oči".

 

...simpl ez det.

 

 

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Veteran said:

Budžet Virtusa ove sezone je bio 22 miliona € a sledece bi trebalo da bude 25 miliona - prema Gazzetta dello Sport.

imali su puno povreda, i za svaku povredu su dovodili zamenu, plus na kraju jos heket i toko..

od 18 igraca, samo je barbieri bio junosa..

 

jaiteh, sampson, udoh, tesotiri, barbieri

toko, harvey, alibegovic

weems, cordinier, abass

teo, belineli, ceron

heket, manion, pajola, ruzzier

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...